Şimdi Ara

Sadece oyun oynayacaklar Ryzen'e bulaşmayın! # BEKLENEN 2K TESTLERİ GELDİ # (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
852
Cevap
1
Favori
44.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JARED LET0

Linus yeni video yayınladı.

i7-7700K tokat manyağı yapıyor Ryzen 7 serisini.OC performansı leş işlemcinin.

"Ryzen katili 7700K"

Bu kadar detaylı bir istatistiğe karşı bence susmamız gerek. Adam fps başına dolar bazlı istatistiğini çıkarmış. YUH!!! Bu da demek oluyor ki İntele tekrar gün doğdu. Ha doğmasın isterdik. Piyasa kızışsın isterdik. Ama napalım. GTX 1080 tanıtımındaki şişirmeye dönmüş iş. Dikkat ederseniz son zamanlarda tanıtılan çoğu olan ilk 1-2 ayında sansasyon yaratıp birkaç ay daha geçtikçe normal hale geliyor. Burdan da biz tüketiciler dersimizi almalıyız. Aldık mı? maybe...

• quote:

Orijinalden alıntı: raver

ne konuyu okumaya nede anlamaya durumum yok oyun için pc toplayacağım kısaca ryzen almalımıyım almalıysam hangi modeli almalıyım?

Hocam, kimse sana cevap vermemiş. Fanboyluklukla uğraşıyorlar zira!
    Hocam sana tavsiyem ileriye dönük olarak Ryzen almandır. F/P anlamında R5 serisini tavsiye ederim. Bütçen biraz daha uygunsa bence R7 1700 al.
  • cpu nun OYUN performansı bakımından işlemci skalası oluşturulmak isteniyorsa bana göre max ekran kartı ve max çözünürlük kullanılmalı ve bu süreç çözünürlük düşürülerek tamamlanmalıdır.

4k çözünürlükte farklı olanın günümüz adına ileriye yönelik işlemci olduğu kabul edilerek, oyun geliştiricilerinin dx kapasitesinin yönelimi doğrultusunda doğru işlemciyi bulabiliriz.

işlemcinin OYUN dışındaki performansı için ise çözünürlük düşürülmelidir. çünkü ekran kartının etkisini ortadan kaldırdığınızda OYUN için dememeye başlıyorsunuz.. yani OYUN cpusu denirken cpunun saf gücü önemli ancak ekran kartının hiçe sayılması ise manasız bi durum.

intelin 4k 2k k 720 480 de en iyi sonuçları vermesi başka bi şey bu işlemcilerin OYUN cpusu mantığında değerlendirilmesi bakımından skala oluşturmak başka bi şeydir.

fazla düşünmedik max oyun i7 .... ve 1080 ti ile olur dedik peki g4560 ne menem bi şey? yani i7 yi farklı kılan şey ne? bu iki işlemciden biri konsol diğeri pc işlemcisi değil ki. burada önemli olan max oyun için alınacak komponentin kullanım amacıdır.

i7 7700 k ve 1080 ti 4k için alınır dersek şimdi zende de bu sınıf için bi işlemci var mı ona bakmak lazım.

çözünürlük düştükçe ak koyun kara koyun belli olmaya başlayacaktır. 2k da 1080p 720p de f/p mantığı ortaya çıkmaya ve netleşmeye başlar. siz f/p düşünmeye başladığınızda artık FİYAT tek belirteç olur. yani performansı şu diyemezsiniz. zira siz performans fiyata göre bi TAVAN belirleyerek aşağıya indiniz. yani p/f yi ortada bi yerde evrimsel değişmeye uğratarak f/p ye çevirmezsiniz.

ha intel her alanda en iyisidir amenna. ancak OYUN için cpu testi bana göre düşük çözünürlük baz alınarak başlayamaz.

saygılarımla...

• Tomb Raider ve Far Cry oyununda acayip fark yiyor.

Intel tek çekirdek ile akıyor yine tabii alıştık biz bunlara.Klas farkı var arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: JARED LET0

Tomb Raider ve Far Cry oyununda acayip fark yiyor.

Intel tek çekirdek ile akıyor yine tabii alıştık biz bunlara.Klas farkı var arada.

Tek çekirdeğine gokam senin dostum :)

• Bunlarda şurda köşede dursun
    Lines tek tiplemesine selam söyleyin

Kürekler güzel denk gelmiş

• Beyler bir sorum var Ryzen işlemcilerinin pinleri anakartta mı cpu da mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgwxx/7 -- 31 Mart 2017; 20:59:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Beyler bir sorum var Ryzen işlemcilerinin pinleri anakartta mı cpu da mı?

İşlemcide
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

quote:

İşlemcide

Teşekkür ederim. Intel artık böyle üretmiyor değil mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

quote:

İşlemcide

Teşekkür ederim. Intel artık böyle üretmiyor değil mi?

Rica ederim Intel yıllardır pinsiz üretiyor
  • quote:

amd pinleri hep işlemcide üretildi intelin anakartta en azından ben öyle biliyorum ilk çıkanlar nasıldı bilemem
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

amd pinleri hep işlemcide üretildi intelin anakartta en azından ben öyle biliyorum ilk çıkanlar nasıldı bilemem

Sırf bu sebep bile amd almak için sebeptir aslında. Pinler anakartta olunca birkaç tak çıkardan sonra pinlerin ömrü doluyor.
  • Bir zengin forumdaş alacak iki işlemciden test yapacak. Her site başka sonuç yayınlıyor nedense. Ayrıca hadi diyelim oyunlarda %10 intel lehine fark var. Bu inteli almak için yeterli bir sebep değil. Amdnin anakartı daha ucuz ayrıca işlemci 8 çekirdek olarak geliyor. Hayırda sanki konsol topluyorsunuz. Bunun arka plan programları var, browserı var, gerektiğinde renderı, converterı var. Bir rar çıkarken bile bekleyeceğiniz süre azalacak. Valla aynı fiyata 1700 varken 7700k almam. Alana hayırlı olsun ama geleceğe dönüklük açısından ryzen önde.
  • hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    valla orasını bilmemde bana anakartta pin olması saçma geliyor yamulttun yada kırdın diyelim anakart gitti hiç olmazsa işlemcide pin olunca daha iyi gibi geliyor bana hasta fanlar atlar şimdi yine intelin pimi amd nin pimini döver diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

valla orasını bilmemde bana anakartta pin olması saçma geliyor yamulttun yada kırdın diyelim anakart gitti hiç olmazsa işlemcide pin olunca daha iyi gibi geliyor bana hasta fanlar atlar şimdi yine intelin pimi amd nin pimini döver diye

Aynen katılıyorum. Keşke eski pinli yapıya dönse hepsi.
  • Ryzen 7 ye bulaşmayın olsaymış başlık daha iyiymiş. r5 ile birlikte bayağı bir bulaşmamız gerekecek.
  • Beyler, Ryzen'lerin tek çekirdek performansı intele çok çok yakın. Sorun, oyunların İntel odaklı olması. İşlemci kıyasında şu oyun fps kıyaslama saçmalığını bırakın artık!
  • Bu mutlak.sıfır denen arkadaş benim actıgım konularada musallat olmuştu İntel severlere fanboy diyor kendi amd yi haddinden fazla övüyor ama fanboy olmuyor ayri bir ironi buda . ayrıca dikkat ediyorumda İntel'i her seferinde gömmeye çalışıyor İntel bu arkadaşa ne yaptı bilmiyorum ama acısı büyük olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ravenolou

Bu mutlak.sıfır denen arkadaş benim actıgım konularada musallat olmuştu İntel severlere fanboy diyor kendi amd yi haddinden fazla övüyor ama fanboy olmuyor ayri bir ironi buda . ayrıca dikkat ediyorumda İntel'i her seferinde gömmeye çalışıyor İntel bu arkadaşa ne yaptı bilmiyorum ama acısı büyük olmalı

İronik olan kendisi de intel kullanıyor Biz amd hissesi olduğuna inanıyoruz.

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.