Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (240. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selamlar
    HDR , 4K veya yeni gelen Dolby Vision filmlerde infodan baktığımızda maksimum 15,65 mbps bir veri transferi görüyoruz , dolayısı ile 24 lük bir bağlantı yeterli olacaktır düşüncesindeyim.
    Not : 50 mbps fiber abonesiyim
    Saygılarımla
  • F2000 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle Fiber internette, bir kandırmaca var..evinizden direk internet sağlayıcıya kadar tek bir Fiber kablo gitmiyor diye biliyorum..Bir yerden sonra normal kablolar kullanılıyor imiş..

İkinci olarak, Fiberkelimesi o kadar sakız oldu ki gerçek fiber veya değil anlamak zor ve Band genişliği hem dar hem sürekli bu bandı sağlayamıyorlar diye biliyorum..

Merkeze yakın olduğunuz sürece verim artar ama uzaklaştıkça verim düşebilir..Fiber ismine kanmayın..Ölçmek lazım anlık veri akışını..

Üçüncü olarak Netflix 4k ibaresine de aldanmayın..İnternetten stream yaptığından 30-50 mbps hız ve AKN siz bir internet tavsiye ediliyor..Bunu sağlayan servisler olsa da pahalıdır..

Dördüncü olarak Netflix 4K denilen içerik maalesef 4k değil, 1080p ye yakın bir görüntü sağlıyor (Yorumlar böyle)

1080p bile 4k dan daha akıcı deniliyor..

5,6...uzadıkça uzayabilir eksi yönler

• Birisi gelmiş gene kuru sıkı atıyor inanmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: aadolff

Birde netflix 4K için verim alabileceğimiz illede fiber olmak zorundamı örneğin fiber 100gb ile aknsiz 24 yada 16 mbps sınırsız aynı fiyat olduğu için fiber olmayıp yinede bu televizyonda 4k da netflixte 16 yada 24 lük internet bağlantılarından verim alabilirmiyiz?
    8mbit sınırsız ile sorunsuz kullanıyorum. (Netflix 4k)
  • Benim kendi yaptığım ve beğenerek kullandığım ayarların aynısını ritings yapmış tavsiye ederim buyrunhttps://www.youtube.com/watch?v=zgoRqaO8o4M
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    Netflix 4K için minimum 16 mbit gerekiyor sanıyordum, otomatik fullHD yayına geçiyor olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercos

Netflix 4K için minimum 16 mbit gerekiyor sanıyordum, otomatik fullHD yayına geçiyor olabilir mi?
    Emin değilim. 4k yayın açıp, bilgi ekranından görmeye çalışayım o anki çözünürlüğü. Haber ederim.
  • Netflix 4K içerikler için ortalama 12 mbit hız gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar HDD’den 4K video açarken hangi uygulamayı kullanıyorsunuz?

* Kodi’de 4klar 1080p olarak çalışıyor, bunun için bir eklenti falan var mı?

*Mx player iyi bayağı işe yarıyor, donanımsal+ çözücü ile kullanılabiliyor ama gerçek 4k mı anlayamadım. Görüntü Kodi’den daha kaliteli. 4k destekliyor mu uygulama tamamen?

*Kendi oynatıcısı en iyi olanı fakat altyazı eklemeyi bulamadım. Sadece kendi içinde olan pgs altyazılar gözüküyor, Mkvtoolnix ile eklediğim srt altyazı görünmüyor, mx player’da böyle bir sorun yok ama. Çözümü var mı bunun?

• Oturma odama birde oled alayım diyordum araştırırken yanık riskini geçtim birde renklerin maviye doğru kayma sorununu gördüm beyazlar özellikle resmen mavileşiyor tabi evde sadece oled olsa fark etmez insan ama xe90 na bakıp olede geçince mavimsi tonu görmek çok kötü olur be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 1 Mayıs 2018; 19:46:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKA_33

Netflix 4K içerikler için ortalama 12 mbit hız gerekiyor.
    Netflix yardım kısmında 25 mbit öneriyor ama 16 mbit ile de izleniyor diyenler var.

• Beyler digitürk ile bu tvyi kullanan var mı? Performansı tatmin ediyor mu?

• sercos kullanıcısına yanıt
    Vdsl veya fiberse hat 16mbit ile izleniyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sercos kullanıcısına yanıt
    Genelde 4K içerikler izlerken i(info) tuşuna basıp ne kadar internet gittiğine bakarım ve ortalama 11-12 mbit arası olmuştur hep.

• Bu akşam Kanyon Sony center’dan 7.000 TL ye 55XF9005 aldım inşallah XE serisi kadar başarılı ve sorunsuzdur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar digitürk ile kullanan var ise performans nasıl?

55mu9000 aldım her an iade edip xe9005 alabilirim. Samsung çok hızlı cihaz sony bahsedildiği kadar yavaş mı?

• Netflix'i bir süre kullandım. İçeriğin 4k olduğu konusunda emin değilim. Sanki full hd'den upscale edilmiş 4k gibi bi görüntü var. O yüzden eğer 4k ise de ciddi anlamda riplenmiş 4k. Çünkü 4k filmleri deneyip ardından netflix'i izleyince farkı görüyorsunuz.
  • MoRaCe kullanıcısına yanıt
    Netflix stream yayın yaptığı için olabilir belki, usb den izleyeceğiniz film bu durumda daha kaliteli olacaktır.
    Ben de youtube'dan izlediğim 4k ile indirdiğim 4k dosya arasında netlik farkı görüyorum.
    Yine de stream de olsa upscale de olsa görüntü yeterince tatminkar
  • GedKalessin kullanıcısına yanıt
    Digitürk ile kullanıyorum, bazı kanallarda yayın çok kaliteli, bazılarında ise upscale çok başarılı değil.
    IPTV uygulamasını yüklemenizi öneririm, aynı kanala hem digiturk hem IPTV'den bakıyorum, IPTV çok daha başarılı duruyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: etokel

Digitürk ile kullanıyorum, bazı kanallarda yayın çok kaliteli, bazılarında ise upscale çok başarılı değil.
    IPTV uygulamasını yüklemenizi öneririm, aynı kanala hem digiturk hem IPTV'den bakıyorum, IPTV çok daha başarılı duruyor..
    Üstad digitürkte aşağıdaki resim gibi bozulmalar farkediyormusunuz ya da farklı kaynaklarda?

• 
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.