Şimdi Ara

Saçmalık.Bu durum artık ağır gelmeye başladı !!!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
1
Favori
8.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aslanoto

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

yanılıyosun, Türkiyeden giden ürünlere fazla vergi uyguluyolar, eşitlik yok.

Gümrük birliği nedir bir araştırın sonra konuşuruz. Önce bilgi alın.

Gümrük birliği, insan hakları, sigorta primleri, gibi konularda Türkiye ye haksızlık yaptıkları uygulamalarla sabit, haberleri izleyin,

Almanya kurnaz tilki mantığı ile araba satışında vergi 19 ise ağır yıllık bandrol vergileri ile bikaç yılda arabanın kat kat üstünde pahalıya geliyor, hiç birşeyden haberiniz yok

Bu ne ya.

Sigortada aracın üretildiği yer değil sürücü ve aracın fiyatı ile türü etkilidir.

Yıllık bandrol vergisi ne, aracın çevreciliğine göre alınıyor o vergi.

İnsan hakları ne alaka. Ne saçmalıyorsun Allah aşkına.

Git kardeşim zaman kaybısın resmen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• elturco78 E kullanıcısına yanıt
    Çok doğru, %100 haklısınız diyecek birşey yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alman sgk sı emeklisi yaklaşıp ülkeden ayrılan Türklerin sigorta primlerini ve haklarını vermedi vermeyeceğini açıkladı emeklilik hakkı elinden alındı

Araba maliyeti uzun vadede almanyada pahalıya geliyor, Alman kullanıcılara sorun, heleki 3000 motor mercedesi almanyada almış kullanan bir müşterimiz dediki araba fiyatı kadar yıllık vergi ödüyoruz ucuza mal olmuyor, araba satış fiyatına bakmayın sonrasını vergilerini düşünün daha pahalı dedi

• aslanoto A kullanıcısına yanıt
    haklısın hocam ekonomi çok eğiyee gidiiiğğğ
  • cemsinan kullanıcısına yanıt
    1-Tanıdığınızın emeklilik kasasında 760 bin euronun olabilmesi için çok çok iyi işi olan bir mühendis,doktor yada genel müdür gibi birşey olması gerekir.Çünkü aylık ortalama 2500 maaşı olan birisinin (ortalamaya göre bu iyi bir maaştır) 40 yıl çalışıp tam emeklilik hakkına kavuşsa bile emeklilik kasasında en fazla 300 bin euro olur.(işçi+işveren katkısı)

2-O paranın, eğer Tr ye kesin dönüş yapmayacaksanız,sizin için tek anlamı alacağınız 1200 euro civarı olacak olan emekli maaşıdır.Yani o paranın tr'deki gibi emeklilik primi gibi bir durumu yok,kuruşunu bile alamazsınız.Sadece Tr'ye kesin dönüş yaparsan o paranın kendi ödediğin kısmını (yani işveren katkısını değil) alabilirsin,yani yaklaşık yarısını.

3-Durum böyle olunca ve de emekli olunca çiftlik yat-kat,dünya turu vb. eğer ailesinden birşeyler kalmamışsa,çalışırken iyi bir birikim yapmamışsa yada alamamışsa bir alman için de hayaldir.Ama Almanlar hesaplı yaşar ve iyi birikim yaparlar,ailelerinden kalan birşeylerde olur orası ayrı konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Baran -- 11 Mart 2017; 12:12:23 >

• D.Baran kullanıcısına yanıt
    yanlış hatırlamıyorsam siz Almanya da yaşıyordunuz. Sıfır araçlarda liste fiyati üzerinden yüzde 19 vergi var mi? Bir ara forumda böyle bir konu olmuştu.

Tabi iyi bir işi var

Yıllarını mersedeste en alttan başlayarak geçirdi- adam Alman bu arada

Mercedes Benz Türkiye'ye yollandı ben de o vesileyle tüm aileyle tanıştım

Ama en üst seviye yönetici hiç olmadı hatta buradaki Almanların en altındaydı

Bir de 2500 diyorsunuz ya valla 4-6 bin euro arası inanılmaz miktarda çalışan var üst düzey olmayan ya da ben hep öyle görüyorum- benim bir tanıdığım yeni mezun gencin işe başlangıcı 6bin mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 11 Mart 2017; 12:26:9 >
  • cemsinan kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibiyse mümkün ama Tr ye kesin dönüş yapmadıkça üzerinde emekllik maaşından başka bir tasarrufu yok.Ama iyi bir emekli maaşı olur.

Ikincisi yeni mezun demişsiniz işte üniversite,yüksek okul mezunu falan olursanız o dediğiniz miktarlar mümkün ancak.Bende doktor,mühendis derken onu kastetmiştim.En düşük maaşlar 1200-1300 euro olur,bekar-evli-çocuklu-her iki eşin yada birinin çalışması,bunların hepsi maaşta fark yaratır.2500 rakamını ortalamaya göre yazdım, mesela tek çalışan,çocuklu ve kira ödeyen bir aile için bu rakam ancak idare eder diyebiliriz.

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    Evet Almanyada yaşıyorum.'Liste fiyatı' derken demek istediğinizi tam anlamadım aslında ama şöyla bir cevap vereyim almanyada alınıp-satılan hemen herşeye %19 vergi ödendiği doğru.

• quote:

Orijinalden alıntı: D.Baran

Dediğiniz gibiyse mümkün ama Tr ye kesin dönüş yapmadıkça üzerinde emekllik maaşından başka bir tasarrufu yok.Ama iyi bir emekli maaşı olur.

Ikincisi yeni mezun demişsiniz işte üniversite,yüksek okul mezunu falan olursanız o dediğiniz miktarlar mümkün ancak.Bende doktor,mühendis derken onu kastetmiştim.En düşük maaşlar 1200-1300 euro olur,bekar-evli-çocuklu-her iki eşin yada birinin çalışması,bunların hepsi maaşta fark yaratır.2500 rakamını ortalamaya göre yazdım, mesela tek çalışan,çocuklu ve kira ödeyen bir aile için bu rakam ancak idare eder diyebiliriz.

Hocam adam Alman- Türkiye'ye niye kesin dönüş yapsın. Almanya'ya kesin dönüş yaptı burada 4 yıl çalıştıktan sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 11 Mart 2017; 12:45:22 >
  • quote:

Evet Almanyada yaşıyorum.'Liste fiyatı' derken demek istediğinizi tam anlamadım aslında ama şöyla bir cevap vereyim almanyada alınıp-satılan hemen herşeye %19 vergi ödendiği doğru.

demek istediğim belirtilen liste fiyatlarina vergi dahil mi yoksa değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

quote:

demek istediğim belirtilen liste fiyatlarina vergi dahil mi yoksa değil mi?

Evet genellikle fiyatlar %19 vergisi eklenmiş halini yansıtır.

Zaten yanında da netto,brutto,inkl. %19 (%19 vergi dahil) yada exkl.%19 (vergi hariç) şeklinde yazılır.

76.900 € (Brutto)

64.622 € (Netto) 19,00% MwSt.

Mesela yukarıda 76.900 satış rakamı brutto ile yani vergili haliyle, vergisiz fiyatı ise netto olarak belirtilmiş. '19,00% MwSt.' ise uygulanan katma değer vergisi (Mehrwert Steuer) anlamına geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Baran -- 11 Mart 2017; 13:8:15 >

bilgilendirme için teşekkürler

• euro olarak bakarsan vergisiz fiyatı almanyadan ucuz
    trden daha az kar ediyorlar
  • Trident682 kullanıcısına yanıt
    Paran Gürcistan parasına göre değerli olduğu için öyle gelebilir mi? Adamlar hala Lada ya biniyor. :) Buna göre Türkiye'de araçlar Almanya ya göre daha ucuz olur. Euro verip TL alacak çünkü.

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    Hepsi vergili fiyatı

• korsan58 K kullanıcısına yanıt
    Bu fiyatlar %19 vergili

• bizim akraba türkiye de cliosunu satıp Almanyada s serisinden bi mercedes aldıydı geçen sene :D ikinci el arabaların kmleride yok muş :D
  • manjimaru kullanıcısına yanıt
    Gurcistan larisi turk lirasindan daha degerlidir

• Kardeşim bunun tek sebebi İslami ekonomi sistemi yerine hayali ekonomi kullanılması. Dolar dediğin, Euro dediğin şeyler tamamen sanal ve hayali değerlerdir. Normalde bir kağıt parçasından ibarettir.

Fakat İslami Ekonomi gerçekte olmayan bir şeye sanal değerler biçmez. Bu yüzden altın gibi sabitler tabanlı çalışır. Eğer sen bu ülkede aylık 1300 altın alsaydın, avrupanın bir kenti de 1300 altın alsaydı ikinizin de parası eşit olacaktı. Fakat kurulan bu ekonomi sistemi sadece güçlüyü güçlü yapmaya yaradığı için birisi çıkıp "benim bu kağıt param sizinkinin 4 katına bedeldir!" dediğinde bir şey diyemiyorsun.

Ha şimdi ekonomist arkadaşlar gelecek döviz ülkelerin altın rezervleriyle orantılıdır falan diyecek, yapmayın. Geçen Trump bir konuşma yaptı dolar 3.5'tan 3.8 lere kadar çıktı. Hayırdır bu adam konuşunca amerikaya altın madeni dolu göktaşı mı vuruyor? Bir ülkenin başkanı bir konuşma yaptı diye benim ekonomim neden bir anda değersizleşiyor?

Bu tamamen birilerinin istediği parayı değerli, istediği parayı değersiz kılma çabasıdır. Kurtuluş İslami Ekonomidedir. Bakınız Bitcoin. 1 BTC her yerde 1 BTC. Tıpkı islami ekonomi gibi. İnsanlar bunu henüz birkaç senedir ürettiler ve bu ekonomide bir devrim olarak gözüküyor. Halbuki bu sistem İslami Ekonominin mantığıdır. Fakat sorsan biz gericiyiz.

Neyse siz avrupa ve amerika hayranlığına ve onların yaptığı her şeye ağzınız sulanarak bakmaya, oturduğunuz yerde hiçbir üretime dahil olmadan güçlüyü övmeye ve zayıfı gömmeye devam edin...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.