Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (239. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: etokel

220V satıcısından gönül rahatlığı ile alabilirsiniz, firmanın Denkel İletişim, Bursa Sony ve İçerenköy Carrefour Sony mağazalarının sahibi firma. Ben de onlardan satın aldım Xe9305 i, çok ilgili ve yardımseverler, tavsiye ederim

Alıntıları Göster
    Bakalım, ben de 220v satıcısından aldım, TV gelsin; olumlu olumsuz ger bildirimi yaparım buraya...
  • selam arkadaşlar herkese, uzun süredir araştırdığım ve takip ettiğim bu televizyonu bende cumartesi günü mağazaya gidip vatan bilgisayardan( hafta sonu indiriminden) satın aldım. bugün akşam üstü gelip kuracaklar.

10 senedir 102 ekran sony vardı, herkesin çok beğendiği bu tv eminimki benide üzmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msakdogan -- 30 Nisan 2018; 9:50:7 >
  • TV'yi kullananlar için bir sorum olacaktı. TV'ye direk karşıdan değil de yandan izlerken rahatsız edecek şekilde renkte solmalar oluyor mu?
  • Beyler wireless'ı duvar kesiyor diye TP-LINK TL-PA4010KIT almıştım. TV şu anda modeme ethernetten bağlı. Fakat ara ara TV'nin ağ ekranında ünlem görüyorum ve bağlantı gidiyor. Stabil bi internet alamıyorum. Var mıdır yapabileceğim herhangi bir ayar? Benzer sıkıntı yaşayıp da düzeltebilen var mıdır?
  • the_hornet kullanıcısına yanıt
    43w805 için Sonorous Surefix 440 kullanıyorum. Montaj kolu TV'nin arkasındaki girişleri kapatıyor. Önce kabloyu takıp sonra montaj yapmak gerekiyor. w805c modelinde girişler tam olarak yanda olmadığı için böyle bir sorun çıkıyor. 55xe9005 modelinde böyle bir sorun yok, TV'nin arkasında gelen kablo giriş bölümü tamamen yan bölüme konumlandırılmış.
    TV aparatı derinlik(ileri-geri), sağ-sol ve aşağı yönlü hareket ediyor.

Surefix 440

55xe9005

43w805c

• quote:

Orijinalden alıntı: hackintosh

43w805 için Sonorous Surefix 440 kullanıyorum. Montaj kolu TV'nin arkasındaki girişleri kapatıyor. Önce kabloyu takıp sonra montaj yapmak gerekiyor. w805c modelinde girişler tam olarak yanda olmadığı için böyle bir sorun çıkıyor. 55xe9005 modelinde böyle bir sorun yok, TV'nin arkasında gelen kablo giriş bölümü tamamen yan bölüme konumlandırılmış.
    TV aparatı derinlik(ileri-geri), sağ-sol ve aşağı yönlü hareket ediyor.

Surefix 440

55xe9005

43w805c
    Cevap için teşekkürler. 55 için uyumlumudur?

• phoenix_88 kullanıcısına yanıt
    Evet tam karşıdan seyretmezseniz tam performans alamıyorsunuz, bunu bilerek aldım, fakat yanlarda da rahatsız edecek boyutta değil. Tv nin siyah performansı inanılmaz, Oled’i aratmıyor, birkaç örnek foto koyayım. Sahnenin bazı kısımları çok parlak olmasına rağmen siyah kısımlar tam siyah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etokel -- 30 Nisan 2018; 14:22:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Evet tam karşıdan seyretmezseniz tam performans alamıyorsunuz, bunu bilerek aldım, fakat yanlarda da rahatsız edecek boyutta değil. Tv nin siyah performansı inanılmaz, Oled’i aratmıyor, birkaç örnek foto koyayım. Sahnenin bazı kısımları çok parlak olmasına rağmen siyah kısımlar tam siyah.

Hayırlı olsun yeni TV'niz güle güle kullanın.

• Digital Reaction kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim, daha güzelleri sizin olsun

• quote:

Çok teşekkür ederim, daha güzelleri sizin olsun
    Teşekkür ederim gerçi aynı TV'yi kullanıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 30 Nisan 2018; 15:41:2 >
  • Selamlar
    Uzun araştırmalarım sonucu ve buradaki yorumlardan sonra 75' KD-XE9005 aldım.
    Salonum müsait olduğundan projeksiyon yerine bu ürünü tercih ettim. Marmara park Teknosa Murat bey sağolsun Satınalmadan güzel bir fiyat teklifi aldı ve yardımcı oldu. Teslimatı takiben servis kurulumu yaptı. Ürün sıfır olarak hatasız kutusundan çıktı ve kullanıcı ayarlarında "0" saat ibaresi vardı. 2018 ocak üretimi bir cihaz.
    HD yayınlarda beklediğimden iyi görüntü verdi bozulma göremedim. Hemen YouTube üzerinden Sony test videosunu izledim sonuç Harika . Modem yakın olduğundan direk kablo ile bağladım maalesef dsl olduğundan hızım düşük ama yine de güzel bir görüntü aldım. Android özellikleri bambaşka. Özellikle Kumandaya bayıldım, sesli komutu algılaması gayet iyi. Abonesi olduğum diğer uygulamaları sırayla indireceğim. Duvara asmak isterdim ama hem duvarım alçıpan hemde tv ağır işin açıkçası, bakalım bu konuda nasıl bir formül bulacağım. Ölü pixel göremedim, yansımalar henüz yok. Kenarlardan ışık sızması yok. Sony strdn1070 receiver ile hemen tanışıp arkadaş oldular. Sesler güzel. Resim ayarlarını tam yapamadım. Zira iş nedeniyle şehir dışındayım. En kısa zamanda dip ayarlara girip yapmak lazım. Ayarlar konusunda tavsiyeniz olursa beklerim.
    Tek dikkatimi çeken LED panelin önünde bulunan koruyucunun bazı yerlerde çok hafif eğimli gibi olması zira tv seyrederken değil ancak kapalı yada arka pencereden gelen yansımayı çok hafif dalgalı gibi yansıtıyor .
    Digitürk 4K kutum var. Malum 4K yayın sadece 1 tane , umudum dünya kupası maçların 4K yayınlanması. Uydu bağlantısına vakit bulamadım zira uydu santralimde problem vardı. Servis tv nin kendi uydu kalitesinin daha iyi olacağını söyledi.
    Netflix 4K da güzel diyorlar ama fiber internetim olmadığından saç baş yolmak istemiyorum.
    Şimdilik tv den son derece memnunum, bir de tv ayakları arkasından kablo geçmesi çok güzel olmuş kablolar gizli kalıyor. ileriki günlerde daha detaylı bilgiler verebilirim sanırım.
    Kullananlara alacak olanlara keyifli günler dilerim.

• Digital Reaction kullanıcısına yanıt
    Aa bilmiyordum, o zaman siz de güle güle kullanın güzel günlerde. 4k olması nedeniyle acaba ps4 ü taktığımda görğntü kalitesi düşük olur mu upscale bozar mı diye düşünüyordum ama 1080p dekinden daha güzel bir görüntü alıyorum. Zaten panelin en güçlü yönlerinden biri görüntü işlemcisi medenşyle kaliteli upscale özelliği. 4k kalitesine zaten diyeceğim birşey yok, göz alıcı. O detaylardan sonra normal yayın çekilmiyor

• F2000 kullanıcısına yanıt
    Güzel günlerde kullanın, çok güzel bir televizyon aldınız. 55 bile büyükken 75 i düşünemiyorum bile. Evet paneller kaliteli olduğundan faLasıyla ağır. Koruyucudaki bahsettiğiniz dalgalanma bende de var, tv kapalıyken ve yandan dikkatli bakınca yansımadan dalgalanma görünüyor, ancak görüntü kalitesine olumsuz bir etkisi yok, dert etmeyin. Keyifli seyirler.. bir ara fotoğraf eklersiniz

• Merhaba Geçen hafta 65 inç modelini alarak bende bu kervana dahil oldum. Sizden rica edeceğim husus Aksiyon ağırlıkta film hastasıyım ve film için maksimum siyah ve hareketli görüntülerde akıcı olabilecek netlikte grafik ayarı önerebilirmisiniz?? Kendi sinema modu sanki sönük kalıyor gibi geldi.
  • quote:

Aa bilmiyordum, o zaman siz de güle güle kullanın güzel günlerde. 4k olması nedeniyle acaba ps4 ü taktığımda görğntü kalitesi düşük olur mu upscale bozar mı diye düşünüyordum ama 1080p dekinden daha güzel bir görüntü alıyorum. Zaten panelin en güçlü yönlerinden biri görüntü işlemcisi medenşyle kaliteli upscale özelliği. 4k kalitesine zaten diyeceğim birşey yok, göz alıcı. O detaylardan sonra normal yayın çekilmiyor
    Kesinlikle öyle işlemcinin 'Dual Database' özelliği;filmlerdeki kumlanmayı temizleyip,1080p içeriği 4K'ya yükseltince oluşan blurlaşmayı ve detay kaybını işleyip görüntüyü okadar net ve temiz veriyorki hiçbir şekilde film keyfini baltalamıyor.Kendim TV'yi PC'ye bağlı olarak da kullanıyorum netten çektiğim 3GB'lık düşük bitrate'li 1080p filmlerde bile temiz görüntü veriyor.4K içeriklerde zaten muazzam 'life like' dedikleri sanki bir pencereden manzaraya bakıyormuş hissi yaratıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 30 Nisan 2018; 16:12:19 >

• Birde netflix 4K için verim alabileceğimiz illede fiber olmak zorundamı örneğin fiber 100gb ile aknsiz 24 yada 16 mbps sınırsız aynı fiyat olduğu için fiber olmayıp yinede bu televizyonda 4k da netflixte 16 yada 24 lük internet bağlantılarından verim alabilirmiyiz?
  • Merhabalar,sinema pro modu renk doğruluğunu en iyi veren profil ve filmlerde sinema pro modunu tavsiye ederim fakat eğer daha canlı ve sıcak renkler istiyorum derseniz birkaç alternatif öneriyim size.Yine sinema pro modu altında; Renk sıcaklığını;sıcak veya normale alıp renk doygunluğunu 65'e çekebilirsiniz ki 65 tatlı noktadır üzerinde renkleri patlatıp yapaylaşmaya başlar veya renk doygunluğuna dokunmayım dersenizde canlı renkleri yükseğe alabilirsiniz.
    Netflix stabil ve sorunsuz görüntü kalitesi almak için 24mbit ve üzeri tavsiye ediyor,16mbitte kalitede düşme sorunları yaşarsınız,.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 30 Nisan 2018; 16:47:16 >
  • Benim oturduğum bölgede fiber altyapı yok. (Bahçeşehir/Bogazköy ) Süperonline internet sağlayıcım için TT üzerinden malum telefon hattından DSL alıyorum. Altyapıya ve teknik imkanlara bağlı olarak Zaman Zaman yavaşlama oluyor zaten AKK bitince iyice yavaşlıyor. YouTube için bile takılmalar yaşıyorum. O yüzden kendi adıma netflix 4K için problem olur diyorum. Yinede altyapı ve teknik imkanlar dahilinde belki sizinki daha iyi olabilir .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • the_hornet kullanıcısına yanıt
    Apartın TV montaj limiti 55 inch'e kadar. Bence sorun çıkmadan kullanabilirsin. TV arkasına gelen dört montaj kolu bağımsız hareket ediyor. Kullanım ve montaj açısından problem yaşamazsın.
  • Hareketli ve koyu renkli sahnelerde sağ ve sol kenarlarda boydan boya 1cm lik aydınlık gibi bir kısım oluyormu sizde de her videoda olmuyor bazı videolarda dikkat edince görülüyor

• 
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.