Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (423. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.767
Cevap
128
Favori
500.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: archon1907

Hocam ip tv yı nasıl kullanıyoruz tv de ??
    Bende 100 gb kotalı 50 mbs internet var yeter mi sizce??
    Smart ip tv uygulaması üzerinden kullanıyorum hocam ben.Kablolu olarak kullanırsanız hızınız yeterli gelir bence.Güzel bir serverdan da destek alırsanız kopma donma olmaz pek.Ama kota konusuna bir şey diyemeyeceğim.Onu hizmet aldığınız yere sorsanız daha iyi olur sanırım.Bende 100 mbit kotasız fiber superonline var kota derdim olmadığından araştırmadım açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zortak

55xf90 tv'mi güncellemiştim, Netflixte filmlerin takılması değil komple tv'nin kilitlenmesi, bekleme modunda açılmama sorunu yaşıyordum.

Tv'nin bağlı olduğu wifi routerin yazılımını dd-wrt olarak değiştirdim, 2 gündür tv'de hiç bir yavaşlık, kilitlenme vs. olmadı, tesadüfmü anlamadım ama, son yazılımda wifi ile ilgili bir düzeltme yapmışlardı, bu yavaşlık ve kilitlenmelerin sebebi o olabilir, yani routere göre tv sapıtıyor olabilir.
    Nasıl yaptınız bunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alos2000 kullanıcısına yanıt
    https://dd-wrt.com/support/router-database/

Eğer uyumlu routeriniz varsa buradan indirip yapabiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: b¤cek

merhaba, sorunuza çözüm bulabilmek için bir takım sorularım olacak:

-tv ile home theater arasındaki bağlantıyı optik olarak mı hdmi üzerinden mi kurdunuz?
    -hdmi ise TV'de ARC destekli portlardan birine mi taktınız. (55 inch olan tv için hdmi 3)
    -kodi'de güncel versiyonda mısınız?
    -kodinin ve tvnin ses ayarlarının olduğu ekranların fotoğrafını çekip paylaşabilir misiniz?
    -açmaya çalıştığınız filmlerin surround ses formatlarını kontrol ettiniz mi? bilgisayardan ya da başka aygıttan açınca 5.1 oldukları görülüyor mu?

Alıntıları Göster
    Merhabalar, sorularınıza cevap vereyim ;

- Tv ile 5.1 Bluray player arası bağlantı HDMI ile yapıldı.

- HDMI giriş için ARC portu tercih edildi.

- Kodi'nin güncel versiyonunu kullanıyorum.

- Kodi'nin ses ayarları alttaki fotolarda mevcut.

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

Doğrudan geçişe izin ver dediğim anda ses kesiliyor. Tv.'nin ses ayarları derken neyi kastetdiniz anlamadım. Bu arada üstteki arkadaşın yaptığı " dd ve dts için geçiş başlığı " bölümünü bulamadım.

- Arşivimde 500'den fazla yüksek tanımlı film var. Daha önce ses sisteminde DTS olarak izlediğim filmler. Yeni indirdiklerimde DTS veya DTS-HD vs. yoksa MKVToolNix ile kendim ekliyorum. Son indirdiklerime bir örnek ;

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

Nasıl yapacağımı bulsam rahat edeceğim. Netflix ve PS4 Pro'da sorun yok, filmler sıkıntılı. Arka hoparlörden filmlerde hiç ses gelmiyor, 5.1 çalışmıyor. Anlamadım sorunu...
  • Merhaba, bir kaç konuda tecrübeli arkadaşların fikrine ihtiyacım var. Tv'yi kampanya nedeniyle Medimarkt'tan aldım. Yalnız taşınma olayları ve evlilik planları nedeniyle tv'yi 6 ay sonra kullanacağım. Cuma günü servis TV'yi getirecek. Kutuyu açıp kontrolden sonra tekrardan TV'yi kutuya koydurup kaldıracağım. Ölü pixel, ışık sızması gibi konularda takıntılıyım. Bunun için servis geldiğinde bu konular hakkında nasıl bir yol izlemeliyim ? Sonuçta 6 ay kullanmadan TV'yi kenara kaldırmam sonrasında bir şeylerin farkına varılmasını epey öteleyecek. Bir diğer sorum Mediamarktla bu konuyu paylaştığımda 5 yıllık koruma paketi önerdiler ve bende aldım. Yalnız sonrasında gerekli miydi diye düşündüm. Sizin bu konudaki fikirleriniz nedir ? Gidip koruma paketini iade etmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BT42

Merhaba, bir kaç konuda tecrübeli arkadaşların fikrine ihtiyacım var. Tv'yi kampanya nedeniyle Medimarkt'tan aldım. Yalnız taşınma olayları ve evlilik planları nedeniyle tv'yi 6 ay sonra kullanacağım. Cuma günü servis TV'yi getirecek. Kutuyu açıp kontrolden sonra tekrardan TV'yi kutuya koydurup kaldıracağım. Ölü pixel, ışık sızması gibi konularda takıntılıyım. Bunun için servis geldiğinde bu konular hakkında nasıl bir yol izlemeliyim ? Sonuçta 6 ay kullanmadan TV'yi kenara kaldırmam sonrasında bir şeylerin farkına varılmasını epey öteleyecek. Bir diğer sorum Mediamarktla bu konuyu paylaştığımda 5 yıllık koruma paketi önerdiler ve bende aldım. Yalnız sonrasında gerekli miydi diye düşündüm. Sizin bu konudaki fikirleriniz nedir ? Gidip koruma paketini iade etmeyi düşünüyorum.
    Benim bildiğim hiçbir yerde kapalı kutu XE9500 olmadığı yönünde. Tv.niz muhtemelen teşhir, bunu biliyor musunuz bilmiyorum.

Servis elemanları çok yardımsever de olabiliyor, ilgisiz de. Siz her ihtimale karşı bir usb içerisine merakınızı giderecek testleri yapacak görselleri, videoları indirin derim.

Benim şahsi düşüncem hiçbir ekstra paketin geçerli olmadığı yönünde. Firmalar kapsam dışı vs. diye birşeyler uydurarak aldığınız paketi geçersiz kılabiliyor. Bu düşünce tamamen şahsi ve okuduklarımdan edindiğim kanı ile ilgili. Biraz araştırın derim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: reef1905

Benim bildiğim hiçbir yerde kapalı kutu XE9500 olmadığı yönünde. Tv.niz muhtemelen teşhir, bunu biliyor musunuz bilmiyorum.

Servis elemanları çok yardımsever de olabiliyor, ilgisiz de. Siz her ihtimale karşı bir usb içerisine merakınızı giderecek testleri yapacak görselleri, videoları indirin derim.

Benim şahsi düşüncem hiçbir ekstra paketin geçerli olmadığı yönünde. Firmalar kapsam dışı vs. diye birşeyler uydurarak aldığınız paketi geçersiz kılabiliyor. Bu düşünce tamamen şahsi ve okuduklarımdan edindiğim kanı ile ilgili. Biraz araştırın derim...

Alıntıları Göster
    Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler. Ürünü 3 gün önce medimarkttan kapalı kutu olarak ayırtmıştım. Kullanamayacağımdan garantiyi geç başlatmayı düşünerek haftaya cuma gününe randevu aldım. ( Esasen sonlara bırakmak kötü olur mu düşüncemde var, hatta randevuyu öne çekmeyi bile düşünüyorum ) Sizin söylemiş olduğunuz veya önermiş olduğunuz usb atıp uygulayacağım bir dosya var mı ? İlk sayfada birkaç paylaşım yapılmış ama ne yazık ki indirilebilecek link bulunmuyor.
  • reef1905 kullanıcısına yanıt
    55xf9005 açılmamış kutusunda sıfır ürün...Almış olduğum ücret üzerinden bırakıyorum...5800 TL....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Kodiye girin daha sonra kumanda da Action Menü oradan ses kısmında harici hoparlör seçin. Daha sonra Home tuşuna basarak Ayarlar/Ses kısmında Digital Ses Çıkışı kısmını Otomatik2 olanı seçin. 5+1 sorunsuz çalışması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 31 Temmuz 2019; 0:22:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zortak

https://dd-wrt.com/support/router-database/

Eğer uyumlu routeriniz varsa buradan indirip yapabiliyorsunuz.
    Benim modem tp link w9970 ve listede görünmüyor.

• Technical_Support kullanıcısına yanıt
    Yardımınız için teşekkür ederim, dediklerinizi yaptım. Fakat arka hoparlörlerden yine ses yok.

Ayrıca Kodi ses ayarlarından doğrudan geçişe izin ver dediğimde ses kesiliyor.

Kodi'den benim gibi sistemle 5.1 ses alan bir arkadaş Kodi'de ses ayarlarının görüntüsünü paylaşabilir mi ?

Birde usb takınca tv otomatik görmesin istiyorum, bunun bir yolu var mı acaba ?

@Technical_Support

bu tv ve sizin ses sisteminizle dolby true hd/ dts hdma gibi sıkıştırılmamış formatları iletemezsiniz. pass through / doğrudan geçişe izin ver ayarlarında dolby ve DTS'in temel formatlarına izin verip üst formatlarda doğrudan geçişi kapatıp dener misiniz?

düz dolby (ac3) ve düz dts 5.1 video dosyalarında dahi surround çalışmıyorsa belki de home theatre ses ayarlarına bakmanız gerekiyodur.

ben tv'yi yazlıkta sony bdv-e980w ile sorunsuz 5.1 olarak kullanıyorum ancak 10 günden önce yanına gitmeyeceğim, o yüzden ekran görüntüsü paylaşamıyorum. sorununuz çözülmezse bayram tatilinde tüm ayar ekranlarını paylaşmış olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b¤cek -- 6 Ağustos 2019; 16:24:26 >
  • b¤cek B kullanıcısına yanıt
    Cevap için öncelikle teşekkürler. DTS HD / DTS-HDMA iletemeyeceğimi öğrendim, teşekkür ederim. DTS ve Dolby ses alamamam sorun.

Alttaki fotolarda sizlerde ayar nasıl acaba ? Birde ses çıkış aygıtı android audiotrack gözüküyor bende, değişmiyor. Bununla alakası var mı ?

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reef1905 -- 31 Temmuz 2019; 18:41:11 >
    Bunla ben de bir ara ugrastim, hangi player kullaniyorsunuz tam anlayamadim ama TV'nin native player'i haric baska bir yazilima su an passthrough yapamiyor/yapmiyor.

Ancak TV'nin kendi player ile ses alabilmistim (DTS ve DD) optik baglanti ile.
  • Duff MC ® kullanıcısına yanıt
    Cevabınız ve yönlendirmeniz için teşekkür ederim. Yarın deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak.

Usb takınca Tv.'nin otomatik görmesini kapatmak mümkün mü biliyor musunuz ?

• Duff MC ® kullanıcısına yanıt
    Bugün denedim Tv.'nin kendi oynatıcısından, hiç ses gelmiyor.

Tv. beni sınıyor sanırım
  • selamlar,

xe9005 sahibiyim fakat hiç IP TV tecrübem olmadı. hangi programı önerirsiniz ? kasma donma vs yapıyor mu? cihaz almaya gerek var mı ? (apple tv veya androix box gibi)

teşekkür ederim.
  • Teken kullanıcısına yanıt
    Smart iptv

• Selamlar, bende X9 serisi cihaz almak istiyorum, 65 dusunuyorum, malum fiyatlar hic uygun degil, vatan daha cazip gibi, F9005 icin 11500 ve G9505 icin 13500 fiyat verdiler, sizce uygunmudur? urun stoklari azaliyor 9005 kapali kutu bitmek uzere. gorus bildirirseniz sevinirim, gordugum kadariyla bir ay icinde epey indirimler olmus ama internet satislari ile. Kararsiz kaldim acikcasi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zek -- 3 Ağustos 2019; 11:50:46 >
  • zek kullanıcısına yanıt
    65xe9005 kullanıyorum. Eğer qled bi tv alamayacaksınız kesinlikle pişman etmez bilginiz olsun. Hatta alıp güncelleme yapmadan kullanın derim. 9505 derken 9305 mi kastettiniz anlamadım ama aradaki fiyat farkına değmez kesinlikle. Bu tv ana tv niz olacaksa alınır derim. Ben dolar 3.5 - 4 seviyelerinde iken 8000 tl ye aldım. 55 önermem kesinlikle 65 alın keyfi yakalayın derim.

• 
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.