Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
8.888
Cevap
131
Favori
409.696
Tıklama
Giriş
    8394 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: jamez

quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

quote:

Merhaba

55xe8505 almak üzereyim. 9005 ile arasında 1000 tl fark var. Aralarında gerçekten uçurum fark var mı yoksa 8505 de beni memnun eder mi?

Aralarındaki ciddi farklar xe90 nın arka aydınlatma olması yerel karartma çok iyi çalışıyor karanlık sahnede karanlık yer zifiri karanlık oluyor tabi alt yazı yoksa üstünde , ve aydınlatmanın dengesi mükemmel tablo gibi bir görüntü oluşuyor bu sayede renkleride çok iyi ve net alıyorsunuz , 120 hz ile moitonflow mükemmel çalışıyor bu tv de film izlediğinizde diğer tvlerde kasıyormuş gibi geliyor futbol maçları hariç , moitonflow futbol maçlarında kapatmak diğer tvlerin kalitesinde izlemek gerekiyor yoksa moitonflow topun yanıp sönmesine neden oluyor , yada pc de 120 hz 1080p çalıştırabiliyorsunuz

Ghostling durumu nasıldır gece karanlık ortamda?

5.700 tl gibi rakamlara çıktıktan sonra kafa iyice karışmaya başlıyor. Xf serisini bekleyip dolby vision lı ve nit değeri daha yüksek tvleri almak daha mantıklı olmaz mı?

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

quote:

Merhaba

55xe8505 almak üzereyim. 9005 ile arasında 1000 tl fark var. Aralarında gerçekten uçurum fark var mı yoksa 8505 de beni memnun eder mi?

Aralarındaki ciddi farklar xe90 nın arka aydınlatma olması yerel karartma çok iyi çalışıyor karanlık sahnede karanlık yer zifiri karanlık oluyor tabi alt yazı yoksa üstünde , ve aydınlatmanın dengesi mükemmel tablo gibi bir görüntü oluşuyor bu sayede renkleride çok iyi ve net alıyorsunuz , 120 hz ile moitonflow mükemmel çalışıyor bu tv de film izlediğinizde diğer tvlerde kasıyormuş gibi geliyor futbol maçları hariç , moitonflow futbol maçlarında kapatmak diğer tvlerin kalitesinde izlemek gerekiyor yoksa moitonflow topun yanıp sönmesine neden oluyor , yada pc de 120 hz 1080p çalıştırabiliyorsunuz

Ghostling durumu nasıldır gece karanlık ortamda?

5.700 tl gibi rakamlara çıktıktan sonra kafa iyice karışmaya başlıyor. Xf serisini bekleyip dolby vision lı ve nit değeri daha yüksek tvleri almak daha mantıklı olmaz mı?

Ghosting söz konusu değil yazmayı unutmuşum Daha üstüne çıkabilicekseniz 2018 oledleri bekleyin karanlık odada kusursuz siyah bantlar istiyorsanız oled şart , bu tv bunu idare ediyor mükemmeli yaşatmıyor ki tek eksiği bu , youtube da ışık sızması testi yazdığımızda çıkan videoyu gece karanlığında oynattığımızda beyaz noktanın yakınlarında led ışığını hissedersiniz ama tv nin diğer tüm bölümleri zifiri karanlık kalır ama oda aydınlıksa bunu hissetmek zordur , ben gece karanlıkta da izliyorum herhangi bir rahatsızlık hissetmedim ama local dimming olayını kafama takarım ben led in ışığını hissetmek istemiyorum diyorsanız mutlaka oled almalısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 5 Mart 2018; 19:11:50 >

• Yarbay
    6958 Mesaj

Bu saatten sonra artık XF serilerini takip edin derim..Yorumlar XE9005 ile XE9305 arasında bir Tv deniyor ama..Bekleyip görmek ilk kullanıcı yorumlarını incelemek lazım

*Nit değeri HDR için bir artı olsa da hala Backlit-Arka aydınlatmalı Tv ler için, eğer Dimming güzel yapılmaz ise Işık sızması veya Siyahlarda açılma görülebilir..Çok hassas bir denge..

Her eklenen özelliğin LAG değerini artırdığı bunun da Oyun oynayacak iseniz size eksi olarak geri geleceğini unutmayın

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    jamez kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    motion işleme işlemcinin kabiliyeti
    mu9000 response time 12.5ms
    1000/13.5 =83
    83 hz tazeleme hizina kadar resimde anomali olmaz demek
    sony xe 9005 response time 10ms
    1000/10 =100
    100hz hızda resim bozulmaz
    senin kafa çok karışmış fark budur motion başka bir şey
    senin tv ye de kimse giriş seviyesi demedi
    parası pahalı dedim sadece onuda ben dedim beni bağlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 5 Mart 2018; 19:20:57 >
    |
    |

Oledlerin düşmesini daha 1-2 sene beklemektense orta sınıf bir led alıp geçeyim en iyisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    rambocuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Oledlerin düşmesini daha 1-2 sene beklemektense orta sınıf bir led alıp geçeyim en iyisi
    quote:

Evet hdmi 2.1 oled çıktığında bende olede geçebilirim ama şimdilik çok memnunum

|
    |
    6958 Mesaj

Tv niz güzel, boşverin başkalarının yorumunu..İspata gerek te yok, XE9005 veya XE9305 güzel Tv..

Rtings ayarları temel olarak güzeldir ama Rtingteki incelemeler vs es gecin, yanlıdır..

Samsungun Q-LED modelleri düşünebilir..Özellikle OLEDE muadil olarak LG OLED ten daha parlak ve Burn Ine garanti veriyor..

Samsung eski 6 ve 7 serileri bir zamanlar Sonyden güzeldi..Ama şimdi Sony daha güzel...

İnanmayan inanmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 5 Mart 2018; 20:33:59 >
    |
    |
    recep kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    Arkadaşlar bu televizyonu en dip hangi fiyattan alan oldu? 5.650 TL GG da 100 TL maxipuan 100 tl de avantajixden (sanırım koşul geçerli oluyor sadece hediye kuponu veya indirim çeki ile kullanılmaz diyor) indirim alarak 5.450 TL alsam karlı bir alış olur mu?

Birde sony alacaksak Sony Türkiye garantili mi olmalı yoksa Sony Eurasia garantili mi olmalı?

Bu ürünü en az 10 sene kullanmak istiyorum. Bu yüzden hangisi iyi ise onu seçmek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trasher -- 5 Mart 2018; 22:55:48 >

Hocam bu kisilerle bu televizyon konusu ne yapacak hic bilmiyorum. Bloklu oldugu halde malesef alintilar bazen grunebiliyor. Yani adamin yazdiklari korkunc,dupeduz millete hakaret ediyor. Ne igrenc bir uslup...

Burada surekli samsung samsung samsung yazilari goruyoruz. Nyetler apacik belli. Birileri kasitli olarak samsung alinmasina satilmasina calisiyor...

Yeni gelenler, arastirma yapanlarda surekli bu yanli arkadaslarin yazisina maruz kaliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    sdcvn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hiçbir fırsatı boş geçmiyorsun biz en azından bi konu üzerine konuşuyoruz sen ne konuşuyosun?

|
    |
    hayansame kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kolay gelsin..10 sene elbet kullanılır ama Teknoloji sizin 10 sene kullanmanızı istemiyor..

Neden diye soracak olursanız, Tv lere (Sony) için android geldi..yarın android 7,8...10 derken androide bağımlı oluyoruz..

Her Android güncellemede Android 5 ile çalışan bir Tv android 7 de sapıtabiliyor..

EN ucuzunu alın ve 14 gün iade hakkı olan yerden alın zira Tv de birşey olursa iade hakkınız olur..Zira Magaza alımında Servis Rapor vermiyor ( çok elzem bir arıa olmadıkça)

teknosa Web tavsiye ederim..

|
    |
    trasher kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Arkadaşım Burası Sony Tv bilgi paylaşımı, Siz Samsung MU900 konusu sahibisiniz sanırım, orada istediğinizi söyleyin savunun ama gelip burada Lütfen Sony Tv ler hakkında karalayıcı yorumlar yapmayınız..

Yorumlarınız mesajlarınız Kullanıcıları aşağılamaya vardı...!!!

Burada Sony kullananların size ispat edecek belge,kanıt vs leri yok, gerek te yok, Israrla Sonyden belge vs istiyorsunuz ya, lütfen kendi grubunuzda bu tarz şeyler yazınız..

teşekkür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 5 Mart 2018; 23:33:40 >
    |
    |
    RNNN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

6000 Tl altı iyi fiyattır..GGidiyor bu ara %5 , 200 Tl, kupon vs indirimler yapıyor..Satıcı Stok bilgisi sağlamsa, GG den de iade konusunda teyit alırsanız alın tabi..

Ama GG de en büyük sıkıntı, Stokların bazen gercek olmaması, hani para ödeyip pardon ürün yok durumu olmasın..

Satıcı ile mesajlaşabilir GG ile telefonddan ONAY-IADE garantisi alabilirsiniz,14 gün iade var deniyor amma işte...

|
    |
    açıkçası çok bilgim yok ama denkel iletişimden almayı planlıyorum bu içerenköy carrefour sony mağazası sanırım güvenilirlik açısından bir sıkıntı olacağını sanmıyorum ama iade süreci beni hep korkutuyor.

stok gözüküyor satıcıya mesaj attım ama bakalım ne zaman cevap gelecek açıkçası 5.630 TL +100puan +100 avantajix ile iyi bir rakama geliyor diye düşünüyorum.

https://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/sony-kd-55xe9005-hdr-4k-ultra-hd-dahili-uydu-alicili-android-smart-led-tv-323509024

• Yarbay
    6958 Mesaj

İadede sıkıntı olmaz ama, Kargo gidecek, satıcı onaylayacaki GG onay verecek 2 haftayı bulur..O da işler denk giderse..Bu arada Paranız Kredi kartı maalesef Bloke oluyor o parayı kullanamıyorsunuz

|
    |
    sağlık olsun onemli değil yakışıksız cumlelerdi ama malesef gerçeklerdi
    daha düzeyli aklı başında insanlarla tartışmak dileği ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 6 Mart 2018; 0:15:52 >
    |
    |

Hocam bu arkadaş ve Dallas'ın Samsung'la bir ilişkisi var muhtemelen.İnsan sahibi olmadığı veya almayı düşünmediği bir TV'nin konusuna neden girip tartışma çıkarır ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathu -- 6 Mart 2018; 0:18:8 >
    |
    |
    hayansame kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hep acaba dedim ama sonunda ikna oldum. Bunlar samsung calısanı. En buyuk sorunlaei zaten milletle konusmayi bilmemeleri,karsilarinda cocuk var mış gbii azarlarcasina konusuyorlar. 2side bayadir bloklu.

Adamlar yavas yavas markalari itibarsizlastirma cabasindalar. Philips'e yapmadiklari saldiri ,karalama kalmadi... Lg desen oyle. Zaten ulkemizde bir cok marka yok. (panasonic sharp xiaomi)bazi markarlarinda performansi dusuk avrupayla alakasi olmayan urunleri var. Secenegimiz cok az !

|
    |
    Zerathu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sony Logosu kullandığım için bana kin güden birçok Bloklu şahıs var..mecburen Mercedes yaptım...

Sonyi çekemiyorlar nedense, Sony nin OLED TV üretmesi bunları daha bir kızdırdı

maalesef Marketlerde de Sonye karşı bir aleyhte kampanya var..Herkes LG/Samsung satma peşinde -kar marjı belki-

|
    |

selamlar,

daha önce bahsetmiştim. tüm flash bellek girişlerinde sorun yaşıyorum diye,

son durum ile ilgili bilgi sunayım dedim.

flash belleği ilk taktığımda es dosya yöneticisi açılıyor. ve burada flash belleğin içine girdiğimde video dosyalarımı mxplayer ve vlc ile açtığımda (1080p flimler) i 10-15 sn yede bir 0.5 , 1 sn donup , devam ediyor. ama teelevizyonun kendi video playeri ile açtığımda sorunsuz izliyorum.

es dosya yöneticisinden çıktığımda hiç bir şekilde flash belleği görmüyor.

teknik servisi aradım. alıp bakarız, ( esasen hiç güven vermedi bana )

yeni bir yazılımla acaba düzelir mi ?? tek beklentim bu :)

|
    |
    Bahsedilenler: sdcvn
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.