Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
8.644
Cevap
135
Favori
391.498
Tıklama
Giriş
    3392 Mesaj
    Selamlar,

Android 8 i kurduktan sonra tv de açık uygulamaları nasıl kapatıyoruz? Eski versiyonda ortadaki tuşa basılı tutunca geliyordu programlar artık öyle olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hardcore "PC" Gamer...

Turquie, tu dois Atatürk a dieu et le reste a Atatürk! Daniel Dumoulin
  • Binbaşı
    1247 Mesaj
    Arkadaki sayfalarda açık uygulamalar nasıl kapatılıyor yazılmış.

|
    |

Hocam ayarlardaki geliştirici seçeneklerde arka planda çalışan uygulamalar sekmesine bi göz atın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    MoRaCe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5418 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

yazlıktan geldim ve nu7100 den xe9005'ime geçebildim. o ne lan gözlerim yanmış resmen :)
    Hocam nu7100 nedir tv bu işte 9005 in üstüne gerçekten tv tanımıyorum şu an piyasada ne oled ne qled hepsi hikaye

Sony nin tartışmasız gelmiş geçmiş en iyi tv lerinden biri şiddetle tavsiye ederim.

|
    |

Orijinalden alıntı:

yazlıktan geldim ve nu7100 den xe9005'ime geçebildim. o ne lan gözlerim yanmış resmen :)
    Hocam nu7100 nedir tv bu işte 9005 in üstüne gerçekten tv tanımıyorum şu an piyasada ne oled ne qled hepsi hikaye

Sony nin tartışmasız gelmiş geçmiş en iyi tv lerinden biri şiddetle tavsiye ederim.

Orijinalden alıntı: tda 1562q

Alıntıları Göster
    Hocam abartmayın, birşeyi olduğundan daha iyi göstermek hepimizin hastalığı da yapmayalım bunu. Bende de XE9005 var ve piyasadaki tv lerin %70 ini tokat manyağı yapar, bunda hem fikiriz. Yalnız bu yıl çıkan Qled Q70, Q80 serisi daha başarılı bu tv den arada öyle ahım şahım farklar yok ama daha iyi mi iyi diyebiliriz. OLED ayrı bir hikaye, hiçbir Led tv Oled ile kıyaslanamaz. Oled ezer, geçer, kullanınca anlarsınız farkı. Oled e yakın Led tv ler var sadece. Yanma konusu olduğu için uzak durdum ben OLED den. Tamamen bunu egale edecek bir teknoloji olmadıktan sonra da geçmeyi düşünmüyorum.

AVR & TV & MOBILE Sony STR-Dn1070 4k 7.2 Avr
    / Sony 75XE9005 4k Tv / S10+ 128gb

4k RGB GAMING PC Intel i9 9900k @5ghz / 32gb G.Skill Trident-Z Rgb / Gigabyte Z390 Aorus Pro / Msi Rtx 2080ti Duke / Acer Predator X34 Gsync / NZXT Kraken X62 / NZXT S340 Elite / NZXT Aer x4 + Hue+ / Samsung 970 Evo+ Nvme M.2 1tb / FSP Hydro G 850w Gold / Razer Blackwidow & Deathadder Chroma

• Yarbay
    5418 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Hocam abartmayın, birşeyi olduğundan daha iyi göstermek hepimizin hastalığı da yapmayalım bunu. Bende de XE9005 var ve piyasadaki tv lerin %70 ini tokat manyağı yapar, bunda hem fikiriz. Yalnız bu yıl çıkan Qled Q70, Q80 serisi daha başarılı bu tv den arada öyle ahım şahım farklar yok ama daha iyi mi iyi diyebiliriz. OLED ayrı bir hikaye, hiçbir Led tv Oled ile kıyaslanamaz. Oled ezer, geçer, kullanınca anlarsınız farkı. Oled e yakın Led tv ler var sadece. Yanma konusu olduğu için uzak durdum ben OLED den. Tamamen bunu egale edecek bir teknoloji olmadıktan sonra da geçmeyi düşünmüyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam bende oled tv lerdeki ekran yanığına sarımtrak görüntüye ayar oluyorum.

Samsung kalite olarak SONY nin yanına yaklaşamaz bee malzeme görüntü netlik konusunda sony nin üstüne tv tanımıyorum.

Ben tv den çok memnunum hocam

|
    |

• Binbaşı
    1070 Mesaj
    Arkadaslar bu tv’yi her actigimda arc baglantili ses sistemim oldugundan direk ses sisteminin menusunu aciyor. Eskiden boyle olmuyordu acilmiyordu guncellemeden sonra boyle oldu kapatmanin bir yontemi varmismdir.

2 senedir bu TV yi kullanıyorum. Oldukça da memnunum. Ancak TV sesi yanlara doğru verdiği için gece izlemek zor olmaya başladı. Dolayısıyla bir sound bar alma düşüncesindeyim. Sesi direk karşıya doğru verecek şekilde. Bu TV ile sorunsuz ve uygun fiyatlı sound bar kullanan var mıdır? Tavsiyelere açığım. Teşekkürler

Merhaba karşılaştığınız durum gayet normal. Sebebini şu şekilde açıklayayım:

TV'den optik ses çıkışı aldığınız anda TV sesi işlemeyi bırakır, ses bilgisini bypass eder. optik kablonun öbür ucundaki cihaz gelen bilgiyi işler, hoparlörüne iletir.

Tivibu cihazı bağlıyken sesi kontrol edebilirsiniz, ama sadece tivibu üzerinden çünkü sesin kaynağı o cihaz, çıkış yapacağı ses sinyalini kontrol ediyor, tv gelen sesi işlemiyor soundbar'a iletiyor. Ama tivibu cihazı bağlıyken de sesi TV kumandası ile kontrol edemezdiniz.

TVnizin ses politikası: optik çıkış bağlıyken ben sesle ilgili hiç birşeye karışmam. Sesi kaynak ve hoparlör sistemi belirler.
    |
    |
    L@civert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

MSI GeForce GTX 1080 Sea Hawk X & ViewSonic XG2703-GS (27"/2560x1440/165Hz/G-Sync)

Crucial Ballistix Sport LT 32GB (2 x 16GB) DDR4-3200 CL16 - Corsair MP510 960GB

Cooler Master Silencio 650 Pure & SeaSonic M12 II 620W 80+ Bronze
  • Yüzbaşı
    262 Mesaj

Merhaba, tam emin olmamakla beraber fikir vermek istedim:

Bu tv hdmi'dan sinyal aldığı zaman otomatik geçiş yapıyor. ses sisteminizi çıkış değil de giriş moduna getirmişken açılıp kapanmasını sağlamanız gerekebilir.

Ben arc üzerinden ev sinema sistemi kullanıyorum ev sineması TV sesini verme modundayken benzer bir sorun olmuyor ancak bluray modundayken açılırsa dediğiniz gibi görüntüye sinema sistemi geliyor.
    |
    |
    VoLTySoN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

MSI GeForce GTX 1080 Sea Hawk X & ViewSonic XG2703-GS (27"/2560x1440/165Hz/G-Sync)

• Binbaşı
    1070 Mesaj

Yani ne yapmam gerekiyor bende arc modunda ses aliyorum ama her actiginda player menusu geliyor.

|
    |
    b¤cek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben 6 aydır lg sj3 (300 watt) modelini kullanıyorum. Apartman dairesinde oturuyorsanız sesi ve bası oldukça yeterli ve 5M Migroslarda uygun fiyata bulabilirsiniz. Ayrıca Samsung N450 modelleri de Migroslarda 1.100,00 TL' ye bulabilirsiniz. Deneyerek karar vermenizi tavsiye ederim.
    |
    |
    gazsobasi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba tv yi android 8 e güncellememi tavsiye eder misiniz düzgün çalışıyor mu

Bence güncelleme. 7 inin arayüzü daha başarılı. Youtube da videoları varsa bak öyle karar ver istersen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Phantom7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    262 Mesaj

ses / ev sineması sisteminizin marka/modeli nedir?
    |
    |
    VoLTySoN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    264 Mesaj
    Arkadaşlar TV yi 2.5 sendedir kullanıyorum. Ama tvnin sağ üst köşesinde kare şeklinde bir şey oluştu başına gelen varmı bilen varmı nedir resim atıyorum

Sadece uydudamı yoksa tüm kaynaklardamı var bu?
    |
    |
    ahmedcan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Derhal servis çağırın. Normal bir durum değil.
    |
    |
    ahmedcan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Lg hocam modeli bilmiyorum ama burseyler yaptim suan acilmiyor ilginc umarim boyle devam eder.

|
    |
    b¤cek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,267
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.