Şimdi Ara

SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.859
Cevap
96
Favori
743.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın Enteresavar ne zamandır görünmüyordunuz ortada. Sayenizde 17x sayfalık yeni civic topiğinin tamamını okurken destansı ve bilgilendirici açıklamalarınızla çok şey öğrendim. Teşekkürler Aynı istikrarı burda da bekliyoruz.

Fotolar süper. Araç süper
    Renk konusunda Sayın Hondax'a katılıyorum. Siyah güzel ancak kesinlikle benim rengim değil. Bakımı çok zor ve çizik... vs çok gösteriyor. Benim rengim Galaxy Gri

• quote:

Orjinalden alıntı: hondax

Update olayını servise sordum, bilgileri bile yok! Böyle bir şey olsa bize bülten gelir bizde size haber veririz dediler...
    Yine renk konusu açılmış, gri derim başka bir şey demem..Siyah çok yakışıyor,tamam ama olayın kullanım yönü çok zor!
    Yakıt tüketimim ortalama 10 lt di..Havalar ısındıkça 9 küsürlere düştü...Başıma gene bir olay geldi, park halinde arka sağ tampona sürtmüşler,1-2 cm boya dökülmüş...
    Yaz geldi,film attırma zamanı...Orta renkte bir film attıracağım..
    Spoyleri sordum, orjinalini 400 küsür, yan sanayisini 200 küsür ytl ye takıyor servis...Spoyler konusunda bilgisi olan bana yardımcı olsun...

Siz peki type s kırmızı gordunuz mu kimseye nasip olmamışta

• http://www.sahibinden.com/honda_civic_type-_sWQQaXQQ7548045WQQpXQQdisplayitem

Sahibindende ilanlı yeni girmiş arkadaşlar bu renk type s mi yoksa siyah hb mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: GrimReaperTH

Sayın Enteresavar ne zamandır görünmüyordunuz ortada. Sayenizde 17x sayfalık yeni civic topiğinin tamamını okurken destansı ve bilgilendirici açıklamalarınızla çok şey öğrendim. Teşekkürler Aynı istikrarı burda da bekliyoruz.

Fotolar süper. Araç süper
    Renk konusunda Sayın Hondax'a katılıyorum. Siyah güzel ancak kesinlikle benim rengim değil. Bakımı çok zor ve çizik... vs çok gösteriyor. Benim rengim Galaxy Gri

Estağfirullah değerli kardeşim bilgimiz dahilinde birşeyler yazmaya çalışıyoruz okadar.Ben civic imi malesef özel nedenlerden dolayı satmak zorunda kaldım düşük model bir araç aldım daha sonra,aradan biraqz zaman geçti çok şükür C5 aldım.Şimdide nasipse peugeot 1,6dizel 407 almayı düşünüyorum,ondan dolayı honda forumunda fazla görünmüyorum(gerçi citroen forumuna 3/4tane cevap ancak yazmışımdır).İş yoğunluğum nedeniyle de fazlada yazı yazamıyorum artık.Arada dikkatimi, çeken şeyleri ekliyorum veyahutta hakkında yazı yazıyorum okadar.Siyah renk konusunada gelirsek siyah garaj arabasıdır yoksa bakımıda çiziğide insanı yıpratır alimallah.Ama birde bazı araçlar siyahtan başka renkte alınmıyorki dostum;mesela peugeot 407...saygılarımla

• quote:

Orjinalden alıntı: Aydin144

http://www.sahibinden.com/honda_civic_type-_sWQQaXQQ7548045WQQpXQQdisplayitem

dostum kırmızı renk sadece type s ta var malesef civic hb te bu renk seçeneği yok.Önümüzdeki süreçte getirirlermi bilgim yok ama sunroof ve bu rengin mutlaka turkiyeye sunulması lazım
  • Evet ya civic HB'nin kırmızı ve daha başka renkleri yurtdışında var. Türkiye'ye neden gelmiyor acaba?? Bi de sunroof yok mesela?? GPS de yok. Tamam kabul ülkemizde şu an yok gibi bişey GPS ama bu ilerde olmayacak anlamına gelmiyor. Geldiği zaman kullanabilmek isterdim. illaki harici bi GPS sistemi mi taktırmak zorunda kalacam arabama???
    Ama yine de daha önce de söylediğim gibi; bu kadar kusur kadıkızında da olur diyerek (demek zorunda kalarak??), bunun gibi küçük etkenlerin kararımı değiştirmeyeceğini belirtmek istiyorum

• maviside yok

• Estağfirullah değerli kardeşim bilgimiz dahilinde birşeyler yazmaya çalışıyoruz okadar.Ben civic imi malesef özel nedenlerden dolayı satmak zorunda kaldım düşük model bir araç aldım daha sonra,aradan biraqz zaman geçti çok şükür C5 aldım.Şimdide nasipse peugeot 1,6dizel 407 almayı düşünüyorum,ondan dolayı honda forumunda fazla görünmüyorum(gerçi citroen forumuna 3/4tane cevap ancak yazmışımdır).İş yoğunluğum nedeniyle de fazlada yazı yazamıyorum artık.Arada dikkatimi, çeken şeyleri ekliyorum veyahutta hakkında yazı yazıyorum okadar.Siyah renk konusunada gelirsek siyah garaj arabasıdır yoksa bakımıda çiziğide insanı yıpratır alimallah.Ama birde bazı araçlar siyahtan başka renkte alınmıyorki dostum;mesela peugeot 407...saygılarımla

Evet satmak zorunda kaldığınızı hatırlıyorum okumuştum. Siyah, dizel 407 güzel seçim. Umarım kısa zamanda istediğiniz araca kavuşursunuz. Siyah garaj arabası demişsiniz. Garajda tutmak için mi alıyorsunuz? Şaka bir yana acaba C5 ile beraber kullanmak üzere ikinci araba olarak mı alacaksınız? Sevgiler saygılar benden. Teşekkürler

• garaja koyamasamda evimin önünde otopark var ve aylık 20ytl veriyorum tanıdık aracım orada kalıyor.C5 i satıp 407yi almayı düşünüyorum ama yazı beklemeyi düşünüyorum 407nin yeni yüzü ortaya çıkmaya başlar ozamana kadar.Eğer 407nin makyajı veyahutda geçişi 307/307gibi olucaksa kesin 2.el alırım ama fark çoksa gerekirse beklerim acelem yok nasıl olsa.Sıfır almışken güncel kasayı almak isterim;işallahta alırım.Bakmışsın ozamana kadar civic cimri bir motor bulmayı başarır(tabi uygun fiyata) bizde japan arabası alırız
  • quote:

Orjinalden alıntı: enteresavar

garaja koyamasamda evimin önünde otopark var ve aylık 20ytl veriyorum tanıdık aracım orada kalıyor.C5 i satıp 407yi almayı düşünüyorum ama yazı beklemeyi düşünüyorum 407nin yeni yüzü ortaya çıkmaya başlar ozamana kadar.Eğer 407nin makyajı veyahutda geçişi 307/307gibi olucaksa kesin 2.el alırım ama fark çoksa gerekirse beklerim acelem yok nasıl olsa.Sıfır almışken güncel kasayı almak isterim;işallahta alırım.Bakmışsın ozamana kadar civic cimri bir motor bulmayı başarır(tabi uygun fiyata) bizde japan arabası alırız

Amiiinnnn şööle civic HB'nin 1.4 benzin ya da hiç değilse 2.2 dizel'i gelse de alsak
    Honda duyuyor musun... sesimiz geliyor muuu

• quote:

Orjinalden alıntı: caucass

maviside yok

hemde lansman rengi olduğu halde
  • Honda Hb 2006 model uzeri araclar ne kadar ediyo piyasada. 36 bin-38 bin ytl dusuk bi fiyat midir? Bazi ilanlar 41bin-43 bin ytl yazmis . Haziran basinda kesin alicam ,degerinde almak istirorum. Butcemi zorliycam ama degicek galiba. sizin tecrubelerinizi de okudum .
  • quote:

Orjinalden alıntı: GrimReaperTH

quote:

garaja koyamasamda evimin önünde otopark var ve aylık 20ytl veriyorum tanıdık aracım orada kalıyor.C5 i satıp 407yi almayı düşünüyorum ama yazı beklemeyi düşünüyorum 407nin yeni yüzü ortaya çıkmaya başlar ozamana kadar.Eğer 407nin makyajı veyahutda geçişi 307/307gibi olucaksa kesin 2.el alırım ama fark çoksa gerekirse beklerim acelem yok nasıl olsa.Sıfır almışken güncel kasayı almak isterim;işallahta alırım.Bakmışsın ozamana kadar civic cimri bir motor bulmayı başarır(tabi uygun fiyata) bizde japan arabası alırız

Amiiinnnn şööle civic HB'nin 1.4 benzin ya da hiç değilse 2.2 dizel'i gelse de alsak
    Honda duyuyor musun... sesimiz geliyor muuu

yahu sen neyaptın 2,4dizeli bedava verseler almam yahuşaka biryana 1,4turbo dizel olabilir,1,6 125hp dizel olabilir 1,3motor benzinli 110hp olabilir,tabiki de bunların dışında en mantıklı,makul ve akla yatanı ise hybrid modelin geliştirilmesi vea fiyatınında alınabilir düzeye çekilmesi.Birde devletimizin 400ccye eşdeğer elektirik motorundan vergi almktan vazgeçmesi lazım.Avrupa ülkelerinde vergiler emisyon değerlerine göre veriliyor bizdeki gibi yaşlandıkça azalmıyor aksine artıyor,çevreci motorlar hacimlerine bakılmaksızın vergiyle teşvik ediliyor.Umarım avrupa birgün gümrükler açıldığında bizi hurda çöplüğüne çevirmez(gerçi hurda dediğim türkiyedeki araçlardan katkat ilerdedir o kesin ama sıfır araç alımını durduracağı için uzun dönem etkilerinden bahsediyorum...saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: Ansin

Honda Hb 2006 model uzeri araclar ne kadar ediyo piyasada. 36 bin-38 bin ytl dusuk bi fiyat midir? Bazi ilanlar 41bin-43 bin ytl yazmis . Haziran basinda kesin alicam ,degerinde almak istirorum. Butcemi zorliycam ama degicek galiba. sizin tecrubelerinizi de okudum .

manuelmi yoksa otomatikmi düşünüyorsunuz acaba?(manuel çok az var ama genede sorayım)
  • Hep manuel kullandim ama ishift i de merak ediyorum o yuzden ikiside olur . Uygun fiyata Hb bulabilirsem kacirmiycam. Haziranda denk gelirse cok iyi olur.
  • quote:

yahu sen neyaptın 2,4dizeli bedava verseler almam yahuşaka biryana 1,4turbo dizel olabilir,1,6 125hp dizel olabilir 1,3motor benzinli 110hp olabilir,tabiki de bunların dışında en mantıklı,makul ve akla yatanı ise hybrid modelin geliştirilmesi vea fiyatınında alınabilir düzeye çekilmesi.Birde devletimizin 400ccye eşdeğer elektirik motorundan vergi almktan vazgeçmesi lazım.Avrupa ülkelerinde vergiler emisyon değerlerine göre veriliyor bizdeki gibi yaşlandıkça azalmıyor aksine artıyor,çevreci motorlar hacimlerine bakılmaksızın vergiyle teşvik ediliyor.Umarım avrupa birgün gümrükler açıldığında bizi hurda çöplüğüne çevirmez(gerçi hurda dediğim türkiyedeki araçlardan katkat ilerdedir o kesin ama sıfır araç alımını durduracağı için uzun dönem etkilerinden bahsediyorum...saygılar

Ah işte bu söyledikleriniz bir olsa sayın Enteresavar... Gönül ister ki zaten yurtdışında şu an varolan 1,4 benzinlinin yanında onunla beraber bir de 1,4 turbo dizel gelse, o zaman Honda kesinlikle satış rakamlarını çok daha fazla yükseltebilir. Şu an ülkemizde Honda Civic Hatchback için 1,8 HB tek seçenek ve HB satışlarının da düşük olduğu aşikar. Hem yakıt masrafı, hem de vergi derken pek çok insan gözden çıkarabiliyor HB seçeneğini. Aynı şekilde sedan 1,8 Executive modeli için de geçerli bu.
    Hybrid konusunda da aynı fikre sahibiz. Teşvik etmek yerine sanki çok çok üstün bir modelmiş gibi hem ÖTV, hem KDV en yüksek modeldekiyle eşit (donanım olarak oldukça yüksek özellikler sahip olduğunu biliyorum. Executive ayarında. Ancak burda motor ve vergi açısından anlatmak istiyorum derdimi) Sadece bandrol fiyatı 1,6 motorlar seviyesinde (1,6 modeller & hybrid = 280lira, 1,8 = 490lira).

• quote:

Hep manuel kullandim ama ishift i de merak ediyorum o yuzden ikiside olur . Uygun fiyata Hb bulabilirsem kacirmiycam. Haziranda denk gelirse cok iyi olur.

i shift hiç kullanmadım o yüzden yorum yapmam yanlış olur ve hatalı yönlendirmek istemem.Ama fiyat konusunda yardımcı olurum yarın senin için küçük bir araştırma yapayım ben.İ shift te bazı sorunlar vardı yazılımsal olarak düzeltmler filan vardı ama en son ne yapıldı onu arkadaşlar daha iyi cevaplayacaktır sanırım...saygılar
  • Cok tesekkuler,
    diger markalarda manuel tercihi 1-1.5 bin ytl daha ucuz yapiyo arabayi mesela bu hb icinde boylemiydi. yani sifirini alan arkadaslar zamaninda manuel - ishift farkini bilebilir. Ama dedigim gibi pek fark etmiyo ikisininde tadi ayridir. ishift icin gecisler de arac one yigiliyo deniliyodu ama sonra yazilim muhabbeti baya bi dondu forumda. Pek performansta aramiyorum zaten 36 bin ytl ye kadar bi arac bulabilirsem iyi olur. Yoksa civic sedan bakmaya basliycam... Jazz a kadar yolu var :)

quote:

quote:

Hep manuel kullandim ama ishift i de merak ediyorum o yuzden ikiside olur . Uygun fiyata Hb bulabilirsem kacirmiycam. Haziranda denk gelirse cok iyi olur.

i shift hiç kullanmadım o yüzden yorum yapmam yanlış olur ve hatalı yönlendirmek istemem.Ama fiyat konusunda yardımcı olurum yarın senin için küçük bir araştırma yapayım ben.İ shift te bazı sorunlar vardı yazılımsal olarak düzeltmler filan vardı ama en son ne yapıldı onu arkadaşlar daha iyi cevaplayacaktır sanırım...saygılar

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Aydin144

http://www.sahibinden.com/honda_civic_type-_sWQQaXQQ7548045WQQpXQQdisplayitem

dostum kırmızı renk sadece type s ta var malesef civic hb te bu renk seçeneği yok.Önümüzdeki süreçte getirirlermi bilgim yok ama sunroof ve bu rengin mutlaka turkiyeye sunulması lazım

Evet biliyorumda yani sorum şu kırmızı type s mi yoksa siyah civic hb mi tercih etmeliyim dış ve iç görünüm olarak???

• Bir ara konuşulmuştu..Farların ortasındaki kısmı kaporta rengine boyatsak nasıl olur? Plastik boya tutar mı? Bu işlemi yaptıran var mı? Ben güzel olur diye düşünüyorum!
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.