Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (386. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    elinize sağlık
  • Tv modunda eski yazılımda görüntü kalitesi daha keskin ve pürüzsüzdü aynı hissi alamadım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YAKUT

Tv modunda eski yazılımda görüntü kalitesi daha keskin ve pürüzsüzdü aynı hissi alamadım
    Kesin olarak bunu söyleyemiyorsunuz sanırım biraz daha zaman gerekebilir anlamak için eğer yaygın görülürse bu durum güncellemeyeceğim.
  • YAKUT Y kullanıcısına yanıt
    Bende de öyle bi hissiyat oluştu,Ama sadece tv kanallarında,yoksa mkv veya 4K filmlerde harici yada youtube da izlediklerimde hiçbir sıkıntı yok.
  • Bana bılgılendırme yazısı gelmesine ragmen daha guncelleme gelmedı. Yapılacak yorumlara göre işlem yaoacagım ondan sebep otomatık guncellemeyi kapattım.

Bır sorum olacak sızlere. Dün digitürk kutusunu degıstırdım normal genıs kutudan kağit gibi olan ince kutu verdıler ve sankı bana tv sesının azaldıgını hıssettım. Mesela 9-11 yeterlıyken şuan 18-19 lara cıkartıyorum tv sesınden.
    Digiturk zaten max de. Bır alakası olabılır mı?
    Yrdımcı olursanız cok sevırnırım.
    Hayırlı cumalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamasiz

Evet bu detaylara da baktim fakat henuz bi degisiklik gormedim, motion eski yazilimdaki gibi sorunsuz, Bir sunu farkettim tv arka plan uygulamalari bir sure sonra kapatiyor, eski yazilimda arka planda uygulamalar epey bir sure acik kaliyordu, sanirim bunu performansi arttirmak icin yapmislar.
    Hocam,Home tuşuna basılı tutarak en son girdiğiniz proğramları görüp onları kapatma özelliği yeni güncellemede yok yazılmıştı,Sizin yazdığınıza göre home tuşuna basılı tutup kapatmaya gerek yok kendi kendine kapanıyor,doğru mu anladım hocam.
  • Güncelleme otomatik gelmemiş bana. Manuel mi yaptınız güncellemeyi?

• Trt 4k da ses modu dolby digital olarak soundbar da bildirim görünüyor ancak youtube ya da online hiç bir kaynakta dolby aktif değil "pcm" mod olarak görünüyor, bu durumu nasıl düzeltebiliyoruz arkadaşlar ?

• Selamlar

1.Güncellemeyi USB ye aktardım TV ye takdım ama otomatik güncellemedi.Tüm USB girişlerini denedim olmadı. USB içinde başka klasörler var ayrıca güncelleme de klasör içinde sorun bundan olur mu.?

2. Netflix sen 5.1 filmleri keyifle izliyorum , ancak YouTube dan THX yada dolby digital video yada ses demolarını izlerken stereo izleyebiliyorum. TV Sony str_dn 1070 AVR sisteme bağlı.

3. TV HDMI /ARC üzerinden AVR (arc) ye bağlı. Aynı zamanda optik kablo ile de bağlı. Optik kabloyu çıkarınca HDMI üzerinden ses alamıyorum.sebebi ne olabilir. Kablo 2.1 4K destekli Sony orijinal kablo.

Teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: F2000

Selamlar

1.Güncellemeyi USB ye aktardım TV ye takdım ama otomatik güncellemedi.Tüm USB girişlerini denedim olmadı. USB içinde başka klasörler var ayrıca güncelleme de klasör içinde sorun bundan olur mu.?

2. Netflix sen 5.1 filmleri keyifle izliyorum , ancak YouTube dan THX yada dolby digital video yada ses demolarını izlerken stereo izleyebiliyorum. TV Sony str_dn 1070 AVR sisteme bağlı.

3. TV HDMI /ARC üzerinden AVR (arc) ye bağlı. Aynı zamanda optik kablo ile de bağlı. Optik kabloyu çıkarınca HDMI üzerinden ses alamıyorum.sebebi ne olabilir. Kablo 2.1 4K destekli Sony orijinal kablo.

Teşekkürler
    1- Ben şimdi deniyorum çalışıyor. TV yi fişten çekip bir kaç dakika sonra yine deneyin.

2- Bir fikrim yok.

3- ARC hep sorunlu maalesef. Bende de aynı sorun vardı. Ses sistemini sattım yenisini de almadım.

• TV kendi kendine kanal ekliyor kapamadığım yer kalmadı. Çözümü bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: arslanxw

xe9005 için kanal şubat 2019 türksat hotbird kanal listesi
    http://s2.dosya.tc/server6/gf8r6z/sdb.rar.html
    Merhaba, dosyayı indirdikten sonra sony editörde kendi zevkime göre sıralayıp SDB.xml olarak usb'ye attım. Ancak tv ye takıp ayarlarda al dediğimde tv yeniden başlıyor ancak eski kanal listesi hala yüklü görünüyor? sizce sorun nedir? tv yi fabrika ayarlarına mı getireyim?
  • MMistanbul kullanıcısına yanıt
    Ayarlar kanal ayarları digital kurulum etkileşimli uygulama ayarları buradaki 3 ayarında kapa bidaha
    daha eklemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmedcan -- 9 Şubat 2019; 8:57:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

1- Ben şimdi deniyorum çalışıyor. TV yi fişten çekip bir kaç dakika sonra yine deneyin.

2- Bir fikrim yok.

3- ARC hep sorunlu maalesef. Bende de aynı sorun vardı. Ses sistemini sattım yenisini de almadım.

Alıntıları Göster
    Hocam fikriniz ve yeterince bilginiz yoksa cevap yazmak için cevap yazmayın insanları yanlış yönlendirmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: F2000

Selamlar

Teşekkürler
    1. Yüklediğiniz dosya, usb nin root yani kök dizininde olması gerekli. Herhangi bir klasör içinde olmamalı. Yani diyelim Usb sürücünüz H isminde, direk sürükleyip bu H nin içine kök dosyayı atın, hiçbir klasör içinde olmasın.

2. Sorunuzu tam olarak anlamadım. THX sertifikası yanlış bilmiyorsam zaten bizim recieverlarda desteklenen bir özellik değil, Lucasfilm in bir standardı.

3. Aynı model reciever kullanıyorum, 75XE9005 ile. ARC kullanmak istiyorsanız optic kabloya ihtiyacınız yok. Onu çıkartın. "Kablo bağlantılarını düzgün yaptığınızı varsayıyorum" .. AVR'nin Home tuşuna basın, setup a girin, orda HDMI Settings e girin ve "Control For HDMI" kısmının "On" olduğundan emin olun. Tv dede Ayarlar/Ses kısmında Hoparlör kısmında "Ses Sistemi" seçili olsun. Bu şekilde bir deneyin, olacağını düşünüyorum, ben sorunsuzca kullanıyorum. Eğer yinede olmazsa size tüm Tv ses ve Avr ses ayarlarımı paylaşırım, aynılarını yaparsınız. Olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 9 Şubat 2019; 10:1:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

1. Yüklediğiniz dosya, usb nin root yani kök dizininde olması gerekli. Herhangi bir klasör içinde olmamalı. Yani diyelim Usb sürücünüz H isminde, direk sürükleyip bu H nin içine kök dosyayı atın, hiçbir klasör içinde olmasın.

2. Sorunuzu tam olarak anlamadım. THX sertifikası yanlış bilmiyorsam zaten bizim recieverlarda desteklenen bir özellik değil, Lucasfilm in bir standardı.

3. Aynı model reciever kullanıyorum, 75XE9005 ile. ARC kullanmak istiyorsanız optic kabloya ihtiyacınız yok. Onu çıkartın. "Kablo bağlantılarını düzgün yaptığınızı varsayıyorum" .. AVR'nin Home tuşuna basın, setup a girin, orda HDMI Settings e girin ve "Control For HDMI" kısmının "On" olduğundan emin olun. Tv dede Ayarlar/Ses kısmında Hoparlör kısmında "Ses Sistemi" seçili olsun. Bu şekilde bir deneyin, olacağını düşünüyorum, ben sorunsuzca kullanıyorum. Eğer yinede olmazsa size tüm Tv ses ve Avr ses ayarlarımı paylaşırım, aynılarını yaparsınız. Olacaktır.

Alıntıları Göster
    Anlamadım dediğiniz sorunu ben de yaşıyorum özetle şunu diyor arkadaş, bende de olduğu üzere online film ve youtube videolarında kodec dolby olsa da soundbar ya da ses sisteminde dd değil pcm olarak ses açılıyor oysa dd video ya da trt4k da otomatik dolby ses uyarısı beliriyor bu samsung tv de tamamen belirttiğim gibi tüm dd kaynaklarda sorunsuz.

Sanırım herkes pcm sesi dolby zannediyor ve haberleri yok :)...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 9 Şubat 2019; 18:3:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmedcan

Ayarlar kanal ayarları digital kurulum etkileşimli uygulama ayarları buradaki 3 ayarında kapa bidaha
    daha eklemez
    Teşekkürler deneyeceğim.

• ahmedcan A kullanıcısına yanıt
    Onlar kapalı olmasına rağmen bendede saçma sapan kanallar ekleniyor araya, bu sorun en başından beri devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Onlar kapalı olmasına rağmen bendede saçma sapan kanallar ekleniyor araya, bu sorun en başından beri devam ediyor.
    Ben bugün denedim bu yöntemi şimdilik eklemedi ama bir kaç ayar daha yaptım. Eğer sonuç alırsam yazarım.

• MMistanbul kullanıcısına yanıt
    Orda uygulamalı poragram yazıyor kaç kanal varsa kapatınca bı daha ekleniyor bazen Elektirik git gel olduğunda kendi kendine açık oluyor. Ben böyle yapıyorum. 300 kanal vardı yaklaşık iki senedir hala 300 kanal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmedcan -- 10 Şubat 2019; 18:48:50 >
  • 
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.