Şimdi Ara

Saçım uzun diye ana-avrat küfür ettiler (Yıl 2016-7) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
1
Favori
6.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
103 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Aynı şey benimde başıma geliyor. Değişik değişik tipler. Yalnız ben ne kadar sakin olsam da bu tarz durumlarda sakinlğimi koruyamıyorum. Hiç bir zaman insanları görünüşleriyle yargılamadım, bu olay çerçevesinde de bu adam kısa ben bunu döverim bu kilolu şöyle yaparım gibi bir düşünceye de sahip değilim.

Gel gelelim gerçekte olanlara, kaldırımın sağından gidiyorum karşıdan eleman sol sol geliyor. Vermem :) . O yolu ben sana s*ksen vermem. İnsan evladı, gibi paşa paşa sağ tarafa geçeceksin. Şimdi bu durumda şunlar yaşanıyor. Eleman bakıyor uzun saçlı yol vermiyor aklınca benim özgürlüğümü bir yerden kısıtlayacak.

Ama söyledim ya "aklınca". 1,90 - 1,92 arası bir boyda kalıplı bir insanım. Sen neden benimle haksız olduğun bir konuda tartışmaya girmek isteyesin? Ama işte ZEKA dar olunca. Bu şekilde 5-6 defa olay çıktı. Bunların hiç birisinde kılıma zarar gelmedi Allah yukarıda. Ya karşı tarafın bir yerleri şişti ya da karakteri hırpalandı.

Ne olur biliyor musunuz ? 2 kez haksız olan adam döver hırpalar. Dedim ya insanları tipe göre yargılayamam fakat hakkımı anlayacağı dilden de ararım. Bu durum her zaman lehime olmayabilir. Fakat insanı hayata bağlayan idealleridir. Onlar olmazsa u hayatta neyimiz kalır. Bir box sporcusu 2 maç kaybedince nasıl bırakmıyor ise bende bırakmam.

Ulan adamın düşüncelerini görende bizi ılık zannedecek. Sakalımız var. Bildiğin erkek gibi giyiniyoruz. Ayakta deri erkek botu takılıyoruz. Saçı bu eleman gibi de açmıyoruz ama aldığımız tepkiler saçma sapan sokakta. Ha kaldı ki açsak kime ne ? Benim kulaklarım kepçe arkadaş ben hayatım boyunca kendimle bu yüzden barışık olamadım. Ben insan gibi hissederken senin benim özgürlüğümü kısıtlaman ne kadar denyoca bir davranış.
    https://www.youtube.com/watch?v=zzgGFVJ_dXY

Madem idealleri şu hayatta uzun saçlı insanları taciz etmek şu tarz insanlarıda etseler ya. Yemez.. Merak ediyorum kişisel olarak şu forma gelirsem bakışlar ne yönde olacak. Kendim deneyimlemek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morgoth Draqe -- 25 Kasım 2016; 0:32:52 >

• Vali top sakalı kafaya takıyorsa, sokaktaki serseri kim bilir neyi takar.

Geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsın.

O saçla bu coğrafyada rahat yaşayamazsın. Silikon Vadisine falan göç etmen lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 25 Kasım 2016; 1:26:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İtici gelir yada sevmezsin vs ama küfür yada hakaret çok yanlış..herkezin hayatı kendine.

• Bana yakışacağını düşünsem bende uzatırım.Uzatan insanlarada saygılı olmak gerekir.Toplumda bir algı oluşmuş.Erkek saçını uzatmaz onu yapmaz bunu yapmaz.Özgür bir ülkedeyiz.Başkasının hakkına tecavüz etmediğimiz sürece istediğimiz şekilde yaşarız kime ne ?
  • Bayadır forumda hiç bişey yazmıyorum sırf bu başlığı görünce geldim, öyle bi ülkedeyiz ki kızlar bile bakıp ahaha karı gibi diyip dalga geçtiğini sanıyor ama aslında kendi cinsini aşağılıyor.Bi keresinde suriyeli grup tiptip bakıp gülüşüyolardı arkamı döndüğümde hala bakıyolardı, otobüste mal mal bakan dayılar, laf eden akrabalar, omuz atan kekolar say say bitmez... Kafandaki kıllarını uzatıyosun ya bu kadar basit bir olaya saçma sapan tepkiler veren ilkel insanlar bunlar, burda da saçma sapan yorumlar gördüm çıldırmamak elde değil.Avrupada da yaşadım yaşlı adamlarında saçı uzundu her yaştan her kesimden uzun saçlı vardı (metal falan dinlemese bile) orda bile denk geldiğim türklerden laf yemişliğim var. Çevremde de sırf insanların tepkisi yüzünden saçını uzatmayanlar var asıl korkaklık da budur.Saçımı kesmeyi hiç düşünmüyorum hadi imkansız benim için ama sıkıldım diyelim yinede bu ilkel canlılara inat kesmem! Bu konu sadece saçta bitmiyor anlayan anladı zaten tek tip boş bir toplum yaratılmak isteniyor ve malesef başarılıda oluyorlar.

Edit: yer istanbul (aslında ülkenin her yerinde durum aynı tabi kötünün iyisi var sadece)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deathbat6662 -- 25 Kasım 2016; 4:24:51 >

• ya bırak saçının uzunluğunu kodumun ülkesinde taytla yarış bisikletine binemiyorum biraz agresif olduğumdan laf atan bilmem ne dedim mtb pantolonla bindim senelerce benim gibi 32 yaşında adama bile uzaylı görmüş köylü gibi bakan var kodumun ülkesinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxkingdom

Box a yazıl.Şuan aşırı korkaksın başka bir şey demiyorum.Onlar sana bu şekilde muamele ediyorsa kendini onlara karşı savunman nefsi müdafadır.Bizzat polise sordum bunu. Eşit bir şekilde karşılık vereceksin. Söze söz , yumruğa yumruk. Kendini savun.
    Unutma : “Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur” İsmet İnönü

boks vucut geliştirme hepsi boş daha geçen burda 35 yaşında boksörü trafikde kavgada çıkarıp pompalı ile vurdular adam öldü hala bulunamadı vuranlar faili meçhul cenneti oldu türkiye.

canına susayan gitsin tanımadığı insanlarla kavga etmeye çalışşın etraf sabıkalı eli silahlı ruh hastası dolu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockymarlboro -- 25 Kasım 2016; 7:38:48 >
  • Merhaba; konu başlığı zaten kısaca içeriği özetliyor. Ben de uzatıyorum umarım bu tipler ile karşılaşmam. Bu uzunluğa gelmeleri kaç yılınızı aldı??
  • Takım fanatikligini birakda saçlarini kes o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: deathbat6662

Bayadır forumda hiç bişey yazmıyorum sırf bu başlığı görünce geldim, öyle bi ülkedeyiz ki kızlar bile bakıp ahaha karı gibi diyip dalga geçtiğini sanıyor ama aslında kendi cinsini aşağılıyor.Bi keresinde suriyeli grup tiptip bakıp gülüşüyolardı arkamı döndüğümde hala bakıyolardı, otobüste mal mal bakan dayılar, laf eden akrabalar, omuz atan kekolar say say bitmez... Kafandaki kıllarını uzatıyosun ya bu kadar basit bir olaya saçma sapan tepkiler veren ilkel insanlar bunlar, burda da saçma sapan yorumlar gördüm çıldırmamak elde değil.Avrupada da yaşadım yaşlı adamlarında saçı uzundu her yaştan her kesimden uzun saçlı vardı (metal falan dinlemese bile) orda bile denk geldiğim türklerden laf yemişliğim var. Çevremde de sırf insanların tepkisi yüzünden saçını uzatmayanlar var asıl korkaklık da budur.Saçımı kesmeyi hiç düşünmüyorum hadi imkansız benim için ama sıkıldım diyelim yinede bu ilkel canlılara inat kesmem! Bu konu sadece saçta bitmiyor anlayan anladı zaten tek tip boş bir toplum yaratılmak isteniyor ve malesef başarılıda oluyorlar.

Edit: yer istanbul (aslında ülkenin her yerinde durum aynı tabi kötünün iyisi var sadece)

Standart olacaksın bu ülkede. Düşünce yapısı olarak, kılık-kıyafet olarak, saç-baş olarak...

Bazen fiziksel, bazen sözlü, bazen bakışlarla linç ediliyor biraz farklı olanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paroksetin

Merhaba; konu başlığı zaten kısaca içeriği özetliyor. Ben de uzatıyorum umarım bu tipler ile karşılaşmam. Bu uzunluğa gelmeleri kaç yılınızı aldı??

4 yıl diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Koç_hisarlı

Takım fanatikligini birakda saçlarini kes o zaman

Birilerinin gözüne hoş gözükmek için mi? Asla.

• quote:

Orijinalden alıntı: rockymarlboro

quote:

Orijinalden alıntı: xxxkingdom

Box a yazıl.Şuan aşırı korkaksın başka bir şey demiyorum.Onlar sana bu şekilde muamele ediyorsa kendini onlara karşı savunman nefsi müdafadır.Bizzat polise sordum bunu. Eşit bir şekilde karşılık vereceksin. Söze söz , yumruğa yumruk. Kendini savun.
    Unutma : “Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur” İsmet İnönü

boks vucut geliştirme hepsi boş daha geçen burda 35 yaşında boksörü trafikde kavgada çıkarıp pompalı ile vurdular adam öldü hala bulunamadı vuranlar faili meçhul cenneti oldu türkiye.

canına susayan gitsin tanımadığı insanlarla kavga etmeye çalışşın etraf sabıkalı eli silahlı ruh hastası dolu.

Yav boş tamam boş. Bir sen dolusun zaten. Bir kere böyle bir olay oldu diye her zaman böyle bir olay olacak haklısın. Milyonda 1 negatif örneği getirip servis etmişsin.Doğruluğu da tartışılır. Sen bu kadar negatif bir insansan bisiklet sürmeyi de bırak bence. Benim bir arkadaş vardı , freni patladı giderken ve merdivenlerden aşağı düştü. Bu sebepten bisiklet falan boş işler bence binmemelisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxkingdom -- 25 Kasım 2016; 11:22:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SixSixSix

quote:

Orijinalden alıntı: Ebu l-Feth

No ss no guven

Buyurun.

Maşallah,çok emek sarfetmişsiniz hocam o saçı sakın kesmeyin ve kimseyi kafaya takmayın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Paroksetin

Merhaba; konu başlığı zaten kısaca içeriği özetliyor. Ben de uzatıyorum umarım bu tipler ile karşılaşmam. Bu uzunluğa gelmeleri kaç yılınızı aldı??

4 yıl diyebilirim.

iyiymişteşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ANTİ BUG

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ebu l-Feth

No ss no guven

Buyurun.

Maşallah,çok emek sarfetmişsiniz hocam o saçı sakın kesmeyin ve kimseyi kafaya takmayın.

Teşekkürler dostum.

• Sadece o sokaktan yürüyorum diye bile gasp edildiğim, sözlü tacize uğradığım sayısız hadise başıma geldi. Bu ülkede eğitimsiz, insan kılıklı ayılar ve onların medeniyetten nasibini alamamış tohumları olan öküzler dolaşıyor sokaklarımızda. Saçın var yok önemsiz, sadece onun karşısında olman bile yeterli sebep olabiliyor. Asıl sorun burada bu, insanların saça, küpeye ya da benzeri bir şeye olan algılarından ziyade belli bir güruhun ilkel kişilik nitelikleri bu soruna sebep olmakta. Benim saçım uzun bana böyle dediler diyerek sorun çözülmez, adam sana git saçını kes o zaman der. Sorun ne saçın uzunluğunda ne uzun saçla ilgili algıda, hayır sorun eğitimde ve bu ilkel güruhta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Behnanbalaban -- 27 Kasım 2016; 16:35:16 >
  • enniyisini yapmişsin.. Onlarinda istediği kavgaydi zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Behnanbalaban

Sadece o sokaktan yürüyorum diye bile gasp edildiğim, sözlü tacize uğradığım sayısız hadise başıma geldi. Bu ülkede eğitimsiz, insan kılıklı ayılar ve onların medeniyetten nasibini alamamış tohumları olan öküzler dolaşıyor sokaklarımızda. Saçın var yok önemsiz, sadece onun karşısında olman bile yeterli sebep olabiliyor. Asıl sorun burada bu, insanların saça, küpeye ya da benzeri bir şeye olan algılarından ziyade belli bir güruhun ilkel kişilik nitelikleri bu soruna sebep olmakta. Benim saçım uzun bana böyle dediler diyerek sorun çözülmez, adam sana git saçını kes o zaman der. Sorun ne saçın uzunluğunda ne uzun saçla ilgili algıda, hayır sorun eğitimde ve bu ilkel güruhta.

Onlar için sorun olan şey saçım değil, biliyorum. Onlar için sadece bir araç. Kavga ortamı oluşması için bir sebep.

Bu tiplerin çoğu boş boş takılan kişilerden oluşuyor. Aklı-fikri kızlarda bunların. Benim gibi farklı birilerini görünce de, tüm kızların bizim etrafımızda döndüğünü düşünüyorlar.

Zavallı ben. Onların düşündüğü gibi birisi de değilimdir hiç. Okul, dizi, oyun, müzik takılan, başka bir şeye odaklanmayan birisiyim.

Bütün kızlar onlara olsun, bana bulaşmasınlar yeter.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.