Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (192. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: featich , featich Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.434
Cevap
218
Favori
960.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony dn1080 ile kullanıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Electro-Man

Ben Pioneer VSX-1131 AVR ile kullanıyorum.
    Ben şimdi baktım dediğiniz cihaza da bu tip bir şey almadan soundbar ve subwoofer dan veya benzerlerinden randıman alamaz mıyız ?
  • 4K UHD bluray film TR'de nereden bulabiliriz arkadaşlar d&R ve idefixte aynı 10 filmler var.

Var mı bir önerisi olaN?
  • The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    hocam sürüm 7.0 mı? avr'de bir süre sonra kendi kendine kapanıp yeniden açılma durumu yaşıyor musun?
  • darkness_kaan kullanıcısına yanıt
    8.0. AVR'ın sadece görüntü çıkışı TV'ye bağlı, konsol media player vb.. direkt AVR'a bağlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spyfox

Ben şimdi baktım dediğiniz cihaza da bu tip bir şey almadan soundbar ve subwoofer dan veya benzerlerinden randıman alamaz mıyız ?

Alıntıları Göster
    Logitech 2.1'de bağlarsınız, ne kadar ekmek o kadar köfte. Bu sistem Dolby Atmos, sıfır olarak alınmaya kalkılsa kolonlarla beraber 20 30 bin eder herhâlde. Hepsinden randıman alınır, ama kalitenin sınırı yok. 100.000 TL'ye de ses sistemi var, 1 trilyona bir çift hoparlör de var.

• Millet televizyonu eskitti biz hala horoz lojistik getirecek diye bekliyoruz

• Digitürkü avr üzerinden kullanan var mı? Avr nin portlarına zarar vereceğine dair bir iki yazıya denk geldim nette. Kullanan veya kullanmayı tercih etmeyen arkadaşlardan bilgilendirme gelirse makbule geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B H D R

Digitürkü avr üzerinden kullanan var mı? Avr nin portlarına zarar vereceğine dair bir iki yazıya denk geldim nette. Kullanan veya kullanmayı tercih etmeyen arkadaşlardan bilgilendirme gelirse makbule geçer.
    Uyduda TrueHD veya DTS-HD yayın yok. Görüntüyü direkt TV'ye bağlayıp sesi de optikten AVR'ye aktarabilirsin. Gerçi bunu duyduktan sonra Receiver'ı TV'ye bile bağlamaya korkarım.

• B H D R B kullanıcısına yanıt
    Digitürkü tv ye bağlayın arc üzerinden sesi alın,antenlerde olan kaçık akım dan dolayı hdmi girişi bozulabiliyor veya anten için akım koruma alabilirsiniz.

Yeni avr sipariş verdim bekliyorum, hoparlör iki kule kullanıyorum kablo olayı derli toplu olsun upscaling ten azda bi fayda gelirse iyi olur düşüncesindeyim.Digitürk kutu çok karalanınca acaba mı dedim. Dediğinizde doğru tv portlarıda varsa öyle bir tehdit altında.
  • saydam330 S kullanıcısına yanıt
    Ortak anten kullanılıyor. Akım koruması var mı bilmiyorum, daire girişinde takılabilir birşey mi akım koruma?
  • B H D R B kullanıcısına yanıt
    Akım korumalı prizlerde anten korumalı olanlarda mevcut,anteni prizde giriş kısmına bağlayıp çıkı kısmında gelen kabloyu digitürkü bağlayacaksınız aslında çok basit.

hocam onları sormadım. avr tv'ye bağlı sonuçta ve tv izlerken sesi de avr üzerinden alıyorsun. normal izlerken avr'de kendi kendine kapanıp açılma gibi bir durum oluyor mu? 7.0 varken yine bu tv+avr kombinasyonunu kullandı isen hem 7.0 hem de 8.0'ı düşünerek yorumunu rica ederim.
  • Merhaba arkadaşlar

PS4 Pro için oyun modunu değil de, kendi düzenlediğim ayarları kullanıyorum bayadır. Deneye deneye kendi göz zevkime göre en güzel ayarın bu olduğunu gözlemledim.

Genelde akşam karanlığında, bütün ev ışıkları kapalı bir şekilde oynuyorum.

Alternatif ayar önerilerine de açığım, tavsiyelerinizi deneyip gözlemlemek isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkness_kaan

hocam onları sormadım. avr tv'ye bağlı sonuçta ve tv izlerken sesi de avr üzerinden alıyorsun. normal izlerken avr'de kendi kendine kapanıp açılma gibi bir durum oluyor mu? 7.0 varken yine bu tv+avr kombinasyonunu kullandı isen hem 7.0 hem de 8.0'ı düşünerek yorumunu rica ederim.
    TV'nin sesini AVR'a aktarmak için ARC değil ama optic kablo kullandım. Hiçbir sorun yaşamadım. Fakat çok yoğun kullanmadım, alalı aylar oldu ama toplam deneyimim 5 saat sürmemiştir.

Bende optik ile denon Avr ye bağladım.. DTS vs alabiliyormusunuz ??

• Yardım lütfen arkadaşlar tecrübesi veya bilgisi olan varsa fikir versin mm den aldığım tv yi iadeye göndermem için dün bir kargo firması benden teslim aldı sonrasında ürünü goturmeleri için bana bir sorumluluk belgesi imzalatmaya çalıştılar bende imzalamadim ama ürünü yine de götürdüler buraya kadar herşey yolunda bu sabah mediamarkt tarafından arandım ve ürünün kırık olduğunu sorumluluk belgesini imzalayıp ürünü geri almamı söylüyorlar belgeyi imzalamazsam hicbirsey yapamazlarmış ben bu durumda ne yapabilirim

• efebundy E kullanıcısına yanıt
    Uzun zaman önce DTS testi yapmıştım, ama sorunsuz kullanmak zor. En iyi çözüm harici media player. Mi Box, Nvidia Shield, Zidoo gibi güzel çözümler var. Hedef sadece MKV ve Blu-Ray remux izlemekse en iyi çözüm Zidoo. Android özellikleri önemliyse en ucuz çözüm Mi Box, daha maliyetli çözüm ise Nvidia Shield. TV'nin üzerindeki uygulamaların ipiyle kuyuya inilmez. Bu tüm TV'ler için geçerli. Zaten matah bir şey olsalar, kum gibi TV Box piyasaya çıkıp satılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Electro-Man -- 7 Ağustos 2019; 12:23:26 >
  • schumici kullanıcısına yanıt
    Hocam deneyeceğim bu ayarları. Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.