Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (429. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 427428429430431
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Maalesef yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhabalar.

DTS ses olayında harddisk içindeki filmlerde sorun çözüldü gibi. Yalnız bugün birşey farkettim, benhttps://psarips.eu/ üzerinden film indiriyorum.

İndirdiğim filmlerin sayfasında ekstradan verilmiş DTS ses dosyası varsa MKVToolNix programı ile filme entegre ediyorum.

Bu şekilde yaptığım ve usb 3.0 olan bellek ile izlediğim filmlerden ses alamıyorum. Aklınıza sebep olabilecek bir neden geliyor mu acaba ?

@b¤cek
  • reef1905 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ailede altyazı okuyarak izleyemeyen yaşlılar ve çocuklar için benzer şekilde ses dosyaları eklemişliğim var filmlere. Ben de bu iş için aynı uygulamayı kullanıyorum. Hiç sorun yaşamadım. Özelden denediğiniz örneklerden birine ait link atabilirseniz dosyanın özelliklerine bakıp sebebi anlamaya çalışayım.

Bu arada AAC sesli filmlerden de surround ses almak için ffmpeg programı kullanarak 5.1 ve 7.1 aac formatlarını 5.1 dolby formatına çevirebiliyorsunuz. 7.1'den çeviri yapınca sağ yan ve sağ arka ile sol yan ve sol arka kanallar birleştirilerek 7'den 5'e düşülüyor. Bilgisayarınızın özelliklerine göre harcanan zaman değişiyor tabi ama genel olarak uzun sürmüyor.
  • b¤cek B kullanıcısına yanıt
    En son " Dark Phoenix 2019 2160p HDR10Plus " filmini indirip aynı sayfadaki DTS sesi entegre ettim.

Diğer bahsettiğiniz programı not aldım, çok teşekkür ederim.

• Arkadaşlar hdr10 sertifikasına sahip bir tv ile bu tv yi hiç karşılaştıran var mı? Hdr 10 verilen paraya değer mi sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: uzaylioglan

Arkadaşlar hdr10 sertifikasına sahip bir tv ile bu tv yi hiç karşılaştıran var mı? Hdr 10 verilen paraya değer mi sizce
    hdr10 zaten bu tv'de de var. piyasadaki en alt seviye hdr türü. hdr10 için ayrı bir para verilmiyor. başka bir standartla karıştırıyor olmayın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: b¤cek

hdr10 zaten bu tv'de de var. piyasadaki en alt seviye hdr türü. hdr10 için ayrı bir para verilmiyor. başka bir standartla karıştırıyor olmayın?

Alıntıları Göster
    Yukarıda bir arkadaş bu tv 1000 nit parlaklığına çıkmıyor dedi.

Hdr10 zaten 1000 nit parlaklığı kapsamıyor mu ? O sebeple sordum.

Hdr10 plus ile de karıştırmış olabilirim.
  • uzaylioglan U kullanıcısına yanıt
    o zaman şöyle cevap vereyim, piyasada 1000 nite çıkabilen çok az tv var zaten. hdr10 diye satılan tvlerin en azından %90'ı çıkmıyordur diye tahmin ediyorum.

bu tv'de HDR film izlemeyi oldukça tatmin edici buluyorum. kıyas yapabileceğim tek model sony kd49xd7005'i kullanmıştım bundan önce onda hdr diye bir olay hissedilmiyor ancak bu tvde panel kendini belli ediyor.

daha sonradan ucuz diye dedemlere philips 55pus6262/12 aldık onunla kıyaslayınca da bu tv'deki HDR çok daha iyi diyebilirim. ondaki ambilight hoşuma gitse de panelin kendi kalitesi arasındaki fark hissedilir kalıyor.

teknoloji mağazalarında gördüğüm tvlerle kıyaslama yapmayı adil saymıyorum çünkü oradaki ortamlar ve çoğaltıcıyla gelen görüntüler yorumlamayı zorlaştırıyor.

tabi bu saatten sonra piyasada sıfır xe9005 bulmak pek mümkün değildir o yüzden parasını hak ediyor mu olayı çok havada kalabilir. ben izlediğim her filmde ailedeki diğer tvlerden çok daha iyi olduğunu hissediyorum. (ancak dediğim gibi bu ürünün fiyat olarak doğrudan rakibi olan başka tv'miz yok sadece ucuz modellerle kıyaslayıp aradaki fiyat farkına/verdiğim paraya değdi diyorum)

• Android'e update gelmiş. Eskiden Home'a basılı tutarak açık uygulamaları kapatabiliyorduk. Şimdi nasıl yapıyoruz? :)
    Kullanım kılavuzu lazım galiba bana, var mıdır?
  • b¤cek B kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler hocam. Ben de zaten xe9005 var. Hdr'yi kullanmıyorum, büyük bir görüntü kaybına sebep oluyor.

Arkadaşın biri bu tvde parlaklık 1000 nit değil o sebeple demişti. Ben de buu yüzden sordum gerçek hdr10 kullanan gören var mı diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzaylioglan -- 18 Eylül 2019; 14:50:55 >
  • Arkadaki uygulamaları kapatmak.
    Apps.
    Açık uygulama üzerinde 3 saniye basılı tut.
    Bilgi.
    Zorla durdur.
    Tamam.
    Hepsi bu, 3saniye.

hdr nasıl görüntü kaybında neden oluyor ki?

Normal şartlarda HDR özellikli bir video oynatırsanız hdr kapalıyken son derece soluk renkli saçma sapan bir video olur. hdr açınca da görsel şölen oluyor.

hdr olmayan içerikte hdr açmaya mı çalışıyorsunuz? aklıma hdr'nin kötü olduğu başka bir yöntem gelmiyor.
    belki bir de iyi programlanmamış konsol oyunlarında kötü olabilir ama ben konsol sahibi değilim hiç kullanmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: b¤cek

hdr nasıl görüntü kaybında neden oluyor ki?

Normal şartlarda HDR özellikli bir video oynatırsanız hdr kapalıyken son derece soluk renkli saçma sapan bir video olur. hdr açınca da görsel şölen oluyor.

hdr olmayan içerikte hdr açmaya mı çalışıyorsunuz? aklıma hdr'nin kötü olduğu başka bir yöntem gelmiyor.
    belki bir de iyi programlanmamış konsol oyunlarında kötü olabilir ama ben konsol sahibi değilim hiç kullanmadım.
    Bu konuya burada çok değindim ama hdr açık iken görüntüde bir kere ışık azalıyor, karanlıklaşıyor.

Bununla birlikte beyaz bir tülün arkasından bakma hissi oluşuyor. Sis perdesi oluşuyor.

Yabancı forumlarda hdr'nin ışık ile alakası olmadığı, renk ile alakası olduğu söyleniyor.

Hdr açınca renkler daha tok oluyor ama ben canlı renk seven birisiyim.

Görüntü karanlıklaşıyor ama ben oynadığım oyunlarda grafiksel ayrıntıları görmek istiyorum.

Bu gibi sebeplerden dolayı hdr'den feragat ediyorum. Aynı şey filmler için de geçerli.

Oynadığınız oyun ve izlediğiniz film hdr desteklimi. Hdr olmayan bir kaynak açıp hdr özelliğini manuel olarak açıyor olabilirmisiniz?
  • Arkadaşlar TRT 4K bende hala yok. Buradan yada özelden yardımcı olabilecek biri var mı?
  • Komple uyduyu sildim baştan tarattım hepsi geldi.
    Sıralamam 5 dakikamı aldı almadı.

• Lg sinema sisteminde kanal sesleri kesik kesik geliyor 2-3 dk sonra tb kendi hoparlorune donuyor.tv de eski version yuklu yeni versionda arc sorunlari cozuldugu soyleniyor? Optic kablo ilemi baglasam sorun ne olabilir?

HDR için oyunlar dışında konuşmak istiyorum, oyun deneyimim yok. Filmler konusunda ise bu kadar farklı düşünmemizi çok garip buluyorum o yüzden sormak istiyorum:

-HDR izlediğiniz/açıp beğenmediğiniz hangi filme örnek verebilirsiniz? Torrentle inmiş bir filmse codec bilgileri/yayıncı grup bilgisi de yardımcı olacaktır.

-"hdr açık iken görüntüde bir kere ışık azalıyor, karanlıklaşıyor" demişsiniz ama HDR açılınca parlaklık ve renklerin canlılığı son derece yükseliyor normalde. temel fark ekranda ışık kaynağı varken bile ekranın karanlık kısımlarında detayların görünebiliyor olması.

-"Bununla birlikte beyaz bir tülün arkasından bakma hissi oluşuyor. Sis perdesi oluşuyor." bu tanımınız HDR bir filmi hdr kapalı izlerken oluşan görüntüye benziyor. İndirdiğim HDR videoları bilgisayardan açıp kontrol ettiğimde böyle görünüyor. Aksine hdr açınca perde kalkmış da tüm renkler güçlü bir şekilde ortaya çıkmış gibi oluyor bende.

-"Hdr açınca renkler daha tok oluyor ama ben canlı renk seven birisiyim." tok ile canlı arasındaki ayrım sanırım bana farklı şeyler düşündürüyor. HDR bana daha gerçekçi bir his veriyor. Canlı renk derken teknoloji marketlerdeki samsung tv demolarındaki (doğa, meyve sebze vb) gibi renkleri kastediyorsanız, onlar bana yapay geliyor.

Neyse umarım TV'nizden memnunsunuzdur, sadece ilk kez birinin filmlerde HDR görüntüden rahatsız olduğunu gördüm de çok değişik geldi. Ben bunu yıllardır tvlere gelen, görüntüyü güzelleştiren en önemli özellik olarak görüyorum da.

• Sinyal seviyesine nereden bakıyoruz ?

• Cevaplar için teşekkürler. Bu konuyu daha öncede tartıştığım için tekrardan sizleri meşgul etmek istemiyorum.

HDR içeriklerine youtube üzerinden bakıyorum. Videolarda ben bir fark göremiyorum, çoğu oyunda ise büyük sıkıntı.

Renk toklaşıyor. Sis perdesi geliyor. Güneşin parlaklığı yada yüzeylerden yansıyan ışıklar düşüyor.

Ben canlı renkleri ve ışığı seven birisiyim.

Sanırım bu zevk meselesi.

HDR10 plus bir TV hdr'nin tam hakkını verecektir.

Tv'den çok memnunum bu arada. HDR ise övülecek düzeyde değil bence.
  • 
Sayfa: önceki 427428429430431
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.