Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (154. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.767
Cevap
128
Favori
500.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    film indirme veya parayla doldurmayı sevmiyorum

o an internetden filmi açar izlerim
  • kadirdaglar kullanıcısına yanıt
    PC ekran kartı çözünürlüğü ile alakalı olabilir

PC sinyalleri için bilgi :
    http://helpguide.sony.net/tv/eaep1/v1/en/04-03_03.html?hl=computer

Bluetooh için : A2DP desteği var Tv de, güncelleme yaptınız mı? Ses aktarım özelliği XE serilerine geldi, önceki modellerde ses aktarım yok

Ses çalmıyor derken Bluetooth yerine şu bağlantıları deneyebilirsiniz (3 farklı bağlanma şekli var : Throw, Sharing, Mirror, miracst özellik veya Google Cast-Google Home denenebilir)
    http://helpguide.sony.net/tv/eaep1/v1/en/04-06_01.html?hl=bluetooth

Bu da genel yardım klavuzu, sğ üste aranacak metin giriniz :
    http://helpguide.sony.net/tv/eaep1/v1/en/index.html

Mesafe uzunsa 5 metreden sonra Kablo kalitesi önem taşır benim bildiğim..Philips gibi bir Marka kullanın 2-3 metre

Göz kırpma dedğiniz, altyazı ekrana geldiğinde oluyor ise, Auto Kontrast ayarını OFF yapın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 10 Aralık 2017; 16:57:49 >
  • cocarca33 kullanıcısına yanıt
    Bu konuda bir kişi daha eleştiri yapmıştı ama elbet bir sebep var ki HDMI kullanılıyor..

Benim kendimce sebeplerim var, ama sizin ısrarla şöyle yaparsınız böyle yaparsınız şeklinde tavsiyeleriniz sizin kendi tercihinizdir..

Birgün Tv ye taktığınız HDD elektrik sebebi ile RAW-okunmaz olursa bana tekrar yazar, konuşuruz

İnsanların Tv yi kullanma şekli kendi tercihleridir, kimi HDD takar, kimi Wireless Kablosuz izler, kimi HDMI ile kullanır..

Tv lerin Browserleri çok kullanışlı değil..Kullanan olabilir ama PC nin yerini tutamaz..

Ben de zaman zaman HDMI takıp PC den izliyorum..Neden diye sorarsanız Tv nin işlemci, bellek vs gücü bana göre yetersiz..

Android kimse kusura bakmasın ama çok ta mükemmel değil bazı konularda..

**Özet, Tv smart özellikleri kullanıp kullanmamak tamamen tecrübe, şahsi tercihtir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirdaglar

Hocam Tv yi istediğiniz gibi kullanın..ben de HDMI ile kullanıyorum Pc den gözlerim yorulunca

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 10 Aralık 2017; 16:53:38 >
  • Arkadaşlar selamlar,

1.5 sene önce Vatan kampanyasından 2.300TL ye aldığım 50w805c nin köşesi darbe almışcasına köşeden karardı ve ekranda çizgiler oluştu.

Bildiğimiz bir darbe yok, darbe izide yok. Servis garantiye genel merkeze gönderdi.

Panel değişip gelirse TV yi satmayı düşünüyorum.

55xe9005 şuan en uygun HBda Doğukandan 5.999TL-75TL bonus. yarın almayı düşünüyorum.

Daha iyi önerisi olan var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: melangee

Arkadaslar onceden verildi mi bilmiyorum ama bu tv de uydu ayarları nasıl yapılır hangi yere hangi frekanslar girilecek adim adım anlatabilecek biri var mı. Anten kablosunu hangi girişe takmalıyım onu da bilmiyorum.

Şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar yardım edebilecek yok mu. Zor durumdayim ve pek anlamıyorum bu işlerden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • melangee M kullanıcısına yanıt
    Buyrun burada ayrıntılı anlatıyor. Yorum kısımlarına da göz atın. Ben buradan bakarak yaptım.

https://youtu.be/ZpK3hMNN75k

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirdaglar

Tercih meselesi tabi ama uygulamalar var cok zahmetli is degil indirmeden izleyeblirsiniz yine

• quote:

Orijinalden alıntı: brkstn

Selam herkese, bugün televizyonu alarak aranıza katıldım. Salı günü kurulum için servis gelecek. Kurulum sırasında nelere dikkat etmem gerekir?

Selamlar,

Tvyti kaça ve nereden aldınız?
  • cihanakgun C kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun, iyi günlerde kullanınız. Kaça aldınız?
  • _Discovery_ kullanıcısına yanıt
    XE9005 ten başka tavsiye alternatif yok bana göre.Yorumlar gayet olumlu

Tek eksi veya size zayıf gelebilecek nokta şudur, daha doğrusu FHD Tv den 4k ya geçmenin dezavantalarjı/avantajı var..

Sony iki farklı Görüntü işleme çipi kullanıyor, XCA7 ve XCA8 ..

FHD Tv lerde kullandığı XCA7 çipi Görüntüyü SD-HS-FHD yükseltmesi yapıyor

4K Tv lkerdeki XCA8 ise sadece 1080p (FHD) -4K iyileştirmesi yapıyor..

Şu demek : W805C ile izlediğiniz bir SD-HD Ready (720p) görüntü 4K da çok daha iyi olmaz..1080p izlerseniz 4k daha iyi gösterir üstteki çiplere göre

50 /55 inch farkını da koyarsanız FHD -4k olmayan görüntü çok iyi gelmeyecektir size..SD yayın artık yok, hepsi HD oldu deseniz bile HD yayınlar en fazla 720p seviyesindedir..

Avrupa ile Türkiye arasında HD kelimesinin kullanımı farklı.Bizde HD = Max 720p olarak kullanılıyor..Eski HD Ready yani

4K Tv lerin geriye dönük uyumu olmaması bir risk bana göre ama 4K alınacak ise yine XE9005 ten şaşmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 10 Aralık 2017; 21:5:18 >
  • Hocam açıklamanız için teşekkürler. 55xe9005de karar kıldım, aslında alınacak yer konusunda öneri sormak istemiştim.

Doğukan n11 de puanı yüksek görünüyor, müşteri odaklı bir firma gibi. sıkıntı yaşayan oldu mu?

Fiyat konusunda daha uygun yer var mıdır?

Son sorum ise 4K Tv lerde ölü pixel belli oluyor mu? Olursa iade konusu nasıl oluyor?
  • Tv'nin gece performansi Sony X930D'den sonra ilac gibi geldi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 10 Aralık 2017; 21:30:40 >
    İade konusunda şimdilik en sağlam yer TEKNOSA İnternet sanırım

Sonra Hepsi burada ama son zamanlarda problem çıkartıyormuş..

n11,g.gidiyorda da var olduğu söylense de, satıcılarala iletişim kurulamadığından teyit ve stok durumu zor..

telefonla teyit edin derim

tv alacaksanız 200-300 Tl bakmadan sağlam yerden alın..Zira Tv lerde hata riski çok arttı..iade almama durumları olabilir..Servis raporu şartı getiridi sony ama Servis raporu bile bağlayıcı değil..yetkileri kendine topladı Sony Eurasia..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 10 Aralık 2017; 21:53:55 >
  • Hocam valla böyle şans olmaz sanırım. Saat 10 da başlayan teknosa %10 indirim + %10 hediye çeki ile 6299TL + 630Tl hediye çeki ile aldım.

Öneriniz için teşekkürler. Umarım sorun TVde çıkmaz.

Hayırlı olsun..Teknosada sorun çıkarsa 14 gün koşulsuz iade seceneğiniz var..Yine de M.Temsilcisini arayıp teyit edin isterseniz..

Güzel Tv..

Hediye çeki için alışveriş yapmanız lazım ama neyse..

Bu Tv ye Smart özellikler için Microsoft All in One Klavye tavsiye ederim zira kumanda ile olmaz..
  • 55xe9005 almıştım, keşke 65 olanını alsaymışım.. alıştıkça insana küçük geliyor. :)
    Size pm atmıştım biraz önce ama geç kaldık sanırım. Keşke İstanbul’daki Sony bayilerinde fiyat alsaydınız. Daha 2 ay önce 5500 e aldık hepsisony den.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cocarca33 kullanıcısına yanıt
    HDD yi Es dosya ile görebiliyorum. Tv direk görmüyor zaten (Toshiba slim II 1 tb usb 3) Ancak kodi de hdd yi görmüyor.Es dosyadan video yu açarken MX player, Vlc, dahili player, plex ve kodi seçeneklerini getirmesine rağmen kodiyi seçtiğimde kedinin media playeri hdd yi görmediği için dosyayı da açmıyor,
  • quote:

Orijinalden alıntı: culpanext

HDD yi Es dosya ile görebiliyorum. Tv direk görmüyor zaten (Toshiba slim II 1 tb usb 3) Ancak kodi de hdd yi görmüyor.Es dosyadan video yu açarken MX player, Vlc, dahili player, plex ve kodi seçeneklerini getirmesine rağmen kodiyi seçtiğimde kedinin media playeri hdd yi görmediği için dosyayı da açmıyor,

Kedi

Kodi guncel mi hocam peki

• 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.