Şimdi Ara

SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S (320. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.858
Cevap
96
Favori
745.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 318319320321322
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 günde 2 ayrı kedicik öldü.

Cuma akşamı arkadaşımın doblo markalı aracına kedi girmiş, onun iç organları parçalandı. Bu olay benim aracımda olmadı.
    Bu kedicik sürekli bizim bahçeye gelirdi ama mahalledeki kedilerden biriydi. bizim değildi.

İki gün sonra, dün gece ise ben geri geri yavaşça yanaşırken kendi kedimizi ezmişim.
    Yani üzerinden tekerlek geçmişti.
    henüz 4-5 aylıktı. onu ailecek çok seviyorduk, ailecek ağladık.
    Böyle olaylarda evde bir hayvan ölmüyor sanki.. Direkt aileden birini kaybetmiş gibi oluyorsunuz.

Ben sokaktaki hiçbir hayvana zarar bile vermek istemem. Bir hayvan ezmekten hep korkardım, Allah yaşatmasın derdim.
    Ama kendi dostumu, geri geri gelirken ezdim.

Her sabah önce onu doyurur sonra onun oyunlarını izleyerek kahvaltı yapardım.

1 aylıkken çektiğim iki fotoğrafı kaldı şimdi..

SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S

• fotbes kullanıcısına yanıt
    fotbes, vicdan azabını ve sıkıntını anlayabiliyorum. Umarım kimsenin başına gelmez. Ama senin bir suçun yok. Allah yardımcın olsun kardeşim :(
  • çok üzüldüm.. Allah beterinden saklasın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türker_ -- 16 Aralık 2013; 21:11:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türker_

çok üzüldüm.. Allah beterinden saklasın..

arkadaşlar nişanlım da onayladı (hondadaş camiasına da duyurmaktan mutluluk duyarım: geçtiğimiz çarşamba_11.12.13 tarihi itibariyle nişanlanmış bulunmaktayım) , işimden dolayı bir aksilik yaşamazsam havalar da müsait olursa İstanbul'a geliyorum. İstanbul'u hiç bilmem kolay bulabileceğim bir yer olursa sevinirim. Şeref abi'yi de kandırırım, Kadir Hocam müsait olursa xenonları da takarız benim
    Not : nişanlım onayladı falan derken o kadar da kılıbık bir imaj oluşturmayayım haa :D

• quote:

quote:

arkadaşlar nişanlım da onayladı (hondadaş camiasına da duyurmaktan mutluluk duyarım: geçtiğimiz çarşamba_11.12.13 tarihi itibariyle nişanlanmış bulunmaktayım) , işimden dolayı bir aksilik yaşamazsam havalar da müsait olursa İstanbul'a geliyorum. İstanbul'u hiç bilmem kolay bulabileceğim bir yer olursa sevinirim. Şeref abi'yi de kandırırım, Kadir Hocam müsait olursa xenonları da takarız benim
    Not : nişanlım onayladı falan derken o kadar da kılıbık bir imaj oluşturmayayım haa :D

Tekrar hayırlı olsun , tamamına erdirsin. Harika bi tarih olmuş .

Bence beni kandıracağına , kadiri kandır , hoca arabayı bile satışa çıkarmış , bırakmış diyorlar bu işleri

Haberleri takip ediyorsanız , Binek otolarda Kar lastikleri zorunlu ilan edildi. 52 ilde

Trafik işlerinde pilot şehir olan Edirnede bugün çatır çatır cezalar kesildi.

Yani türker , kar lastiği taktırmadan hiç bi yere gidemeyiz , yol boyunca paso ceza yeriz. Trafikten men cezasıda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: carmentality

quote:

quote:

Tekrar hayırlı olsun , tamamına erdirsin. Harika bi tarih olmuş .

Bence beni kandıracağına , kadiri kandır , hoca arabayı bile satışa çıkarmış , bırakmış diyorlar bu işleri

Haberleri takip ediyorsanız , Binek otolarda Kar lastikleri zorunlu ilan edildi. 52 ilde

Trafik işlerinde pilot şehir olan Edirnede bugün çatır çatır cezalar kesildi.

Yani türker , kar lastiği taktırmadan hiç bi yere gidemeyiz , yol boyunca paso ceza yeriz. Trafikten men cezasıda var.

seni de kandırırım, belki kadir hocamı da kandırırım ama polisleri kandıramam bak 52 ili gördüm bugün şehiriçinde de mi gezemiycez artık

• @fotbes yazdıklarını okurken kendi başımdan geçmiş gibi üzüldüm, çok zor bir durum, Allah sabır versin.

Piyasa bu kadar hareketlenmişken ben de arabamı satayım bari...

Hatta Burak'ın (seizure) bahsettiği takas olayını da ciddi ciddi düşündüm.
    Burak "Abi senin arabayı alalım yerine ne verelim?" dedi.
    "Bi GiT Laynn.." dedim bi baktım Burak GT Line Meganın anahtarını almış gelmiş. "Üste 5000'e anlaşırız" dedi. Bi düşündüm, 130 atgücü 320tork, ş.içi 4.8 tüketim. "Olur" dedim, "Hemen işlemlere başlayalım..." Müdür geldi, hayırlı olsun falan. "Parayı nakit mi vereceksiniz, hesap no.mu vereyim?" dedim. Müdür dumur, "Ne parası..?" "Üste 5bin vermeyecek misiniz? Cillop gibi tam otm. Civic HB vericem, karşılığında Megan alıcam (Hadi Megan Fox olsa neyse) 5bin yetmez ama sizin hatırınıza anlaşırız" dedim. Müdür yan çizdi, yoksa masmavi Magane atlayıp "Hadi GiTT götür beni" "Tamam Maykıl.." olayına girecektim...

• Türker, hayırlı uğurlu olsun; Allah tamamına erdirsin.

• iyi dilekleriniz için teşekkür ederim :)
  • Fotbes gecmiş olsun. insana ,deger verdiklerinin kaybı acı verir .umarım tez zamanda atlatırsın .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turker kardes , Allah mutluluğunu tamamına erdirir inşallah

• Bu arada hafta sonu İzmir Çiğli Ata Sanayi Performance Honda'da fren bakımlarımı yaptırdım. 4 teker balata + fren hidroliği değişti, ön diskler tornalandı. Boğaz kelebeği temizlendi. İşçilik dahil 300 lira verdim. Servis 700küsür fiyat çekmişti.
    Bunlar eski balatalarım tam 44bin km gitti, dibine kadar kullandım resmen.

Bunlar da yeni balatalarım, orjinal yedek parça. Önlere Ferodo Premier serisi, arkalara TRW taktık, ustanın elinde Ferodo arka balata kalmamış. Zaten sökülenlerin üstünde de Honda TRW Ferodo yazıyordu. Usta her iki markanın da orjinal yedek parça olarak kullanıldığını söyledi.

Bu da boğaz kelebeğini temizledikleri sprey... Ben bundan alayım 5-6binde bir temizlerim dedim. Piyasada bulamazsın, biz de toptan alıyoruz. Gelip giderken uğrarsın temizleriz dediler.

Ustalar Terakkiden ayrılıp açmışlar burayı, acayip iş yapıyorlar. Ben oradayken eski yeni bir sürü araç gelip gitti. Çok ta güler yüzlü, ilgili dürüst insanlar. Sorduğum her şeye sabırla ve detayla açıklama yaptılar. Diskleri değiştirelim mi, tornalayalım mı diye sordum. Yok hocam ne değişmesi, önleri tornalarız yeter. Arkaya torna bile yapmayalım, boşuna diskin ömründen yemeyelim. Böyle idare eder, bir sonraki balata değişimde tornalarız, bir sonrakinde ise duruma göre değiştiririz dedi. Başkası olsa hocam bunlar ölmüş, hemen değiştirelim derdi.
    Bir tane 2005 vtec geldi, 287binde... Trigere falan baktılar, bu daha gider 300bin bakımında değiştirelim, şimdi gerek yok dedi.
    Bunlar da ustaların belgeleri ve sertifikaları...

Öğlen işim bitince Burak'ın (seizure) yanına uğradım, Dacya ve GiT Laynn baktık ama takasta anlaşamadık. Akşamüstü İzmir'e geçip Mustafa Kemal (fotbes) ve Kemal abi (caucass) ile buluşacaktık. Saati bile konuştuk, yolda acil bir telefon aldım. İzmir yolundan dönüp Manisa'ya gelmek zorunda kaldım Ege buluşması olayımız bu sefer yattı ama inşallah bir dahaki sefere diyeceğiz artık...

• nrglife kullanıcısına yanıt
    Doktor bey, motor olarak verimi ,tüketimi cok iyi bir motor lakin konsol , direksiyon ve kasa olarak bir türlü sevemedim renoyu. Bende yerinizde olsaydım aynı kararı verirdim hayırlı olsun ....

• Fotbes dostum çok geçmiş olsun, ben 11 yıllık kedim ölünce çok üzülmüştüm ama bir bakıma da sevmiştim 11 yıl yaşadığına, kediyi dayım derede boğularak ölmekten kurtarmıştı ve arka ayağı kırıldı ayrıca göbeğinin altında yumruk kadar ur vardı,veteriner uyutalım 2-3 ay anca yaşar demişti dayım da kıyamamış bize getirmişti sonra biz bakmaya başladık ve 11 sene yaşadı yürürken tekliyordu bir bacağı ve kocaman uru vardı ama gayet güzel yaşadı bizimle birlikte, adı zilli idi, çok yemek seçerdi sabah koyduğumuzu akşam yemezdi yani,..... Sonra daha fazla dayanamadı uru iyice büyüdü ve öldü... Gidip gömdük kaç gün ağladık ailecek ama onunla okadar zaman getirdiğimize de seviniyorduk. Senin duygularını çok iyi anlıyorum.... Tekrar geçmiş olsun.

Türker arkadaşım sanada çok hayırlı olsun. Herşey gönlünce olur inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim :)

hayırlı ugurlu olsun kardeşim, ömür boyu mutluluklar

• quote:

Orijinalden alıntı: nrglife

@fotbes yazdıklarını okurken kendi başımdan geçmiş gibi üzüldüm, çok zor bir durum, Allah sabır versin.

Piyasa bu kadar hareketlenmişken ben de arabamı satayım bari...

Hatta Burak'ın (seizure) bahsettiği takas olayını da ciddi ciddi düşündüm.
    Burak "Abi senin arabayı alalım yerine ne verelim?" dedi.
    "Bi GiT Laynn.." dedim bi baktım Burak GT Line Meganın anahtarını almış gelmiş. "Üste 5000'e anlaşırız" dedi. Bi düşündüm, 130 atgücü 320tork, ş.içi 4.8 tüketim. "Olur" dedim, "Hemen işlemlere başlayalım..." Müdür geldi, hayırlı olsun falan. "Parayı nakit mi vereceksiniz, hesap no.mu vereyim?" dedim. Müdür dumur, "Ne parası..?" "Üste 5bin vermeyecek misiniz? Cillop gibi tam otm. Civic HB vericem, karşılığında Megan alıcam (Hadi Megan Fox olsa neyse) 5bin yetmez ama sizin hatırınıza anlaşırız" dedim. Müdür yan çizdi, yoksa masmavi Magane atlayıp "Hadi GiTT götür beni" "Tamam Maykıl.." olayına girecektim...

hocam gitt layn olayını o kadar esprili yazmissinki bende aslinda güzel takas neden olmasın üstelik az yakıyor dedim kendime. ama yazının sonuna geldiğimde gördüğüm resim beni kendime getirdi hocam reno ne yav. 2 resim arasında bin fark var. bu kadar farklı bir araçtan inip o kadar sıradan bir arabaya binersen mutsuz olursun benden söylemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guneslen -- 17 Aralık 2013; 9:26:01 >

• fotbes kullanıcısına yanıt
    Başın sağ olsun. Biz de geçen ay kedimizi kaybettik, hastalandı gitti...
    Hayvan sevgisi bambaşka birşey besleyen, bağlanan bilir en iyi. Sizinkinin sonunun hazin bir şekilde olmuş olması daha da can sıkıcı :( Gerçekten çok üzüldüm, tekrar başınız sağ olsun..
  • Orijinalden alıntı: Türker_

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim :)

Hayırlı olsun hocam ömür boyu mutluluklar.ALLAH bi yastıkta kocatsın :)
  • Arkadaşlar şu takas olayını bir açıklayayım ben size...
    Espriyle karışık ironi yapmaya çalıştım ama tam anlatamadım sanırım.
    Arabamı değiştirmeyi falan kesinlikle düşünmüyorum. Hatta reno olayında 70küsür bin liralık araçtan bahsediyoruz ama şakayla karışık siz bana üste 5bin lira verirseniz düşünebilirim falan demek istedim. Yani benim aracım 3 yaşında 44bin km.de ama sıfır Megane Coupeden daha kıymetli...
  • Beyler aracımda bir sıkıntı var sizinle paylaşmak istedim belki bir bilen vardır, aracı çalıştırıp gidiyorum frene basıp durunca devir saati 500 - 400 lere iniyor sonra kendini toparlıyor, bunu her durmada yapmıyor fakat sık sık yapıyor araç, araç STOP edecekmiş gibi oluyOR ama STOP etmiyor bu arada araç dururken rolantide dalgalanma yok

Benim aklıma acaba araç vites küçültüp boşa alamıyor mu acaba,sanki 2. Viteste yavaşlarsınız ya onun gibi oluyor araç.
    Varmı bu durumla karşılaşan

• 
Sayfa: önceki 318319320321322
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.