Şimdi Ara

SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S (123. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.859
Cevap
96
Favori
743.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyük geçmiş olsun Mert, Geçmiş olsun Buminhan...
    Allah beterinden saklasın herkesi... sizlere bişi olmasın geisi düzelir elbet..

Abilerim araba araştırmalarına devam ediyorum da bir sorum var?
    Araç ilanlarında plakalar neden kapatılıyor böyle ilanlara yaklaşmamak mı lazım nedir bunun içinde gizlendiği gizem? bi ışık yakarsanız bende aydınlansam.. teşekkür ettim..
  • Sahte ilan verenler olabilir belki diye gizlenmiş olabilir kisiye mesaj atarsaniz plakasini ve sasisini verecektir uzak durmaniza gerek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun olmaz asla.. Hatta 2-3 hafta sonra bile yaptırabilirsin. Hakkın kaybolmaz.
    Ama geç kalmamanı öneririm, psikolojik açıdan..
    Yaptırdığında kendini daha iyi hissedeceksin, iyi gelecek :)

buminhan geçmiş olsun kardeş..
    cidden herkesin arka tampona bişeyler olmaya başladı yaw..

gerçi ben hakkımı kullandım sanırım
    gecen haftalarda boyacı faciası.... vb bazı şeyler.. gel-gitler...
    sıkıntı ve stres gerdi beni zaten..
    yani işi biliyor olmasam düdükleneceğim ama yemezler!!!

umarım tampon faciası da yaşamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotbes -- 16 Mayıs 2013; 1:06:06 >
  • Sevgili hemşerim aknasmub, iyi haber..

o bahsettiğim anahtarcının telefonunu buldum :)

0532 436 88 64

bu numarayı ararsan, oraya gitmeden önce bir bilgi edinebilirsin. umarım işe yarar..
  • sana da çok geçmiş olsun buminhan kardeş, üzücü ama cana gelmemesiyle teselli ediyoruz artık kendimizi. tamponu yaptırınca nerede nasıl yaptırdın paylaşabilirsen seviniriz

------------------

hakkı abi, hakikatten yaa besmelesiz biniyorum ben hep

------------------

teşekkürler siezma ya da orhan kuzen, en büyük kazalarımız böyle olur inş. plaka verilmemesinin sebebi, hani herkes bilmesin, ciddi alıcı arayıp öğrensin diyedir bence.

------------------

bilgi için sağol mustafa abi, bu aralar biraz yoğunum, önümüzdeki iki haftadan sonra boşa çıkıyorum, keşke bulunduğum şehirde autoking olsaydı orada yaptırmayı düşünüyordum ama şimdi ne yapayım bilemedim :/ sakarya'daki teknik servise mi gitsem acaba...
  • kaza fotonu ve tamponu tam boy olarak gördüm. bu kadar bir hasar için uzak yere gitmek gereksiz bence..
    iyi ustalar heryerde var.
    bana dandiği gelmişti ama onu da ben bulmadım :))

senin tamponun işi hiç zor değil.. işi iyi bilen biri lokal boya ile halledebilir.
    tabi yine sen bilirsin, içinin rahat edeceği seçeneği seç..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotbes

Sevgili hemşerim aknasmub, iyi haber..

0532 436 88 64

bu numarayı ararsan, oraya gitmeden önce bir bilgi edinebilirsin. umarım işe yarar..

çok teşekkür ederim :) arayacağım
  • mert1980 ve buminhan7 ...
    çok geçmiş olsun, Allah daha büyüklerinden uzak tutsun.
  • quote:

Sevgili hemşerim aknasmub, iyi haber..

0532 436 88 64

aradım arkadaşları, sustalı anahtar yapıyorlarmış. fakat biraz pahalı geldi bana.
    300 tl dediler fiyat için.
    sizlerin görüşlerini merak ettim.
  • Herkese selamlar

Küçükte olsa kaza geçiren arkadaşlara geçmiş olsun diyorum.
    Neyseki kazaların tamamı ufak çapta şeyler olarak kalmış. İnşallah en büyük kazalarımız bu kadarla kalsın.

Tampon plastik olduğu için onarımın gecikmesi durumunda küf pas gibi sıkıntılar yoktur. Bir süre böyle gezebilirsinizde sıkıntı yok.
    Tampon bile sökülmeden lokal boya ile halledilebilecek şeyler. Yolunuz düştüğünde kaskonun mini onarım hizmetinden yararlanabilirsiniz.
    Bu süre zarfında size kolay yol. 10 liraya arabanızın boyasından yaptırın. Sulu boya fırçası ile basitçe rötuşlayın kazalı yerin görünümü %77 azalacaktır. (Küsüratlı sayı verelim salladığımız anlaşılmasın) Şaka bir yana en azından göze takılmaz hale gelecektir.

Spoiler meselesine gelince Eliftuning'teki spoiler ben baktığımda kalıp olarak Type-R modellerinden biraz daha farklı gelmişti bana. Yurtdışından getirttiğimde birebir orjinal ürün değil onu söyleyeyim. Type-R parçası dediğinizde yurtdışında da pahalı. Bana serviste 1600 küsür lira çekmişlerdi. Yurtdışında da yanlış hatırlamıyorsam 600 dolar civarında. Benim kargo dahil Ebay'den aldığım ve boyatıp montajlattığım fiyat Eliftuning'in fiyatından ucuzdu. Aşağı yukarı aynıya geldi bile diyebilirim ama mesele kalıp olarak aklımdaki olmasıydı.

Anahtar meselesine gelince. İstinye Anahtara güvenebilirsiniz. Telefon açın sorun en fazla 80 lira olmuştur. İşçilik konusunda falan bir sürü referansları var. 300 lira verilmez. Çok para.

• quote:

Orijinalden alıntı: supremum

Herkese selamlar

Küçükte olsa kaza geçiren arkadaşlara geçmiş olsun diyorum.
    Neyseki kazaların tamamı ufak çapta şeyler olarak kalmış. İnşallah en büyük kazalarımız bu kadarla kalsın.

Tampon plastik olduğu için onarımın gecikmesi durumunda küf pas gibi sıkıntılar yoktur. Bir süre böyle gezebilirsinizde sıkıntı yok.
    Tampon bile sökülmeden lokal boya ile halledilebilecek şeyler. Yolunuz düştüğünde kaskonun mini onarım hizmetinden yararlanabilirsiniz.
    Bu süre zarfında size kolay yol. 10 liraya arabanızın boyasından yaptırın. Sulu boya fırçası ile basitçe rötuşlayın kazalı yerin görünümü %77 azalacaktır. (Küsüratlı sayı verelim salladığımız anlaşılmasın) Şaka bir yana en azından göze takılmaz hale gelecektir.

Spoiler meselesine gelince Eliftuning'teki spoiler ben baktığımda kalıp olarak Type-R modellerinden biraz daha farklı gelmişti bana. Yurtdışından getirttiğimde birebir orjinal ürün değil onu söyleyeyim. Type-R parçası dediğinizde yurtdışında da pahalı. Bana serviste 1600 küsür lira çekmişlerdi. Yurtdışında da yanlış hatırlamıyorsam 600 dolar civarında. Benim kargo dahil Ebay'den aldığım ve boyatıp montajlattığım fiyat Eliftuning'in fiyatından ucuzdu. Aşağı yukarı aynıya geldi bile diyebilirim ama mesele kalıp olarak aklımdaki olmasıydı.

Anahtar meselesine gelince. İstinye Anahtara güvenebilirsiniz. Telefon açın sorun en fazla 80 lira olmuştur. İşçilik konusunda falan bir sürü referansları var. 300 lira verilmez. Çok para.

O zaman ben iyi boyacıya denk gitmişim %79 kapatmıştı

• 300 lira yüksek evet..
    Ben yedek anahtar yaptırırken şu fiyatları vermişti o anahtarcı :

- uzaktan kumandalı 200tl
    - kumandasız 70tl

Tabii her ikisi de sustasızdı (ekmek bıçağı)
    Ben uzaktan kumandasız ekmek bıçağı yaptırdım. Çünkü anahtarın tipi beni rahatsız etmiyor.

Bu 80tlye yapacak olanda uzaktan kumanda var mı acaba? Gerçi yoksa da hiç önemli değil bence..
    Ha yanından açmışsınız aracı, ha az öteden...
    Kumandasız kapı üzerinden kapatırken de alarm devreye giriyor.

Bir de şunu bilgi olarak paylaşayım sizlerle :

Kapıları kilitledikten sonra, 5 saniye içinde 2. defa kilitlerseniz eğer, süper kilit devreye giriyor. Bunu hem kumandayla hem kumandasız yapabilirsiniz.
    Süper kilit ne demek?
    Biri arabanın camını kırsa bile, içerden kapı kilit mandalını açamıyor. Kapı hiçbir şekilde açılmıyor yani.. Sadece anahtarla açılabiliyor.

Navigasyon olayına gözüm biraz alıştı gibi sanırım bu arada..
    Başta sevmedim. Mevcut teyp daha estetik duruyordu ön konsolda..

Ama, geri görüş kamerası kullanma imkanı ve müzik sisteminde daha güçlü ses elde edebilme avantajları da var navinin..
    Özellikle pionner bu konuda süper.. Bence anfiye bile gerek yok..
    Eski arabamda pionner vardı. Süper bass fonksiyonuyla kısık seste bile doygun bass alıyordum.

Orjinal teypli konsol daha güzel ama navi de güzel gelmeye başladı sanki gözüme..

• Arkadaşlar belki paylaşım alanı olmuştur daha önce ama ben bulamadım. Honca civic vtec 1.6 es kullanıcısıyım. 1.8 vtec bakıyorum. Aracın yakıt tüketimi nasıl acaba? şehir içi ortalama kaç litre yakıyorsunuz?

Konfor olarak vtec esle kıyasladığımızda daha önce kullanan varsa ufak bir karşılaştırma yapabilir mi?

Performansı sormuyorum zaten teknık veriler ortada =)
  • daha yeni, son 1-2 sayfada yakıt tüketimi konuşulmuştu 1.8'in
  • quote:

daha yeni, son 1-2 sayfada yakıt tüketimi konuşulmuştu 1.8'in

=) kendi kendime sinir oldum. Nerdeyse ilk 20 sayfayı okudum ama göremedim k. bakmayın arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNorth

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk_acar

quote:

Orijinalden alıntı: TheNorth

Bu aracın 1.8 olanını kullanan varmı? Yakıt sarfiyatı ne durumda acaba? Arkadaşımdaki 1.4 ama ben 1.8 otomatik olanlara bakıyorum

2007-2008 model temiz 2.el almayı düşünüyorum.

arkadaşınız guzel yapmış ama yaraca 3.5 eibach yay ve 18ınc konıng mg jant kesinlikle yapması gereken bısı yoksa suanda at kelebek olayı gıbı durmus:(

arkadasınızın aracı tam otomatık 1.4 sanırım 1.8 ı kasayı tasıdıgı ıcın yuklenıldıgınde vs oyle aman aman bır fark olmaz yakıtta 1.4 e gore. zaten forumda da tam oto. yada ishift kullanan 1.8 kullanıcı oldukca var herkes kendı surus zevkıne gore begenıyor. sizde surus zevkıne gore tercıhınızı yapabılırsınız. ama manueli anlatılmaz yasanır =)

Evet aracı 1.4 .. Yay ve jant olayına giremeden işi ile ilgili sıkıntı çıktı..O yüzden şimdilik böyle kaldı..İşleri toparlanınca alacaktır onlarıda..

@mert1980

Mat boya ve body kit ile çok güzel oldu araç..Kaç kez yolda ççevirip sordular hatırlamıyorum..Ben yanındayken 2 kez polis çevirdi sırf arabayı incelemek için..Nerde yaptırdınız vss. sorular sorup durdular ehliyete varmı yokmu bakmadılar bile
    Tabi onunda benimde ehliyetler mevcut..34 yaş üstüyüz ikimizde..

@tetete37

Açıkcası muhalefet falan umrumda değil.Sadece ortalama rakamları öğrenmek istedim..Ben senede 20.000 km civarı falan ancak yaparım zaten..

@karaaslan62

Teşekkürler..

Merhaba,

Mat kaplamayı kaça yaptırdı arkadaşınız? Ben de yakın zamanda yaptırmayı düşünüyorum.

• Airclimden memnunmusunuz? Geçen alıcaktım ama karar verememiştim.
  • bunu ben de merak ediyorum. gerçekten kayda değer, hissedilir ve kalıcı bir hava temizliği oluyor mu?

parfüm etkisi de kalıcı mı hocam?
  • merhabalar
    istinye anahtardan bende yaptırdım 1 ay kadar önce. , 60tl ücreti var anahtarın. kargo ücretide bize ait tabii :)elimizdeki sustalı anahtarı kargo ile gönderiyoruz onlarda bizim anahtarın içindeki çipi söküp sustalı anahtar kabının içine yerleştiriyorlar. yani anlicanız bizim ekmek bıçağı iptal oluyor,kapı açmak dışında bir işe yaramıyor -arabayı çalıştırmıyor.
    80tl ye mal oldu ama değdi bence :) hem şık hemde kullanışlı oldu anahtar.

çok teşekkürler arkadaşlar,umarım kimse kaza yapmaz-kaskoya gerek duymaz,canada malada gelmez. küçük bir boya rütuşuna ihtiyacı var tamponun ama yinede can sıkıyor işte.. arabamı seviyorum çünkü :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozak07

quote:

daha yeni, son 1-2 sayfada yakıt tüketimi konuşulmuştu 1.8'in

=) kendi kendime sinir oldum. Nerdeyse ilk 20 sayfayı okudum ama göremedim k. bakmayın arkadaşlar

Yakıt tüketimi fotoda göründüğü gibi. Aracı aldığımda sıfırlama yapmıştım B değerini yol bilgisayarından.
     SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S

edit: bu 5983 kilometrenin yaklaşık 2500-3000 kmsi şehir dışı,gerisi şehir içi. şehir dışı yolun çoğunluğu hız sabitleyici ile 110 km hıza sabitleyip otobanda yapılmış yol. ama yinede 208 km hızda rahatlıkla görülmüştür :) inanın dayanamıyorum 110 km sabit hıza zaten sollamalar felan yine ayak gaza gidiyor sık sık.. otobana çıkınca gazlıyorsunuz yolda uzunsa.. şehir içi genelde 8-8,5 lt ortalama değerlerde benim araç. günlük gittiğim yol 10-15 km gidiş geliş. son zamanlarda çok daha fazlasını yaptım ama ben memnunum. LPG düşünüyorum ama kıyamıyorum araca ayrı mesele :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buminhan7 -- 16 Mayıs 2013; 17:47:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.