Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (238. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: featich

Günaydın Hocam;

Söylemiş olduğunuz içeriği incelemiştim. O video da şunu fark etmiştim xe9305 in siyahta çok başarılı olduğunu ama xe9005 detay da daha güzel olduğunu gördüm. Şuna da vurgu yapmış slow motion videolarda xe9005'in xf9005 ve xe9305 e göre daha başarısız olduğunu farkettim.

Nit değerlerinin en yüksek xe9305 de olduğunu belirtiyor. Kaçırdığımız başka nokta varsa bilgilendirirseniz çok memnun olurum hocam.
    Hocam çok güzel özetlemişsiniz, yeni motion flow teknolojisi sayesinde xf öne çıkıyor, hdr ve kontrast anlamında xe9305 öne çıkıyor yüksek nit değeri nedeniyle. bir de dolby vision desteği gelecek ancak bu desteği xf ve xe9305 alacak, xe9005 malesef faydalanamıyor.

Bunun dışında çok da önemli bir fark yok sanırım.
    Bugün Ataşehir mağazasına 55xe9305 siparişini geçtim, cumartesi günü gelip kurulum yapacaklar. Kurulum sonrası her türlü desteği verebilirim.

• etokel kullanıcısına yanıt
    Hocam tekrar merhaba;

Ne kadara aldınız acaba :) Eylül de evlenicem Philips alıcaktık 8602 yi ama gidip bakınca beni çok tatmin etmedi. Allah'tan sizin gibi arkadaşlar bu konuyu açmışta gerekli bilgilendirmeyi aldık. Tv'niz kurulduktan sonra tüm incelemeleri sizden bekliyor olacağım hocam :) Temmuz-Ağustos gibi almam gerekiyor. Artık sony'i bir şekilde ambilight'ta da çevirmek gerek o konuda da bayağı başınızı ağrıtıcam gibi geliyor :)
  • featich F kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah ne demek, bu forum olmasa kendime elektronik alamam diye düşünüyorum, mutlaka buraya girip bir bakarım yorumlar ne diye, çok faydalı oluyor.
    Alacağınız zaman tabiki seve seve destek oluruz..
    Fiyat kk na 7600, nakit 7300 olarak hesapladılar.. 2 tane kalmıştı bu arada..
  • Bu arada son güncelleme ile HDD'lerin TV kapalıyken açık kalma sorunu düzeltilmiş. Benim HDD TV kapalıyken (standby'dayken) kapanıyor. Bence önemli bi düzeltme. TV'de kumanda tepkileri düzelmiş. Özellikle TV'nin geç açılması biraz daha iyi şimdilik. Keşke şu TV biraz daha hızlı bi arayüze sahip olsaymış.
  • Arkadaşlar merhaba HDD'den izlenen video/filmlerle ilgili bir sorum var

TV'nin kendi oynatıcısı ile Kodi/MX player farklı görüntü veriyor sanki buna dikkat eden oldu mu? Aradaki görüntü farkı neden oluşuyor ve ayarlama imkanı var mıdır? Çözünürlük farkı değil de parlaklık mı kontrast mı orasını çözemedim, ama görüntü biraz farklı.

Bir de önceki sayfalarda Kodi'den izlenen 4K gerçek 4k değil diye bir şeyler okudum. Bu duruma ilgili bir güncelleştirme geldi mi? Gelmediyse 4K videoları MX'ten mi izleyeceğiz?

edit: mx player'da donanımsal, donanımsal+ ve yazılımsal çözücü seçenekleri var. Hangisini kullanmalıyım acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teemo Erdoğan -- 26 Nisan 2018; 15:35:44 >
  • Merhaba;

Akşamları wireless ‘ı modemden kapatıyorum. Sonrasında interneti açtığımda tv internete otomatik bağlanmıyor. Şifreyi yeniden girmem gerek. Öncesinde böyle bir sorun yoktu. İnternet şifremi değiştirdikten sonra ortaya çıktı. Ne yapmam gerekiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tsomania T kullanıcısına yanıt
    Tv deki ağ bağlantısını silip tekrar kurun..yeni şifreyi tanıtın..Belki Tv eski şifreyi hafızasına almıştır

Çok fazla cihaz bağlı ise bunlar Ip dağıtımı yapamaz, şifre değil de internet bağlantısı yok uyarısı verir..
  • Evet arkadaşlar sonunda bende aranıza katıldım. Hepsisony den aldım tv yi. Hemen kurulumuda yaptırdım. Şuan için bir sıkıntı yok. TV de 4K Thor Ragnarok izledim. 4K Witcher 3, Dark Souls 3 ve Pes 2018 oynadım. Fenasal tatmin edici. İzleme mesafem 165CM. Arkadaş 1080P içerik bile sırıtmıyor gerçekten şaşırttı beni TV. Hangi motion modunu kullanmamı tavsiye edersiniz acaba. Çünkü bazılarında 4K test videolarını izlerken denk geldim futbol topu görünmez olabiliyor pas ve şutlarda.

• 2018 xf90 ayaklarini hic begenmedim simdiki daha guzel bence

• majesthion kullanıcısına yanıt
    tv niz hayırlı olsun
    oda resminizi hatırladım
    koltuğu az daha geri çekebilseydiniz
    ne bilim mesela arkadaki masanın boyunu kısaltın koltuğu tekli ile değiştirin aynı hizaya gelsin
    bir buçuk metre çok az neredeyse monitör gibi
    bu kadar kısa mesafede hd upscale ne kadar iyi olsada biraz kusurlar görülebilir

maç yayınındaki resim kusurlarını motion ayarları ile düzeltebilirsiniz
    biraz kurcalayınca gözünüze hoş gelen görüntüyü bulabilirsiniz
    resim standart motion yumuşak sinema modu kapalı kullanıyorum belki bir fikir verebilir

uygulamalardan maç izleyecekseniz bit rate düşük olduğunda maç görüntüleri çoğu zaman uydu gibi iyi olmamaktadır
    iyi günlerde kullanmak nasip olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 27 Nisan 2018; 15:46:22 >
  • Merhaba,

https://www.hepsiburada.com/sony-bravia-kd-55xe9005-55-140-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-pm-HB000004YJG1

Fiyat ve satıcı(doğubank) konusunda ne dersiniz? Garantide sorun çıkar mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • H.burada garanti belgesiz satış yapmaz..yaparsa da iade edersiniz...
    Fiyat ta uygun

GG,n11 den almaktansa H.Burada daha tercih edilir
    https://www.akakce.com/televizyon/en-ucuz-sony-kd-55xe9005-4k-uydu-alicili-smart-led-fiyati,57433332.html

aynı şahıs n11 de de satıyor,
    https://www.n11.com/arama?q=Sony+KD-55XE9005

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 28 Nisan 2018; 20:35:16 >

• etokel kullanıcısına yanıt
    Hocam tv nizin kurulumu yapıldı mı? İnceleme sözünüz vardı :) merakla bekliyorum. Bir iki video çekerseniz memnun edersiniz bizi.

• Merhaba,

Yaklaşık 9 ay önce aldığım cihazda son günlerde TV'yi açma problemi yaşıyorum. TV'yi kumandadan kapattığım zaman bazen kumanda ile açamıyorum ancak TV'nin fişini elektrikten çekip / taktıktan sonra TV açılıyor. Cihaz hiç bir şekilde açılmasa teknik arıza olduğu kesin olacak ancak fişi çekip/takınca açılıyor. Teknik servis ile görüşmeden daha önceden böyle bir sorunla karşılaşan varsa yorumunu öğrenmek isterim.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IceT -- 29 Nisan 2018; 9:13:41 >
  • Aynı sorunu tvye bağlı olan ses sisteminde oluyor ses sinema sisteminden çıkmıyor ses sisteminin fişini çekip taktığımda duzeliyor

• Teşekkürler, yazılımsal sorun mu demeliyiz? Servis çağırmakta bir sakınca görmüyorum, ancak servis muhtemelen TV götürüp test etmemiz gerekecek diyicek buda beni düşündürüyor.
  • Bu tv de film izledikten sonra sinemada izlemek baya kötü geliyordu görüntü bulanık ve kasıyormuş gibi geliyordu sinemada arkadaşlar dediki imax de izle parasının hakkını veriyor dün gittim izledim 3d olduğu için belkide çok pişman oldum , karanlık sahneler leş gibi sesler abartıldığı kadar iyi değil 3d zaman zaman çok derinlik yaşatsada çoğu zaman görüntü kalitesi bozuluyor bulanıklaşıyor hareketli sahneler yine rezil
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul_s

H.burada garanti belgesiz satış yapmaz..yaparsa da iade edersiniz...
    Fiyat ta uygun

GG,n11 den almaktansa H.Burada daha tercih edilir
    https://www.akakce.com/televizyon/en-ucuz-sony-kd-55xe9005-4k-uydu-alicili-smart-led-fiyati,57433332.html

aynı şahıs n11 de de satıyor,
    https://www.n11.com/arama?q=Sony+KD-55XE9005
    220V satıcısından gönül rahatlığı ile alabilirsiniz, firmanın Denkel İletişim, Bursa Sony ve İçerenköy Carrefour Sony mağazalarının sahibi firma. Ben de onlardan satın aldım Xe9305 i, çok ilgili ve yardımseverler, tavsiye ederim

• featich F kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar, cumartesi günü kurulum yapıldı, hftasonu yoğun geçti, tam anlamıyla inceleme fırsatı bulamadım, ancak şimdiye kadar herşey tam istediğim gibi. Harika hatta

Televizyonu kurmaya gelen yetkili servis çok iyi zamanda çok iyi bir tv aldınız, 2018 sony oled satışına kanalize etmek için bu seriyi devam ettirmedi, bu varken kimse led almıyor çünkü daha iyi dedi. Biraz abartmış da olabilir ancak panel ciddi çok iyi. 55 inchlerdeki en ağır kasalardan biriymiş, panel kalitesi vs nedeniyle. Özellikle sormak istediğiniz birşey varsa sorun, yoksa yavaş yavaş inceleme yaptıkça paylaşacağım..

• Arkadaşlar bu tv için kaliteli ve hareketli askı aparatı araştırıyorum. piyasada 80-100 tl arası var ama çok güvenemiyorum. O kadar para verdiğim tv yi dandik bir aparata emanet etmek istemem açıkçası. tavsiye edebileceğiniz marka model var mı?

edit: Ek: sonorous marka aparatlar var kullanan var mı?
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_hornet -- 29 Nisan 2018; 18:44:19 >
  • 
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.