Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.338
Cevap
136
Favori
451.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 655
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 258
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 145
  • Favoriye Eklediklerim 146
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • istanbul_s (979 mesaj) rambocuk (407 mesaj) cocarca33 (329 mesaj) recep (258 mesaj) MMistanbul (258 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5033 mesaj) Mobil (3617 mesaj) Tablet (338 mesaj) Mini (210 mesaj) Uygulama (582 mesaj) (2 mesaj)
  • @
14 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)
Giriş
    11198 Mesaj
    Hb de satiştan kalkmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    124 Mesaj
    birkaç yazı üstte arkadaş tvyi fişi çekip yeniden başlatmadan kumandadan açılmadığını söylemiş. Son zamanlarda benimde başıma iki kere geldi. Bence konu kumanda pili ile alakalı değil. TV kalitesi tartışılmaz fakat android işletim sistemi ile birlikte oldukça yavaş çalışan bir sistemi var. Bir süre sonra Tv hafızası yetişmediği için sanırım işlem yapılamaz duruma geliyor. Bazen mesela sadece kanal geçişi yapmak istiyorum. basıyorum olmuyor, 5-6 defa üst üste basıyorum bekliyorum 10-15 saniye sonra kanallar bir anda değişiyor ardı ardına. TV'de yazılım konusunda ciddi performans sıkıntıları var.
  • Onbaşı
    26 Mesaj
    Cevaplarınız için ayrı ayrı herkese teşekkür ederim .
    |
    |
  • Binbaşı
    1270 Mesaj
    Beyler malum yerlerden 50-60 gblik film indirdiginizde hdr destekliyde bide tvde oynattiginizda kodi uzerinden mesela otomatik hdr i etkinlestiriyor mu? Hdr otomatikte benim cunku

Mesela ps4te oyuna girdigimizde oyun moduna almasi gibi

• Yüzbaşı
    452 Mesaj

Bu soruya sunu da eklemek gerek, buyuk ihtimal bu tarz edindigimiz medyalarin ses formatlari DTS-MA, Atmos..vb. gibi olacak, bu ses formatlarini kayipsiz ses sistemlerimize nasil gonderebiliriz.

Su an sadece DD ve Dts formatlarini iletebiliyor tv uzerinden izledigimizde, onu da kendi oynaticisiyla yapabiliyor, kodi vlc gibi oynaticilarla maalesef olmuyor, veya ben beceremedim.

Sevgiler,
    |
    |
    cocarca33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2042 Mesaj

Kodi den dolby ses alınabiliyor eğer onu soruyorsanız. Bende sony ht-ct800 soundbar var, dolby yazısı çıkıyor soundbar üzerinde.

https://kodi.wiki/view/Settings/System/Audio
    |
    |
    Duff MC ® kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    452 Mesaj

Peki Dts de cikiyor mu soundbar uzerinde? Ben de denemelerimde AVR uzerinde dolby gorebildim ama butun formatlari dolby olarak aldim.
    |
    |
    -HKN- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2042 Mesaj

DTS için akşam bir deneme yaparım, genelde DTS film pek bulundurmuyorum arşivimde. Birkaç konser kaydı olması lazımdı.
    |
    |
  • Teğmen
    177 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Bu tür masif ahşap bir sehpa işinizi görebilir.
    Merhaba konsol ikea değil mi?
  • Yarbay
    6102 Mesaj

Merhaba. Evet. Ikea.

|
    |
    1917 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1846 Mesaj

Bendim o şikayeti yazan. Size de geçmiş olsun ama herkes yaşıyor olsaydı mutlaka soylenirdi o yüzden benim içim rahat değil. Bir gün kitlenir tv endişesi yaşıyorum açıkçası.

|
    |
    cedenver kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Merhaba arkadaşlar 75xe9005 cihazım var son kalanlardan almıştım sonradan 7-8 adet stuck pixel denilen durum olduğunu gördüm yalnızca siyahta ortaya çıkıyor ve yanına gitmeden görünmüyor pixeller ölü değil görüntüde aktifler sadece siyah fonda takılı kalıyorlar şimdi ben servisi aradım resim vs istendi cihazı merkez alacakmış bunun sonunda ya iade ya değişim çıkıyor ancak bu cihazdan yok artık biliyorum ve bu fiyata asla alamam bu durumda yeni 9 serisinden verirler mi ? Yani merak ettiğim para iadesi ve değişim benim seçeceğim bir durum mu servis iade derse ve yeni seri vermez düşük seriden teklif ederse anlamı kalmaz benim için ne yapacağımı şaşırdım yardımcı olabilecek var mı ?

• Yarbay
    9390 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cocarca33

Beyler malum yerlerden 50-60 gblik film indirdiginizde hdr destekliyde bide tvde oynattiginizda kodi uzerinden mesela otomatik hdr i etkinlestiriyor mu? Hdr otomatikte benim cunku

Mesela ps4te oyuna girdigimizde oyun moduna almasi gibi
    ben usp ye attım kendi oynatıcısı hdr olarak açıyor ses vs ne varsa kapsıyor muhteşem bir görsellik ve ses oluyor ama sorun şuki sonradan koyduğun alt yazıyı kendi oynatıcısı görmüyor filmin içindeki alt yazıları seçebiliyorsun sadece, kodi ise hdr olarak açmıyor görüntüyü
  • Yarbay
    4114 Mesaj
    selamlar;

arkadaşlar sanırım geçen ay yurtdışı güncellemesi gelmişti.

bize ne zaman gelecek ?? bilgisi olan var mı ??
    |
    |
  • Yüzbaşı
    452 Mesaj

alt yazi konusunda emin misiniz? TV'nin kendi oynaticisiyla, ben ekledigim alt yazilari da gorebiliyorum.
    |
    |
    rambocuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9390 Mesaj

attığım alt yazı ile ilgili olabilirmi ben hiç bir ayar yapmadan direk atıyorum klosere belki tam ayarı bulamadım nasıl ekliyorsun alt yazıyı
    |
    |
  • Yüzbaşı
    452 Mesaj

film ve alt yazi dosyasi ayni isim ve altyaziyi encoding: utf-8 olarak kaydediyorum.
    |
    |
    rambocuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2656 Mesaj
    Acaba airplay desteği gelecek mi bu modele? Galiba XG serilerinden itibaren getirecek airplay desteğini.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2656 Mesaj

Ben beğendim sehpayı. Yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi sehpanın duvar tarafına gelen yüzlerinden geçirmeniz gerekiyor kabloları. Bunun için kablo klipsleri var. Ayrıca 3 lü prizler için de cablebox denilen kablo kutuları var. Biraz uğraşırsınız ama neredeyse sıfıra yakın kablo görünümüne ulaşırsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    brkclv kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    234 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar sormak istediğim birşey var tv calışırken birden görüntü gitti 1 kez daha yapmıştı ozaman açılmıştı tv ama bu sefer açılmadı tv açık ama görüntü simsiyah olarak açılıyor uzun basarak reset bile atılamıyor fişi çekip bir süre beklememe ragmende gelmedi böyle birşey başına gelen varmıdır

|
    |
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
kripto para haberleri
triple negative breast cancer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.