Şimdi Ara

Sadece iş değil ki

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir iş için bilgi topluyorum. Şimdi ben bir işletme kursam burda sadece organik gıda satsam yani sırf sizin iyiliğiniz için süt olur et olur baklagil olur belki ilerde meyve sebze olur. Aklıniza kötü birşey gelmesin bütün mali işlemleri internet sitemde anbe an görebilirsiniz yani amacım zenginleşmek değil sadece iyilik. Sizce tutar mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tutmaz. Ben de daha önce düşündüm. O işin masrafı çok olur, masrafı çok olunca da satacağın ürün pahalı olmak zorunda. Türkiyenin durumunu düşün şimdi. Pazardaki hormonlu yiyecekleri bile zorla alan insanlar senin pahalı organik ürünlerini nasıl alsın ? Sadece zengin kesime ve kaliteli restaurantlara hitap edebilirsin. Onlardan gelecek gelir ile de geçinebilir misin ? Sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Myceneans

Tutmaz. Ben de daha önce düşündüm. O işin masrafı çok olur, masrafı çok olunca da satacağın ürün pahalı olmak zorunda. Türkiyenin durumunu düşün şimdi. Pazardaki hormonlu yiyecekleri bile zorla alan insanlar senin pahalı organik ürünlerini nasıl alsın ? Sadece zengin kesime ve kaliteli restaurantlara hitap edebilirsin. Onlardan gelecek gelir ile de geçinebilir misin ? Sanmıyorum.

Yok dostum ben umutluyum çünkü türkiyede parayı toptancılar kazanıyor. Örneğin bir çiftçiden kabagin kilosunu 80 kuruştan toptancılar alıyor pazarda kaç tlden satıldığını hepimiz biliyoruz. Ben aradaki toptancıları aradan çıkarmak istiyorum böyle olunca onların kazancagi parayı ürünün kalitesini arttırmakta kullanırım amacım geçinmek değil zaten iyi bir iş yapmış olmak. Ben çiftçi çocuğuyum bu işlerden anlarım gerçekten mümkün bu iş

• quote:

Orijinalden alıntı: 21indeyim

quote:

Tutmaz. Ben de daha önce düşündüm. O işin masrafı çok olur, masrafı çok olunca da satacağın ürün pahalı olmak zorunda. Türkiyenin durumunu düşün şimdi. Pazardaki hormonlu yiyecekleri bile zorla alan insanlar senin pahalı organik ürünlerini nasıl alsın ? Sadece zengin kesime ve kaliteli restaurantlara hitap edebilirsin. Onlardan gelecek gelir ile de geçinebilir misin ? Sanmıyorum.

Yok dostum ben umutluyum çünkü türkiyede parayı toptancılar kazanıyor. Örneğin bir çiftçiden kabagin kilosunu 80 kuruştan toptancılar alıyor pazarda kaç tlden satıldığını hepimiz biliyoruz. Ben aradaki toptancıları aradan çıkarmak istiyorum böyle olunca onların kazancagi parayı ürünün kalitesini arttırmakta kullanırım amacım geçinmek değil zaten iyi bir iş yapmış olmak. Ben çiftçi çocuğuyum bu işlerden anlarım gerçekten mümkün bu iş

Madem işten anlıyorsun ve ümitlisin, yapabilirsin. Yine de bu tür işleri daha iyi bilen insanlara sor, danış. Üzerine iyice düşün. Her türlü kötü ve iyi olasılıkları bir kağıda yaz. Sonradan hayal kırıklığı olmasın. Borçla harçla işe başlayıp batarsan çok kötü olur. Sermayen var mı başlamalık ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 21indeyim

quote:

Madem işten anlıyorsun ve ümitlisin, yapabilirsin. Yine de bu tür işleri daha iyi bilen insanlara sor, danış. Üzerine iyice düşün. Her türlü kötü ve iyi olasılıkları bir kağıda yaz. Sonradan hayal kırıklığı olmasın. Borçla harçla işe başlayıp batarsan çok kötü olur. Sermayen var mı başlamalık ?

Sermaye var desem yalan olur o sorun olmaz babamla üstesinden gelemiyeceğimiz iş yok zamanında holding kuruculugu bile yaptık asıl sorun genetigi değiştirilmemis tohumları bulmak. Babamla bu yaz dağ köylerine gidip 100 yaş üstü insanlardan tohum almayı düşünüyoruz. Ülkemiz çok acımasız bunun farkındayım bende zaten sırf bu düzene karşı çıkmak için bu ise kalkiniyorum.

• Arkadaşlar bir fikir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.