Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cok saol hocam cevabin icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • the_hornet kullanıcısına yanıt
    Modemden statik ip verin...
  • marketteki satıcılara sorarsanız bu tv mu9000 ayarında ve rakibi değil
    bana sorarsanız mu9000 için o düşürülmüş fiyatlar bile şişik ve xe9005 in rakibi değil
    bu tv nin mu9000 den çok önemli bir kaç tane üstünlükleri var
    fald yapıda olması en başta çok önemli dengeli arka ışık dağlımı resim oluşturmada çok daha üstün
    çok daha dengeli highlight/shadow sunabildiği yorumlarını okumuştum
    resim oluşturmada daha doğal renkler
    daha üstün upscale yeteneği
    daha üstün motion yeteneği
    ışık sızma bulutlanma ghosting gibi sorunlarının olmayışı vs..
    bütün bunları mu9000 göre az bir fiyat farkı ile alıyorsunuz
    o yüzden fiyat pek düşmez
    bu klasmanda arka aydınlatma arayanlar için başka alternatif yok zaten
  • Cevap gelmedi ama görülmeme ihitimaline karşı tekrar yazmak istedim.Harici Hdd yi anlık kayıt için (ileri geri sarma durdurma vs. ) kullanma şansımız var mı ? Yoksa sadece kaydedip sonrasında izlemek için mi kullanabiliyoruz ?
  • bu şekilde hdd bağlayıp kullanmadığım için yardımcı olamıyorum, diğer arkadaşların da cevap vermeme sebebi bu olabilir.
  • Anlık ileri geri sarma özelliği yok sadece kayıtlı ediyor. Kayıt dan ileri geri sarma özelini car

• quote:

Orijinalden alıntı: Teufel

Cevap gelmedi ama görülmeme ihitimaline karşı tekrar yazmak istedim.Harici Hdd yi anlık kayıt için (ileri geri sarma durdurma vs. ) kullanma şansımız var mı ? Yoksa sadece kaydedip sonrasında izlemek için mi kullanabiliyoruz ?

Bahsettiğiniz özellik TimeShift özelliği..

Tv ye bir USB bellek takıp deneyebilirsiniz..HDD takmayın zira kendisine formatlıyor diye biliyorum..O fformatta da sadece kaydedilen kendi içinde izleniyor?

"sony XE9005 TimeShift" aratmasında, sony community olarak veya başka sayfalar sayfalar var ama hep almanca gibi, ingilizce göremedim...

Bazı özellikler eklenip çıkartılıyor nedense, bu TimeShift--Durdur, kaldığı yerden izle--olayı vardı eskiden..

**Belki işinize yarar bilgi olarak, KabloTv (Uydunet) bu özellikli yeni bir kutu satışa sundu..Digitürkün de buna benze PVR sanırım bir kutusu olacak, diğer Platformları bilmiyorum..

Bazı gelişmiş Uydu alıcılarında da olabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 3 Mart 2018; 22:36:17 >

• merhaba arakadas.

tv nin kendi uydu alicisinda bir kanalda sinyal alamazsa o kanali siliyor mu?

malum havalar yagmurlu kabloda bir sorun var buyuk ihtimalle.de.star ntv ntvspor kanallari kaybolmus.

• two_face kullanıcısına yanıt
    silinmez sinyal gelince kanala görüntü gelir
    bu tv nin tuneri düşük sinyal sevmez resim kırar
    kuvetli sinyal için
    inverto black lnb 2db snr ve tam bakır rg6u6 kablo tavsiye ederim
    tv ilk aldığım gün değiştirdim kayıp ve resim kırma yok
    gönül rahatlığı ile tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 4 Mart 2018; 12:14:14 >
  • normal uydu alicilarinda dediginiz gibi oluyorda.digiturk filan kanala sinyal gelmeyince kanal siliniyordu acaba bunda da mi boyle diye merak ettim.3 kanal da aynı anda kaybolunca (ayni frekansta bulunuyorlar) acaba tv nin alicisida mi boyle?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi two_face -- 4 Mart 2018; 12:35:44 >
  • (Sony 55XE9005 kullanıyorum)

Bir yakınıma oda şartlarından dolayı 43 inç

bir tv almak istiyorum (oda küçük max 43 inç)...

Görüntü kalitesi iyi güzel bir ürün almak istiyorum.

Tavsiyelerinizi beklerim..
  • Merhabalar,

Foruma yeni üye oldum. Forumdaki bu TV modeli ile ilgili baya bir yorum okudum. Sony xe9005 modelini almayı düşünüyorum fakat ürün çıkalı uzun bir süre oldu. Teşhir ya da hatalı ürün sebebiyle değişime gönderilen bir ürün almaktan çekincem var. Yorumlarınızı alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

quote:

Orijinalden alıntı: Teufel

Cevap gelmedi ama görülmeme ihitimaline karşı tekrar yazmak istedim.Harici Hdd yi anlık kayıt için (ileri geri sarma durdurma vs. ) kullanma şansımız var mı ? Yoksa sadece kaydedip sonrasında izlemek için mi kullanabiliyoruz ?

Bahsettiğiniz özellik TimeShift özelliği..

Tv ye bir USB bellek takıp deneyebilirsiniz..HDD takmayın zira kendisine formatlıyor diye biliyorum..O fformatta da sadece kaydedilen kendi içinde izleniyor?

"sony XE9005 TimeShift" aratmasında, sony community olarak veya başka sayfalar sayfalar var ama hep almanca gibi, ingilizce göremedim...

Bazı özellikler eklenip çıkartılıyor nedense, bu TimeShift--Durdur, kaldığı yerden izle--olayı vardı eskiden..

**Belki işinize yarar bilgi olarak, KabloTv (Uydunet) bu özellikli yeni bir kutu satışa sundu..Digitürkün de buna benze PVR sanırım bir kutusu olacak, diğer Platformları bilmiyorum..

Bazı gelişmiş Uydu alıcılarında da olabilir..

Hocam Hdd niye yazdım bende bilemiyorum Usb bellek demek istemiştim

Usb le denedim maalesef ama onda da anlık kayıt alınamıyor.

Dsmart modül ve ip tv kullanıyorum.Harici uydu cihazları işime yaramaz maalesef ekstra kumadan kullanımını pek sevmiyorum.

Teşekkürler bilgiler için.

• Bugün ya da yarın 55xe9005 almayı düşünüyorum. İçerenköy Carefour' dan alan oldu mu acaba? Görüşlerini paylaşabilir mi? Ürün çıkalı uzun zaman oldu. Kapalı kutuda hasardan dönmüş ürün olma ihtimali olur mu?
  • adigfatih A kullanıcısına yanıt
    Aynı sebeplerden aileme Samsung 43MU7000 aldık. Çok memnunlar.

• hakanka89 H kullanıcısına yanıt
    Ben aldim ordan 6000tl ye memnunum. Kapali kutuda geldi sonradan bende her ihtimale karsi sonradan servis moduna girdim urun daha once kullanilmis mi diye 5 saat gosteriyodu yani sifirmis

• recep R kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 5 Mart 2018; 15:7:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: recep

marketteki satıcılara sorarsanız bu tv mu9000 ayarında ve rakibi değil
    bana sorarsanız mu9000 için o düşürülmüş fiyatlar bile şişik ve xe9005 in rakibi değil
    bu tv nin mu9000 den çok önemli bir kaç tane üstünlükleri var
    fald yapıda olması en başta çok önemli dengeli arka ışık dağlımı resim oluşturmada çok daha üstün
    çok daha dengeli highlight/shadow sunabildiği yorumlarını okumuştum
    resim oluşturmada daha doğal renkler
    daha üstün upscale yeteneği
    daha üstün motion yeteneği
    ışık sızma bulutlanma ghosting gibi sorunlarının olmayışı vs..
    bütün bunları mu9000 göre az bir fiyat farkı ile alıyorsunuz
    o yüzden fiyat pek düşmez
    bu klasmanda arka aydınlatma arayanlar için başka alternatif yok zaten

bol keseden ne güzel yazıyorsunuz :) bu tv nin mu9000 den bariz tek bir artısı var oda fald olması geri kalan farkları anlayacak insan gözü varsa plaket yaptırıp hediye etmek isterim..

birde upscale performanslarını sizmi ölçtünüz yada bununla ilgili kesin kaynak paylaşırmısınız..fald yapıda olması en başta çok önemli dengeli arka ışık dağlımı resim oluşturmada çok daha üstün demişsiniz buna kim karar verdi mesela çok üstün olduğuna?..motion konusunda ise arada 3ms fark var bu farklı anlayabiliyorsanız ne mutlu size..birde yansıma konusuna hiç girmemişsiniz nedense..doğal kontrastının daha iyi olduğundanda bahsetmemişsiniz kasa kalitesi işletim sisteminede hiç değinmemişsiniz..

özetlersem bi modeli överken diğerini gömmeye gerek yok ayrıca kesin olmayan şeyleri kesinmiş gibi yazmayada gerek yok burası forum biz doğru bilgileri tarafsız olarak paylaşalımda son kararı alacak olan versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 5 Mart 2018; 15:9:51 >

• Benim düşüncemdir, belge, kanıt, ispat isteyenlere baştan söyleyeyim :

Sony'nin görüntü işleme teknolojisi ve Upscale teknolojisi, Ekrana oturtma (Pan/Zoom,4:1--16:9..) teknolojileri daha iyidir..

Aksini iddia edene de saygı duyulur , gider Samsung, LG, Vestel..istediği daha Upsacale,Görüntü işleme teknolojili Tv yi alır

Smart özelliklerde ise Sony diğerlerinden iyi değildir..Smart özellik isteyene zaten Sony tavsiye edilmez..

Şu Sony ile Samsung /LG kıyaslamayı bir tür anlamadım..Farklı Teknolojiler, Farklı işçilik, farklı renk-görüntü, işlemci-yazılım vs vs vs durumları var

Kağıt üzerindeki verilere göre nasıl kıyas yapılır ki, işte size sayfalar dolusu kullanıcı yorumları..

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 5 Mart 2018; 16:0:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Aynı sebeplerden aileme Samsung 43MU7000 aldık. Çok memnunlar.

teşekkür ederim.

pek alternatif yok gibi genelde büyük tv ler

merak ediliyor, alınıyor...

Sony KD-43XE7005 bir de bu tv var ama

forumdaki arkadaşlar ne der
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.