Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
8.757
Cevap
133
Favori
399.248
Tıklama
Giriş
    2423 Mesaj
    Acaba airplay desteği gelecek mi bu modele? Galiba XG serilerinden itibaren getirecek airplay desteğini.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Ben beğendim sehpayı. Yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi sehpanın duvar tarafına gelen yüzlerinden geçirmeniz gerekiyor kabloları. Bunun için kablo klipsleri var. Ayrıca 3 lü prizler için de cablebox denilen kablo kutuları var. Biraz uğraşırsınız ama neredeyse sıfıra yakın kablo görünümüne ulaşırsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    brkclv kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba arkadaşlar sormak istediğim birşey var tv calışırken birden görüntü gitti 1 kez daha yapmıştı ozaman açılmıştı tv ama bu sefer açılmadı tv açık ama görüntü simsiyah olarak açılıyor uzun basarak reset bile atılamıyor fişi çekip bir süre beklememe ragmende gelmedi böyle birşey başına gelen varmıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: mühendis266

Merhaba arkadaşlar 75xe9005 cihazım var son kalanlardan almıştım sonradan 7-8 adet stuck pixel denilen durum olduğunu gördüm yalnızca siyahta ortaya çıkıyor ve yanına gitmeden görünmüyor pixeller ölü değil görüntüde aktifler sadece siyah fonda takılı kalıyorlar şimdi ben servisi aradım resim vs istendi cihazı merkez alacakmış bunun sonunda ya iade ya değişim çıkıyor ancak bu cihazdan yok artık biliyorum ve bu fiyata asla alamam bu durumda yeni 9 serisinden verirler mi ? Yani merak ettiğim para iadesi ve değişim benim seçeceğim bir durum mu servis iade derse ve yeni seri vermez düşük seriden teklif ederse anlamı kalmaz benim için ne yapacağımı şaşırdım yardımcı olabilecek var mı ?
    Cihazı aynı özelliklere sahip yada misli ile değiştirmek zorundalar kanunda böyle. Örneğin ben farklı bir markanın bluray oynatıcısını kullanırken dokunmatik ekranı arızalandı. Ellerinde aynı model kalmadığı için bir altını getirmişler. Es kaza kursa servis sende onaylarsan bir daha sittin sene geri veremezsin. Aldığım bluray oynatıcı da wi-fi vardı fakat yeni gelende yoktu. İstemem dediğimde servis rapor tuttu ve aynı özelliklere sahip bir üst modelini getirdiler. Servisin karşısında ne istediğinizi bilmeniz gerekiyor. Yoksa üzülürsünüz.
    |
    |

• Onbaşı
    26 Mesaj

Bu dedikelriniz benim için daha makul .Uygulayacağım teşekkürler .
    |
    |
    L@civert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Film ve altyazı dosyasını aynı isimle kaydettikten sonra utf-8 olarak kaydetme işi nasıl oluyor biraz açar mısınız?

Teşekkür ederim

|
    |
    Duff MC ® kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Referanlarım: Soulmedusa (watch dogs 2 alındı) defansagelsenizelan (n 11 çek alındı) rude (ps4 kol alındı) pinkcrow7 (Lenovo laptop alındı) ercan.1912 (infamous ps4 oyunu alındı) thausael (uncharted 4 satıldı)
  • Binbaşı
    1244 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: must33_35

Tv den 4k yayın izlemem için örneğin trt 4k ne yapmam lazım arkadaşlar
    Trt 4k kanalini acman lazim

|
    |

Windows kullaniyorsaniz ; altyaziyi notpad'le acin, farkli kaydeti secin ve gorseldeki Encoding yazan yeri utf-8 yapin.

|
    |
    ozzo27 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

BEŞİKTAŞK
  • Yarbay
    3216 Mesaj
    Beyler şöyle bir sorunum var birkaç gündür.
    Tv, kablosuz ağ ile bağlı internete. Internet sürekli çekiyor, onda problem yok. Ama tv izlerken bazen 3, bazen 5, bazen de 7-8 dakikada bir, kablosuz ağ’a bağlandı diye bir uyarı çıkıyor. Resimde görüldüğü gibii. Tabiiki TV izleme zevkiniz sıfırlanıyor zira tüm ekran soluyor, ve sol üstte kocaman bir uyarı kutucuğu.

Kablosuğ ağı, unut dedim, hatta kablosuz ağı komple kapattım. Ona rağmen bu uyarı halen çıkıyor (kablosuz ağ kapalı olmasına rağmen)

Yeni kurulum yaptım ama cihaz sıfırlanmadığı için bir işe yaramadı.
    Cihaz sıfırlama yada fabrika ayarlarına dön gibi bir seçenek de bulamadım.

Buna benzer bir problemi olan, çözümünü bilen yada fikri olan var mıdır?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Binbaşı
    1244 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kızıl Baron

Beyler şöyle bir sorunum var birkaç gündür.
    Tv, kablosuz ağ ile bağlı internete. Internet sürekli çekiyor, onda problem yok. Ama tv izlerken bazen 3, bazen 5, bazen de 7-8 dakikada bir, kablosuz ağ’a bağlandı diye bir uyarı çıkıyor. Resimde görüldüğü gibii. Tabiiki TV izleme zevkiniz sıfırlanıyor zira tüm ekran soluyor, ve sol üstte kocaman bir uyarı kutucuğu.

Kablosuğ ağı, unut dedim, hatta kablosuz ağı komple kapattım. Ona rağmen bu uyarı halen çıkıyor (kablosuz ağ kapalı olmasına rağmen)

Yeni kurulum yaptım ama cihaz sıfırlanmadığı için bir işe yaramadı.
    Cihaz sıfırlama yada fabrika ayarlarına dön gibi bir seçenek de bulamadım.

Buna benzer bir problemi olan, çözümünü bilen yada fikri olan var mıdır?

Bende de bu tarz hata var hocam ya bende uyuz oldum

Gecen hafta utube a gircektin internet baglantisi yok dedi ayarlara girdim baglantidan kopmus ne alakaysa tekrar baglan dedim oylr baglandi

Yine internet gerektiren bi uygulamaya girdim ayni sorun. Baglanti kopuyor ne alakaysa ayarlardan girip tekrar baglanmak lazim ama son gunlerde boyle. Daha onceden hic boyle bi sorun yoktu. Hayir guncelleme falanda gelmedi ki anlamadim bende

• Yarbay
    3216 Mesaj

Sıfırlama var mı peki tv’de? Yazılımı tekrar yüklesek?
    2mizde de olması enteresan...
    Dediğin gibi eskiden olmuyordu. Bi ara elektrikler gitti, bi ihtimal ondan mı acaba dedim ama ne alaka.. kablosuz bağlantıyı kapatmama rağmen yine çıkıyor

|
    |
    cocarca33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1244 Mesaj
    quote:

Sıfırlama var mı peki tv’de? Yazılımı tekrar yüklesek?
    2mizde de olması enteresan...
    Dediğin gibi eskiden olmuyordu. Bi ara elektrikler gitti, bi ihtimal ondan mı acaba dedim ama ne alaka.. kablosuz bağlantıyı kapatmama rağmen yine çıkıyor
    valla sifirlama olur zaten fabrika ayarlarina donebiliriz de pek donesim yok:))

dur bakalim amerikaya aralik ayinda guncelleme gelmisti. bize de bu ay gelebilir. umarim guncellemeyle duzelir bu sorun. niye cikti bu sorun onu da anlamis degilim ama... bence cogu kiside var bu. arkadaslar tvnin utube uygulamasiniza bi girin bakalim sizde de internet baglantisi yok vs tarzi sorun cikcak mi?

sende girsene hocam bi

Xf9005 kullanıcısıyım hocam. Arada sırada nadirde olsa bende bu problemi yaşıyorum. Bence bunun sebebi android yazılımı. Yerli yersiz internet sorunu çıkar, yerli yersiz kumanda işlemez. Dünyanın en gereksiz yazılımı android olsa gerek.

Fabrika ayarlarına dönünce kumanda olayı çözülmüştü ama 1 hafta sonra yine sapıtıyor. Arada tabiki bunu yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.Mayers -- 12 Ocak 2019; 16:46:7 >
    |
    |
  • Yarbay
    3216 Mesaj

Girdim. Youtube’da bi sıkıntı yok. Giriyorum izliyorum.
    Şimdi internet modemini kapattım. Baktım ne yapacak diye, 10dk içinde uyarı vermedi.
    Açtım modemi, 5dk sonra yine uyarı verdi.
    Televizyonun wifisini kapatıyorum yine uyarı veriyor ama işin ilginç yanı. Ha bide ‘bu ağı unut’ diyorum, yine de o ağ ismiyle aynı uyarıyı veriyor.
    Şuan tek çözüm modemi kapatmak gibi gözüküyor, problem değil tv’de internet olmasın ama interneti kullanan başka bisürü cihazım var. Modemi kapatamam. En kötü cihazı kısıtlaması yapacağım modem ayarlarından, o olacak ama bence bu yeni yazılım yada fabrika ayarlarına dönmek ile de çözebiliriz. Ama nasıl dönceğiz fabrika ayarlarına

Var mı bilgisi olan?

|
    |
  • Binbaşı
    1244 Mesaj

quote:

Girdim. Youtube’da bi sıkıntı yok. Giriyorum izliyorum.
    Şimdi internet modemini kapattım. Baktım ne yapacak diye, 10dk içinde uyarı vermedi.
    Açtım modemi, 5dk sonra yine uyarı verdi.
    Televizyonun wifisini kapatıyorum yine uyarı veriyor ama işin ilginç yanı. Ha bide ‘bu ağı unut’ diyorum, yine de o ağ ismiyle aynı uyarıyı veriyor.
    Şuan tek çözüm modemi kapatmak gibi gözüküyor, problem değil tv’de internet olmasın ama interneti kullanan başka bisürü cihazım var. Modemi kapatamam. En kötü cihazı kısıtlaması yapacağım modem ayarlarından, o olacak ama bence bu yeni yazılım yada fabrika ayarlarına dönmek ile de çözebiliriz. Ama nasıl dönceğiz fabrika ayarlarına

Var mı bilgisi olan?
    Evet cozum olabilir belki fabrika ayarlarina donmek ayarladan yapiliyor suan tv acik degil tam hatrlamiyorum yerini ama ayrlarda

Bencede androidle ilgili bir sorun ben tvyi ac kapa yapinca duzelmisti herhalde bide wifiyi ac kapa yaptim tvdeki. Sonra tekrar baglandim ikinci kopmada

|
    |
    Bahsedilenler: M.Mayers

• Yüzbaşı
    949 Mesaj
    Önceki sayfalarda kumandadan fabrika ayarlarına dönüş komut şekli verilmişti geriye doğru bakın bulursunuz.
    |
    |

Sorunu çözdüm..
    Problem modem ayarlarındaki gelişmiş WMM ayarları ile ilgili. Resimde kırmızı ile işaretlediğim ayarı KAPALI olarak işaretleyin, sorun ortadan kalkacak. Yalnız dikkat direkt WMM değil, benim ASUS modeminde WMM no-Acknowledgment diyor geçiyor, onu kapatmanız lazım.

|
    |
    Bahsedilenler: M.Mayers , cocarca33

Sorunu çözdüm..
    Problem modem ayarlarındaki gelişmiş WMM ayarları ile ilgili. Resimde kırmızı ile işaretlediğim ayarı KAPALI olarak işaretleyin, sorun ortadan kalkacak. Yalnız dikkat direkt WMM değil, benim ASUS modeminde WMM no-Acknowledgment diyor geçiyor, onu kapatmanız lazım.

Nedir hocam bu ayar

SEO
son dakika
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.