Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.429
Cevap
218
Favori
960.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam valla ben son çıkan güncellemeleri daima Tv üzerinden otomatik olarak yüklerim. İllaki tv de eksik olan bir şeyleri düzeltmişlerdir diye düşünürüm hep. Ama kesinlikle bu işi usb ile yapmam. Her zaman tv üzerinden güncellemenin düşmesini beklerim. Ben daima güncel kalma taraftarıyım. Şu ana kadar başıma sıkıntı çıkmadı güncelleştirme konusunda. İnşallah bundan sonra da çıkmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 21 Kasım 2018; 17:29:6 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Digital Reaction kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Kocaeli de ikamet ediyorum burda Sony'nin yetkilisi Servisi Geçer Elektronik.

İşin ehli kişiler. Bir önceki tv'im arızalandığında Sony Çağrı Merkezi yada Sony Onarım Merkez'inden çok daha fazla bilgi paylaştılar.

Tv'im bozulmuştu. Ücret iadesini Sony zoraki seçimlilik hakkımı kullanmadan verdiler. Saolsun daha önceden Vatan'dan almıştım 6.750,00 TL'ye gene aynı fiyata verdiler.

Ben bu kişilerin doğru bilgi paylaştığına adım gibi eminim. Tabi ki bir şeyleri güncelleyerek iyileştiriyorlardır. Ama dediği gibi bencede Planlı eskitmede yapıyorlardır Telefon gibi.
  • featich F kullanıcısına yanıt
    Hocam daha önce bozulan cihaZınız xf9005 miydi peki ?

• Merhaba Hocam.

Evet oda 55xf9005 idi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • featich F kullanıcısına yanıt
    Peki ne sorunu vardı hocam ?

• Hocam geçmiş yazılarıma bakarsanız bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mayers!

Hocam valla ben son çıkan güncellemeleri daima Tv üzerinden otomatik olarak yüklerim. İllaki tv de eksik olan bir şeyleri düzeltmişlerdir diye düşünürüm hep. Ama kesinlikle bu işi usb ile yapmam. Her zaman tv üzerinden güncellemenin düşmesini beklerim. Ben daima güncel kalma taraftarıyım. Şu ana kadar başıma sıkıntı çıkmadı güncelleştirme konusunda. İnşallah bundan sonra da çıkmaz.

Hocam aynı şekilde bende bu zamana kadar bir sıkıntı yaşamadım ve sizin gibi düşünüyorum bende yeni yazılım sorunları giderip düzeltmişlerdir diye.
    Bir taraftanda sorun yaşayanlar olunca acaba güncelleme yaparken mi sorun yaşıyorlar veya belli model ve boyutlarımı etkiliyor bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: featich

Merhaba;

Kocaeli de ikamet ediyorum burda Sony'nin yetkilisi Servisi Geçer Elektronik.

İşin ehli kişiler. Bir önceki tv'im arızalandığında Sony Çağrı Merkezi yada Sony Onarım Merkez'inden çok daha fazla bilgi paylaştılar.

Tv'im bozulmuştu. Ücret iadesini Sony zoraki seçimlilik hakkımı kullanmadan verdiler. Saolsun daha önceden Vatan'dan almıştım 6.750,00 TL'ye gene aynı fiyata verdiler.

Ben bu kişilerin doğru bilgi paylaştığına adım gibi eminim. Tabi ki bir şeyleri güncelleyerek iyileştiriyorlardır. Ama dediği gibi bencede Planlı eskitmede yapıyorlardır Telefon gibi.
    Merhaba,aslında en iyisi yeni güncellemeyi hemen yapmayıp biraz bekleyip,güncelleyenler sonuçları paylaşınca ona göre hareket etmek.
  • Digital Reaction kullanıcısına yanıt
    Belki de güncelleme esnasında kesintiye uğrayıp yarıda kalanlar sorun yaşıyordur. Belki de seriden kaynaklı. Yinede dikkatli olmakta yarar var hocam

• 23 Kasım Cuma günü fiyat düşerse tahmininiz en düşük ne kadar olur sony 55xf9005?

• Arkadaşlar merhaba, n11 den 11.11 de aldığım 55xf9005’i geçen hafta servis kurdu. Bu hafta biraz karıştırdım, harici bellekten film izlemek amaçlı satın almıştım. Ancak usb yi takdığımda kaynaklarda (source) usb aygıt görünmüyor, filmleri izlemek için videolar diye bir uygulamaya giriyorum, onda da filmlerin bir kosmı görünmüyor, klasörler muntazam değil. Önceki ve hâlâ kullandığım samsung 40c7000 çok daha kolay ve kullanışlıydı. Dişm izlemek için ne tavsiye edersiniz, ya da nereye bakmak lazım yardım ederseniz sevinirim.

• nkaradeniz kullanıcısına yanıt
    Bu tv de harici hdd den film izlemek işkence hocam en azından kendi playerinde öyle.Harici 4k media player almanızda fayda var. yada Tv ye kodi kurup deneyin. Kodi de en azından tüm filmleri görebiliyorsunuz Kullanımı kolay ve sorunsuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 21 Kasım 2018; 22:31:9 >
  • Açıkçası hayal kırıklığı oldu benim için, 8 yıllık tv’imde daha bir kez bile sıkıntı yaşamamıştım, bu tv de ilk günden filmi açamyınca şaşırdım, bunu beklemiyordum. Vlc kurdum, deneme amaçlı indirdiğim 4k videoyu oynatırken takıldı, başka program indirdim o bi nebze daha iyi, ama kodiye de bakayım. Umarım güncelleme bs ile daha iyi bir şey gelir

Bu tv nin eksi bir yönü maalesef. Kodi yi kurun bir deneyin.Sorunlar bir nebze ortadan kalkacaktır.

Ben tv yi ilk aldığımda tv nin kendi playeri kafayı yedirtmişti bana. Diskteki filmleri görmez, oynatamaz, disk bir görünür bir görünmez, vs vs. Sonra kodi ile bu sıkıntıları aşmıştım. Ama sonra da görüntü kalitesini beğenmemiştim. Belkide kodi nin birçok ayarı vardı ben yapamadım. Media player alarak bu uğraşlardan kurtuldum.

Ama dediğim gibi bu tv nin eksi yönü, ama birçok artı yönü de mevcut. Görüntülerdeki doğallık, sadelik, gerçeğe en yakın renkler. Film izlerken insana keyif veriyor.

Maalesef günümüzde dört dörtlük bir cihaz yok. Her birinin can sıkıcı kusurları çıkıyor elbette.

• Günaydın Hocam;

Yani çok atla deve olmadığı sürece güncelleme yapılmaması mantığındayım.

Güncelleme gelmeden öncede tv imizin görüntüsünü beğeniyorduk, ben çok gerekli olduğunu düşünmüyorum.
  • Bir süredir XF90 araştırıyordum. Görünen o ki görüntü kalitesi iyi ama yazılım konusunda sorunlu bir televizyon. Yazılım yavaş ve stabil değil. Sanırım Android TV için bir kaç model daha geçmesi gerekecek.
  • Sadece sony miş bunun adı ben sony arıyordum sadece sony ne kdkddjjxkkdkslkskd yazık la bu fpruma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Bir süredir XF90 araştırıyordum. Görünen o ki görüntü kalitesi iyi ama yazılım konusunda sorunlu bir televizyon. Yazılım yavaş ve stabil değil. Sanırım Android TV için bir kaç model daha geçmesi gerekecek.
    Android malesef çok başarılı değil.
    Yeni master serisindeki Android 8 Oreo'nun eski seriye göre çok daha hızlı ve kullanışlı olduğunu söylüyorlar.
    Bu yazılım 2017 ve 2018 modellerde gelirmi belli değil.
  • lg alacaktım vazgeçtim. Sony alacağım fakat bunda da oled de kararsız kaldım. Kullanım alanım ps4 yoğun 55" bu ikisi arasında kaldım.
    Oledler sorunlu olduğu yazıldığı için kararsızım. AF8 Oled ve 55XF9005
    LÜTFEN YARDIMCI OLUN ARTIK BU İŞİ SONLANDIRMAK İSTİYORUM.

https://www.epey.com/televizyon/sony-kd-55af8.html

https://www.epey.com/televizyon/sony-kd-55xf9005.html

Hocam Sony lisans haklarına sahip bir marka bir içeriği (illegal) desteklememesi muadillerini iyi panel yapmıyor ama iyi medya player yapıyor. Bu lisansları verip sonra TV'lerinde müsade etse zarar eder. Diğer markaların böyle bir takıntısı yok. bkz. Sony Music, Sony Pictures gibi. Resmi içerik medya konusu böyle. Diğer panellerinde çuvalladığı çok nokta var. Asıl işi söz konusu olan görüntü kısmında Sony daha iyi. Birçok marka tecrübem oldu ama Android genel olarak her markada problemli sorunsuz değil yani.

Diğer sorunuzda 'Source' usb kısmı için tv input tuşunuza basıp göremiyor iseniz bunu sık kullanılan çıkışlar gibi düşünün luzumsuz (kullanılmayan/bağlı olmayan) çıkışlarınızı listeden çıkarabiliyorsunuz. Ekler iseniz ilgili menüden kısayoldan görebilirsiniz ancak tabi bağladığınız cihazın içindeki her medyayı oynatamaması gibi sorunlar görmemesi/görmesi gibi durumlar başka birşey.. Servis bile usb'yi neden görmüyor anlayamamıştı işleri kısa zamanda bağlayıp gitmek olduğundan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delerıum -- 22 Kasım 2018; 16:19:46 >

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.