Şimdi Ara

Saç mevzusunu çok takıyorum ! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
3.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hocam size kendi tecrubelerimden hareketle birkac tavsiye vermek isterim

once doktora gorunun, eger doktora gorunduyseniz ne kadar ilgisiz olduklarini zaten bilirsiniz.

alerjji testi yaptirin ve kan degerinizi olcun.

sacinizi kisa tutun, kisa sac cabuk ve rahat bir sekilde temizlenir. bakimi kolaydir.

himaya tuzu denen kalip sabun bicimindeki tuzlardan alin banyoda kafaniza 3-5 dakika yavasca surun, sonra durulayin. hatta bazen durulamadan gunese cikmanizi bile tavsiye ederim. yazin kumsalda bu meretin nasil hafifledigini tahayyul edebilirseniz neyden bahsettigimi anlarsiniz.

glisemik endeksi yuksek karbonhidrati azaltin, seker sifirlayin. bol sebzeli ve lifli beslenin.

yag oraniniz fazlaysa azaltin.

hafif sampuanlar veya sabunlar kullanin. ben ya dalin ya da zaytinyagli-kukurtlu sabunlardan kullanirim.

doktor degilim ama benim kendi recetem bu oldu. semptomlar yillardir asgari duzeyde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam örneğini göstermekle uğraşmam. fakat kendim için düşünüyorum kesinlikle. dediğim gibi iyice dökülmesini bekliyorum ektirmek için  

• qew1978 kullanıcısına yanıt

hocam kel olmaktansa gür olmayan ama ''olan'' saça sahip olmak yeğdir. ayrıca her şey mükemmel olamaz siz de takdir edersiniz ki

• Herkes söylemiş ama bende uyarayım konunun ne kadar üzerine gidersen o kadar strese girip dökülen her saç teli sana dokunacak. Süreci hızlandıracaksın kendi elinle.

Günde 50-100 arası saç dökülmesi normal denir, mevsimsel dökülme olursa daha fazla.

Yaklaşık 14 sene önce her sabah yastığım saçla kaplı olurdu, elimi saçıma her atışımda oldukça fazla saç gelirdi. E tabi senin gibi psikoloji bozuldu bende de. Ayrıca baba kel amca kel gidişatta hiç iyi değil.

O zamanlarda bioxcin yeni yeni çıkıyordu kullandım 1 hafta da yastıkta saç kalmadı. Dökülme oldu da eskisi gibi değil normal karşılanacak kadar. Bu yaşıma kadar da hiç bırakmadım saç konusunda şükür şimdilik sıkıntı yok.

Çoğu kişide işe yaramaz hele genetik dökülmeye yapacak bişi yok. Ben şanslı azınlıktayım placebo etkisi de olabilir:)

Dandik şampuan kullanımını mutlaka bırak ama.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• wayne rooney' e bakmanizi tavsiye ederim. ektikten sonra kraliyet ailesinin varisi gibiyken simdi kastamonulu berberlere benzemis.

eger kel bolge birkac parmaktan azsa ektirmek mantikli ama kafanin arkasina kadar geliyorsa protez her turlu daha baskin gelir. hatta artik cok daha iyi protez teknikleri var, ben afflecke falan bakmanizi tavsiye edrrim.

• Vichy dercos sprey
    Al bunu kullan işe yarayacaktır. 1 hafta sonra dökülmen duracak.

Sağ olun hocam

• Benim 16-17 yaşlarında dökülmeye başladı.Şu an 22 yaşındayım ve önler baya döküldü kel kel dolaşıyorum.Sana tavsiyem şu, benim 17 yaşımdaki halim gibi davranıyorsun.Stres yapıyorsun kafaya takıyorsun.Bu kafayla gidersen döküleceği yoksa bile dökülür.Ayrıca görünür de bir şey yok demişsin.Benim az da olsa vardı o dönem.Yani asla kafaya takma.

İkinci tavsiyem ise, saçını kazıtma.Şu anki şekli nasılsa o şekli yapmaya devam et.Saçı kazıtmak kelliği kabul etmek gibi bir şey.18 yaşımda 3e vurdum.Bir yaz evden çıkamadım.Ekstra stres kaynağı yaratır bu durum sana.Ve saçın daha az olduğu için lan cidden döküldü mü kafasına girersin.

Yani kısacası,asla ama asla stres yapma.Yaşantın bu dönemler stresli geçmiş olabilir.Beslenmene dikkat et egzersiz yap.Dışarı çık sosyalles.Saçına da gereken bakımı yap yeterli.Onu da yapıyorsundur zaten.Ben kafaya taktım ve döktüm.Sürekli insanlar da aa dökmüşsün sacları vs diyerek psikolojimi bozdu.Rica ediyorum sen aynı seyi yapma.Sırf sana yorum yapayım diye giriş yaptım.

• Erkeklik hormonunda aşırı derecede artış olabilir Buda dökülmelere neden oluyor birde saç uzmanına bi başvur

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D44AF58B1

Bu mesaj silindi.

Dediğim gibi hocam , internette bir sürü şey okuyup moralinizi bozmayın yeterli. Ve mutlaka uğraşacak bir şey bulun. Online oyun olur , spor olur , sürekli dizi film izleme olur. Ama mutlaka bir şeyle uğraşın.

• Revenge of Cibali kullanıcısına yanıt
    Bana da önerebileceğin yer var mı?

• 21-22 yaşından beri kelim. Vay arkadaş. Kel olmak için gelmişim dünyaya.  

• Bu arada saçı dolgunlaştıran/gürleştirip saç köklerini besleyen şampuan karışımlarının içeriğinde kadınlık hormonu varmış. Cinselliği etkiliyormuş. Berbere gittiğimde lafı geçti.

Aman dikkat saç çıkacak derken kuşu öldürmeyin.  

• Zararsız bir çözümü yok bunun. FDA onaylı iki çözümü var: Minoxidil ve Finasteride. Minoxidil, saç köklerindeki kılcal damarların genişlemesini sağlayıp kan akışını hızlandırıyor ve saç foliküllerinin beslenmesini sağlıyor. Kalp ilacıydı ama yan etkisi saç dökülmesine işe yaraması oldu. Finasteride ise testosteronun 5 alfa redüktazla birleşip DHT’ye dönüşmesiyle androjenleri uyarıp minyatürize edip dökülmesine engel oluyor. Tabii DHT'yi engelleyerek yaptığı için tüm bunları, DHT’nin diğer özelliklerini de bloklamış oluyor (kemik gelişimi, ses vs.).

Ben 4 senedir araştırma yapıyorum bu konuda, analiz de yapıyorum. Ya finasteride ya da dutasteride çözüyor bu işi. Dutasteride, Finasteride’den de ağır ve etkili. Bunlar da prostat ilacı zaten. Dedim ya, zararsız bir çözümü yok. Cinsel işlev bozukluklarını göze alıp giriyor zaten giren de.

• Taktıkça daha çok dökeceksin, ben söyleyim.

kesinlikle 3e vurulmaması gerek. ben uzunken dökülüyor diye üzüntüden 3e vurdum dedim saç kısaya belli olmaz. hem saçın açıklığı ortaya çıktı hem de kısayken döküldüğü için daha fazla üzüntü duydum. arkadaş saçı uzunken doktora gitmeli ve öyle tedavi olmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: axlrose.

kesinlikle 3e vurulmaması gerek. ben uzunken dökülüyor diye üzüntüden 3e vurdum dedim saç kısaya belli olmaz. hem saçın açıklığı ortaya çıktı hem de kısayken döküldüğü için daha fazla üzüntü duydum. arkadaş saçı uzunken doktora gitmeli ve öyle tedavi olmalı

Bence de uzatılmalı ben de 4e vurdum pişman oldum zaten kel kalıcam uzatayım bari saçımla son yıllarımı geçireyim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.