Şimdi Ara

SAÇ EKİMİ SONUÇLARI (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.620
Cevap
87
Favori
447.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu iş iyice ticarete döküldü saçı yarım yamalak ek, hormonları bozan ilaçları vitaminleri kullandır, 1 senenin sonunda topicle seyrek yerleri kapat ben saç ekiyorum diye piyasaya çık.
    Saç ektiren kimi gördüysem adamların ekilen yerleri yeni ekilen çim misali seyrek ve kötü duruyor.
  • ax kullanıcısına yanıt
    Dost gibi yediğine içtiğine kesinlikle dikkat etmeyen, söylenenler yerine bildiğini yapan arkadaşların, değil saç ekimi ile başarılı olması, ciddi bir tıbbi operasyon sonrası hayatta kalması bile mucize olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: galaxyg

minoxil kullanmayı bırakımca dökülüyormuş

benim şuan saçım gayet iyi sadece 4 5 yıl önceye göre gür değil

önlemimi aldım doğal şampuanlar kullanıyorum artık ama yanlards gerileme var onu fark ediyorum
    20 li yaşlardan sonra saç çizgisinin biraz gerilemesi ve şakak kısımlarının belirginleşmesi çok normal bir süreçtir. Bununla beraber hafif seyrelme de normal karşılanabilir. Anormal olan şey zamanla dökülmenin devam etmesi. Diğer felaket tellalı arkadaşa bakmayın. Doğal şampuanlar ile rutin bakımınızı yapın ve beslenmenize dikkat edin. Genetik erkek tipi saç dökülmesi mevcut ise zaten bunun için yapılacak bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtoyanik

20 li yaşlardan sonra saç çizgisinin biraz gerilemesi ve şakak kısımlarının belirginleşmesi çok normal bir süreçtir. Bununla beraber hafif seyrelme de normal karşılanabilir. Anormal olan şey zamanla dökülmenin devam etmesi. Diğer felaket tellalı arkadaşa bakmayın. Doğal şampuanlar ile rutin bakımınızı yapın ve beslenmenize dikkat edin. Genetik erkek tipi saç dökülmesi mevcut ise zaten bunun için yapılacak bir şey yok.

Alıntıları Göster
    Araştırdığımda bende öyle olduğunu anladım hocam
    Felaket tellalı arkadaş kendisinin durumu kötü olduğu için benimde öyle olmaamı isteyen kıskanç biri galib

Saçlarım eskiden fırça gibiydi şimdi biraz azaldı ve yanlar geriledi.. Fotoğraf atsam gayet iyi dersiniz ama işte lise yıllarını hatırlayınca ..

Teşekkürler bu arada yves rocher markasının doğal içerikli şampuanlarını kullanıyorum tavsiye ederim size de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• galaxyg kullanıcısına yanıt
    Ben de avesin kullanıyorum ama pek memnun değilim. Kutu 1 haftaya biter, şampuan araştırıyorum ama karar veremedim. Saçlar geç uzuyor biotin destekli bir şampuan kullanmak istiyorum bioplus nasıldır acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Portraitclub

Ben de avesin kullanıyorum ama pek memnun değilim. Kutu 1 haftaya biter, şampuan araştırıyorum ama karar veremedim. Saçlar geç uzuyor biotin destekli bir şampuan kullanmak istiyorum bioplus nasıldır acaba?
    Hocam bu kadar profsoyonel değil ama ben yves rocher in sülfatsız şampuanını ve yıpranmış saçlar için olan şampuanını ( sülfat içeriyor) kullanıyorum
    Saçlarım şuan gayet normal sadece yanları hafif açıldı gibime geldiği için önlemimi böyle aldım

Birde sülfatsız olan şampuanıma ve diğer şampuanıma doğal çam terebentini koydum 15 20 damla ve çalkaladım ..Saçlaırm en azından daha canlı ve daha az yıpranmış duruyor ( tabii 2 aydır kullanıyorum bunu da göz önüne almak gerekiyor)
  • ben minoxidil kullandım ama saç derimde seboreik dermatit oluştu ve geri bırakmak zorunda kaldım. Ayrıca minoxidil gerçekten etkili fakat çok uzun süre kullanım için kimse tavsiye etmiyor çünkü yüksek tansiyon ilacıyken daha sonra saç dökülmesine karşı etkisi bulunmuş. Uzun süre kullanımda kalp damar rahatsızlığı yapabilir. Herneyse bende de erkek tipi dökülme vardı. Son 4 yıldır xpecia kullanıyorum. Günde 2 kez sabah akşam. Saç dökülmesini engelleme oranı %25 diyebilirim. Ama saç çıkarma oranı %70 falandır. Ön tarafta küçük küçük saçlarım çıktı tüy şeklinde daha sonra uzadı ama diğer saçlar kadar çok uzun kalmıyor. Saç tellerim de öncekine göre %200 kalınlaştı diyebilirim. Kesinlikle tavsiye ederim.
  • 17 Haziran itibariyle 3300 kök ekim yapıldı. Bazı arkadaşların yok çok acıdı yok bir hafta uyuyamayacaksın uyarılarına rağmen. Dürüst olmak gerekirse ne işlem sırasında canım doğru dürüst canım yandı ne de uykusuzluk çektim. Sadece ilk gece erkenden uyuduğum için sabaha karşı uyandım. 6 gün boyunlukla uyudum. Mevsim şartlarına rağmen henüz çok kaşıntı olmadı. Normalde kafam ne kadar kaşınıyorsa o kadar. Şişlik bu gün itibarı ile % 90 eridi. Ensemde kalan % 10 masaj yaparak yıkamaya geçtiğim için bir iki güne erir diye düşünüyorum. Donör bölgedeki kabukların dökülmesi muhtemelen bu gün biter. Merakı olan var ise objektif olarak cevaplamak isterim.
  • 16F84A kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Şuana kadar herhangi bir pişmanlık oldumu sizde?
    Ücreti ne kadar tuttu? 9 günlük süreçte sizi rahatsız eden herhangi bir durum oldumu?
    Çalışma hayatnızı etkledi mi?
  • mtoyanik kullanıcısına yanıt
    Hocam yorumunuzu alabilir miyimhttps://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14180.0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maraz Alinin sağ kolu -- 27 Haziran 2020; 2:53:33 >
  • aed71 A kullanıcısına yanıt
    stresten şakaklar açılır mı hocam

• III I II III I I kullanıcısına yanıt
    Pişmanlık keşke ilk dökülmeye başlayınca yaptırsaydım diye bir pişmanlığım oldu. Ya da en azından şu karantina sürecinden önce yaptırsaydım da 3 ay evde boş boş yatarken kendi hızlı bir ilerleme kaydetmiş gibi görünürdü.

Ücret bilgisi veremiyorum malesef. Ama şunu söyleyeyim daha ucuza daha fazla ekim yapacağını söyleyen yerler vardı. Onlarla da görüştüm. Arkadaşlarımın da fikrini aldım burada onun cümlesini aynen paylaşıyorum. "Senin saçını sana ekiyorlar bu bir işçilik iyi işçilik ucuza olmaz." Bu konuşmadan sonra pahalı olmasına karşın burada yaptırmaya karar kıldım. Benim saçımda çok yoğun bir dökülme yoktu. Toplam 3300 kök ekildi. Yıllardır da saçımı kısa tutuyordum (Faydası var mı bilmem). 23 yaş gibi çok yoğun bir dökülme başladı 27 gibi de iyice yavaşladı. Şu an 31 yaşındayım bir iki yıl önce de yaptırsaymışım olurmuş. Bu gün itibariyle tam 12 gün oldu.

Şikayet konusuna gelirsek öncelikle şunu söylemeliyim ki ben öyle çok şikayet eden biri değilimdir. Sanırım acı eşiğim de biraz yüksek. Çünkü kafam uyuşturulurken bazı hastaların acıdan zıpladığı söylendi ben ölü gibi yattım hatta bi ara dalmışım. Gerçi 19 gün bedelli yaptım ve şikayetim olmadı orada ağlayan dalyan gibi adamlar görmüştüm. Biraz cinsiyetçi olacak ama kız gibi adamlar var. Hemen ortalığı ayağa kaldırmaya gerek yok. Mesela bende operasyon öncesi kan almak istediler ama damarı tam tutturamadılar ve biraz morardı bunun için orada görev yapan arkadaşları fırçalamaya gerek yok. Para veriyorsunuz diye insanları satın almıyorsunuz. Kaldı ki bu keyfi bir durum o kadar korkuyorsanız canınız tatlıysa yaptırmayın kardeşim. Asıl meseleye geri dönersek benim bir şikayetim olmadı, başım ağrımadı, henüz sivilce olmadı, kaşıntı normal hayatta kafam ne kadar kaşınıyorsa o kadar kaşındı ki ekim yapılan bölge haricinde kafanızı sert olmamak kaydıyla kaşıyabiliyorsunuz. Cumartesi günü yıkama yapıldı ekim yapılan bölgedeki ölü deri tamamen döküldü. Artık normal yaşantıma tamamen geri döndüm.

Çalışma hayatıma gelince öncelikle söyleyeyim masa başı bir işte çalışıyorum. Yoğun fiziksel çalışan arkadaşlarda nasıl olur bilemem. Ben çarşamba günü ekim yaptıracağım için 3 gün izin kullandım. Hafta sonu ile birlikte 5 gün yattım. Ama zaten korona sebebi ile hafta sonlarını evde geçiriyorum. Bana sorarsanız ekimden sonra iki gün evde dinlenmek / yatmak gerekli. Dinlenmek yatmak dediysem ben ekim sırasında olduğu gibi evde de konsoldan oyun oynayarak geçirdim. Öyle hayatımı çok etkilemedi yani. Bandajlar açılıp ilk yıkamadan sonra gezip tozabilir rahatlıkla çalışabilirsiniz. Zira ben ekimden 2 gün sonra bir iki saat çalışmam gerekti ve hiç bir sıkıntı vermedi. Zaten kafanızın derisini çok hissetmiyorsunuz. Daha önce lokal anestezi aldıysanız eliniz kolunuz dikildiyse aynı hissi kafanızda düşünün süresi 3-5 gün sürüyor.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 16F84A -- 29 Haziran 2020; 10:19:27 >

• 16F84A kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür ederim.
    Aklımda az çok bişiler canladı.
    İnşallah istediğiniz gibi bir sonuç alırsınız.
  • bende sac ekimi yaptirdim farkli bir yerde merak eden olursa yardimci olmays calisirim

• bulgar84 kullanıcısına yanıt
    Nasıl bı karışım biraz bilgi verir misin ?

• karışım yada doktor hakkında bilgi verir misin

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.