Şimdi Ara

Saçlarım dökülüyor yardım edin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar 19 yaşındayım 2 yıldır saçlarım çok dökülüyor hatta üstleri baya seyrekleşti baba tarafı kel ırsi sanırım bunu durdurmanın bir yolu yokmudur her şeyi denedim bitkisel şampuanlar vb gerçekten artık kendi saçlarımdan midem bulanıyor duşa girdiğim zaman elime bir sürü saç geliyor ve tiksiniyorum artık yardım edin lütfen.

• proscar minox kombosuyla gürül gürül saçların olabilir

• hocam saci doken sey erkeklik hormonudur bunu unutma. ozelikle dihidrotestosteron döker saclari. önce doktora git hormon testi yaptir. sonra yüksekse doktora de ki bu hormonumu nasil azaltabilirim de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de benzer durum vardı minoxil forte kullandım 2019dan itibaren 1 sene, ilk aylarda iyiydi gerçekten dökülme filan durdu hatta biraz gürleşti ön-yan taraflar ama 1 senenin sonuna doğru eski haline geri döndü ben de bıraktım bir daha da elimi sürmedim. Bırakınca da daha fazla dökülmedi eski halinde devam etti bir süre. Bilmen gereken daha temel şeyler var

DHT hormonu salgılanmasından dolayı dökülüyor o saçlar genelde minoxil gibi ilaçlar DHT'yi baskılıyor AMA er ya da geç hormonlar kazanıyor...Ama 1 sene ama 3 sene orası değişir kişiye göre fakat o ilaçla gelen saçlar gidecek.

Benim tavsiyelerim

Stres yapma

İyi beslenmeye çalış bol bol vitamin ve mineral al hepsinden almaya çalış

Saçlarını ıslak tutma mutlaka diplerine kadar kurut

Bunları yaparsan toparlanır, seni götürür senelerce ama sende ırsi olduğu için elbet kel kalacaksın orası kaçınılmaz.

• kızlar kel sever.bebege benzetiyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.