Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (428. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 426427428429430
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG sinema sistemini bagladigimda arc modunda uydu sesi kesik kesik geliyor sorun ne olabilir tvde eski version yuklu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanalların seslerini anlık sabit bir değerde dinleyebileceğimiz bir program var mı arkadaşlar ? Özellikle şu trt spor kanalı dengesiz aptal aptal bi anda yüksek sesli içerikler yayınlıyor sinir bozucu bir akışları var buna bir çözüm bulamaz mıyız?
  • Saiki kullanıcısına yanıt
    Action menü > ses biraz aşağıda gece modu gibi birşey olacak suan tvye bakip yazma imkanım yok ama hatırladığım kadarıyla bu şekildeydi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Lvntgl kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler , fakat anlatmaya çalıştığım şey bu değil örnek vereyim ses seiyesi 15 de mesela çoğu kanalda bir standart varken trt spor gibi bazı kanallarda anlık saçma bir şekilde ses yükselmesi oluyor kısmak zorunda kalıyorum keşke buna bir engelleyici düzenleme ayarı olsaydı. Dikkat çekmek için mi yapıyorlar neden böyle saçma bir sistem uyguluyorlar aklım almıyor doğrusu.
  • Benim tarif ettiğim ayarda bu işe yarıyor sesi sabit veriyor aç kapa derdi olmuyor bir deneyin istediğiniz sonucu alamazsanız eski haline getirirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lvntgl -- 30 Ağustos 2019; 1:8:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var.

Bu tvlerin panel hızları 100hz olarak geçiyor.

Peki neden Tv'nin Game Modu 60hz'ye kilitli oluyor.
  • LG sinema sistemini bagladigimda arc modunda uydu sesi kesik kesik geliyor sorun ne olabilir tvde eski version yuklu.

Lg lhb755w

• Tv yi guncelledim 8.0 bence daha hoş olmuş daha az karışık en azından home sayfası.Otadan bulmadi usb uzerinden guncelledim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, televizyonda kanal d ve tv8 çıkmıyor. Defalarca uydu kurulumu yaptım arattım çıkmıyor. TV8 özellikle manuel olarak aratıyorum çıkmıyor. Ne yapacağımı şaşırdım.
    Yardım edebilir misiniz?
  • Kodi konusunda sordum cevaplayan çıkmadı, galiba sorunun cevabını yok ya da kendi aralarında muhabbet ediyorlar

Arkadaşlar Kodi'de kullandığım harddisk, usb cihazların kök dosyalarını gizlemenin bir yolu var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzaylioglan

Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var.

Bu tvlerin panel hızları 100hz olarak geçiyor.

Peki neden Tv'nin Game Modu 60hz'ye kilitli oluyor.
    Konsollar 60hz üstüne çıkamıyor.
  • reef1905 kullanıcısına yanıt
    gezinmek isteyen cihaz takılı olduğu sürece gezinir.

Medya kütüphanenize sadece belirli klasörleri eklerseniz filmler diziler vb gibi tanımlama yapınca normal film sekmesinde sadece o klasör görünecektir. bir de klasörlere ayarlardan bunun içerisindeki dosyaları kütüphaneye ekleme diyebiliyorsunuz fakat bu sadece kütüphane kısmını düzenlemenizi sağlar. klasör gezinirken dosyalar yine görünür olacaktır.
  • skaloc S kullanıcısına yanıt
    anteninizde bir sıkıntı olabilir. rüzgardan dönmüş olabilir, kontrol etmekte ve yeniden arama yaptırmakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b¤cek -- 4 Eylül 2019; 9:16:19 >
  • b¤cek B kullanıcısına yanıt
    Anladım, teşekkür ederim cevabınız için.

Ses olayım halâ muallak, gerçi bugün biraz daha kafam karıştı. Bluray'in demo Cd kayıdı vardı bende, bugün tekrar elime geçti deneme yaptım. Tüm hoparlörler aktif olarak çalışıyor.

Eğer ki HDMI3 ARC bağlantısı için ( Bluray girişi ) ayrı ses tanımlaması yapmam gerekmiyorsa orjinal kumanda üzerindeki ses ayar düğmesinden sorunun çözümü Tv üzerindeki bir ayarda.

Zamanla onu da çözerim sanırım karıştırarak.

Edit : Aklıma takıldı, HDMI ARC için kullandığım kablo HDMI 1.4 değil ise seste yaşadığım problemin kaynağı olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reef1905 -- 3 Eylül 2019; 16:43:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ataman5

Konsollar 60hz üstüne çıkamıyor.

Alıntıları Göster
    Hocam onu biliyorum.

Fakat pc'de fps sınırı yok. Ama tv yine de 60 hz oluyor.

Sadece 1080p'de 120hz. oluyor.
  • uzaylioglan U kullanıcısına yanıt
    Bu televizyondaki HDMI bağlantısının limiti 4k@60hz zaten, bu tv'ye 4k çözünürlükte 60hz üstü görüntü iletemezsiniz.

1080p 120hz hızlı oyunlarda verimli olacaktır. Keşke 1440p@120hz modu da olsaydı ama bildiğim kadarıyla TV desteklemiyor, 1440p@60hz var.

desteklenen çözünürlük ve yenileme hızları ile gecikme sürelerini linkte görebilirsiniz:
    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e#comparison_1799
  • reef1905 kullanıcısına yanıt
    Surround ses sorununuz hakkında önceki görüşüm değişmedi, bluray oynatıcı kumandanızla alakalı olduğunu o zaman da düşünmüyordum şimdi de düşünmüyorum. TV ses ayarlarınızı tüm menülerde benimkiyle aynı yapıp denemenizi öneriyorum. Daha önce burada surround çalışan ayarlarımı paylaşmıştım.

düz dts 5.1 ve dolby 5.1 seslerin paylaştığım ayarlarla surround çalışmaları gerekiyor. aşağıdaki linklerden örnek video ile deneyebilir misiniz?

Dolby AC3 5.1 640 kbps yazan bir video indirin: https://thedigitaltheater.com/dolby-trailers/

DTS 5.1 1,536 Kbps 48 kHz yazan bir video indirin: https://thedigitaltheater.com/dts-trailers/

• quote:

Orijinalden alıntı: uzaylioglan

Hocam onu biliyorum.

Fakat pc'de fps sınırı yok. Ama tv yine de 60 hz oluyor.

Sadece 1080p'de 120hz. oluyor.

Alıntıları Göster
    PC moduna almanız lazım 2si farklıdır diye düşünüyorum, oyun modu konsollar için genelde, 4:4:4 chroma ve pc ayarları başkadır o sebeple olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman5 -- 4 Eylül 2019; 12:2:54 >
  • https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=139527597

3. fotoğraftaki ayarlara nereden girdiğinizi bulamadım. Gece 02:15'de müsait olunca normal sanırım

İlk fotoğraftaki ayarlardan en alttaki seçeneği " tüm medyalar için varsayılan olarak ayarla " seçeneğini kullanıyor musunuz ? Ben daha önce kullandığımda ses komple gidiyordu diye ellemedim.

Şimdilik sorun yok gibi. Ama kapatıp açınca sorun olur mu bilemiyorum. Sorun olursa yeniden bilginizden istifade etmek isterim.

Şimdiye kadar yardımcı olduğunuz her şey için teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

1- Televizyonu yeni aldım hangi testleri nasıl yapabilirim?

- Buradaki zipli dosyanın içinde yer alan testleri yapabilirsiniz. @alabani @sdcvn

NOT: Kusursuz TV yoktur. Eğer takıntılı biriyseniz ve televizyonunuzdan memnunsanız testler ile başınızı derde sokmayın.

- Ya da aşağıdaki videoyu tv nizde oynatıp bazı testleri yapabilirsiniz.

2- TV kanallarını düzenlemek çok zor, kolay yolu var mı?

Sony Editor Yazılımını indirdikten ve kurulumunu tamamladıktan sonra program listesini Android TV'nizden bir USB cihazına kopyalayabilir, bilgisayarda istediğiniz şekilde sıralayabilir ve ardından yeniden TV'nize geri aktarabilirsiniz.

https://www.sony.com.tr/electronics/support/downloads/Z0005351

3- Bağladığım hardiskteki videoları TV de göremiyorum?

a- Hdd çalışır durumda ve içerisinde oynatmaya uygun videolar var mı kontrol edin.

b- Herşey normal ama hala sorun varsa (genelde yüksek kapasiteli çok video barındıran bir hdd ise);

HDD takılıyken TV yi kapatıp yeniden açın (Kapama düğmesine uzun süre basarak kapatın.)

4- Akıllı tv ile ilgili donma yavaş çalışma sorunlarım var ne yapabilirim?

a- Her zaman televizyonunuzu gece yatarken kapama tuşuna uzun süre basılı tutarak kapatın (Bu işlem telefonlarda olduğu gibi android işletim sistemini rahatlatacaktır.)

b- Sürekli akıllı tv menüsü ile ilgiliyseniz, arka olanda çalışan uygulamaları kapatmak için Home tuşuna basılı tutarak açılan menüde kullanmadığını uygulamaları kapatabilirsiniz.
    Zipli dosyanın linki gitmis acaba elinizde var mı

• 
Sayfa: önceki 426427428429430
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.