Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (394. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 392393394395396
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teknosadan aldım 8400 tl ye.Teşhir evet bir yıl kadar teşhirde kalmış.Tv nin kendi app üzerinden youtube netflix ve usb üzerinden hdr izlemede herhangi bir sıkıntısı yok.Yaşadığım sıkıntı sadece Pc ortamında.Pc , kaynak , player ve Tv arasındaki haberleşme ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mentalform

Alttada xe9005, xf9005, xe9305 cihazların hepsine sahip kullanıcı xe9005 en hepsinden daha iyi bir siyah sunduğunu belirtmiş. Sonynin oled i premium olarak denediği 2017 de son ürettiği kaliteli panellere sahibiz sonraki yıllarda olede ağırlık verdi ve lcd ler de bariz bir gerileme var bu gerileme uzun süreli kullanım ile önceki modellerle karşılaştırıldığında ortaya çıkıyor yoksa yine de iyi tv ler yanlış anlaşılmasın.

I have the X900e/XE90 + X930e/XE93

ive got an X900F/XF90 delivered soon to answer the Q..

Otherwise unrelated, in a dark room I preferred black levels on my Xe90 compared against XE93. Xe90 felt deeper because of FALD Id say, same scenes in XE93 were brighter/whiter whites and still good black levels but lacked that depth to the blackness - as if it was like watching on a laptop screen.

edit: got 49" XF90, blacks are good on SDR/HDR in bright scenes/lit room. Using the TV in dark room, on darker scenes blacks have a sheen of gray to them, none of the inky depths provided like XE90 does. Just looks and feels a bit low quality at times.. like dude, i paid $£ for a 'highly rated tv'
    Merhaba,ben 1 ay XE90 kullanıp XE93 e geçmiş birisi olarak,siyah seviyesi XE93'de çok daha iyi ayrıca LD performansıda.
    Sony XE93'ler 2 tip oluyor;iyi panel,kötü panel ve kötü panelde sıkıntılı sonuçlar alırken iyi panele dek gelirseniz çok iyi bir TV olarak geliyor.
    Keşke imkan olasada bunu evde canlı olarak size göstersem, şuan en fazla youtube kanalımda paylaşabiliyorum.

Diğer taraftan Sony XE94 oyunlarda motion sorunu olmasa Sony'nin ürettiği native kontrastı en iyi TV'sidir fakat LD performansı Z9D kadar iyi olmadığı için XE94,Z9D'nin bir tık gerisinde kalıyor.

Şu videoyu 2.07'den 3.05 e kadar izlemenizi tavsiye ederim.
    Bu kişide XE90 XE93 C7 OLED gibi birçok TV kullanmış sizin bizim gibi normal kullanıcı,diğer videolarınada bakabilirsiniz.
    Zaten videonun bir yerinde ''if you get a good panel once again'' diye devam ediyor.

https://youtu.be/Swwv6rQGaRc?t=127

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 17 Mart 2019; 15:39:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

Merhaba,ben 1 ay XE90 kullanıp XE93 e geçmiş birisi olarak,siyah seviyesi XE93'de çok daha iyi ayrıca LD performansıda.
    Sony XE93'ler 2 tip oluyor;iyi panel,kötü panel ve kötü panelde sıkıntılı sonuçlar alırken iyi panele dek gelirseniz çok iyi bir TV olarak geliyor.
    Keşke imkan olasada bunu evde canlı olarak size göstersem, şuan en fazla youtube kanalımda paylaşabiliyorum.

Diğer taraftan Sony XE94 oyunlarda motion sorunu olmasa Sony'nin ürettiği native kontrastı en iyi TV'sidir fakat LD performansı Z9D kadar iyi olmadığı için XE94,Z9D'nin bir tık gerisinde kalıyor.

Şu videoyu 2.07'den 3.05 e kadar izlemenizi tavsiye ederim.
    Bu kişide XE90 XE93 C7 OLED gibi birçok TV kullanmış sizin bizim gibi normal kullanıcı,diğer videolarınada bakabilirsiniz.
    Zaten videonun bir yerinde ''if you get a good panel once again'' diye devam ediyor.

https://youtu.be/Swwv6rQGaRc?t=127

Alıntıları Göster
    Bu tür videoları fazlası ile izledim bende, panel farkları üst seri tüm modellerde var zd9 da bile var xe9005 de de var. Hangi paneller arası karşılaştırma yapılıyor hangisi iyi ya da kötü panel bilemiyoruz bir diğer fark da inch farkında oluşuyor 55 vasatken 75 de hem ld hem panel çok çok farklılaşabiliyor şu gerçek ki her iki model de iyi panellere sahipse mükemmel tv ler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Digital Reaction kullanıcısına yanıt
    Youtube kanalınızı pm atarmısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 18 Mart 2019; 17:39:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar Mortal Engines REMUX 4K'yı şiddetle öneririm,görsellikte inanılmaz bir deneyimdi.
    Bu zamana kadar XE93'de onlarca 4K HDR film izledim herbirinden çok keyif aldım ama bu filmin HDR kalitesi başka bir seviyede.
    Büyük ihtimal alevli sahneler 2000+ niti buluyordur inclenmesi lazım.
    Filmin gece sahneleri ayrı hayran bırakıyor,gündüz sahneleri ayrı ve gökyüzü sahnelerinde güneş resmen evin içinde doğuyor..
  • Değerli üstadlar bende de xe9005 tv var android 8 oreo geldi güncellemeye aranızda bu güncellemeyi yapan varmı ?

Sizce biraz daha beklemelimi yoksa yeni sürüme geçmelimiyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

Değerli üstadlar bende de xe9005 tv var android 8 oreo geldi güncellemeye aranızda bu güncellemeyi yapan varmı ?

Sizce biraz daha beklemelimi yoksa yeni sürüme geçmelimiyim ?
    Otomatik geldiyse güncelleyebilirsiniz,Sony askıya almıştı otomatik güncellemeleri demekki ARC sorununu düzeltip tekrar güncellemeye sunmuşlar.
    Garanti olsun istiyorsanız bir süre bekleyin,son halini güncelleyenler deneyimlerini paylaşır internette ona göre devam edersiniz.
  • tda 1562q kullanıcısına yanıt
    Kullanımınıza engel bir durum yok ise,şahsi fikrim geçilmemesi yönünde.
    akşam hemen indiriyorum,hocam arada bu tür paylaşımlar yapın.Önerdiğiniz alpha yıda izledim görsel olarak o da çok iyiydi.
    Bu arada Mortal Engines REMUX 4K'nın boyutu nedir?Ben çünkü bu rarbg den indiriyorum,orada her keseye göre (Gb anlamında) var derler ya o şekilde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

akşam hemen indiriyorum,hocam arada bu tür paylaşımlar yapın.Önerdiğiniz alpha yıda izledim görsel olarak o da çok iyiydi.
    Bu arada Mortal Engines REMUX 4K'nın boyutu nedir?Ben çünkü bu rarbg den indiriyorum,orada her keseye göre (Gb anlamında) var derler ya o şekilde :)
    Teşekkür ederim hocam,film 73 GB ve 80mb bitrate kalitesinde.
    Şahsen film konu ve işleyiş olarak ortalamanın biraz üzerinde fakat görsellik olarak çok başarılı,görsel açıdan arşivlik bir film diyebilirim.
  • quote:

Otomatik geldiyse güncelleyebilirsiniz,Sony askıya almıştı otomatik güncellemeleri demekki ARC sorununu düzeltip tekrar güncellemeye sunmuşlar.
    Garanti olsun istiyorsanız bir süre bekleyin,son halini güncelleyenler deneyimlerini paylaşır internette ona göre devam edersiniz.

Alıntıları Göster
    Hocam bende zaten hemen yükleme taraftarı değilim yanlız mevcut sürümde sıkıntı var çok ağır çalışıyor tv.
    Özellikle YouTube dan tv ye geçerken çok ağır çalışıyor

Hocam xe93 sahibi 3-4 kişiyiz, ayrı bir başlık olmadığı için ben de burdan yazıyorum ara ara ve burayı takip ediyorum. Xe9005 ve 9305 serilerinin maşallahı var gerçekten, doğru zamanda doğru tv ye yatırım yapmışız. Mortal Engines’i seyrettim fakat 4k remux dan riplenmiş versiyon. Ripli olmasına rağmen hdr ve 10 bit olduğu için inanılmaz kaliteli bir görüntüye sahipti. Psarips sitesini tavsiye ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Hocam bende zaten hemen yükleme taraftarı değilim yanlız mevcut sürümde sıkıntı var çok ağır çalışıyor tv.
    Özellikle YouTube dan tv ye geçerken çok ağır çalışıyor

Alıntıları Göster
    Android malesef o konuda çok başarılı değil,şu aşamada öneri olarak;home tuşuna basılı tutup varsa eğer arkada çalışan uygulama tek tek kapatmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: etokel

Hocam xe93 sahibi 3-4 kişiyiz, ayrı bir başlık olmadığı için ben de burdan yazıyorum ara ara ve burayı takip ediyorum. Xe9005 ve 9305 serilerinin maşallahı var gerçekten, doğru zamanda doğru tv ye yatırım yapmışız. Mortal Engines’i seyrettim fakat 4k remux dan riplenmiş versiyon. Ripli olmasına rağmen hdr ve 10 bit olduğu için inanılmaz kaliteli bir görüntüye sahipti. Psarips sitesini tavsiye ederim.

Kesinlikle katılıyorum hocam,son çıkan güncellenmiş serilere baktığımızda Sony'nin kalitede geriye gittiğini görüyoruz.
    XE90 ve XE93 serileri gerçekten altın serilermiş,dediğiniz gibi doğru zamanda doğru TV'lere yatırım yapmışız.Site için teşekkürler hocam tarayıcıya kısayol olarak ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 18 Mart 2019; 20:5:10 >

• quote:

Android malesef o konuda çok başarılı değil,şu aşamada öneri olarak;home tuşuna basılı tutup varsa eğer arkada çalışan uygulama tek tek kapatmanızı tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    Hocam çok tşk ediyorum ben arkada çalışan uygulama muhabbetini tamamen unutmuştum hatırlatmanız çok iyi oldu

Sony görüntü kalitesi Motion performansı tasarımı ile diğer tv lerden kat be kat üstün lakin şu işletim sistemi dahili uydu alıcı menülerin yavaşlığı insana saç baş yoldurtuyor.

Sony de işletim sistemi olarak webos kullansana tadından yenmez ama LG bu işletim sistemi seriliği konusunda Sony den çok daha iyi

Bu bahsettiğiniz filmi nereden indirebiliriz 73 GB olan film tşk ederim

• quote:

Hocam çok tşk ediyorum ben arkada çalışan uygulama muhabbetini tamamen unutmuştum hatırlatmanız çok iyi oldu

Sony görüntü kalitesi Motion performansı tasarımı ile diğer tv lerden kat be kat üstün lakin şu işletim sistemi dahili uydu alıcı menülerin yavaşlığı insana saç baş yoldurtuyor.

Sony de işletim sistemi olarak webos kullansana tadından yenmez ama LG bu işletim sistemi seriliği konusunda Sony den çok daha iyi

Bu bahsettiğiniz filmi nereden indirebiliriz 73 GB olan film tşk ederim

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam,dediğiniz gibi Sony işletim sisteminide halletse mükemmel olacak,ya farklı bir sisteme geçmeleri lazım yada donanımı androide göre optimize etmeleri.
    Filmin linkini pm'den atıyım hocam.

• tda 1562q kullanıcısına yanıt
    Bunu XG serisi yani 2019 modelleri ilk gözükmeye başladığında yazmıştım.Hani tip olarak aynı tv yi yaptın,işlemci kontras bir tık daha iyi olabilir 2018 modellerden (testler tersini söylesede) hiç olmassa al benisi olması açısından LG gibi akıllı kumanda geliştirip cazip hale getirebilirdi diye düşünüyorum.
    Sony çok tek düze gidiyor nasıl mobil telefonlarda bir ara tutulan experia z ve compactlarda olduğu gibi.
    hocam nerden indirdiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuZZLuCK

hocam nerden indirdiniz?
    Hocam rarbg'den indirdim genelde ordan indiririm arama kısmına remux yazarak kişinin son çalışmalarınıda bulabilirsiniz.
  • quote:

Şimdi windowsda HDR'ı aktif ettiğiniz zaman TV zaten direk HDR moduna giriyor yani filmi açınca HDR'ın aktifleşmesi gibi bir durum yok.
    Bence TV'yi fabrika ayarlarına sıfırlayın ve TV'nin HDR çıkışını otomatikte bırakın.

Bende de XE93 var güncellemedim henüz,büyük bir güncelleme olduğu için otomatik güncellemeyi bekliyorum.TV'nin işletim sistemi ile işim olmadığı için hızlıymış yavaşmış umrumda değil.
    Ben TV'yi %80 PC ile kullanır(Film,oyun,dizi,netflix) %20 maç izlerim Digitürk 4k'dan.

PC'den HDR ile film izlenmesi ile ilgili daha önceden video çekmiştim yukarıda bahsettiğim durumların video ilede kanıtı burada;

Alıntıları Göster
    Hocam video'da takılma var madvr ayarlarını fazla açmışsınız gibi , frame skipping var

• 
Sayfa: önceki 392393394395396
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.