Şimdi Ara

Saç traşı olmuş 20 lira (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
0
Favori
11.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Harbi ya . Bende bugün 20 tl ye 5 dilim şöbiyet aldım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben 100 tl veriyorum nolcak şimdi?

• quote:

Orijinalden alıntı: matrack

Ben 100 tl veriyorum nolcak şimdi?
    Gelin saçı mı yaptırdın hocam o paraya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ümraniye çarşıda saç + yıkama 14 tl, her 6 haftada bir 3e kestiriyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saç değil de sakal traşı niyeyse aşırı pahalandı. 5 liraya düzelttiriyordum. oldu şimdi 15 tl. saç+sakal ise 35 tl.

sakal=15 tl
    saç=20 tl

çok saçma
  • Yıllardır aynı berbere giderim 15-20 tl veriyorum. Öyle kasapta falan da kestirmiyorum. Gayet benim istediğim gibi saçımı kesiyor

• 14 yıldır berbere saç kestirmeye gitmiyorum iyi mi. 😁😁

• quote:

Orijinalden alıntı: univer66

14 yıldır berbere saç kestirmeye gitmiyorum iyi mi. 😁😁
    Etek trasida mı olmuyon hocam?

• Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt
    Yok hocam onada gitmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: univer66

Yok hocam onada gitmiyorum
    Igrencsin yemin ederim ya
    Abi biraz temiz olun yahu pisligin icinde yasiyorsunuz

• En iyisi saç traş makinası almak.Alın bi tane moser kendiniz ya da babanız kessin.Sakal traşına para vereni hiç anlamıyorum zaten.

• 4-5 yildir sabit gidiyorum. Yikama dahil 15 TL. Efsane komşum, berber abi...

Umarım bu yil sonuna kadar zam getirmez.

• Herkes İstanbul ve Ankara'da yaşamıyor arkadaşlar unutmayalım.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    %10 olsa öp başına koy hocam enflasyon farkı dahil %5.5 😡

• Bi makinem var 8 senelik philips. Hem saç hem sakal kesiyor. Kendi saçımı 2 ye vuruyorum mis gibi. Ne geveze berber muhabbeti çekiyorum, paramda cebimde kalıyor.

Sene önce mahallemizde bir berbere gittim arkadaş tavsiyesi ile. Nispeten iyi kesiyordu eli iyiydi. 15 tl dedi iyi dedik hem uygun hemde güzel kesiyor. Sonra bizim boş boğaz bir arkadaş buna, ya sen çok iyi kesiyosun, etilerde dükkan aç parayı kırarsın, harika yav insana döndük diyerek gazladı sürekli. Adam 2 senede 15 liradan ücreti 40 liraya çıkardı. Benim 2. Gidişimde 20, 3. Gidişimde 30 tl oldu fiyat. En son 30 olunca, Kardeş hayırlı işlerin olsun, haydi Allah'a emanet dedim çıktım. Anladı zaten. Sonra makineyle vurdum 2 ye onlamı uğraşıcam

• Önder kullanıcısına yanıt
    Aynen 2-3 traş parasına bir makine alınabilir. Üstelik hepatit, saçkıran, mantar gibi pis hastalıkları berberden kapma riskiniz yok olacak (ingiltere de bile bir adam enfeksiyon kapabilmiş berberden!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HighDynamicRange -- 5 Ocak 2020; 13:46:18 >
  • Bu konu ile ilgili senelerdir gittiğim berberi bıraktım dostlar.Mevzu para mevzusu değil öncelikle.20 TL ile ilk saç tıraşımı olmuştum ve senelerdir ayda 1 kez gittiğim berber ilk tanıştığımızda yüzümüze kil sürüp maske falan yapardı.Son 3-4 kez gidişimde sadece saç kesimi ve yıkama ile olayı noktalıyordu.Dedim bir şeyler ters gidiyor dur bakalım.Bu sırada oldukça samimi olduğum ve tıraş esnasında sohbet muhabbet ettiğimiz ve dükkan sahibi.
    En son kendisi konuyu açtı üstü kapalı, yok efendim dolara zam gelmiş, yok jiletler bile dolar hesabı olmuş.Biz 5 TL zam ekleyince müşteri tepki gösterirmiş.İyide kardeşim ben sadece saçımı kestiriyorum ve jilet sakal tıraşı olmuyorum.Neyse yine işlem bitti.Tabi kil,maske falan yok.Bu arada kil olsun maske olsun şampuan olsun markası düşük ürünler yani abartılacak kalitede olan ürünler değil.
    İşlem bitti normalde 20 tl verir çıkarım, fiyatlar ne durumda dedim, 25 TL yaptıkta işte gelen zamlarla belki 30 TL yapacağız falan. 25 TL ücretini verip çıktım. 1 ay oldu olmadı tekrar saç kesimi için gittim.Bu sefer saç tıraşı sonrası kil sürmeler, özel ilgiler falan. Ee hocam bunların hepsi 5 TL için mi? Söyle bana zam geldi 25 TL yaptık eyvallah.

Bu arada tek çalışıyor dediğim gibi dükkan sahibi, gidersiniz berber koltuğunda 1 kişi var.Sırada birisi var mı? (en az 2 kişi telefon ile randevu almış olur, şaşmaz!) Neyse vatandaşları bekle, adam tıraşını olur kalkar.Koltuk boş eline alır telefonu telefonla randevu aldığı kişileri arar, onları bekle vs...

En son bu olaylardan sonra daha 1 hafta olmadı yine gittim.Müşterisi var tabi sırada birileri var mı dedim? Var 2 kişi dedi.Başka zaman gelirsem gelirim dedim ve çıktım kapıdan.2 saat oldu olmadı beni arıyor, ertesi gün tekrar arıyor.Ama iş işten geçti ben bir esnafa kızdıysam o iş bitmiştir gitmem!
    Yan dükkanda baktım esnaf boş, gittim sohbet muhabbet falan güzelce tıraşımı oldum.Borcum ne ustad? 20 TL ver abi kafi dedi.

Yani diyeceğim şu ki:Maliyeti en az sektörlerden birisi berberlik.Nedir bu kadar kasılmak? Senelerdir giden müşterilerinizi kaybedince de arkasından ararsınız işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mar00N

Yok. Bende senelerin kuaförü olan Ahmet abiye gidiyorum. Genelde benim yaşımdakiler gitmez. (23 yaş.)

Dışarıdan gören dayı kuaförü der ama adam işinin uzmanı. 40 TL veriyorum. Saç,sakal,yıkama. 20 TL çok az geldi.

Alıntıları Göster
    Sadece saç 20 TL den bahsediyor zaten kardeşim. Sakal yıkama nerden çıktı? Iyi dönmüşsün.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Memur emekli de alım gücü düşünce alışveriş yapamıyor.Yine esnaf zararlı çıkıyor kardeşim

Ayriyeten ben 50 TL veriyorum ama adam makine dahi kullanmadan öyle doğal kesiyorki sonuna kadar hak ediyor parasını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aimstein -- 5 Ocak 2020; 14:20:54 >
  • Ben hep 50 tllik tras oldugumdan beni ilgilendirmeyen durum.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.