Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (331. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.434
Cevap
218
Favori
960.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ayaklar baya sağlam o konuda sıkıntı yok , tv ünitesini biraz uzun yaptırmıştım çekmeceleri çok , hepsini açmış çocuk çekmecelerin,ünite öne doğru eğilmiş bu yüzden ,tv düşerken koşup ucundan yakaladım ama sağ taraftan gitti panel .
    Ama evde çocuk varsa duvara sabitlemenizi tavsiye ederim benim hatayı yapmayın ,bu hiç aklıma gelmemişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • skymasterrr kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler 🙏

• quote:

Orijinalden alıntı: skymasterrr

Ne kadara alıyosunuz?
    6300

• cihazdan bende almayı düşünüyorum.. nereden almalıyım yardım edermisiniz .. kapalı kutu bulabilirmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: huskas

6300

Alıntıları Göster
    nerden alcan dostum beraber alalım...
  • Televizyon siparişin üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen daha bana ulaştırılmadı. 2 haftadır ibibik kargo firması hangi şartlar altında Tv yi muhafaza ediyor bilmiyorum. Bu zaman zarfında taşıma, soğuk ve nemli ortamda muhafaza panelde sorunlara yol açabilir mi diye düşünüyorum. Tv yi iade edeceğim anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi needacar -- 13 Aralık 2019; 11:44:1 >
  • beyler alalımm mı butv yi kullannalar … lütfen bilgilendirin bizi parasını hakediyormu..blooming denen olay nedir ..mesela ben altyazılı film çok izliyorum bir sorun olurmu ..kullanıcılar yazsın lütfen değer değmez diye..
  • 10vil 1 kullanıcısına yanıt
    Alınır

• quote:

Orijinalden alıntı: 10vil

beyler alalımm mı butv yi kullannalar … lütfen bilgilendirin bizi parasını hakediyormu..blooming denen olay nedir ..mesela ben altyazılı film çok izliyorum bir sorun olurmu ..kullanıcılar yazsın lütfen değer değmez diye..
    Bence mükemmel bir tv.Görüntü kalite muhteşem diyebilirim.Blooming marketteki her tv de vardır.Oled lerde min.seviyede bu tv de Oled e en yakın panel.Android tarafı yavaş ve uydu kanal hızı yavaş deniyor. Ben kutu kullanıyorum ,android olarak Netflix seyrediyorum, gayet başarılı.Box olduğu için android sorun olmuyor.
    Kısaca görüntü kalitesi Oled en yakın tv bu hatta bazı Oledlerden daha iyi ,Bütçe dahilinde üst model xg olursa işlemcisi bir tık daha iyiymiş.Görüntü olarak ise fark hemen hemen yok gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalamare -- 14 Aralık 2019; 0:6:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalamare

Bence mükemmel bir tv.Görüntü kalite muhteşem diyebilirim.Blooming marketteki her tv de vardır.Oled lerde min.seviyede bu tv de Oled e en yakın panel.Android tarafı yavaş ve uydu kanal hızı yavaş deniyor. Ben kutu kullanıyorum ,android olarak Netflix seyrediyorum, gayet başarılı.Box olduğu için android sorun olmuyor.
    Kısaca görüntü kalitesi Oled en yakın tv bu hatta bazı Oledlerden daha iyi ,Bütçe dahilinde üst model xg olursa işlemcisi bir tık daha iyiymiş.Görüntü olarak ise fark hemen hemen yok gibi

Alıntıları Göster
    beyaz yazılarda parlama olayı altyazılarda çokmu rhatsız edici.. teşekkürler

• 10vil 1 kullanıcısına yanıt
    Netflix ayarlarından altyazı rengini sarı çerçeveyi siyah yaptığınızda parlama fazlası ile azalıyor

• Akşam netflixten 6 underground filmini izledik. Dolby vision 4K. Konusunu geçtim de tam bir görsel şölen. Televizyonun görüntü kalitesini test etmek istiyorsanız açın izleyin.Resim kalitesi renkler motion müthişti. Dolby vision 3 modunda da kontrast çok güzeldi.Hiç mi falso olmaz bir videoda. Bu filmde herşeyden tam not aldı x950g benden.Amiyane tabirle çok hızlı sahneler bile yağ gibi akıyor.Sıradan bir pc ekranında aynı filmi açtım karşılaştırmak için x950g nin mükemmelliğini iyice anladım. Yalnız ses konusunda evet takviyeye ihtiyacı var.Bilemiyorum sound bar olmasa bile sadece bir bas takviyesi yapılabilir mi destekler mi? Çok yüksek ses veriyor ama bas derinliği pek iyi değil,böyle bir aksiyon filminde eksikliği hissediliyor. Belki android 9 güncellemesiyle dolby atmos desteği gelince bir gelişme olur.
  • stylerbb kullanıcısına yanıt
    Ses olayın da yazılımın çok işe yarayacağını sanmıyorum, bir soundbar yada sinema sistemi ile tv nizi taçlandırabilirsiniz.
  • Öyle görünüyor hocam haklısınız. Bende sinema sistemi durmuyor çöp yapar çocuklar bikaç günde. Soundbarı tv nin üstüne yerleştiririm ama bass ı rafa koysam aynı etkiyi vermez sanırım. Sony vardı daha önce perte çıktı onun bass kolondaki çıkışı yere doğruydu. Vuruşları ayağımın altında hissediyordum.

Üstad xg95 te bulutlama, ışık sızması ve altyazı etrafı beyazlamalar az da olsa mevcut mu ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mayers! kullanıcısına yanıt
    O konuda xf90 daki görünen bütün falsolar bunda da var hocam. Bazen siyahı mükemmel veriyor. Yayına göre de değişiyor sanırım. Bazen de blackbar lara sahneye göre ışık yansıtıyor. Bulutlanma ışık sızması ayrı bir konu tabii onlar bende yok. Yok derken yerel karartma aktif olduğu anda yok. Programlar açılırken ya da kanal değiştirirken yerel karartma kapanıyor orada bulutlanma konusunda falsolar var. Ama bunu hata olarak saymıyorum. Arka ya da yan aydınlatmalı tüm panellerde bu var fald sistemin nedeni zaten bu açığı kapatmak.Fald çalıştığı zaman da siyahlar çok çok iyi. Açı duyarlılığı da siyah konusunda yüksek. Tv ye tam karşıdan bakınca mükemmel görünen siyahlar açılı oturunca kısmen bozuluyor.
    Bende xf9005 kullanıyorum uzun zamandır. Acaba terfi etsem mi dedim xg95 e ama o falsolar bundada varsa değmezmiş. Bilgilendirmen için teşekkür ederim üstad

• quote:

Orijinalden alıntı: stylerbb

Akşam netflixten 6 underground filmini izledik. Dolby vision 4K. Konusunu geçtim de tam bir görsel şölen. Televizyonun görüntü kalitesini test etmek istiyorsanız açın izleyin.Resim kalitesi renkler motion müthişti. Dolby vision 3 modunda da kontrast çok güzeldi.Hiç mi falso olmaz bir videoda. Bu filmde herşeyden tam not aldı x950g benden.Amiyane tabirle çok hızlı sahneler bile yağ gibi akıyor.Sıradan bir pc ekranında aynı filmi açtım karşılaştırmak için x950g nin mükemmelliğini iyice anladım. Yalnız ses konusunda evet takviyeye ihtiyacı var.Bilemiyorum sound bar olmasa bile sadece bir bas takviyesi yapılabilir mi destekler mi? Çok yüksek ses veriyor ama bas derinliği pek iyi değil,böyle bir aksiyon filminde eksikliği hissediliyor. Belki android 9 güncellemesiyle dolby atmos desteği gelince bir gelişme olur.
    Hayirli olsun hocam XG95 guzel TV.
    Ayni duygulari bende zamaninda XE93 icin yasamistim.TV'niz keyfini cikarin gule gule kullanin.

Buda bendeki kerata .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 14 Aralık 2019; 12:53:39 >

• Mayers! kullanıcısına yanıt
    Evet hocam değmez. Ben tvsiz kaldım almışken bu olsun dedim. Yeni modellerin çıkmasına da birkaç ay kalmışken sizin için mantıklı olmaz,belki yeni modellerde bu falsoları giderirler.

Aynen hocam. Sizde iyi karar almışsınız. Bu senenin modelini almakla. Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın hocam

• 
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.