Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (334. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
14.429
Cevap
218
Favori
960.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Neden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benimde başıma gelmişti firma böyle geldiği zaman almayın diyor tutanak tutup yollayın dedi iade için uğraşmıştım siZmi açtınz diyor kutuyu gibi sorularla baş başa kalıyorsun oyüzden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimki tv değildi ses sistemiydi bu Arada

• Hdmi kablo alacağım almadan önce sizlere danışmak istedim, XF90'da PC ile Bluray 4K filmler, müzikaller ve birazda oyun için hdmi kablo tavsiyeniz nelerdir? Ayrıca linkteki ürün tavsiye edilmiş biraz baktım teknik olarak ve yorumlar olarakta olumlu görülüyor sizler ne düşünüyorsunuz?
    https://urun.n11.com/tv-kablolari/paugge-hdmi-21-atc-sertifikali-10k8k4k-60hz-hdr-hdcp-22-kablo-P392372515
  • YouTube Dolby Vision videoları oynatırken sağ üst köşede etiket çıkıyor mu Netflix de ki gibi

• Giugiarro kullanıcısına yanıt
    Bu kablo bu tv için fazla, 18 Gbps kablo işinizi görür. mediamarkt da hama marka poşette satılan kablolar var. 5 katını vereyim geleceğe yatırım yapayım derseniz bilemem...

• Youtube dolby vision desteği yok bildiğim kadarıyla.

• SultanApex S kullanıcısına yanıt
    Geleceğe yatırım değilde Bluray 4K filmler konserler ve oyun için iyi performans vermesi gerek görüntü gerekse ses, dediğiniz ürüne baktım 10.2gbit yazıyor fiyat 28tl, 18gbit olan 60tl diğerinde Hdmi 2.1 ATC Sertifikalı 10K/8K/4K 60Hz HDR HDCP 2.2 yazıyor 2.1 ses yolumu HDCP ve 2.2 nelerdir?
  • vazgeçtim ben xf 9005 ten altyazılarda parlama yapıyormuş... zaten bu saaaten sonr kapalı kutuda gelmez..ayıplı teşhir ürün gelir büyük ihtimalle...o yüzden aranıza katılamayacağım..xg9005 bile ışıma yapıyormuş... xf 9005 blooming olayı işi batırdı.. beyaz yazıların parlaması bulututlanma yapması beyaz yazıların..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10vil

vazgeçtim ben xf 9005 ten altyazılarda parlama yapıyormuş... zaten bu saaaten sonr kapalı kutuda gelmez..ayıplı teşhir ürün gelir büyük ihtimalle...o yüzden aranıza katılamayacağım..xg9005 bile ışıma yapıyormuş... xf 9005 blooming olayı işi batırdı.. beyaz yazıların parlaması bulututlanma yapması beyaz yazıların..
    Siz xf9005'i gidip bir yerde canlı kanlı hiç izlediniz mi? Miş, muşlarla cihaz değerlendirmesi yapılmaz. Gidip kendi gözlerinizle görürsünüz, yazılan avantaj ve dezavantajların ne kadarı yalan ne kadarı doğru değerlendirirsiniz. Ayrıca XF9005'in üretimini 2020 ortasına devam edeceği yönünde bir şeyler okumuştum. Alacağınız yeri iyi seçerseniz ayıplı ürün alma riskini azaltmış olursunuz. Bu, her ürün geçerli tabi. Size kolay gelsin, kafanızı iyice karıştırmışlar. Bu hızla gidip bir LG veya Samsung alır geçersiniz gibi geliyor. Sonra blooming'in hasını görerek deneyim kazanırsınız.

• 10vil 1 kullanıcısına yanıt
    Peki ne alacaksınız?

• zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    Dostum çok abarttın biraz herşey senin yaptığın ayarlarda bitiyor makina SR 71 gibi ayarlarını bilmiyorsun XF90 çoğu tv yi tokatlar ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 16 Aralık 2019; 22:18:49 >
  • _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt
    Ben de onu yazdım zaten. Tokatlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sp@wn

Evet hocam son güncelleme yüklü. Az önce diğer tüm bağlantıları söküp sadece PS4’ü Tv’nin ARC girişine bağladım. Ses sisteminde olduğu gibi ilk açılışta ARC bağlantı sağlıklı şekilde çalıştı. Sonra Digiturk’ü bağladım ve yine kapatıp açınca ARC bağlantısını kaybettim.

Bendeki durum kesinlikle TV ile alakalı. Diğer cihazları HDMI girişlerine takarken temassızlık mı oluyor yoksa yazılım sorunu mu tam çözemedim. HDMI kabloyu değiştirip bir şekilde çözüme kavuştuğunu yazanlar var önceki sayfalarda.
    Ben de ilk aldığım zaman yaşadım bu sorunu. Dsmart kutusunun bağlantısını sökünce düzeliyordu.
    Ben de gittim başka model dsmart kutusu ile benimkini değiştirdim şimdi sorunsuz kullanıyorum.

• zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    Ben 3-4 ay araştırdım her yolum düştüğünde mediamrkt teknosa gördüğüm yerde dalıyordum dükkana bütün tvlere bakıyordum. 7000e almıştım ben 4 ay önce..

Net söylüyorum 20 metreden xf9005i ayırt edebiliyordum.. oledler hariç qled80 ve üstü hariç.

Evet android bazı saçmalamaları oluyor bazen 4k filmlerde takılıyor ne bileyim ufak tefek göze batmayan eksiklikleri var ama
    6000-7000 bandında en iyi panel açık ara..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _TUTANKHAMUN_

Dostum çok abarttın biraz herşey senin yaptığın ayarlarda bitiyor makina SR 71 gibi ayarlarını bilmiyorsun XF90 çoğu tv yi tokatlar ..
    bilmiyom doğru bilader.. soruyorum kimsede alınır yda alınmaz şu sorunları var demiyor korkuyorum … altyazılı film bakıyorum çoğunlukla altyazı kenarlarında parlama oluyor diyorlar.. ondan samsung q60r ye doğru kaydım biraz lg ile hayatta işim olmazz… sr 71 dediğin nedir dostum..

• 10vil 1 kullanıcısına yanıt
    altyazı parlama oled harici tüm tv lerde var 2019 fald olan samsunglarda biraz daha az kenar aydınlatma olanlarda daha çok sonyler samsunga göre biraz daga fazla parlama yapıyor parlama istemiyorsanız ya oled alacaksınız yada aldığınız tv nin karartma ayarını kapatacaksınız öylede bu tv lere bu kadar para vermenin bir anlamı yok xf90 fiyatına daha iyi tv yok çok rahatsız olursanız ayarı düşüğe yada kapalıya getirirsibiz altyazıda parlama oluyor diye gidip saçma sapan bişey almayın ondada olacak çünkü..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10vil

bilmiyom doğru bilader.. soruyorum kimsede alınır yda alınmaz şu sorunları var demiyor korkuyorum … altyazılı film bakıyorum çoğunlukla altyazı kenarlarında parlama oluyor diyorlar.. ondan samsung q60r ye doğru kaydım biraz lg ile hayatta işim olmazz… sr 71 dediğin nedir dostum..

Alıntıları Göster
    Altyazıları sarı renk yapmak en pratik çözüm.
    Netflix i de pc den sarı yapabilirsiniz. (Her kullanıcı için ayrı ayar)

• XF ile media player / TV box kullanan var mı?
    Netflix dolby vision destekleyen playerlarda daha iyi sonuç verebilir mi? Yani görüntü farkeder mi?
  • Merhaba,
    Bu TV'yi DigiTürk (HM 9504 HD) cihazı ile kullanan var mı?
    Varsa ayarlarınızı öğrenebilir miyim? Bizim TV bu cihazla çok soluk gösteriyor. Normal uyduda da iyi değil gerçi.
    İnternet'ten bakıp ayarlarını değiştirdim fakat güzel olmadı. Biraz da kendim kurcaladım ama yine olmadı.
  • 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.