Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (158. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 156157158159160
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam 2018 yılı modelleri büyük bir ihtimalle 2017 Sony'lerden düşük kalitede olacak

Mesela xe9005 in ips panelli versiyonu çıkabilir

Eğer bekleyecekseniz 2019 yılı modellerini bekleyin onlar üst kalite panellerle gelecek

Geçmiş yıllardaki panellerini incelerseniz 1 yıl kaliteli 1 yıl düşük kalitede panel ürettiğini göre ceksiniz Sony nin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    merakımdan sordum, mayıs ayından beridir 55xe9005 sahibiyim.
  • yeni modellerden tüyolar alırsam paylaşırım, ama yeni tv lerin kurdan çok etkileneceği kesin.
  • Arkadaslar

Bu aksam test ettim serviio media server ile bedava ve sorunsuz olarak altyazili bir sekilde dlna kullanilabiliyor. Yazilim on the fly altyaziyi gomuyor ve aktariyor. Altyazi gomme isini ffmepeg ile yapiyor. Opensubtitles destegi de bulundugundan dolayi altyazi aramakla da ugrasmiyorsunuz.

Ihtiyaci olanlara iletmek istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • stbemu adli iptv programini kurdum tv'ye iptv listemi attim program cok iyi ayni mag cihazi gibi portal olarak geliyor kanallar lakin sorun ses.Her kanal degistirdigimde tv'nin sesi 50'den basliyor.Programda ayar yok bunu tv'den nasil ayarlayabiliriz.Neyi acarsam acayim sesin biraktigim sekilde baslamasini nasil yapabiliriz?
  • Arkadaşlar, teknosadan sipariş verdiğim Sony 65xe9305 tvnin kargo teslimi bugün yapıldı. Ancak koli ile ilgili şüphem oluştu. Kölinin emniyet mandallarından 3 tanesi duruyor 1 tanesi yerinde yok. Birde kolinin üst ağzı koli bandı ile bantlanmış , koli üzerinde başka taşıma emniyetini sağlayacak hiçbir şey yok. Tv nin teşhir ürünü olmasından kuşkulandım. Sizlerin aldığı tv lerin kolileri size nasıl geldi , bilgi verirseniz mennum olurum.
  • ayancıklı A kullanıcısına yanıt
    Selamlar, 4 gün önce bende teknosadan 55XE9005 aldım. Kolinin üstü koli bantlı, o bölüm kullanılmıyor. Mandallar hareketle, gevşeme ile yerinden çıkmış olabilir. En iyisi kurulum esnasında servis menüsünden kullanım saatine bakmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Discovery_

Selamlar, 4 gün önce bende teknosadan 55XE9005 aldım. Kolinin üstü koli bantlı, o bölüm kullanılmıyor. Mandallar hareketle, gevşeme ile yerinden çıkmış olabilir. En iyisi kurulum esnasında servis menüsünden kullanım saatine bakmak.

Teşekkür ederim.
  • 1080p ile 4k arasında çok fark yok diyorum bu tv yüzünden milletle kavga ediyorum tv 1080p yi öyle bir upscale ediyorki sanki 4k görüntü var ekranda , başka bir tv de 1080 p bir içerik bu seferde 720p gibi geliyor , ilk aldığımda bunun üstünde çok durmuştum yani hala bu yeteneğine hayranım sony zaten bu özellikte baya meşhurdu neden meşhur olduğunu kullanımca anladım

• quote:

Orijinalden alıntı: mbs1905

Apple TV 4K HDR modunda renkler çok soluk oluyor arkadaşlar. HDMI 2. girişe takılı ve çok kaliteli bir kablo ile kullanıyorum. Yanlış yaptığım bir şey mi var acaba?

Bende oyunda hdr açıyorum ilk başta soluk gibi gelsede aslında gerçekçi bir renk oluşturmaya çalıştığı için böyle oluyor sanki ve alışıyorsun ondan sonra tadını çıkarıyorsun zaman zaman öyle sahneler oluyormi sanki ortamdayım ve güneş ışığını hissediyorum, sadece güneş değil tabi bir çok şey size atmosferi daha iyi yansıtıyor ama küçük bir örnek vermem gerekirse oyunda bir sinemmatik girdi karakterimiz npc ile konuşmaya başladı tam o esnada tepesinde göneş vardı ve güneşin arkasından bize doğru yansıması karakterimizin yüzüne bakmamı güçleştirdi o ışık öyle bir sızıyoduki karakterimizin tepesinden sanki ordaymışızda adamın yüzüne bakamıyormuşuz gibi bir his yarattı , yani tarif edebildimmi bilmiyorum biriyle lambanın altında konuşursunda ışık adamın kafasını kapatır gibi olur işte öyle bişey yani azıcık soluklaşması bu atmosfere değer belki rebk ayarlarıyla oynarsanız soluklaşmayıda giderebilirsiniz tahammül edilemez bir solukluk ise başka birşeyler eksik demektir , hdr li oyunda ac origins renk sıkalası öyle bir genişliyorki mesela saat akşam 6 ile akşam 8 arasındaki farkı çok iyi hissediyorsunuz karanlığın ne kadar karanlık olduğunu zifiri karanlığı sabah aydınlığını öğlen aydınlığını , bulunduğunuz ortamdaki atmosferi uçuşan toz bulutunun rengini hareketliliğini çok iyi yansıtıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 16 Aralık 2017; 20:46:30 >

• Arkadaşlar çok acil yardım rica ediyorum. Digiturk izlerken birden ekran komple yeşil oldu. Daha sonra kapattım tvyi, tekrar açtığımda açılmadı ve ekranda sürekli değişik renklerin dönüp durduğu bir görüntü var şu anda. Kumanda hiçbir şekilde işlemiyor. Ne yapabilirim bilen var mı?

• canal C kullanıcısına yanıt
    1. televizyonun fişinden çekin ( elektrik irtibatını kesin )

2. hdmi slotlarını boşaltın. ( dijiturku çıkarın.)

3. usb dahil hiç bir şey bağlı olmasın .

4. yaklaşık 5 dakika geçti ise, televizyonu açın,

5. açıldığında android tekrardan başlayacaktır.

5 dakikaya açılmazsa .. tekrardan aynı işlemleri yapın.

olmadı servis çağırırsınız.
  • samic S kullanıcısına yanıt
    Tv tuşunu özelleştirip, genel uyduya ayarlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Discovery_ -- 17 Aralık 2017; 12:40:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canal

Arkadaşlar çok acil yardım rica ediyorum. Digiturk izlerken birden ekran komple yeşil oldu. Daha sonra kapattım tvyi, tekrar açtığımda açılmadı ve ekranda sürekli değişik renklerin dönüp durduğu bir görüntü var şu anda. Kumanda hiçbir şekilde işlemiyor. Ne yapabilirim bilen var mı?

Tv açıldığında karışık renkler varsa -Android Boot hatası sanırım-..Kumandadan Stanbye basılı tutun 10 saniye kadar..Android reset edecek kendini...

Deneyiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: canal

Arkadaşlar çok acil yardım rica ediyorum. Digiturk izlerken birden ekran komple yeşil oldu. Daha sonra kapattım tvyi, tekrar açtığımda açılmadı ve ekranda sürekli değişik renklerin dönüp durduğu bir görüntü var şu anda. Kumanda hiçbir şekilde işlemiyor. Ne yapabilirim bilen var mı?

Amazoncom da tek yıldız ver nlerin çogu kısa sürede bozulan Sonyler.

https://www.amazon.com/Sony-XBR55X900E-55-Inch-Ultra-Smart/product-reviews/B01MUG21R7/ref=cm_cr_dp_d_hist_1?ie=UTF8&filterByStar=one_star&reviewerType=all_reviews#reviews-filter-bar

Eger fotodakiler deki gibiyse büyük ihtimal değişim yaparlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Discovery_ -- 17 Aralık 2017; 20:36:57 >

• _Discovery_ kullanıcısına yanıt
    Tamamına bakarsak

5 yıldız verenler : %58

4 yıldız verenler %16

5 ve 4 toplam %74 fena rakam değil ;)

Ama beğenmeyenler 1,2 ve 3 = %26 yapar çok fazla..4 kişiden 1 kişi

https://www.amazon.com/Sony-XBR55X900E-55-Inch-Ultra-Smart/dp/B01MUG21R7/ref=redir_mobile_desktop?_encoding=UTF8&ref_=aw_cr_t_electronics#customerReviews

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 17 Aralık 2017; 18:21:6 >

• Arkadaşlar selamlar,

Yaklaşık 3 aydır kullandığım 55xe9005 modelinden çok memnun değilim açıkçası. Nedenlerine gelirsek;

-Özellikle futbol maçlarında çok kötü çamur gibi bir renk sanki blurlu gibi dalga dalga.. beyaz çizgiler(orta saha vb.) dalgalanma yapıyor. Saha kenarındaki elektronik reklam panolarına bir futbolcu denk geldi mi kafası kayboluyor. Arkadaşım geçen maça geldi hd mi izliyoruz diye sordu?

-Bazen ölü piksel var gibi çeşitli yerlerden sarı nokta çıkıyor sonra kayboluyor.

-Burada okuyup karar vermiştim bu tvyi alırken ve hep siyah renklerin çok iyi olduğundan bahsediliyordu ancak ben siyah renklerde hiçbir artısını göremedim. Mesela siyah bir mont var, o füme gibi böyle çok net bir renk çıkmıyor

-Renk ayarlarını bir türlü tutturamadım. Rtings sitesindeki optimal ayarları yapınca çok soluk gözüküyor ben biraz daha canlı seviyorum.

digitürk 1080p olarak kullanıyorum neredede yanlış yapıyorum acaba digitürkten dolayı olabilir mi? Eşim bile, mutfakta 5-6 yıllık 49" lg var o daha canlı ve net diyor ve gerçekten öyle.

futbol ve film izlerken optimal ayarlarınızı yazar mısınız? Bir çok seçenek var ve insanın kafasını karıştırıyor. istediğim canlı renkler ve net bir görüntü

• Sony 50w815b kullandım 1.5 sene kadar.çocuk paneli kırınca tv çöp oldu tabii.Saçma sapan kumanda problemleri ,kendi kendine kapanma, çok ağır arayüz gibi problermlerle karşılaştım.Görüntü olarak ise tatmin ediciydi ancak diğer hususlar mide bulandırıcı olduğu için sony den vazgeçtim.Burada oled tvler kötüleniyor ancak marketlerdeki canlı karşılaştırmalarda oled ler benim çok hoşuma gitti.izleme açısı çok geniş,ulusal hd kanallar gayet iyi.daha kararımı vermedim ancak oled tv ler benim için daha tercih edilesi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbkaynar

Arkadaşlar selamlar,

Yaklaşık 3 aydır kullandığım 55xe9005 modelinden çok memnun değilim açıkçası. Nedenlerine gelirsek;

-Özellikle futbol maçlarında çok kötü çamur gibi bir renk sanki blurlu gibi dalga dalga.. beyaz çizgiler(orta saha vb.) dalgalanma yapıyor. Saha kenarındaki elektronik reklam panolarına bir futbolcu denk geldi mi kafası kayboluyor. Arkadaşım geçen maça geldi hd mi izliyoruz diye sordu?

-Bazen ölü piksel var gibi çeşitli yerlerden sarı nokta çıkıyor sonra kayboluyor.

-Burada okuyup karar vermiştim bu tvyi alırken ve hep siyah renklerin çok iyi olduğundan bahsediliyordu ancak ben siyah renklerde hiçbir artısını göremedim. Mesela siyah bir mont var, o füme gibi böyle çok net bir renk çıkmıyor

-Renk ayarlarını bir türlü tutturamadım. Rtings sitesindeki optimal ayarları yapınca çok soluk gözüküyor ben biraz daha canlı seviyorum.

digitürk 1080p olarak kullanıyorum neredede yanlış yapıyorum acaba digitürkten dolayı olabilir mi? Eşim bile, mutfakta 5-6 yıllık 49" lg var o daha canlı ve net diyor ve gerçekten öyle.

futbol ve film izlerken optimal ayarlarınızı yazar mısınız? Bir çok seçenek var ve insanın kafasını karıştırıyor. istediğim canlı renkler ve net bir görüntü

Kullandigiz resim ayarlarini foto ile paylasirmisiniz? Motion'da 900'ün falso verdigi yerde 930'dan hic soz edilmez..Yani daha kotu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 17 Aralık 2017; 22:17:9 >

• mbkaynar M kullanıcısına yanıt
    Sizin ya tv de sorun var ya da resim ayarlarınızda bir sıkıntı söz konusu. Yazdıklarınız bana hiç normal gelmedi çünkü.
    Ben normal yayınlarda (Digiturk) standart resim modunu kullanıyorum. Manuel olarak da parlaklık 15 e, siyah düzeyi de 38 e ayarladım.
    Harici kaynaktan (apple tv) film veya dizi izlerken de resim modu sinema pro da. Parlaklık ve siyah düzeyini de yine filme göre manuel ayarlıyorum.
    Sarı nokta olayının renk ayarları ile ilgisi olduğunu sanmıyorum. Ya izlediğiniz kaynakta (uydu, kablo tv vs) ya da tv de sorun var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -HKN- -- 17 Aralık 2017; 23:40:46 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 156157158159160
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.