Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (369. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.767
Cevap
128
Favori
500.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 367368369370371
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mentalform

Perakende modunda bir yer var varsayılan ayara dön diye ondanmış deneyerek buldum :) Sürekli varsayılana sıfırlıyor mağazada iyi görünmesi için.

Alıntıları Göster
    Bunu bilmiyodum hocam,çözümü bulmanız iyi olmuş yoksa sürekli geçiş yapması eziyet olurdu.
  • Tv'nin dahili uydusunda kanalların yerini nasıl değiştiriyoruz bir türlü bulamadım.Yardımcı olabilir misiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: PES_21_Murat

ARKADAŞLAR 65XF7596 TV VAR HDR ÖZELLİKLİ 2018 AMA 4K HDR FİLMLER İZLİYORUM BAZILARINDA EKRAN ÇOK KARANLIK KALIYOR

CANLI MOD A ALDIM

PARLAKLIK MAXİMUM

RENK 65

TRUEMOTİON KAPALI / STANDART

FİLM MODU OTOMATİK DAHA AÇIK NASIL YAPARIZ ?
    Çünkü panel ips panel. O yüzden kontrast baya düşük.Düşük olduğu içinde hdr konusunda son derece zayfıf bir tv.Hdr'nin sadece ismi var gibi bir şey olmuş.
    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x750f
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmedcan

Ya arkadaşlar ben TV yi alalı 2 yılı doldurdu TV de vertikal banding oluştu özellikle maç yayınlarında bilmiyorum önce de var mı idi varsa da ben fark etmedim garanti de gitti bilmiyorum ne olacak TV xe90

bilginiz olmadan çocuk vs. bir şey çarpmış olabilir mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar uydu ayari yaparken bi yerlere bastim sanırım.tercih edilen uydu ikonu geldi nasil kaldiririz bunu acaba?

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)o

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nu8000 almaya niyetlendim fiyatı 5.700 den 6.300 e çıktı vazgeçtim... bugünde bu tv yi almaya niyetlendim fiyatı 7 binin üstüne çıkmış neyse bekliycez biraz daha umarım düşeceği yerde artmaz
  • oquzdag O kullanıcısına yanıt
    Yok hocam çocuk falan yok

• two_face kullanıcısına yanıt
    sol alttan ayarlara girip ordan girişler bölümüne ilerleyin. Orda girişleri dilediğiniz gibi şekillendirebiliyorsunuz.
  • Merhaba arkadaşlar,

sikayetvar.com üzerinde şikayetimi de oluşturdum. Sizlerin de bilgisi olsun. Benim ki tam talihsizlik ve işin içerisinde art niyet var. Aman sizler dikkat edin diye yazıyorum.

27 Aralık 2018 tarihinde Hepsiburada.com isimli internet sitesindeki doğubankbilişim isimli satıcıdan aldığım 55XF9005 serisi Sony marka TV 29 Aralık 2018 tarihinde adresime teslim edildi. Kutunun dış kısmında bir hasar gözükmüyordu ve doğal olarak teslim aldık. Ancak 31 Aralık 2018 tarihinde Sony yetkili servisten gelen kişi TV'yi kutudan çıkarttıktan sonra iç kısımda bir hasar gözüktüğünü ve hemen karşılık gelen kutunun dış kısmının da sevk irsaliyesi ile kamufle edildiğini belirtti. Ardından TV'yi fişe taktığında panelin kırık olduğunu gördük. Hemen servis formunda kargodan dolayı kutunun hasar gördüğünü belirten bir rapor yazdı. Ardından ben iade işlemleri için Hepsiburada.com isimli siteden ilgili işlemleri gerçekleştirdim. Şimdi kargo firmasının ürünü geri almasını bekliyorum. Konuyu nasıl çözecekler emin değilim ama mağdur olan bir kişi varsa şu an maalesef benim.

Bu ürün Uzakdoğu'dan Avrupa'ya oradan Türkiye'ye gemiler, tırlar ile geliyor ve bir sorun yaşanmıyor. Ancak İstanbul içerisinde 20 km mesafeye getirilirken bu TV hasar görüyor. Akıl alacak iş değil.!

Horoz Lojistik isimli firmanın çalışanlarının kargoda ürünü hasara uğrattıklarını ve bu ayıbı örtmek için ilgili A4 kağıdını kutunun üzerinden özenle söküp, kırık noktaya kamufle edilmek maksadı ile tekrar yapıştırıldığını görmek hiç zor değil. Tüm detayları video ve fotoğraflar ile kayıt altına aldım. Tarafıma dönüş sağlanmasını bekliyorum. Bu konunun çok ciddi anlamda takipçisi olacağım ve bu hafta çözülmez ise derhal mahkemede konuyu çözmek için avukatım aracılığı ile dava açacağım.

Bilginize,

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)
  • momentmc kullanıcısına yanıt
    için rahat tut talihsiz bir olay gelmiş başına ama en önemlisi kutuyu sen açmamışsın bu çok önemli bir nokta kutuyu sen açsaydın vay haline 7 bin tl zarar edecektin . ama kutuyu servis açtığı için sana ya para iadesi yada yeni bir tv göndereceklerdir....
    Hocam çok çok geçmiş olsun ama 3-5 kuruş daha ucuza alacağım diye tv gibi önemli bir elektronik eşyayı nasıl olurda kargo ile eve getirtmeyi uygun görüyorsunuz ve içiniz bu şekilde nasıl rahat ediyor anlam veremiyorum. Profilinizdeki ikamet yerinize göre hemen yanı başınızda sony center var. Hepsisony.com. ( sony center kanyon ) Hepsiburada ya göre fiyat belki pahalıdır bilemiyorum ama. Ordan ürün satın aldığınızda, ürünü o firmanın deposundan servis kendisi alıp evinize kadar gelip kurulumu yapıyor. Ben tv yi silmeye bile korkarken, günümüzde beş para etmez kargo firmaları senin benim gibi insanların mallarına hunharca davranıp bide utanmadan teslim edebiliyorlar. Kargo firmalarının o kolilere, o kutulara nasıl davrandıklarını görseniz zaten bir daha bunlarla uğraşmazsınız hocam. Çok çok geçmiş olsun. Umarım bu iş çok uzamadan yeni tv nize kavuşmuş olursunuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    zaten kargo firmasında kamera kayıtları vardır ne olduğu ne bittiği hemen anlaşılır....kutu firmadan kargoya verilirken sevk kağıdı nerdeydi tv nasıl kırıldı v.s….. hepsi kayıt altındadır kargo firması aptal degilya kutusu deilmiş tvyi sevk etsin hemde hepsiburda dan giden bir tv suçluda ortaya çıkar ondan parası kesilir. kutuyu sen deldiysen sen kırdıysan oda ortaya çıkar çünki tv kargo şirketine geldiği zaman sevk irsalyesinin yeri bellidir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

için rahat tut talihsiz bir olay gelmiş başına ama en önemlisi kutuyu sen açmamışsın bu çok önemli bir nokta kutuyu sen açsaydın vay haline 7 bin tl zarar edecektin . ama kutuyu servis açtığı için sana ya para iadesi yada yeni bir tv göndereceklerdir....
    Kesinlikle öyle.. Ben acmazdim zaten ama yine de can sıkıcı.. Zaman kaybi olustu bosuna hayirlisi bakalim sonucu buradan bildiririm

• quote:

Orijinalden alıntı: Mayers!

Hocam çok çok geçmiş olsun ama 3-5 kuruş daha ucuza alacağım diye tv gibi önemli bir elektronik eşyayı nasıl olurda kargo ile eve getirtmeyi uygun görüyorsunuz ve içiniz bu şekilde nasıl rahat ediyor anlam veremiyorum. Profilinizdeki ikamet yerinize göre hemen yanı başınızda sony center var. Hepsisony.com. ( sony center kanyon ) Hepsiburada ya göre fiyat belki pahalıdır bilemiyorum ama. Ordan ürün satın aldığınızda, ürünü o firmanın deposundan servis kendisi alıp evinize kadar gelip kurulumu yapıyor. Ben tv yi silmeye bile korkarken, günümüzde beş para etmez kargo firmaları senin benim gibi insanların mallarına hunharca davranıp bide utanmadan teslim edebiliyorlar. Kargo firmalarının o kolilere, o kutulara nasıl davrandıklarını görseniz zaten bir daha bunlarla uğraşmazsınız hocam. Çok çok geçmiş olsun. Umarım bu iş çok uzamadan yeni tv nize kavuşmuş olursunuz.
    Cok sagolun hocam, maalesef 3-5 kurus degildi fark.. %30 gibi bir fark vardi.. Ben 14 senedir internetten alisveris yapiyorum. İlk defa boyle bir durum ile karsilastim. Adamlar Japonya’dan gonderiyor bir sorun yok. Şurada 20 KM urunu duzgun muhafaza edemiyorlar maalesef..

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

zaten kargo firmasında kamera kayıtları vardır ne olduğu ne bittiği hemen anlaşılır....kutu firmadan kargoya verilirken sevk kağıdı nerdeydi tv nasıl kırıldı v.s….. hepsi kayıt altındadır kargo firması aptal degilya kutusu deilmiş tvyi sevk etsin hemde hepsiburda dan giden bir tv suçluda ortaya çıkar ondan parası kesilir. kutuyu sen deldiysen sen kırdıysan oda ortaya çıkar çünki tv kargo şirketine geldiği zaman sevk irsalyesinin yeri bellidir...
    Kesinlikle oyle ben saticinin anlatimindan kargoda olmus gibi anliyorum ama dediginiz gibi kamera kayitlarinda gozukur. Ben titiz insanim, servis vs gelmeden bir seye dokunmam. O yuzden bende bu durumun olusma ihtimali yok. Mahkeme vs ugrasmadan cozulur diye dusunuyorum. Servis tutanagi var ve sifir urun.. Ulkemiz ve insani bozuk maalesef..

• Arkadaşlar,

Tv ye anten kablosunu taktığımda aşağıdaki uyarıyı alıyorum. Kabloyu değiştirmeme rağmen bu hata devam etmekte. Böyle bir sorun yaşayan var mı ne yapmak gerekir. Nasıl çözebiliriz.

‘’ LNB YÜKSEK YÜKLENİM TESPİT EDİLDİ. LÜTFEN TV NİZİ KAPATIN VE UYDU BAĞLANTINIZI KONTROL EDİN ‘’

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 31 Aralık 2018; 18:47:6 >
  • quote:

Arkadaşlar,

Tv ye anten kablosunu taktığımda aşağıdaki uyarıyı alıyorum. Kabloyu değiştirmeme rağmen bu hata devam etmekte. Böyle bir sorun yaşayan var mı ne yapmak gerekir. Nasıl çözebiliriz.

‘’ LNB YÜKSEK YÜKLENİM TESPİT EDİLDİ. LÜTFEN TV NİZİ KAPATIN VE UYDU BAĞLANTINIZI KONTROL EDİN ‘’
    kablodaki ince teller kalın tele değerse öyle olur
  • Red_devil33 kullanıcısına yanıt
    Hocam tv nin tuneri bozulmuş olabilir mi

• SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)
    böyle olmalı sonrada f konnektörü takacan ince teller kalın tele temas etmemeli
  • quote:

Hocam tv nin tuneri bozulmuş olabilir mi
    tüner öyle bozulmaz %90 kablonda kısa devre oldu ince teller kalın tele değiyor ondan kısa devre olur düzeltirsen düzelir %10 da lnb de kısa devere var ama genelde kbloyu yanlış bağlamadan olur. kanbloytu düzeltikten sonra tv ye takın tv yi yeniden açıp kapatın
  • 
Sayfa: önceki 367368369370371
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.