Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (228. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.433
Cevap
218
Favori
960.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: The Electro-Man

Z5500'ün fiziksel Dolby Digital ve DTS'ini mi, yoksa Soundbar'ın sanal Atmos'unu mu tercih edersiniz?

İkisini birden test etmedim ama bana Z5500 veya Z906 daha iyi olur gibime geliyor.

Atmos ses için HDMI şart, TV'ye görüntü çıkışını da ses sisteminden vermek zorunda olduğunuz için 15-20 yıl kullanmanız imkânsız. 8K ve üzeri için HDMI 2.0 yeterli gelmeyecektir, ancak Atmos gibi yeni nesil HD ses formatlarından feragat edip optic girişten klasik Dolby ve DTS seslerle yetinirseniz kullanmaya devam edebilirsiniz.
    Şimdilik izleyebildiğim filmlerle kiyaslarsak z5500 de fiziki surround hoparlörler olduğu için z5500 çok daha iyiydi örneğin filmin bir sahnesinde yağmur yağarken ben camı açıp yağmur mu başladı diye dışarıya bakıyordum. bu sistemin fiziksel arka hoparlörleri olmadığı için aynı sesleri alamayız ama bu adil bir kıyaslama sayılmaz spk8 aldığımda lg nin daha iyi sonuç vereceğine inanıyorum şimdilik sanal surround a katlanacağım. Teknoloji olarak 15 sene sonra yetersiz kalabilir ama benim için 4k dolby atmos kesinlikle 15 sene yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• SultanApex S kullanıcısına yanıt
    Soundbar TV ye Hdmi arc den bağlı ve TV yi açınca otomatik açılıyor kapatınca otomatik kapanıyor

• 7000 lira olmuş fiyatı da.çok pahalanmadan alabilmek de kafamız rahatlasa☺️

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • erhangun84 E kullanıcısına yanıt
    Teşekküler
  • SUAVI kullanıcısına yanıt
    bu başlıkta sorunuza muhtemelen sony xf9005 tavsiye edilecektir
    üç model de tercih edilebilir beğeni önemli
    hangisini beğenirseniz alabilirsiniz
    artısı eksisi ile modellere bakınca

q60 en kötü yanı 300 nit gibi düşük parlaklık sunması dahası pik 400 nite ancak çıkabiliyor
    panel 8 bit 100hz ve kenar aydınlatma
    artısı temiz va panel iyi kontrast sunuyor ancak düşük parlaklıkta kontrastın pek önemi kalmıyor

sm8200 en kötü yanı ips olması ve kontrastın düşük olması panel yine 8 bit 50hz ve kenar aydınlatma

xf9005 bilinen kötü yanı yerel karartma kapalı iken
    homojen siyahi kötü yerel karartma bunu kapatıyor
    arka aydınlatmanın avantajı
    artısı panel va yüksek kontrast
    10 bit 100 hz
    yüksek 600nit pik 1000 nit
    arka aydınlatma ve yerel karartma
    hareket yazılımı ve upscale daha iyi
    gelişmiş kontrast düzeltici ve x-tended dinamic range özelikler etkili çalışıyor
    özetle picture processor daha üstün
    ve bence android bir nimet

sıralama yaparsak
    1.xf9005 100hz bile yeterli sebep
    2.q60 sönük ama temiz va panel
    3.sm8200 (kullanıcılar kötü ışık sızma görüntüleri paylaşmışlar uzak durun)
    edt: duzenleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 13 Eylül 2019; 16:32:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: chucky58

Bugün tv kurulumu yapıldı
    Servis sağolsun çok ilgilendi işten gelince biraz kurcalama ayar yapma fırsatım oldu
    Görüntü kalitesi bahsedildiği gibi mükemmel
    Tam herşey güzel derken canımı sıkan bir durum oldu
    Digitürk kanallarını izlerken alt panel boyunca yeşil bir çizgi var bazı kanallarda gidiyor bazılarında sabit duruyor
    Ama YouTube netflix USB den bir şey izlerken böyle bir şey olmuyor
    Böyle bir durumla karşılaşan varmı sebebi ne olabilir
    Aklıma Hdmi kablodan olma ihtimali geldi
    Servisi aramama gerek varmı sizce
    Ben bu sorunu yaşadım. Digiturk uydu alıcınızdan kaynaklı bu sorun. Küçük bir uydu alıcısı var Digiturk'un tam modelini hatırlamıyorum şuan. Ben değiştirdim, sorun çözüldü.
  • SUAVI kullanıcısına yanıt
    bu arkadaşı kaale almayın dostlar daha modellerin özelliklerinden haberi yok samsung düşmanlığı yapıyor ve bunu bilerek yapıyor bu üçüncü oldu çünkü..

q60r modeli 50hz değildir 100hz dir

ayrıca 8 bit değildir 10 bittir

ayrıca parlaklık hiçbir durumda 300nit ölçülmemiştir gerçek sahne testinde 400nit ölçülmüştürki buda gayet yeterli sdr yayınlar için..https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q60-q60r-qled

tekrar söylüyorum bu arkadaşın hiçbirşey bildiği yok ve kendisi samsung düşmanı sakın sakın bunun söylediklerini kaale alıpta paranıza yazık etmeyin..

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

bu arkadaşı kaale almayın dostlar daha modellerin özelliklerinden haberi yok samsung düşmanlığı yapıyor ve bunu bilerek yapıyor bu üçüncü oldu çünkü..

q60r modeli 50hz değildir 100hz dir

ayrıca 8 bit değildir 10 bittir

ayrıca parlaklık hiçbir durumda 300nit ölçülmemiştir gerçek sahne testinde 400nit ölçülmüştürki buda gayet yeterli sdr yayınlar için..https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q60-q60r-qled

tekrar söylüyorum bu arkadaşın hiçbirşey bildiği yok ve kendisi samsung düşmanı sakın sakın bunun söylediklerini kaale alıpta paranıza yazık etmeyin..
    doğrudur 55q60 100 hz
    49q60 la karıştı
    yanlış yazmışım düzeltirim affola
    ben tek markanın düşmanı olmam için bir nedenim yok marka ile bir problemim alım satım kullanım iyade vs. olmadı bana ne Samsung'tan
    objektif yanlı olmadan yazmaya çalıştım
    kim sana itham yazmaya izin veriyor
    bay çok bilmiş ne zaman üçüncü oldu
    bana masal anlatma kötü motion yazılım ile samsung 100hz efektif değil 8 bit panel frc ile native 10 bit olmuyor ben görmem farketmem diyemeyiz
    sadece kademelenme problemi değil mesele renk kapsamı ve resim üretme de değişiyor
    displayspecificatons'a ben yazmadım 300 niti
    ve evet ne yazık ki q60 400 niti geçemiyor
    geçerse ne olacağını biliyoruz bayıldığın
    siyah parçalı bulutlu gün gibi olacak

daha parlak olan 8200 ips olmasına rağmen q60'a tercih ederdim bu benim fikrim beğenmeyebilirsin
    karşı çıkmak istiyorsan usturuplu yaz
    ergen gibi saldırgan yazı yazmak da neyin nesi

sorarım Samsung'un avukatı mısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 12 Eylül 2019; 15:55:56 >

• Benim farklı bir sorunum var.

Daha önce XF9005 televizyonumda sorunsuz bağlandığım 5Ghz bandına artık bağlanamıyorum. Güncellemeden sonra bu problemi yaşamaya başladım. Bu sorunu yaşayan ve nasıl çözüleceğine dair bilgisi olan var mı?
  • manolpan M kullanıcısına yanıt
    SADECE SONY XF90 (BABA KONU)

Bende rtings sitesinde incelemede görülenin neredeyse aynısı bir durum var. Yayınları izlerken çok rahatsız etmiyor, ama bu ne böyle bunca para verdik , köşeleri kararmış diyorsun. İade etmek ya da servis çağırmak gerekir mi emin değilim. İade ettik desek yerine gelecek olan farklı mi olur onu da bilmiyorum.

Diğer kullanan arkadaşlar, sizde durumlar aynı mı?

• lethe_x L kullanıcısına yanıt
    çoğunda aynı hocam arka aydınlatmayla alakalı bence dağılımı homojen yapamadığı için bu tarz bi durum oluşuyor
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Bir çözümü var mı peki, ayarlardan vs.. yoksa bu TV yi bu şekilde kabullenip kullanmaya devam mı edelim.

• recep R kullanıcısına yanıt
    native 10 bit olsun olmasın bu modelin teknik özellikleri her yerde 10 bit gözüküyor 8bit+frc de olsada..ayrıca sen direk 8 bit diyip tü kaka muamalesi yapıyorsun geçenlerdede aynısını yaptın ve bunu bilerek yapıyorsun adama 50hz diyorsun..

senin demen gereken 10bit ama native 10 bit değil o yüzden böyle böyle durumlar olabilir yerine 8 bit tü kaka diyip geçiyorsun sony olsa paragraf döşersin yok aslında 8 bit ama falan filan diye..

parlaklığa 300nit diyorsun ölçğmlere bakmadan kafadan sallıyorsun..

panel 50hz diyorsun ben düzeltmesem adam gitse lg alsa sonra gelse sana deseki samsung 100hz miş bilsem onu alırdım ne diyeceksin adama 49 la karıştırdım senin milyarlarada yazık ettik ama kusura bakmamı..

daha hangi tv nin parlaklığı nedir ondan bile haberin yok ezbere kafanda oluşturduğun şeylerle burda bilirkişi yorumları yapıyorsun..

sm8200 ips olmasına rağmen daha parlak olduğu için tercih ederim diyorsun sm8200 modelinin parlaklığından bile haberin yok..

al sana sm8200 ün üst modeli sm8600 ün parlaklık değerleri diğeride q60r bak bakalım hangisi daha parlak hangisi hangisine tercih edilir..

bu adamın yorumlarını kaale almayın derken boşuna demiyorum düşmanlığımdan demiyorum samsungla alakalı hiç demiyorum çünkü gerçekten bişey bilmiyorsun..
    https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-sm8600-vs-samsung-q60r/805/780?usage=7318&threshold=0.1

sağdaki q60r soldaki sm8600

SADECE SONY XF90 (BABA KONU)

• lethe_x L kullanıcısına yanıt
    çözümü yok hocam malesef bence kabullenin çünkü bu paralara bir daha böyle tv bulup alamazsınız
    8600 düşük evet haklısın
    8200 de ben ne gördüm o zaman ????
    haklıysan mok atacak halim mi olacak
    uslubun cins bu gerçek ama
    yok adam madam duşman
    yok sony olsa şöyle böyle tuhaf tuhaf
    8 bitse 8 bittir frc nin nesini tartışayım komşu hücreyi flaş yaptırmakla derinlik artmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 12 Eylül 2019; 16:17:2 >
    8bit frc olupta native 10 bit panelden daha iyi gradyan performansı olan modeller var ama bunlardanda haberin olmadığı için 20 yıl öncesinde kalmışsın mantık 8 bitse 8bittir..aynen 8bit frc mrc falan boşuna uğraşıyorlar atın çöpe bu tv leri..

8200üde sen görme bile görmedin bence görsen q60 yerine tercih ederim demezdin madem meraklısın tv işine arada bir git mağazalarda konuşulan yeni çıkan tv leri incelede öyle yorum yap bari yorum yaptığın tv nin özelliklerinide her seferinde bilerek yada bilmeyerek yanlış yazma..
    hadi buyur
    yahu gradiyan ne yapayım ben
    bit renk derinliğidir adı üstünde gradyan düzeltme sonraki iş
    hangi 8 bit frc 10 bitten iyimiş hadi canım ....
    ayrıca tv işine de meraklı değilim neyse uzamasın
    8200 vasat bir tv demoya aldanmışım diyeyim
    gönlün olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 12 Eylül 2019; 16:35:12 >
    renkte bantlanma olduktan sonra geçişler yumuşak olmadıktan sonra hep derinlik olsa ne olur..

8200 gerçekten vasat bir tv parlaklık yerlerde kontrast yerlerde kenar aydınlatma senin tabirinle 8bit.. yani bu tv nin nesini q60 dan çok beğendin gerçekten anlamakta zorlanıyorum..

benim yerime kendini koy kötüye iyisinden daha iyi diyen bir adam var karşında modellerin bilgilerinide yanlış veriyor ve bunuda 1-2 kez tekrarlıyor maziyi hiç saymıyorum sen olsan ne derdin..

neyse bencede uzamasın ama artık lütfen insanlara samsung modelleri tü kaka diyip geçiştirme yanlış bilgiler verme tek bir mesaj dahi yazmam sana..
    yahu senle ne ilgisi var
    veya Samsung'la ne ilgisi var
    anlamakta zorlanıyorum
    yazdık kardeş q80 güzel diye
    sen neden markadan gidiyorsun
    güzele güzel kötüye kötü diyeceğiz
    alıcı gözle baktım 8200e 9xxx lere bin nitlere çıkmış ulan buna iyi nit koymuşlar parlaklığı güzel dedim kendi kendime daha yüksek nit tercih ederdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 12 Eylül 2019; 16:54:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhangun84

Şimdilik izleyebildiğim filmlerle kiyaslarsak z5500 de fiziki surround hoparlörler olduğu için z5500 çok daha iyiydi örneğin filmin bir sahnesinde yağmur yağarken ben camı açıp yağmur mu başladı diye dışarıya bakıyordum. bu sistemin fiziksel arka hoparlörleri olmadığı için aynı sesleri alamayız ama bu adil bir kıyaslama sayılmaz spk8 aldığımda lg nin daha iyi sonuç vereceğine inanıyorum şimdilik sanal surround a katlanacağım. Teknoloji olarak 15 sene sonra yetersiz kalabilir ama benim için 4k dolby atmos kesinlikle 15 sene yeterli.

Alıntıları Göster
    Biz ortalama 8 senede anlaşalım, teknoloji bu hızla gelişirken 15 sene fazla iddialı olur. 8K'nın da çok uzun süre son teknoloji olarak kalacağını sanmıyorum. Son teknoloji olarak 1080p kadar uzun tutunamaz. Çözünürlük arttıkça "dev ekran" denilen şeyin de standartları değişiyor. SD yayın döneminde dev ekran 30"'den başlıyordu, şu an 40"'i kimse beğenmiyor. Çözünürlükte son noktaya gelindiğinde bizleri söğüşlemek için ne bulacaklar bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Electro-Man -- 12 Eylül 2019; 17:40:43 >

• 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.