Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.434
Cevap
218
Favori
960.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doğru sende haklısındır yıllardır alışveriş yaparım ilkkez aldıktan sonra böyle bir fiyat düşmesi gördüm ayrıeyetten telefondaki arkadaş daha fiyat düşmez diyip beni yanlış bilgilendirdi ilk kez başvuruyorum hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BEYAZ PASSATLI PRENS -- 22 Haziran 2019; 15:42:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abuabuabu A kullanıcısına yanıt
    Neden HDR sürümü değil?

Tercih etmiyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shinnok

Beyler fiyat şuan 7250 mediamark da ( club indirimi 50tl dahil)

alayım mı şuan son kararı vermek üzereyim
    Kesinlikle al

• SultanApex S kullanıcısına yanıt
    Hdr sürümü varmıydı dikkat etmedim nas takılmadan oynatabilecekmi en büyük boyutlusu bu diye indirdim açıkçası.
    Daha büyük boyutlu olup hdr olan indirebilecegim bir film linki varmı?

• Mediamarkt kargo dahil 7160 yaptı. Hergün aşağıya çekiyor.

• Herkese hayırlı forumlar az önce Media markt 55 xf 9005 siparişi verdim açıkçası hiç anlamam TV gelince nelere dikkat etmem gerekiyor hangi kontrolleri yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

Sizinki de HDR.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mga93 M kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam dün alamadım kısmet bu güneymiş mediamarkt da 7160 olmuş fiyat %5 indirim var
  • salagil kullanıcısına yanıt
    Bazen %10 indirim oluyo MM da ama ender oluyo. Benim kendi açımdan çokda acelem yok % 10 beklesem mi diyorum. 6800 e yakın bi fiyata geliyo %10 yaparsa MM. Ama tahmin etmek zor.

Alacak olanlar acelesi olanlar 7160 şuan da güzel fiyat. 7500 den aşağı yok hiçbir yerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shinnok -- 22 Haziran 2019; 23:35:18 >
  • shinnok kullanıcısına yanıt
    Benim hedefim bu tv için 7k idi. Zaten yarın kargoya veremezler. İki gün içinde indirim o k ursa iptal edip tekrar alırım. Bir de 50tl lik yeni üyelik kuponumu dün kullanabiliyordum, şimdi kullanılmış diyor. mağazadan teslim alma seçeneği de çıkmıyor. Biraz daha uyguna alınabilirmiş.

• 3 aylık televizyon arayışıma son vererek 7.163,95 TL mukabilinde almış bulunuyorum. Gezmediğim yer okumadığım başlık kalmamıştır. Artık kabak tadı vermeye başlamıştı. Alan herkes için hayırlı olsun.
  • Beyler cihaz geldiğinde dikkat etmemiz gereken noktalar neler acaba?

Kargo geldiğinde deformeler dışında, kutu üzerinde dikkat etmemiz gereken yerler nelerdir? Açılıp açılmadığı, teşhir ürün olup olmadığı, değişim - iade ürün olup olmadığını anlayacağınız noklatalar neler? Koruma ve güvenlik bandı klips veya mandal gibi önlemler nelerdir?

Malesef bu konularda sıkıntı yaşayan arkadaşlarımız var forumda okudum, paneli kırık gelen bile oldu.

Bende de tedirginlik var ister istemez.

Nelere dikkat etmeliyiz değerli öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Acaba bu akşam dda 7160a düşer mi sizce?
  • Hocam koruma ve güvenlik bandına bakın içini açınca anlarsınız zaten televizyonun sol sağ köşeleri kartona sarılmış köpükle geliyo bunun dısında kumandanın pilleri kumanda poşetinin içinde başka poşetle geliyo yani piller takılmamış oluyo klipsten anlamak zor benim kutuda başkasının ismi vardı fakat ürün parası ödenip teslim alınmamıs açılmadan tekrar satışa sunulmus suan gönül rahatlığıyla kullanmaktayım

İndirdiğiniz sürüm yanlış görmediysem sıkıştırmasız; ben genellikle sıkıştırılmış HDR sürümlerini tercih ediyorum. Tabiki fark vardır; ancak hem beni kaliteleri tatmin ediyor hem de depolama ihtiyaçları az oluyor.

50GB-60GB lık sürümler için kritik nokta kablolu bağlantı, tabi usb disk ile oynatmıyorsanız.

Disk üzerinden direk oynatıyorsanız, VLC player kullanabilirsiniz. Burada VLC de hardware acceleration açık olmasına dikkat edin. Bu durumda bile altyazı yüklendiğinde yavaşlama oluyorsa o TV nin işlemcisinin zorlanması anlamına gelir.
  • SultanApex S kullanıcısına yanıt
    Maksat hdd den değilde nas ile oynatabiliyormu diye bakmak için indirdim. Açıkcası 50-60 gb lık filmler indirmiyorum. Ama indirebildiğim en yüksek boyutluyu indirip nas dan modem aracılığı ile takılmadan oy atmasına baktım.
    Böyle yüksek boyutlu torrent haricinde film indirebilecegim site vs biliyorsanız özelden atarsanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

İndirdiğiniz sürüm yanlış görmediysem sıkıştırmasız; ben genellikle sıkıştırılmış HDR sürümlerini tercih ediyorum. Tabiki fark vardır; ancak hem beni kaliteleri tatmin ediyor hem de depolama ihtiyaçları az oluyor.

50GB-60GB lık sürümler için kritik nokta kablolu bağlantı, tabi usb disk ile oynatmıyorsanız.

Disk üzerinden direk oynatıyorsanız, VLC player kullanabilirsiniz. Burada VLC de hardware acceleration açık olmasına dikkat edin. Bu durumda bile altyazı yüklendiğinde yavaşlama oluyorsa o TV nin işlemcisinin zorlanması anlamına gelir.
    Tv lerin bu boyuttaki bir filmi full stabil çalıştırması için gigabit port a ihtiyacı var. Mevcut hali ile pek verim alacağınızı düşünmüyorum. Izlense bile stabil olmayacaktır muhakkak bazı filmlerde problem yaşatır boyut ve bit arttıkça. Yanlış bilmiyorsam tv lerde 10/100 ethernet çıkışı var, gigabit değil. Ben nvidia shield kullanıyorum, gigabit port ile nas bağlantı yapıyorum, en ufak sorun yaşamadım.

Tv ile denedikce yorumlarınızı yazar mısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 24 Haziran 2019; 23:41:9 >

• iyi akşamlar arkadaşlar daha önce soruldumu bilmiyorum ama birşey sormak istiyorum 1 ay deniyorum ama yapamadım konuya gelirsek
    4k film indiriyorum turbobitten premimum hesabım olmadığı için realdebrid sitesinde premium şeklinde indiriyorum 1 saat film inip bekleyeceğime linki kopyalıyorum m3u şeklinde indiriyorum hem hafıza derdi hem bekleme derdi yok fakat tv de izlediğimde 50 mbps internetimle her 5 dk da bir donmalar meydana geliyor enigma2 zero4k cihazıma atıp izlemek istiyorum ordanda donmalar çok fazla bunun bir çaresi yokmu sanırım bunla baya bir muhabbet geçirmiş fakat anlamadım yaklaşık 1 aydır her türlü imkanı deniyorum ama olmuyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetayazz -- 25 Haziran 2019; 1:43:28 >
  • Çok teşekkürler hocam güle güle kullanın.
    Özelden mesaj attım ;)

Genel bilgilendirme olarak; özet geçmek gerekirse, 50-60GB filmler için network üzerinden nas ile oynatmak için gigabit altyapı şart. Olmadan oynatır mı? Oynatır, ama takılmalara hazır olun. Xf90 gigabit ethernet var mı? Maalesef yok.

Ben bu filmleri oynatmak istiyorum diyenlere çözüm nedir? harici bir oynatıcı ile nas üzerinden oynatmak. Bu nvidia shield olur, Amlogic çipli androrid kutu, Coreelec veya libreelec kurulu kutu olur... Burada da kritik nokta gigabit ethernet! Bunun için altyapının gigabit ethernet olması lazım. Oynatıcı, kablo, modem, nas sunucu.

Ben her ne kadar bu büyüklükte filmler izlemesemde s912 çipli coreelec kurulu Tanix Tx9 Pro kullanıyorum. Alma nedenim TV üzerine kodi kurmak istememem, malum android uygulama kurdukça yavaşlayan bir sistem. Tx9 pro'yu öneririm, yurtdışı vergilendirmeden dolayı dışarıdan getirmek masraflı oluyor. Cihaz ücretinin %50 si kadar vergi, ötv, trt payı çıkabilir; aman dikkat...

Bu konuda ayrıntılı bilgi isteyen, harici cihaz düşünenler bu konuya bakabilir.

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=332180

• 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.