Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.434
Cevap
218
Favori
960.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hassas birisiyim üçü beşi aramam.
    O yüzden evde 6 kablo var v hepside yeni.
    Hadi biri bozuk, ikisi bozuk hepsimi bozuk?
    Bugün 3 tane daha kablo alıp deneyeceğim.
    Belkide benim güzel görüntü anlayışım farklıdır. Bir örnek vereyim.
    Büyük çoğunluk Enigma cihazlarda müthiş derken ben rezil görüntü diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taim1735 T kullanıcısına yanıt
    Bir fabrika ayarlarına sıfırlayabilir misiniz? Yalniz ayarlarlarınız sıfırlanır bilginiz olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Kablolar versiyon 2.0 değil mi?

• 10 küsur yıl önce aldığım lg dvix player ve dark media player içinden çıkan hdmi kabloları attım bunların hepsi 2019 kablolar.
    İkisi zaten orjinal içinden çıkanlar (ps4 pro ve Beelink).

Şimdilik fabrika ayarlarına alamam kurması zoruma gidiyor (çoğu apk olduğu için).
    Uzun süre hdmi ile işim yok.
    Baktım düzelmiyor servise. Servisde yokuşa sürerse atarım.

• Monitör öneremem onu oğlum aldı ve şu an evde değil soramam da.

Televizyonun içine kurulu herşey mükemmel gösteriyor.
    Aynılarını android boxa kuruyordum rezil gösteriyor (1. Hdmi hariç).
    Hdmi ayarı ise ayarlı.

• adige13 A kullanıcısına yanıt
    Modeminiz kapalıyken TVyi açtıysanız görmüyor benim de başıma geldi. Tv nu kapatıp fişten çekip wifi geldikten sonra tv nu fişe takıp açıyorum sorun gideriliyor

Sizin sorununuz sharpness yani keskinlik olabilir mi? Kötü derken nesi kötü? Renk değil sanırım...
  • Arkadaşlar selamlar,

Xf9005 ile sony e geçiş yaptım bende,
    İnternet bağlantısını kurdum, youtube oynatıyor ama googleplay den yeni aplikasyon yüklemeye çalışınca ekranda işkem yapılıyor tekerleği dönüyor ama kurulum başlamıyor. Aplikasyon updatelerinde de aynı sorun var
    Bi ayar mı yapmam gerekiyor
  • uchihaitachi kullanıcısına yanıt
    Bir ayar yapmanıza gerek yok, play store da hesabınız görünüyorsa indirmesi lazım.
  • Bu hdmi bağlantılı kötü gösterme olayı philips android televizyondada var. Yapacak hiçbir şey yok.
    Bulanık, soluk, cansız gibi görüntüler.
    1. Hdmi bağlantısı yapıyorsun cam gibi. Aynı şeyleri tv içinden izliyorsun harikulâde.
    Hdmi girişleri sorunu.

• Televizyon renkleri kötü demiyorum.
    Hdmi kaynaklı görüntü aktarımı rezil.
    Benim renk anlayışıma uymuyor.
    Phılıps için bugün arkadaşa gittik oda rezil.

• Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    Hdmi girişi sorunu nedir? Dijital veriden bahsediyoruz, analog olsa anlayacağımda... Biz bu alete 4k konsolda bağlıyoruz, 4k media playerda bağlıyoruz; cam gibi gösteriyor. Şunu deseniz anlarım, tv nin medya playerı harika; ne bağlasam onun gibi görüntü vermiyor :) cidden nasıl bir sorundan bahsediyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: uchihaitachi

Arkadaşlar selamlar,

Xf9005 ile sony e geçiş yaptım bende,
    İnternet bağlantısını kurdum, youtube oynatıyor ama googleplay den yeni aplikasyon yüklemeye çalışınca ekranda işkem yapılıyor tekerleği dönüyor ama kurulum başlamıyor. Aplikasyon updatelerinde de aynı sorun var
    Bi ayar mı yapmam gerekiyor
    Bende de aynı sorun vardı. Fabrika ayarlarına döndürüp kurulum yaptım düzeldi. Uygulamaları yüklemedigi gibi güncelleme de yapmıyordu.

• Arkadaşlar konu içinde defalarca yazdım. Tekrar edeyim. Ürünü servis kurup size teslim ettikten sonra mutlaka fabrika ayarlarına döndürüp tekrar kurun. Bu işlemi mümkünse her 6 ayda bir veya işletim sistemi güncellemelerinden sonra mutlaka yapmanız gerekiyor. Ayrıca günlük kullanım sırasında genel alışkanlık olarak işimiz bittiğinde bekleme moduna alıyoruz. Haftada bir en azından kumanda kapatma tuşuna sürekli basarak cihazı yeniden başlatın.
  • Sizlerde televizyonun fişi direkt duvardaki prize mi takılı? Ben 8 aydır falan kullanıyorum, işim bitince akım koruyucunun anahtarını kapatıyorum, TV komple kapanıyor. Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Sırf stand-by'da duracak diye sorun yaşamanın manası yok bence. Az da olsa harcadığı fuzuli elektrik de cabası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Electro-Man -- 22 Ekim 2019; 6:25:58 >
    Arkadaşım selam,
    HDMİ 2 de Atlanta uydum,HDMI 3 de Zidoo X9S media Playerım bağlı ve muazzam görüntü alıyorum.
    Şu ana kadar en ufak bir resim ile ilgili sorunum olmadı, ekran Fotoğrafı atarsanız belki arkadaşlar daha iyi fikir sahibi olur..
  • Bende bir türlü istediğim görüntüyü alamadım, bunun tv ile alakası yok tamamen digitürk kaynaklı bence, digitürk 4k plus cihaz ile paugge hdmi kabloyu 2. Girişte kullanıyorum, her hangi bir iptv kadar net görüntü alamıyorum, ya görüntü ayarlarında sıkıntı var ya da dediğim gibi digitürk yayın kalitesi ile alakalı, keşke modül çıkarsalar da ağız tadıyla maç keyfi yaşasak şu tv de

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Atlanta, dream, Vu+ Android box dahil onlarca cihaz taktım görüntü hdmi 2 - 3 rezil.
    Görüntü anlayışlarımız farklı sanırım.
    Rezil gösteren cihazları alıp media markta gittim orada televizyonlara (Sony) taktım hdmi 1 dışında aynı rezillik devam ediyor.
    Yani benim televizyona has bir durum değil.
    Bu televizyonun kapasitesi bu demek ki.
    5 yıl idare eder rom yetersiz kaldımı atar yenisini alırım.

Siz memnunsanız kullanın ben hdmi 2 - 3 memnun değilim alacak olanlar bilsin diye yazıyorum.

tv nızın renk ayarlarını ve kötü dedğiniz göruntulerın resımlerını paylasabılırmısınız? Belkı tecrubelı arkadaslar teknık acıdan yardımcı olabılırler.
    Biliyorsunuzdur ama, HDMI 2 ve 3 portları cihazın enhanced hdmi portlarıdır. Bunun ayarı vardır, değiştirip deneyebilirsiniz. Burada açıklaması var.
    https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00167580

Hani bu TV bizde olmasa, aylardır kullanmasak size inanacağız. Bizde bu Tv ye 4K konsolda 4K media playerda taktık; 4K HDR oyun da oynadık, 4K HDR film de izledik. Televizyonun kapasitesi bu demekmiş lafınıza kesinlikle katılmıyorum. Bazı eksikleri var ama yerli yabancı herkes TV'nin görüntüsünden memnun ikin sizin çıkıp HDMI 1 haricinde ne bağlasam rezil gösteriyor lafınızı anlamıyorum.

Başından beri size sorun ne diye soruyoruz? Açıklayamıyorsanız, bir iki foto atın farklı portlardan bizde görelim neymiş bu kadar rezil olan... O kadar fark var ise fotodan bile anlaşılır.

Atlanta, dream, Vu+ Android box demişsiniz; siz bunların hepsini alıp mediamarkt'ta cihaza mı taktınız? Helal olsun, size de iyi izin vermişler.

Ayrıca o tv yi elinizde boşuna 5 yıl tutmayın, değeri varken acilen elden çıkarın. 5 yıl rom yetersiz kalsın diye beklemeyin...

Alacak olan arkadaşlara da söyleyeyim. Benim Tv'de portlar arasında fark yok.

• 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.