Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (426. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son güncelleme ile xbox one x te ekrana görüntü gelmiyor ama ses var. Bu şekilde sorun yaşayan oldu mu? Müşteri hizmetleri dün cihazı fabrika ayarlarına çevirmemi istedi yaptık bir defalık açıldı bizde sorun düZeldi zannediyoruz. Ertesi gün aynı problem devam ediyor. Cihaza görüntü gelmiyor ses var, uyduya geçiş yapıyorum onu dahi göstermiyor sadece ses var. Cihazı komple fişten çekmeden uyduya dahi bağlanmıyor. home tuşuna basınca menü geliyor bunda sorun yok.Garantiside bitti cihazın.

Not: xbox one x bağladıktan sonra ekran problemi başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xdian -- 10 Ağustos 2019; 9:33:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eakaya kullanıcısına yanıt
    Deneyeyim hocam.Eyvallah.
  • kralAY kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim ilgi ve yönlendirme için. Tatil dönüşü deneyeceğim.

İnşallah çözerim...

• Arkadaşlar birkaç sayfa önce manuel kanal eklemeyle trt 4k yı eklemeye çalıştım. Bütün uyduları taradı ancak trt 4k gelmedi. Nerede hata yaptım sizce?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uyduyu sıfırlayıp yeniden taratın hocam bende bu şekilde gelmişti

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • the_hornet kullanıcısına yanıt
    Uydu ayarlarını sıfırla, tkgs frekansı ile tüm kanallar (şifreli/şifresiz) şeklinde taratın. Genel uyduda yoksa, tercih edilen uydu kısmına bakın trt4K gelmesi lazım.
  • reef1905 kullanıcısına yanıt
    merhaba foruma ancak girebildim. benim tv'deki ve kodi'deki ses ayarlarım böyle.

normalde ayrı medya player kullanıyorum o yüzden detaylı test edememiştim. bu ayarlarla elimdeki tüm surround test videolarını televizyondaki kodi ile açtım sonuç özeti:

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

AC3/dolby 5.1 videolarda surround olması gerektiği gibi çalışıyor. tüm kanallar doğru anda ses veriyor.

truehd: bu şekilde hiç ses vermiyor. - doğrudan geçiş kapatılınca stereo ses veriyor.

dts/dts hd-ma : stereo ses geliyor. garip bir şekilde doğrudan geçişe izin verme satırı bile yok menüde.

aac 5.1/7.1: stereo ses geliyor.

ddp/dd+/dolby digital plus = bunlar en garip olanlar. bazıları sorunsuz surround veriyor, bazılarında oynatıcı donuyor/bazıları stereo ses verirken bazılarında hiç ses gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b¤cek -- 12 Ağustos 2019; 12:51:18 >

• b¤cek B kullanıcısına yanıt
    Öncelikle başta siz, konudaki tüm arkadaşlara hayırlı bayramlar dilerim.

Çok ama çok teşekkür ederim ilgine, uğraşmış bilgi vermişsiniz. Tatil dönüşü hepsini deneyeceğim.

Sanırım bendeki sorun bluray orjinal uzaktan kumandadaki tuşla alakalı...

• reef1905 kullanıcısına yanıt
    Size de iyi bayramlar.

Öncelikle o tuşu tam bilmediğim için kesin yorum yapamıyorum ancak bendeki sisteme benzer bir özellikte olabileceğini düşünüyorum.

Netflix'te surround ses alabildiğinizi söylemişsiniz, demek ki uygun ses sinyali gelince bluray player şu anki moduyla surround verebiliyor.

Benim setimde surround modu ayarı var, gelen ses stereo olunca ön sol ve sağ kanallara gelen sesi bir şekilde işlemden geçirip arka kanallara dağıtabiliyor, ben tv izlerken o modu kullanıyorum ama bu gerçek surround değil. film izlerken arkadan da ses geliyor ancak surround etkisi orjinal 5.1 ses dağıtımının yanına bile yaklaşamaz.

zaten dolby/dts test videosu açınca ön sol/sağ kanal seslerinin arkadan da geldiğni görüyorsunuz. ya da tam tersi arka soldan ses geleceğine hem ön hem arka sollardan ses geliyor.

İlk hedefinizin standard moddayken surround alabilmek ve hatta hangi formatlardaki seslerin olması gerektiği gibi çalıştığını tespit etmek olması gerektiğini düşünüyorum.

Kolay gelsin, iyi şanslar.

• tün tv yi açtığımda oto güncelleme geldi. güncelledim.

esasen 2-3 ay önce usb den güncellemiştim.

bu gelen farklı mı ??

ne yenilendi / iyileştirildi ??
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Dursun kenarda lazım olunca bulabileyim.
  • Arkadaşlar HDR donanımsal bir özellik değil mi, neden oyundan oyuna sürekli farklılık gösteriyor. Hatta dikkat ettim bazı oyunlarda haritalarda bile farklılık gösteriyor. Bazen hdr kapalıyken güzel bazen açık iken.

• uzaylioglan U kullanıcısına yanıt
    Hdr oyunlar desteklerse aktif ve tam performans çalışan bir özellik. oyun yapımcısı ne kadar iyi hdr ye özgü parlaklık ve kontrast içeren içeriklerde başarılı olursa bizde buna paralel bir deneyim yaşarız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saiki

Hdr oyunlar desteklerse aktif ve tam performans çalışan bir özellik. oyun yapımcısı ne kadar iyi hdr ye özgü parlaklık ve kontrast içeren içeriklerde başarılı olursa bizde buna paralel bir deneyim yaşarız.
    Hocam ben yabancı forumlara baktım. Orada çoğu insanın HDR'yi yanlış anladığı anlatılmış.

HDR sanılanın aksine parlaklık veya kontrast ayarları ile alakalı değilmiş. Siyah daha siyah, beyaz daha beyaz diye bir durum yok.

HDR sadece renkleri daha gerçekçi göstermeye çalışan bir teknolojiymiş.

Zaten dikkat edenler olmuştur. HDR açık iken görüntü karanlık oluyor.

Bir ışık kaynağına HDR kapalı iken bakıldığında daha parlak görünüyor. HDR açık iken daha sönük görünmekte.

Bugüne kadar HDR'den anladığım parlaklık olduğu için pek sevememiştim.

Renk olayından çok parlaklık hoşuma gidiyor benim. Görüntü karanlık olunca detayları kaçırıyor insan.

Karanlıktan ziyade hdr aktif olunca yüksek ışıklı veya kontrastlı oyunlarda detaylar daha net seçiliyor. Rdr de mesela bunu becerememişlerdi oyun hep aydınlık bi atmosferde geçiyordu.

çok inanılmaz bir özellik değil zaten biraz pazarlama stratejisi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba,

tv de usb den film izlerken altyazı çıkarken görüntüde anlık takılma oluyor. VLC player ile izliyorum, tv nin kendi oynatısında böyle bir takılma yok, vlc ile izlerken var. Vlc de altyazıyı kapattığımdada takılma kayboluyor. Ayarlarından çok denedim ama takılmayı kesemedim. Bu sorunun çözümünü bilen var mı ?
  • Musty3535123 M kullanıcısına yanıt
    genelde MX player lullanıyorum . bi deneyin bakalım.

vlc playeri kaldırıp tekrardan kurun ..
  • arkadaşlar dsmart modüllü üyeliğe geçtim. televizyonu ilk aldığımdan beridir kutulu kullanıyorum.

1. uydu anteni kablosunu alttakine mi üsttekine mi takacağız ?

2. dsmart modül ile özel ayarlama var mı ?
    hdr içeriklerde parlaklık 1000nitin üzerine çıkıyor içeriğe göre dolasıyla sdr içeriklere göre çok daha parlak ama kullandığınız tv o değerlere çıkamadığı için gerçek hdr deneyimi yaşayamıyorsunuz o yüzden size öyle geliyor

kullandığınız tv nin hdr peak 25% Window değeri 585 cd/m² ölçülmüş bu değerlerle hdr nin bahsettiğiniz gibi olması normal bahsettiğiniz oyun yada filmleri xe93 q9fn gibi modellerde deneyimlerseniz ne demek istediğimi çok net anlarsınız

gereksiz ek not: tv lerin böyle geri gideceğini bilsem ne yapar ne eder xe93 alırdım aradam 2 yıl geçti bana göre hala xe93 ayarında tv yok bırakın üstü performansı bu performans bile yok..

gradyan performansıyla parlaklığıyla ben burdayım diyor hdr içeriklerde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 17 Ağustos 2019; 23:54:29 >
  • Daha ses olayına bakamadan tatil dönüşü başka sorun.

Tatile giderken tv. modem vs. takılı olduğu prizi kapatmıştım. Geldik herşey çalışıyor fakat tv internete bağlanmıyor. Kablosuz, kablolu her türlü denedim. Ttnet ve modemin teknik desteğini aradım sorun yok. Telefonlar kablosuz bağlanıyor fakat tv internete bağlanmıyor, anlayamadım.

Birde Netflix kesin olarak internet yokken nasıl çalışıyor anlamadım

İnternet sorunu ne olabilir, ne yapmak gerekir tecrübe eden var mı acaba ?

• 
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.