Şimdi Ara

Saçı kazıtmakla ilgili

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, öncelikle konu dışında saçma yorumlar almak istemediğim için buraya yazdığımı söyleyeyim.

Konuya gelirsek.. Arkadaşlar saçlarım çok seyrek ve ince ayrıca ailemde de saç dökülmesi hat safhada. Bir süredir saç uzatıyordum. Saçımın uzunluğunu tarif etmem gerekirse çeneme ön taraflar neredeyse çeneme kadar geliyor, diğer tarafları ise biraz daha uzun. Saçımı yakın zamanda kestirmeyi düşünüyorum. Kazıtsam saçlarım gürleşir mi? Deneyen, bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Not: Yaş 17 (abiminki lisede dökülmeye başlayınca beni de bir korku sardı.)

• kazıt sac rahatlar dipleri canlanır ve 3 4 ay dokulme yapmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: dersimli62f

kazıt sac rahatlar dipleri canlanır ve 3 4 ay dokulme yapmaz

Sıklaşır diyorsun yani?
  • Saç kazıtmanın gürleşmeyle alakası yok.Kazıttığın için dökülmez ama 3 numara filan o kıvama gelince yine dökülmeye başlar.Yani dökülmeden ancak sürekli kazıtıp kel dolaşarak kurtulursun.Ama kazıtmanın olumlu yanları da var tabi.Kafan rahatlar saçın yıpranmaz yıkaması kolay olur bakım gerektirmez saçın biraz canlanır.

Edit:Saç gürleşsin diye kazıtacaksan hiç kazıtma gürleşmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slim Charles -- 9 Haziran 2013; 20:24:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trash++

quote:

Orijinalden alıntı: dersimli62f

kazıt sac rahatlar dipleri canlanır ve 3 4 ay dokulme yapmaz

Sıklaşır diyorsun yani?

oyle birşey diyemem ama yasında daha genç toplar sacını hava alır dipleri temiz cıkar anlıyacağın kazıt senede 1 kez. rahatlıcaksın kazıttınmı emin ol
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChainFrost

Saç kazıtmanın gürleşmeyle alakası yok.Kazıttığın için dökülmez ama 3 numara filan o kıvama gelince yine dökülmeye başlar.Yani dökülmeden ancak sürekli kazıtıp kel dolaşarak kurtulursun.Ama kazıtmanın olumlu yanları da var tabi.Kafan rahatlar saçın yıpranmaz yıkaması kolay olur bakım gerektirmez saçın biraz canlanır.

Edit:Saç gürleşsin diye kazıtacaksan hiç kazıtma gürleşmez.

Belki bi' umut
  • Teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için
  • Kendim denedim ayrıca dediğim bilimsel olarak kanıtlanmış.Ama sen yine de kazıt gürleşmese de faydasını görürsün.
  • ailende dökülme varsa maalesef ne yaparsan yap dökülecek yalnız sürekli kazıtırım diyorsan faydası olur gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ailende dökülme varsa maalesef ne yaparsan yap dökülecek yalnız sürekli kazıtırım diyorsan faydası olur gibi
  • Kazıtırsan daha gür çıkar.Sadece saç için konuşmuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vodo-Nemlid -- 9 Haziran 2013; 22:02:03 >
  • saçları kestirdikçe gür çıkmamaktadır. Bu tez bilim adamları tarafından kanıtlandı yapabılabilcek başka şeyler vardır belki peki saçı seyrekleştirmenin yöntemi yok mu :D
  • saçlarını kazıtırsan dökülme evresinde olan saçlar diğerlerine göre daha kısa kalacaktır. sende o kısa saçların yeni çıktığını sanacaksın.
  • Çok kez kazıtmış biri olarak şöyle söyleyebilirim; belki daha gür çıkmaz ama saçın dökülme süresini geciktirdiği kesin, düşün kü şu an günde 10 saçın gidiyor ama kazıttığında saç dökülmesi geçici bir süreliğine de olsa durmuş olacak ve daha geç dökülecekler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: VIPERBOLD

saçları kestirdikçe gür çıkmamaktadır. Bu tez bilim adamları tarafından kanıtlandı yapabılabilcek başka şeyler vardır belki peki saçı seyrekleştirmenin yöntemi yok mu :D

abi sen de bulmuşsun... seyreğini arıyosun
  • quote:

quote:

saçları kestirdikçe gür çıkmamaktadır. Bu tez bilim adamları tarafından kanıtlandı yapabılabilcek başka şeyler vardır belki peki saçı seyrekleştirmenin yöntemi yok mu :D

:D orasıda var tabı ama benımkı neredeyse kıvırcık olacak dalgalı gibi bir şey o yüzden kısayken sorun olmuyorda uzatınca lüle lüle oluyor :DD
  • quote:

quote:

quote:

:D orasıda var tabı ama benımkı neredeyse kıvırcık olacak dalgalı gibi bir şey o yüzden kısayken sorun olmuyorda uzatınca lüle lüle oluyor :DD

Benimkiler de aksine fzla düz. Çevremdekiler falan beğeniyor ama biraz dalgalı olsa çok daha iyi olurdu bence.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Benimkiler de aksine fzla düz. Çevremdekiler falan beğeniyor ama biraz dalgalı olsa çok daha iyi olurdu bence.

dalgalı iyi tabi ona bisi demiyorum ama çok uzayınca lüle lüle olması

• Ben de çok zor cesaret etmiştim.
    Saçın döküleceği varsa dökülür. Kazıtırsan da gürleşmez.
    Bir de eğer kaş ve gözün çok siyahsa pek hoş olmayabiliyor.
    Tabi kafa şeklinde önemli.

İlk başta 3 numara yaparak deneyebilirsin.
  • Saçları kazıtarak dökülmeyi durduramazsın. Eğer ailede dökülme varsa saçına Minoxil, DHT temizleyici losyon ve folikül uyarıcı şampuan kullanman lazım. Yalnız bunlarda kesin çözüm değildir. Bıraktığın zaman saçların gider tekrar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.