Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (271. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.429
Cevap
218
Favori
960.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: engin_cakir

Merhaba. SK10Y soundbar ım için SPK8-s arka hoparlör almak istiyorum. Siz bunu yapmışsınız. İlk sorum, beklentinizi karşıladı mı? Gerekli midir? İkincisi de Amazon Fransa dan aldım demişsiniz. Ne kadar sürede geldi? Ekstra vergi ödeme durumu oldu mu? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam. Evet, benim beklentilerimi karşıladı ancak gerekli olup olmadığı tamamen kişisel. Siz surround deneyimi yaşamak istiyorsanız gereklidir. Sadece önden gelsin arkalardan gelmesin derseniz almanıza gerek yok bence.
    Amazon Fransa'dan Salı günü sipariş verdim. Perşembe elimdeydi. DHL gerçekten çok hızlı bir operasyon sağlıyor. Daha farklı sorularınız olursa çekinmeden sorabilirsiniz özelden ya da burdan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Priori Incantatem

Teşekkürler hocam kanal geçişleri falan hızlandı sanırım. Güncellemeyi tavsiye etmeyen çok kişi var ama bence daha stabil oldu cihaz.
    Güncelleme konusunda bende kuşkuluydum,sağolsun buradaki arkadaşların yorumları sayesinde güncelledim çok memnunum iyi ki güncellemişim
  • quote:

Orijinalden alıntı: burcink

selam hocam,

yeni pil alıp değiştirdim sorun çözüldü. evde denediğim sıfır pil beklemekten boşalmış sanırım. yeni pil alıp çözdüm sorunu.

Saygılarımla
    Tam yeni bir pil ile deneyin yazacaktım baktım sorunu çözmüşsünüz.2 gün önce kumanda sağa yada sola doğru hemen gitmiyordu zor gidiyordu kumandam bozuldu sanmıştım ama pilleri değiştirince sorun çözüldü.Kumanda ile ilgili bu tarz sorunlarda genelde pilleri değiştirmek en iyi çözüm oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi satem -- 4 Kasım 2019; 15:32:3 >
  • çeşitli olumlu/olumsuz yorumlar..
    özellikle 1. yorumda belirtildiği gibi titreme varsa sıkıntı.

Beklentimin alti
    urunun teslimati 5 gun sonra yapildi ancak kargo degil firma kendi getirdi ve kurulumunu yapti.TV'ye gelirsek iki tane eksi yonunu soyleyebilirim.İlki android guncellemsini hala almadi digeri ise bazen kayan altyazilarda titreme oluyor.10 sene once aldigim sony tv bile titreme yapmazlen bu tv.nin yapmasini yadirgadim acikcasi.(hatta bazen ozellikle canli yayinlarda kamera hareket edince goruntude pixeller olusuyor. motionflow ozelligi bana yetersiz geldi ) sonuc bu kadar parayi verince kusursuz bi tv bekliyorsun ama ben tatmin olmadim.

3,5'dan 4 yıldız
    Burada, çok iyi mükemmel harika diye yorum yapanlara aldanmayın, orta seviye bir gözlemci olarak kendi yorumumu yapıyorum; Görüntü çok iyi (SD, HD, Full HD, HDR) Ancak Dolby Vision özellikli filmler eski yazılımla seyredilemez seviyede karanlıktı, Andorid 8 güncellemesi ile düzeltilmiş ama bazı sahnelerde az da olsa karanlık kaldığı oluyor. Ancak eski yazılıma nazaran oldukça düzeltilmiş seyredilebilir hale gelmiş, Ses sistemi orta seviye. üzerinde subwoofer yok ama ses kalitesinde can sıkıcı kötü bir durum yok. Uygulamalar (netflix , youtube v.s.) stabil çalışıyor, ancak yavaş çalışıyor, Dahili uydu alıcısı çok yavaş, kanal geçişleri yavaş, Xbox One X oyun konsolu bağladım. amatör oyuncuyum herhangi bir sorun yok. Görüntüler güzel, HDR oyunlar da gayet iyi. Televizyonun en büyük sıkıntısı android işletim sistemli olması. Bu yüzden nadir de olsa bazen saçmalıyor fişten çekip takmak gerekiyor. En büyük sıkıntısı ise çok yavaş olması. TV'nin açılması vakit alıyor, açıldıktan sonra da 20 - 30 saniye kadar kumanda tuşlarına cevap veremiyor. bu yavaşlık bazen çok can sıkıcı oluyor. özellikle dahili uydusunu kullanmamak lazım. Sony burda ayıp etmiş.

ÜST DÜZEY ve SINIFININ EN İYİSİ..
    Bir fotoğraf ve görsel sanatlar uzmanı olarak yazıyorum. LED denilen panel sınıfının en üst kalitesini bu TVde görebilirsiniz. Bunun üzeri OLED panel ama onun da bazı dezavantajları var. Canlılık açısından bu TVnin görüntüsü kesinlikle OLED panelden daha iyi. Karanlık odada izlerken ekranın siyah kalitesi gayet güzel. Bulutlanma dediğimiz olayı bu panelde göremezsiniz. Renk işleme yönetimi çok üst düzey. Renklerin güzelliğine ve detaylara hayran kalacaksınız. Kanallar arası geçiş hızı çok tatminkar.. Motion dediğimiz konuda ise Sony gerçekten lider.. Yani hareketli sahnelerde titreme, aksama, takılma gibi şeyleri bu TVde göremezsiniz. Çok akıcı.. Aldıktan hemen sonra android 8.1 sürümüne güncelleniyor. Güncelleme sonrası android hızı çok iyi oluyor. Google play store üzerinden dilediğiniz uygulamayı kurabiliyorsunuz. Ayrıca dışardan farklı APK uygulamalarına da izin veriyor. Sesle komut var ve türkçe komutları anlıyor. Bluetooth mükemmel çalışıyor, kulaklık dahil her cihaza bağlanabilirsiniz. Kayıt özelliği var, dilediğiniz programı USB veya harici diske kaydedebilirsiniz. Kısacası evet çok iyi ama çok ta pahalı.. Eğer durumunuz uygunsa bu TVyi tercih edin derim. Diğer eş muadillerinden kesinlikle daha başarılı bir ürün..

• Launcher tavsiyesi olacak var mı ?
    Ayrıca fox play kurdum fakat dikey basliyor marketten app kurdum yatay modda calistir tum uygulamalari diye ama bu seferde bolum secemiyorum yatay modu kapatip bolum secip tekrar yatay moda aliyorum anca bu sekilde oluyor.
    Star,KanalD,Show applerinde bir sorun yok ama guzel calisiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dravdan kullanıcısına yanıt
    Dolby vision görüntüyü nereden aldınız? Netflix üzerinden incelediyseniz , Netflixin DV çok kötü referans olacak bir performans vermiyor açıkçası

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Televizyonu yaklaşık 5 aydır kullanıyorum hdmi 2 - 3 dışı sorunum yok.
    Tv arada takılıyor geç yanıt veriyor diyenler geçmiş sayfalarda tv nasıl hızlanır uygulamasını yapsınlar çok yararı oluyor.
    Android box umla aynı hızlılıkta (box 2019 model) hiçbir geri yanı yok.
    İstediğim uygulamaları kurup kullanmam açısından mükemmel ötesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonthas

Dolby vision görüntüyü nereden aldınız? Netflix üzerinden incelediyseniz , Netflixin DV çok kötü referans olacak bir performans vermiyor açıkçası
    :) Yorumlar bana ait değil.. Ben henüz paneli almadım.

Sadece olumlu/olumsuz yapılmış yorumlardan birkaç örnek paylaştım.

Sıkı bir şekilde araştırıyorum paneli.. full led ve local dimming olayı ve resim kalitesi ile ilgili sorun yok.

Sorun Motion kısmı..
    Bir teknoloji mağazasında ayarlardan film kısmını (yüksek) yapıp, netlik kısmını minimuma indirip, yumuşatmayı ise max yaptım. Ardından youtube da videolar açtım ve titreme/akıcılık konusunda gözle görülür değişiklik oldu. Ancak bu sd hd olan normal uydu yayınlarında nasıl olur bilinmez. (soap effect, (sabun efekti) pürüssüz akıcılık işini philips de perfect pixel hd engine, ve perfect naturel motion çok iyi bu konularda)

Bu arada kumandası tırt cihazın. Phlipsin kumandaları hem sony'i, hem de samsung u tokatlar.

Neyse önemli olan resim kalitesi olduğu için, bunlar teferruat bir bakıma.

Pioner kuro teknolojisi ve Toshiba sv685 gibi panellerden sonra, piyasadaki en iyi Full Led ve en iyi local dimming özelliğine sahip panel olduğu söyleniyor.

LG9010 u ezer geçer, ancak Samsung Q80'den de 1 gömlek altta kalır deniyor XF90 için.. (Tabi qled ler de ise logo da yanma olayları yaşayanlar olmuş.)

Bir de fikir ve bilgi açısından rtings, avforum vs tarzı siteler ölçü müdür?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dravdan -- 5 Kasım 2019; 14:54:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Taim1735

Televizyonu yaklaşık 5 aydır kullanıyorum hdmi 2 - 3 dışı sorunum yok.
    Tv arada takılıyor geç yanıt veriyor diyenler geçmiş sayfalarda tv nasıl hızlanır uygulamasını yapsınlar çok yararı oluyor.
    Android box umla aynı hızlılıkta (box 2019 model) hiçbir geri yanı yok.
    İstediğim uygulamaları kurup kullanmam açısından mükemmel ötesi.
    Merhaba hdmi 2-3 sorunu nedir biraz bilgi verebilir misiniz?

• dravdan kullanıcısına yanıt
    Valla öyle sıkı sıkı araşıtırınca insan hiç birşey alası gelmiyor.
    Siz öyle kumandaya falan fazla takılmayın, cihazın resim ve akıcılık kısmı gayet başarılı.
    Ben media player, ses sistemi ve harici uydu cihazı ile kullandığım için
    menü yavaşlığı yada kumandanın kötülüğüymüş hiç takılmıyorum öyle şeylere.
    Tv alıyoruz biz, en başta resim kalitesi önemli bizim için.
    Gerçi hepsi de olsun istiyoruz için de, hemde en iyi şekilde yapsın diyoruz işini ama olmuyor :)
    Her ne kadar yazdığınız site ve forumlar bir yere kadar ölçü olsa da, bu kişisel bir zevktir.
    Rtings önerdiği resim ayarları bana göre çok kötü.
    O yüzden tv yi bir yerler de canlı görüp biraz kurcalamak en iyisi bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jakabo34 -- 5 Kasım 2019; 18:15:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jakabo34

Valla öyle sıkı sıkı araşıtırınca insan hiç birşey alası gelmiyor.
    Siz öyle kumandaya falan fazla takılmayın, cihazın resim ve akıcılık kısmı gayet başarılı.
    Ben media player, ses sistemi ve harici uydu cihazı ile kullandığım için
    menü yavaşlığı yada kumandanın kötülüğüymüş hiç takılmıyorum öyle şeylere.
    Tv alıyoruz biz, en başta resim kalitesi önemli bizim için.
    Gerçi hepsi de olsun istiyoruz için de, hemde en iyi şekilde yapsın diyoruz işini ama olmuyor :)
    Her ne kadar yazdığınız site ve forumlar bir yere kadar ölçü olsa da, bu kişisel bir zevktir.
    Rtings önerdiği resim ayarları bana göre çok kötü.
    O yüzden tv yi bir yerler de canlı görüp biraz kurcalamak en iyisi bence...
    Eyw
    Çok teşekkürler

• 55xf9005 alacağım 2,4m izleme mesafem var bir sıkıntı olurmu? çok yakın sanki
  • Bu TV de USB den 4k film izlemekle bilgisayardan ya da Media playerdan hdmı 2.0 kablo ile 4k film seyretmek arasında ne fark var ?

Dahili uydu alıcısını kullanıyorum ve TV yayınları hep 25hz.. Harici bir uydu alıcısı bağlasam bu değişir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi divisive -- 6 Kasım 2019; 17:33:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafermahmut86

55xf9005 alacağım 2,4m izleme mesafem var bir sıkıntı olurmu? çok yakın sanki
    Alışman 3 gün sürer sonra iyiki almışım dersin. Ben büyük dedim 65 de olurmuş dedim.

• 55nu8000 ile bu model arasında kaldım.bu modeli mi box s ile kullanan var mı?kanal geçiş hızı ve uygulama konusunda zayıf olduğu söyleniyor
  • Herkese merhaba bende 1 ay önce uzun araştırma ve deneyimlerim sonucu Sony xf9005 ile aranıza katıldım.firsatim olmadıgından tam anlamıyla tv yi kurcalama fırsatım olmadı. Üst bölümlerde geçen konuları zamanım oldukça okumaya çalışıyorum. USB den film bakmak için kendi player i yeterli özellikle 4K hdr filmlerde bariz farkını yansıtıyor. Vlc mxplayer kodi gibi oynatıcılar malesef android cihazlara göre olduğu için en fazla 1080p de kalıyor çözünürlük vs birde ses sistemi için 5.1 i desteklemiyorlar. Kendi oynatıcısı görüntü ve 5.1 ses konusunda sorunsuz.player in tek eksisi bilgi konusunda eksik olması çok basit düşünülmüş bas oynat o kadar.birde kurulum yapılırken Digiturk modül var dedim servis elemanları çalışmıyor biliyoruz yine de Sony bölge müdürlüğü ne soralım dedi oradan gelen cevap Digiturk un Sony ile anlaşması yok izleyemezsiniz dediler. Onlar gittikten sonra hem Digiturk hem de Dsmart modülleri denedim her ikisi de sorunsuz çalışıyor. Şuanki aklıma gelen bunlar herkese iyi seyirler

• geis G kullanıcısına yanıt
    quote:

Vlc mxplayer kodi gibi oynatıcılar malesef android cihazlara göre olduğu için en fazla 1080p de kalıyor çözünürlük vs birde ses sistemi için 5.1 i desteklemiyorlar.

Bundan emin değilim. Desteklediklerini düşünüyorum. Kendim harici media player kullandığım için tam emin değilim; ancak bunlarla 4K izleyenler var diye biliyorum.
  • selamlar,

benim de şöyle bir sorunum var. ne zaman pc yi tv ye bağlasam hdmi 1-2-3-4 hepsini denedim ve 2 farklı kablo ile denedim. arada bir hangi kaynak secili ise o ve çözünürlük bilgilendirme görünüyor ekranın üst kısmında. sanki hdmi kabloyu sök tak yapmışım gibi. acaba kabloların ikisi de mi dandik.
  • Merhaba,
    Sony xf90 alalı 2 ay gibi oldu, herşeyiyle çok iyi diyebilirim ancak, yaşadığım 2 sorunum var, çözümü hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim;

1-Netflix'e her girdiğimde sayfa açılmıyor (ana sayfadaki içerikler görüntülenmiyor ya da herhangi bir kutucuğa tıklandığında izlenemiyor) ve televizyonu fişinden çekip takmam gerekiyor o zaman düzeliyor çalışıyor, ancak sonra yine aynı hadise oluyor yine fişten çemek zorunda kalıyorum; youtube vs çalışıyor hiç sorun yok netflix'de oluyor, çözüm nedir acaba ?
    2-TV'ye dışardan apk ile stremio kurdum (markette yok biliyorsunuz) burda filim izlerken sık sık kopmalar(stremio is offline yazıyor, bazen hiç bir şey yazmadan kopuyor) takılmalar oluyor, seyretmeye ara veriyorum uygulamadan çıkıp bir müddet sonra giriyorum genelde düzelmiş oluyor kaldığım yerden devam ediyorum (internette hiç bir sorunum yok halbuki mesela youtube'da hiç takılmadam akıcı şekilde 4k içerik seyredebiliyorum) bazı filmleri de hiç açmıyor... Stremio'daki bu donma takılma sorununun sebebi ne olabilir /çözümü varsa nedir acaba?
    TV marketinde kodi var, stremio yerine bunu tavsiye edermisiniz ve nasıl kurulum yapılıyor/kullanılıyor bilen varsa açıklayabilir mi? Stremio sıkıntı biraz dediğim gib...
    Teşekkürler

• hazal00 H kullanıcısına yanıt
    Netflix ı silip yeniden kurmayı deneyin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.