Şimdi Ara

SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.859
Cevap
96
Favori
742.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bugün Honda'mın yatışı
    Herkese iyi kandiller
     SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotbes

bunu ben de merak ediyorum. gerçekten kayda değer, hissedilir ve kalıcı bir hava temizliği oluyor mu?

parfüm etkisi de kalıcı mı hocam?

Kullanan Kadir hoca vardı güzel demişti... Bende sipariş ettim muhtemelen yarın gelir Pazar günü uygulayacağım haber veririm abi...
    Korktuğum konu sırf bu parfümse ve kokusu hoş değilse! arabanın içine girmem valla orjinal kokusu daha güzel miiiiis zaten
  • arkadaşlar büyük geçmiş olsun biraz geç oldu ama allah beterinden korusun . nazar değiyor hondalarımıza bu ara.
  • sanada iyi kandiller çok yakışıklı duruyor araban abi siyah yakışıyoda ben cesaret edemedim siyah almaya.
  • bu arada bütün hondacılar arkadaşlara ve abilerimizin kandili mübarek olsun . Allah ailenizle huzurlu mutlu nice kandiller nasip etsin..
  • Geceleri araba sürmek benim için daha başka
    Honda sürmek paha biçilemez...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tetete37

Geceleri araba sürmek benim için daha başka

abiler ka. gündür bu arabaya bakıyorum. hasar kaydında birşey çıkmadı. istanbulda polis bir tanıdığımız var. adam arabayı 1 sene önce almış km. 44bın oldugu ıcın kesın dusurulmustur dıyor. kafam cok karıstı. temız dese biri atlıyıp gelicem. yarın servise gidicem kayıtları falan nedir diye. onlarda problem yok derse şey dedi . düşük km ama kazalı araçları hasarlıyken alıyorlarmış, kendileri hasarını yaptırıp ( hasar kaydı görülmeksizin ) satıyorlarmış öyle birşey olabilrme ihtimali nedir. ilan şu. lütfen yardım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-kazasiz-degisensiz-1.8-i-vtec-sport-120856498/detay
  • Kandiliniz mübarek olsun arkadaşlar.

Kaza yapan arkadaşlara çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Canınızı sıkmayın, olan olmuş, en kötüsü bu kadar olsun. Ben de arabamı çok seviyorum ama dünya malı sonuçta, sağlık olsun deyip geçmek gerekiyor.
    Bir kaç sayfa önce yazmıştım, benim de geçen sene 25 Mayısta aracımın tavanına kar düştü, şaka gibi Hala yaptırmadım (yaptıramadım), duruyor. Bir kaç ustayla görüştüm, savanı söker içeriden düzeltiriz dediler, bu kadar küçük bir iş için tavanı söktürmeye cesaret edemedim. Manisa Autoking'le görüştüm PDR-Boyasız göçük düzeltme ile hallederiz, %100 düzelmez ama olabilecek kadar yaparız dediler. Oraya bile randevumu 2 defa erteledim, hesapta olmayan bir sürü şey çıktı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: msk_sansal

abiler ka. gündür bu arabaya bakıyorum. hasar kaydında birşey çıkmadı. istanbulda polis bir tanıdığımız var. adam arabayı 1 sene önce almış km. 44bın oldugu ıcın kesın dusurulmustur dıyor. kafam cok karıstı. temız dese biri atlıyıp gelicem. yarın servise gidicem kayıtları falan nedir diye. onlarda problem yok derse şey dedi . düşük km ama kazalı araçları hasarlıyken alıyorlarmış, kendileri hasarını yaptırıp ( hasar kaydı görülmeksizin ) satıyorlarmış öyle birşey olabilrme ihtimali nedir. ilan şu. lütfen yardım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-kazasiz-degisensiz-1.8-i-vtec-sport-120856498/detay

Benim için altın kural servis kayıtları + sağlam bir usta
    Sonuçta kayıt olmasa bile iyi bir usta aracın neresinde ne işlem yapılmış anlayabilir.
  • quote:

quote:

Dostum ben arabadan ciddi şekilde şüphelendim.
    Birincisi ilk etapta görünen görsele ve km'ye göre galerici satışı fiyatı 33 lira. Pazarlığı hesaba katarsak alıcıdan 29-30 liraya falan almış olması gerekir. Bu aracın sahibi 44 bindeki vukuatsız arabasını neden satsın?

İkincisi sol ön kapıda da küçük bir sıkıntı var. Sağ tarafta var. Arka köşede var... Sanki kısmi toplanmış gibi.

Üçüncüsü tam cepheden çekilmiş fotoğrafta sağ farın alt kısmı ile tampon arasında açıklık var. Tampon çıkmış, takılmış, takılamamış, yerinden oynamış veya tırnakları kırılmış...

Dördüncüsü bagaj kapağı çizgileri eş değil. Sağ taraftaki açıklık sol tarafa göre daha fazla. Bagaj kapağının alt tamponla oturma boşluğuda olması gerekenden fazla gibi geldi. Sol eksoz içine kaçık...

Beşincisi ve en önemlisi. Aracın ön koltuk döşemeleri orjinal değil. Kılıf diyeceksin kılıfta değil. Son fotoğrafa bakarsan ön yolcu koltuğu orjinal koltuk değil. Koltuk niye değişir? Koltuk değiştiyse yan airbagler falan...

Bu fotoğraflardan çıkarabildiklerim bunlar. Ben olsam gitmeye bile zahmet etmezdim.

Bu arada Airclim soran arkadaşlar var. Bir ürünün memnun ediciliği genelde beklentilerle ilişkilidir. Ben kendi aracıma 6 ayda bir yapıp eş dosta tavsiye ediyorum. 15 liralık bir ürün olarak şimdiye kadar olumsuz bir yoruma rastlamadım. İçindeki koku cam kullanımınıza bağlı olarak bir kaç hafta kadar gidiyor.

Koku olarak California Car Scents kokularını tavsiye ederim. Akma, kuruma vs. sorunları yok. 2 ay kadar gidiyor ve binenlerin genelde ilk yaptığı şey burundan derin bir nefes çekmek oluyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • öncelikle herkesin kandili mübarek olsun,

seko kuzen ve doğan abi, sağolun. ben şahsen sıkıntı sürecini atlattım, hatta o kadar rahatım ki bir süre böyle dolaşacağım :) işyerindeki arkadaşlar "ee naptın, ne zaman yaptırıyorsun" diye sorunca ben bir ara yaptıracağım bakalım diye cool cevaplar verir oldum yani :D

--------------------

hakkı abiiiiiiiii, inna dinliyorsun yani? :P dikkat ettim de saat de 22:37, o da 37 ile bitiyor, iyi ayarlamısın vallahi :D. bu gece şimdi farkettim, uzunları yakayım dedim yakamadım :D yav ben uzunları hiç yakmamışım bu araçta :D bulamadım gece gece nerede olduğunu, vazgeçtim bir yerlere çarpmayayım diye, kısayla geldim hehe.. ama gece aracın için harbiden daha bir güzel oluyor yaa

--------------------

kadir abi, dediğin california kokular diğer ürünlere göre tuzlu görünüyor ama hakikatten 2 ay gidiyorsa süper. yalnız kafama tek takılan husus bu kokuyu araçta nereye koyacağımız

--------------------

temizlik üzerine ek bir bilgi; ben direksiyonun göbeğini siler ancak tuttuğum simit kısmını atlardım genelde. bugün bir sileyim dedim, anam o ne kir öyle :S
  • California kokuları teneke kutunun içinde süngerimsi bir malzeme içeriyor. Kapak doz ayarlı. En yüksek doz zaten çok fazla gelir. Ne kadar fazla açık kaldığına ve aracın içindeki hava sirkülasyonuna göre 2 aya kadar gider.
    1 ay zaten her şekilde garanti. Dökülme sızma sıkıntısı olmadığı için her yer uygun. Ben altına çift taraflı bant yapıştırıp arka koltukların altına tam ortaya koyuyorum. Aynı şekilde arka bagaj pandizot kısmına da konulabilir.

Uzunlar için far kolunu ileri itmek gerekiyor.

Aracı almadan önce ve alma arifesinde internetten fellik fellik fotoğraflarını aramıştım. Konuyu bulup bu amaçla gelenler boş dönmesinler.

Hayattan 1 dakika...

Bunuda ben çekmiştim.
  • Merhaba arkadaşlar,

Ben ezelden beri Honda Civic HB'in tipine bayılırım, özellikle iç kısmına. Bu aralar araba alma durumum var. Biraz araştırma yaptım, fiyat, özellik... 50bini pek geçmek istemiyorum.

4 araça indirgedim herşeyi:

1- Opel Astra 1.6 115 HP Active Select Edition (46.300 TL)
    2- Honda Civic HB (48.900 TL comfort, 51.900 TL sport) ancak bir sürü paket seçeneği var. Bana klima, ön-arka part sensörü, mp3 player lazım. Gerisi çok önemli değil. Ancak paketleri ekleyince 50bini geçiyor :(
    3- Toyota Auris (park sensörü anladığım kadarıyla sadece premium modelde var, o da 61.000 TLden başlıyor)
    4- Chevrolet - YENİ CRUZE HATCHBACK (1 Alman, 2 Japon'dan sonra Amerikan arabası alınır mı tam emin değilim ama fiyatı çekici geldi. 38.600 TL - 41.000 TL arası)

Bu araçlar hakkında yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.
    Teşekkürler

NOT: Fiyatlar internette bulduğum fiyatlar.
  • arka koltukların altı iyi fikirmiş, sevdim. uzun far bilgisi için de teşekkürler :)))

---------------------

Tunca kardeş, şahsi kanaatim şu yönde;
    chevrolet kalite olarak diğerlerini yakalayamaz, auris b segmentinde, geriye astra ve civic kalıyor, ben yine de civic hb derdim, ama sen 1.4 küçük gelir dersen astra da öyle kötü bir tercih olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buminhan7

quote:

Orijinalden alıntı: bozak07

quote:

daha yeni, son 1-2 sayfada yakıt tüketimi konuşulmuştu 1.8'in

=) kendi kendime sinir oldum. Nerdeyse ilk 20 sayfayı okudum ama göremedim k. bakmayın arkadaşlar

Yakıt tüketimi fotoda göründüğü gibi. Aracı aldığımda sıfırlama yapmıştım B değerini yol bilgisayarından.

edit: bu 5983 kilometrenin yaklaşık 2500-3000 kmsi şehir dışı,gerisi şehir içi. şehir dışı yolun çoğunluğu hız sabitleyici ile 110 km hıza sabitleyip otobanda yapılmış yol. ama yinede 208 km hızda rahatlıkla görülmüştür :) inanın dayanamıyorum 110 km sabit hıza zaten sollamalar felan yine ayak gaza gidiyor sık sık.. otobana çıkınca gazlıyorsunuz yolda uzunsa.. şehir içi genelde 8-8,5 lt ortalama değerlerde benim araç. günlük gittiğim yol 10-15 km gidiş geliş. son zamanlarda çok daha fazlasını yaptım ama ben memnunum. LPG düşünüyorum ama kıyamıyorum araca ayrı mesele :)

Kardeşim çok teşekkür ettim. Benzinle 8-9 lıtre civarı yakıyorsa beni bozmaz. lpg ile de 11 ltre yakar sıkıntı yok. Lpg ile 9.5 litre civarı yakıyor sakşn trafıkte vtec aracım 1.8 atmosferik bir motora göre gayet güzel.

Konfor olarak benım aracımdan kötü değildir herhalde ses yalıtımı olsun falan. amartsörleri serttir diye tahmın edıyorum zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tunca23

Merhaba arkadaşlar,

Ben ezelden beri Honda Civic HB'in tipine bayılırım, özellikle iç kısmına. Bu aralar araba alma durumum var. Biraz araştırma yaptım, fiyat, özellik... 50bini pek geçmek istemiyorum.

4 araça indirgedim herşeyi:

1- Opel Astra 1.6 115 HP Active Select Edition (46.300 TL)
    2- Honda Civic HB (48.900 TL comfort, 51.900 TL sport) ancak bir sürü paket seçeneği var. Bana klima, ön-arka part sensörü, mp3 player lazım. Gerisi çok önemli değil. Ancak paketleri ekleyince 50bini geçiyor :(
    3- Toyota Auris (park sensörü anladığım kadarıyla sadece premium modelde var, o da 61.000 TLden başlıyor)
    4- Chevrolet - YENİ CRUZE HATCHBACK (1 Alman, 2 Japon'dan sonra Amerikan arabası alınır mı tam emin değilim ama fiyatı çekici geldi. 38.600 TL - 41.000 TL arası)

Bu araçlar hakkında yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.
    Teşekkürler

NOT: Fiyatlar internette bulduğum fiyatlar.

Kardeşim cruze bu diğerlerine denk bir araç değil zaten gerek sorunsuzluk gerek performans gerekse de 2. olarak.

Auris tuzlu diğerlerine göre geriye astra ve civic kalıyor. Ben bir hondacı olarak düşünmeden honda derim=) ama astra da güzel tercih ikisini de kullan. Şaka bir yana civic HB hiç kullanmadım :)
  • Tavuğu görmedik sayın

• quote:

quote:

Ben Kasım da aldım arabamı o zamanda vardı bu ilan...
    İlan tarihini yenilemişler,birde contras ayarlarıyla oynamışlar yok abi hiç hakkını vermiyo gibi başka bul hem düşük km'de temizi bu fiyatlara zor!!!

• quote:

bunu ben de merak ediyorum. gerçekten kayda değer, hissedilir ve kalıcı bir hava temizliği oluyor mu?

parfüm etkisi de kalıcı mı hocam?

Malzemeler geldi Kadir hocamın dediklerini ve dediği yerden aldım. Ancak pazar günü belki! uygulamaya koyulacağım gerçi benim arabada kirli değil ama daha temiz olsun. Fotoğraf ara ara atarım Kadir hocadan neyim eksik ama göz koymak yok nazar değer

• abi yazdıklarını okuduktan sonra yemin ederim arabadan soğudum. sabah sivas hondaya gittim plakadan bakabilirmiyiz diye km orjinaldir diyolar. servis kayıtlarına göre. zaten son muayene 2011 de 30500 de girmiş adam.

neyse vel hasıl çayımızı içerken birde sabah mahmurluğu :) yeni civic hbleri gördüm. arka dizaynı saymassak aşık oldum. 1.4 sport modeline karar kıldım. eve geldim aileyle konuştum. okey verdiler..

ve hatta oglum 2 . el araba . her nekadar honda da olsa adamdan kıllandık bi kere . arada seni zorlayacak 300 tl oynuyor aylık. onun yakıtına vergisine bakımına verene kadar. bunun kredisine verirsin dediler... başlarının ustunde melek cıktıgını gordum :)

traşı kesiyim. sadede geleyim . ben kırmızı taraftarıyım. sıyahtan ıgrendım. beyaz cok moda bu aralar ama laciverti de gel bana diyor.

sizleri cok yoruyorum ama desteğiniz lazım bana :)

saygılar.
    çaylak hondacı şansal ...
  • 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.