Şimdi Ara

n

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
26
Favori
3.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rat.planet -- 19 Mart 2018; 20:13:56 >

• Hocam çok teşekkürler yoğun emek var konuda sizin yaptığınız işin güzelliği bence karşılık beklemeden ve insanlara faydalı olmak için yapıyor olmanız bu da bence çok çok önemli bir davranış özellikle de insanların para tutkusunun en yüksek seviyelerde olduğu bugünlerde. Ben mart 18'de başladım Mayıs'ın başında bitirecektim Look ahead videolarını izlemeyi ancak başka bir şehire taşındığımdan dolayı internetle ilgili sıkıntım var ve geçemiyorum ne yazık ki gramer'e 1 haftaya kadar bağlandıktan sonra geçicem ve 5 adım'ı okuyorum pdf olarak indirdim fırsat buldukça ben de kuşkudaydım belki yanlış çalışırım diye o kuşkum ortadan kalktı şimdi çok teşekkürler tekardan.
  • Hocam daha öncede başlayacağımı yazmıştım. Bütün adımları okudum. İnanın sadece gramer konusunu nasıl çalışacağımızı yazmamıştınız. Bir site ve kitap tavsiyesi verip hiçbir açıklama yapmamıştınız. Şimdi tam oldu bütün adımlar nasıl çalışılır tamamlandı. Sizi uyaracaktım ama saygısızlık our diye yazmamıştım. Gramer konusuna gelince diyecektim nasıl olacak diye... Siz yine problemler oldukça bu konuyuda genişletirsiniz. Saygılar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuyu 4.adımdaki gramer konusunun 1.sayfasına ekleyeceğim.
    Daha açıklayıcı olduğu için insanlara sıkıcı gelmeyecektir.
    Yalnız bu konu pdf dosyasında yoktur.
    O nedenle o pdf linkini kaldırıyorum.
  • bir sorum var benim. ingilizce anlamada b1 duzeyindeyim. yani b1 icin yazilmis bir kitabi okuyup turkce ozetlerim. ama grammer bilgim 0. saka yada abarti degil mesela tenslerden simdiki zamanla gecmis zamanin farkini bile bilmem. bu ingilizceyi nasil toparlayabilirim. kelime bilgim b1 duzeyinde bu arada.
  • Werkzeug W kullanıcısına yanıt
    Baştan başlaman gerekecek gramer anlamında.
    5 adım konusundan başlayıp çalış.Gerekli bilgiler var.
  • Güncel

En son şubat ayında looh ahead bitirmiştim, gramera 2-3 gün çalışıp bırakmıştım

• hocam emeğinize sağlık.
  • Konu güncellendi.
    Detaylar önemli,çok önemli olarak sınıflandırıldı.
    Konunun adını İskelet Gramer Yöntemi olarak değiştirdim.
  • LEARNING DAILY BASIC ENGLISH

IT TAKES 10 MINUTES A DAY....

https://www.youtube.com/watch?v=ty37vGB05sA
  • Hocam dediğiniz gibi Türkçe gramerden başlayacağım fakat kaynak sıkıntısı çekiyorum, Pm'den atabileceğiniz youtube kanalı falan varsa bakmak istiyorum ama..
  • Şu siteden en baştan başla;
    http://www.dilbilgisi.net/konular/turkce-konu-anlatimlari/

İstemediğin kadar kaynak var;
    Google'a Türkçe dil bilgisi yaz.Ara
  • Grammar konusunu görmüşken aklıma takıldı. The earth ve earth arasındaki fark nedir? Bildiğim kadarıyla earth normal toprak the earth de Earth oluyor yani yaşadığımız gezegen. Fakat Cambridge farka dikkat etmeden gelişigüzel cümlede kullanmış.Ben mi yanlış biliyorum yoksa aralarında pek fark yok mu?

http://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/earth
  • Arkadaşlar hocanın hangi forumlarda takıldıgını bilen varsa özelden yazabilir mi?
  • 8b.Direk söz ve nakledilen söz adlı iki konu var.Günlük hayatta kullanılır.Sınavlarda da çok çıkıyor. çok önemli

Bu reported speech konusu oluyor değil mi hocam?
  • Direct Speech=Dolaysız Nakledilen Söz
    İndirect Speech=Dolaylı Nakledilen Söz
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Direct Speech=Dolaysız Nakledilen Söz
    İndirect Speech=Dolaylı Nakledilen Söz

Teşekkür ederim
  • YouTube kanalı aç bir tane reis reklam olursa 200bin kasarsın sonrası gelir , hem 3-5 kazanırsın da.

• selam hocam kafama takılanlar var onları sormak istiyorum.

1-Gramerin tamamına bakmamıza gerek yok bu 8 sözbölüğü şimdilik bizi taşıycak değilmi çünkü @Charming Diamond arkadaşa baştan başla demişssiniz.

2-İsimler konusunda. bunları sırasıya deftere yazın demişssiniz bu kısmı tam anlamadım örnek verebilirmisiniz hatta vereceğiniz örneği isimler maddesinede iliştirseniz

3-50 tane 100 tane isim sıfat zarf vs. öğrenin diyorsunuz bunların bir taktiği varmı direkt biryerden bulup ezberlesek sadece bu kadarını çünkü ezbere karşıydınız.

4-hocam öğrenmeden başka konuya geçmeyin demişsiniz acaba bu durum sakıncalı değil mi yani sınavlarda bile soruda takıldığın zaman bir sonraki soruya atla yine dönüp bakarsın derler mesela :D

5-fiillerde en az kaç fiili tam zamanlı görmemiz lazım birde vermiş olduğunuz will have been coming örneğinden gidersek biz bunları çoğaltcağız değil mi will have been eating, will have been runing gibi ve bunları nette herhangi bir makale veya hikaye vs yerlerde görüp cümlede nasıl bulunduğunu anlayacağız

hocam şu sorularıma tam olarak cevap verirseniz kafamdaki tüm sorular silincek

• TRajikomik kullanıcısına yanıt
    1.Tamamına bakmanıza gerek yok demedim.Adı üzerinde iskelet sistemi.Temel şeyler bunlar.Tüm diller için geçerli.
    Bu temel şeylerin üzerine her dile özgü farklı kurallar var onları tabiki öğrenmek gerek.Bunları öğrenerek başlarsanız çok farklı olur.

2.Gerekli açıklamayı ilgili bölümlerde yaptım.

3.Taktiği var.Telaffuzunu öğreneceksin.Anlamlarını öğrenip cümle içinde örnek göreceksin.O örnekleri deftere yazıp ara sıra tekrar edeceksin.Bu kadar.Yani bu işi aceleye getirmeyin diyorum ama sürekli çalışma yapın.Ezber yerine dediğim gibi yapın.

4.Hayır tam tersine.Öğrenmeden geçersen zaten diğer konuları tam olarak öğrenemezsin.İsim sıfat zarf vs birbiriyle bağlantılı.

5.Sayısı yok zamanlar aklında yerleşene kadar.1 ay falan sürüyor.Tüm zamanlarda görmen gerek.Sen değil fiil çekim sitelerine fiili yaz o gösterir.Detayı ilgili konuda var.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.