Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (391. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bunu anlamadım işte :)
  • kralAY kullanıcısına yanıt
    hem Tv'de hem de pc'de kodinin ayarlar kısmından UPnP kapanmış olabilir , iki tarafı da kontrol edebilir misin , ben de sürüm güncellemesi olunca aynı sorunu yaşamıştım (Leia sürümüne ilk geçerken)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -HKN-

55xe9005 kullanıcısı olarak bu konu başlığını 1.5 senedir takip ediyordum.

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıp fikir alış-verişinde bulunduğum "az da olsa" bazı arkadaşlar oldu.
    Bu konu başlığını an itibariyle artık takibi bırakıyorum. İletişimde kalmak isteyen olursa da özel mesaj yoluyla devam edebiliriz.

Pek sanmıyorum ama burayı takip eden forum yöneticisi arkadaşlar varsa buradan selamlarımı yolluyorum.

Saygılar...
    Nolmus buralarda ya atismalar falan. Bu konuya bende 2017den beri aktifim. Arada yaziyorum yazmaya da devam edicem guzel bilgiler oluyor bence sende benim gibi yaz bazen kim ne yzmis diye bakiyorum mesela...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

Bunu anlamadım işte :)
    bu uzantıyı indirip, chrome'a kuruyorum. bununla sadece youtube değil, bütün sitelerde yansıtma yapabiliyorum. laptopunda dahili uygulaması veya daha kolay bir yöntem ile yapan da vardır. eklentiyi kurup ikona tıklayınca masa üstünü olduğu gibi tv'ye yansıtıyor. bundan sonra sadece tam ekran yapmak kalıyor. 720p izle gibi sitelerde kusursuz yansıtma yapıyor. netflix'te olmayan klasik filmler için tercih ediyorum. bu aralar billy wilder ve sidney lumet filmlerine sardım. tavsiye ederim :)
    https://chrome.google.com/webstore/detail/videostream-for-google-ch/cnciopoikihiagdjbjpnocolokfelagl

• boombip kullanıcısına yanıt
    Tamam şimdi oldu:) Ama bunun için eklentiye gerek yok.yani web sitelerinin tv ye aktarılması için.
    Benim sıkıntım daha önce pc ye indirdiğim film dosyalarını tv ye aktaramıyorum.Güncellemeden (oreo 8) sonra aktarmıyor yada ben becermiyorum.
  • S.A.

XE9005 alalı 9-10 ay oldu tv yı almaya karar verdiğim günden itibaren burayı takip etmeye başladım .Tv teknolojısı hakkında pek bilgi sahibi değilimdir. bu forumu takip ederekn hatta özelden konusarak cok problemımı çözmüş oldum.
    cocarca -hkn- digital recectıon v.b. arkadaşların sayesınde bızde tv mızı istediğimiz kapasıtede çalıstırma imkanı buluyoruz yani bu forumdakı arkadaşların sayesınde takıldıgımız yapamadıgımız işleri öğrendık öğrenmeyede devam edıyoruz..
    herkes sizler kadar tv teknolojısı hakkında bılgı sahıbı olmayabılır.lutfen olmayanlara saygı gösterin.kişisel tartısmlardan ötürü biz mağdur olmayalım.
    kim kaç dil biliyorsa kimin kaç dıploması varsa özelden tartısmaya girerse bu alan bılgı paylaşım alanı olmaya devam eder benim gibi pek bilgi sahibi olmayanlarda buradan faydanılır.
    Kendısıne sataşılan arkdaşlarda cevap vermek yerine bızım sorunlarımızla ilgilenirlerse :) zaten kendıkendılıgıne kapanacaktır..
    tesekkurler

• gokhanokul G kullanıcısına yanıt
    Doğrudur Leia sürümü. Pc den UPnP ayarı kapanmıştı açtım. Tv de o ayarı gelişmiş yaptım fakat bulamadım.
  • kralAY kullanıcısına yanıt
    televizyona KODİ neden kurulur?

ne sağlar ?
  • Bugün yükledim yeni güncellemeyi.Usb ile. Eski bir lg soundbar kullanmama rağmen herhangi bir sorun olmadı. Gerçi ilk başlamada bir iki reset ve ses gelmesine rağmen görüntü gelmememesi sorunu yaşadım ama sonradan düzeldi. Hdr içerikte bariz bir motion iyileşmesi gördüm. Bir de sahne geçişlerinde, standart tv yayınında dahi, sanki bir feneri açıp kapama efekti(latency gibi bir şey) bu tv'de hep vardı. Bunu halletmişler. Tearing de halledilmiş, keza Hdr içerikteki yine motion ile alakalı artefact sorunu da halledilmiş gözüküyor. Mid-range bir tv için güncellemeyi olumlu buldum. Ben yoğun olarak Apple tv 4k ile içerik görüntülüyorum bu tv'de. Ben memnunum güncellemeden. Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: archon1907

S.A.

XE9005 alalı 9-10 ay oldu tv yı almaya karar verdiğim günden itibaren burayı takip etmeye başladım .Tv teknolojısı hakkında pek bilgi sahibi değilimdir. bu forumu takip ederekn hatta özelden konusarak cok problemımı çözmüş oldum.
    cocarca -hkn- digital recectıon v.b. arkadaşların sayesınde bızde tv mızı istediğimiz kapasıtede çalıstırma imkanı buluyoruz yani bu forumdakı arkadaşların sayesınde takıldıgımız yapamadıgımız işleri öğrendık öğrenmeyede devam edıyoruz..
    herkes sizler kadar tv teknolojısı hakkında bılgı sahıbı olmayabılır.lutfen olmayanlara saygı gösterin.kişisel tartısmlardan ötürü biz mağdur olmayalım.
    kim kaç dil biliyorsa kimin kaç dıploması varsa özelden tartısmaya girerse bu alan bılgı paylaşım alanı olmaya devam eder benim gibi pek bilgi sahibi olmayanlarda buradan faydanılır.
    Kendısıne sataşılan arkdaşlarda cevap vermek yerine bızım sorunlarımızla ilgilenirlerse :) zaten kendıkendılıgıne kapanacaktır..
    tesekkurler
    Merhaba.

anladım hocam, sen de diyorsun ki benim sorduklarım arada kaynamasın, sorunlarımı çözün gerisi beni ilgilendirmiyor. pragmatik bir bakış açısı, o da güzel...

• quote:

Orijinalden alıntı: panareturns

Bugün yükledim yeni güncellemeyi.Usb ile. Eski bir lg soundbar kullanmama rağmen herhangi bir sorun olmadı. Gerçi ilk başlamada bir iki reset ve ses gelmesine rağmen görüntü gelmememesi sorunu yaşadım ama sonradan düzeldi. Hdr içerikte bariz bir motion iyileşmesi gördüm. Bir de sahne geçişlerinde, standart tv yayınında dahi, sanki bir feneri açıp kapama efekti(latency gibi bir şey) bu tv'de hep vardı. Bunu halletmişler. Tearing de halledilmiş, keza Hdr içerikteki yine motion ile alakalı artefact sorunu da halledilmiş gözüküyor. Mid-range bir tv için güncellemeyi olumlu buldum. Ben yoğun olarak Apple tv 4k ile içerik görüntülüyorum bu tv'de. Ben memnunum güncellemeden. Saygılar...
    Bazı sorunlar sebebi ile günceleme iptal edildi siz bu güncellemeyi mi yaptınız yoksa daha yeni bir sürüm mü ulaştı cihaza otadan ?

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

televizyona KODİ neden kurulur?

ne sağlar ?
    Kodi hikaye oldu artık..Bir çok Add On çalışmıyor..

Kodi genel olarak filim izleme olarak kullanılsa da filimlerin kalitesi, altyazı olup olmaması, oynatırken Buffer/Önbellek durumlarına göre platformdan platforma (Tv,Pc,Cep Tel..Tablet..) perfonmansı değişiyor..

Şöyle güzel bir yönü var..tv ye,Cep tele,Tablete kurarsanız, 3 c,haz arasında hangi cihazdan açarsanız, diğer cihazdaki Paylaşım Klasörü görüp oynatabiliyorsunuz..

Tv de perfonmansı çok düşük zira Ram,Bellek olayı yok TV de..Pc de biraz daha iyi olsa da üstteki eklentiler (add on) lar çalışmıyor genelde..

Uğraşayım derseniz merak edip uğraşılır ama işte birkaç yabancı kanal, şansınız varsa Belgesel, spor kanalları..vb izlenebilir..

**Sadece Player olarak Kodi kullanmak mantıksız asıl amacı internetten içerik izlemek çünkü..Ama Kodi kullanıp perfonmansını beğenenler olabilir yorum yok zira 4K,Dolby ses gibi bazı şeylerde bazı playerler havlu atabiliyor

• Telefon ekranını yansıtma çalışmıyor. Son güncelleme ile bunu da bozdular. 2 farklı telefon ile denedim maalesef 20 sn sonra görüntü dönüp, bağlantı kopuyor. Ayrıca ses ile arama da kapanmıyor. Bu iki sorunu yaşamayan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMistanbul -- 23 Şubat 2019; 22:59:44 >
  • herkese merhaba bu tv ile samsung Q7fn arasında kararsız kaldım. sony de deneyemediğim ve kafama takılan bir şey var bu tv den optik çıkıştan 5.1 ses alabiliyormuyuz çünkü tv nin kullanım amacı hdd den 4k ve bluray film izlemek.bu konuda yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar.şimdiden tşk. ederim.
  • canberk-1 C kullanıcısına yanıt
    65q7fn 20 gun iade icin ugrastim panelde hersey vardi baya ugrastirdilar ama iade edip 65xf9005 aldim goruntu kalitesi daha iyi ayrica karanlikta filim izlemiyi seviyorsaniz kesinlikle q7fn ye yaklasmayin. Ayrica 4k hd filimleri torretten indirip izliyordum ama q7fn dts sesi desteklemedigi icin bir filim icin 20 25 dakika dts sesi ac3 e cevirmek icin ugrasiyordum..

• Arkadaşlar merhaba.
    Voltaj.dalgalanmalari elektrik kesilip gelmesine karsi tvnizi nasil koruyorsunuz?
    Paylasirsaniz.sevinirim
    Voltaj regülatörü dusunuyorum ama gece dizi film en cok yaptığım sey regülatörün sesi rahatsiz eder mi? Diye düşünmeden edemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: two_face

Arkadaşlar merhaba.
    Voltaj.dalgalanmalari elektrik kesilip gelmesine karsi tvnizi nasil koruyorsunuz?
    Paylasirsaniz.sevinirim
    Voltaj regülatörü dusunuyorum ama gece dizi film en cok yaptığım sey regülatörün sesi rahatsiz eder mi? Diye düşünmeden edemiyorum.
    Önce 🤲 sonra 🧿 takıyoruz.İşlem tamam.Gerek yok bu tür regülasyonlara.

• hakan_44 H kullanıcısına yanıt
    Hocam sesi çevirince kalite kaybı çok oluyor muydu?

• eXtremeReVenge44 kullanıcısına yanıt
    mutlaka oluyor hocam
  • canberk-1 C kullanıcısına yanıt
    oyun için q7fn daha iyi diğer her şey için xe90 daha iyi
  • 
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.