Şimdi Ara

Saçlarım dökülmeye başladı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
4.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Saçların büyük kısmı proteindir. Dökülmenin en büyük sebebi beslenmedir. Genetik işi bir kaç durum harici hikayedir.

Kendimden biliyorum kahvaltımı adam akıllı yapınca yumurtalı tereyağlı zeytinyağlı cevizli pastırmalı fındıklı bol yağlı peynirli vs hiç dökülmüyor akşam duşa girince.

Ancak o gün erken çıktım diyelim acelem vardı vs börek yiyince akşam duşta yerler saç cenneti oluyor.

HERŞEY BESLENME. SAÇIN DÖKÜLMESİDE, HASTALIKTA, KANSERDE, DİRENÇTE, HERŞEY.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Suppose27now kullanıcısına yanıt
    Kuaför fiyatları malum" bu ne demek hacı farklı bakımlar mı yaptırıyorsunuz yoksa 20 lira mı veremiyorsunuz?
  • Hocam saçım oldukça uzun, yani berberlik bir iş yok saçımı 3 veya 4 numaraya kestirmeyeceğim için, gidersem eğer;

Saçımı kısaltacağım
    Düzleştireceğim
    Kırıkları aldıracağım
    Ensemi falan düzelteceğim

Sence bunların hepsi 20 TL tutabilir mi ? Kadıköy'de yaşıyorum bunların hepsini 20 TL ye yapacak bir kuaför biliyorsan söyle lütfen

200-300 tl alan yerleri gördüm ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sizin bakış açınıza göre zengin insanların saçının dökülmemesi lazım. Ne de olsa en güzel biçimde besleniyorlar ve ellerin altında her türlü organik , doğal , sağlıklı yiyecekler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suppose27now -- 12 Eylül 2019; 8:46:46 >
    Alakası yok. Dediğim yiyecekleri her türlü kesimin insanları yiyebilir. En güzel biçimde beslendiklerini nereden çıkarıyorsunuz? Bahse varım hepsi şeker tüketiyordur. Bill gates denen adam verdiği röportajda güne diyet kola ile başlıyorum dedi.

Dostum herşey senin elinde güven bana bu işler tamamen beslenmeyle alakalı.

Her hastalığın başı beslenmedir. Beslenmeyi küçüksemeyin. Şeker tüketmeyin unlu mamul tüketmeyin bol bol protein ve yağ tüketin. (Zeytinyağı ve tereyağ)

• saç kısayken de dökülür uzunken de.
    jöle sürsen de dökülür sprey sürsen de. kafanı jöle kutusuna batırsan da.

ama tam aksine dökülmeyebilir de.

bu genetiktir.

çok jöle sürdüm saçlarım döküldü diye bir olay yok. yakın akrabam 40 küsür yaşında en az 25 yıldır jöle kullanıyor - ama öyle böyle bir kullanmak değil -
    hala saçlarına tarak girmiyor öyle gür bir saç telinin kalınlığı benim saçl telimin iki üç katı.

genetik bu yapacak bişey yok. çok kafaya takma. mevsimseldir.
    döküleceği varsa da dökülmesine mani olamazsın.
    dökülmeyeceği varsa da ne yaparsan yap dökülmez.
    Vay be :) valla piyasadan uzağım senelerdir berberime 20 lira verir çıkarım :) çokmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C834D35AF

Alakası yok. Dediğim yiyecekleri her türlü kesimin insanları yiyebilir. En güzel biçimde beslendiklerini nereden çıkarıyorsunuz? Bahse varım hepsi şeker tüketiyordur. Bill gates denen adam verdiği röportajda güne diyet kola ile başlıyorum dedi.

Dostum herşey senin elinde güven bana bu işler tamamen beslenmeyle alakalı.

Her hastalığın başı beslenmedir. Beslenmeyi küçüksemeyin. Şeker tüketmeyin unlu mamul tüketmeyin bol bol protein ve yağ tüketin. (Zeytinyağı ve tereyağ)
    Arkadas soyle uydurma seyler yazmayin. Geri donusumculere bakin, cogu ne bulursa onu yiyor ve %90inin saclari asiri gur. Felaket olan asya ulkelerinde insanlar aclikla bogussa bile saclari dokulmuyor. Belli bir hastaliginiz yoksa olay tamamen genetik.

Konuyu acan arkadas bence hayatinda saci dokulen gormemis. Gunde 100 tel normaldir. 30-40 tel mevsim donuslerinde dokulme bile sayilmaz.

• Genetijse o sacları kimse tutamaz hormonel ilaç kullanıp travesti olursan tutarsın amq aksi halde gecmiş olsun 20 yaşımda sac kalmadı

• Saç dökülmesinin özellikle stresle bağlantılı olduğunu belirteyim. Bunun dışında kullandığın şampuanın büyük etkisi var. Daha önce bilindik marka kullanırken dökülen saçlarım bir kuaförün önerisi ile çok azaldı. Insight adında bir şampuan önerdi sana tavsiye ederim.

• Sac joleden dokulmez zaten. Dokulecek sac kafada durmaz, dokulmeyecekse hergun jolede sursen dokulmez.

• Saç kökleri uzun saçı daha zor besleyeceği için dökülmeye meyillidir, kısa tutmaya bak.

Şampuanı da bırak, pahalı şampuanlar kullanmana gerek yok, doğal bıttım sabunu bul aktardan veya internetten ve düzenli olarak bunu kullan artık.

Gerisi tamamen kısmet, yine de döküleceği varsa özellikle de dökülme ırsi ise önüne geçmen zor.
  • Aynen baya uydurma bi git işine abicim ya.

Bu konudaki araştırması tek google a saç dökülmesi yazan insanların verdiğim bilgiye uydurma demesi sinirimi bozuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C834D35AF -- 12 Eylül 2019; 9:57:51 >
  • Bilader kendi ağzınla söylüyon açlıkla boğuşanın saçı dökülmüyor diye.

E bilader demek bizim saçımız yoksa beslenmemizde sıkıntı var. Ben yememek saç döker demedim doğru oku önce.

Beslenme tarzından saç dökülüyor. SEN YERSEN ŞEKERİ YERSEN MEYVEYİ YERSEN TRANS YAĞLARI YERSEN UNU BUĞDAYI YERSEN GDO YU YERSEN FASTFOODU İÇERSEN SİGARANI DÖKÜLÜRRRR SAÇIN PAŞA PAŞA DÖKÜLÜRRRRR

ŞİMDİ GEL GELELİM SENİN ŞU AÇ İNSANLAR KONUNA KARDEŞİM ADAMIN YEDİĞİ BİŞEY YOKKİ NERDEN DENK GELECEK GDOLUSUNA FAST FOODUNA SİGARASINA

HADİ EYV

• quote:

Orijinalden alıntı: Suppose27now

Hocam saçım oldukça uzun, yani berberlik bir iş yok saçımı 3 veya 4 numaraya kestirmeyeceğim için, gidersem eğer;

Saçımı kısaltacağım
    Düzleştireceğim
    Kırıkları aldıracağım
    Ensemi falan düzelteceğim

Sence bunların hepsi 20 TL tutabilir mi ? Kadıköy'de yaşıyorum bunların hepsini 20 TL ye yapacak bir kuaför biliyorsan söyle lütfen

200-300 tl alan yerleri gördüm ben
    Düzleştirmeden kastın kalıcı düzleştirmeyse ayrı.

Ama yazdığın şeylerin hepsi saç traşı içinde zaten. Berber saçının önünü traş ederken ayrı, arkasını traş ederken ayrı ücret almıyor, kadın kuaförüne gitmiyorsan tabi

Yani saçımı kısaltacağım+
    Kırıklarımı aldıracağım+
    Ensemi düzelteceğim
    =
    Saç traşı olacağım=20 lira. Hadi fazla olsun 35 olsun.

Kadıköy demişsin. Atla bi otobüse başka yere git her yer pahalıysa. İlla ki 15 20 liraya saç traşı yapan yer bulursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEAME -- 12 Eylül 2019; 10:11:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C834D35AF

Bilader kendi ağzınla söylüyon açlıkla boğuşanın saçı dökülmüyor diye.

E bilader demek bizim saçımız yoksa beslenmemizde sıkıntı var. Ben yememek saç döker demedim doğru oku önce.

Beslenme tarzından saç dökülüyor. SEN YERSEN ŞEKERİ YERSEN MEYVEYİ YERSEN TRANS YAĞLARI YERSEN UNU BUĞDAYI YERSEN GDO YU YERSEN FASTFOODU İÇERSEN SİGARANI DÖKÜLÜRRRR SAÇIN PAŞA PAŞA DÖKÜLÜRRRRR

ŞİMDİ GEL GELELİM SENİN ŞU AÇ İNSANLAR KONUNA KARDEŞİM ADAMIN YEDİĞİ BİŞEY YOKKİ NERDEN DENK GELECEK GDOLUSUNA FAST FOODUNA SİGARASINA

HADİ EYV
    AHaha bu nasil bir mantik yahu. Adamlar yemek yemeden hayatta kalabilirler mi? Ellerine ne gecerse onu yiyor diyorum. Aclik cekmek yeterince yemek yiyememek anlaminda. Peki dedigim asyalilari unut ve geri donusumculere bak. O kadar agir is yaptiklarina gore yemeleri lazim bir seyler. Sence biz hamur isi yemeyelim diyerek et filan mi yiyorlar?

Bir sen akillisin herhalde, cunku daha kellige cozum bulunamadi. Senin mantiga gore de seker hastalarinda filan tek tel sac olmamasi gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slim Charles -- 12 Eylül 2019; 10:16:27 >

• Benim anne, baba ve dedelere bakınca hiçbirinin saçı yok. Babamda 20 sinde dökülme başlamış. Ben de nasılsa dökülecek diyerek her gün fön suyu+wax + sprey kullanıyorum. Varken saçımdan en iyi şekilde yararlanayım demiştim. 20 yaşını geçeli yılllar yıllar oldu hala saçım minimum düzeyde dökülüyor. Her insanda olan kadar yani. Osis Flexwax + schwarzkopf silhouette + morfose mavi su

• Perturbator kullanıcısına yanıt
    kayra olduğunu nasıl anladın?
  • devrimsel kullanıcısına yanıt
    10 km öteden belli eder kendini, alıştık artık.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.