Şimdi Ara

Saç Egzaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
0
Favori
32.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaklaşık 6 aydır saç egzamam var tedavisini bilen varmı

çok stres içinde yşıyorum antidepresan ne önerirsnz

• doktora git. egzama bir tür cilt hastalığıdır.
  • Ben de saç egzaması hastalığı var.Maalesef çözümü yok gibi görünüyor.Head and shoulders kullanıyorum iyi geliyor diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Ben de saç egzaması hastalığı var.Maalesef çözümü yok gibi görünüyor.Head and shoulders kullanıyorum iyi geliyor diyebilirim.
    Saç egzaması nasıl bişey?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manif3sto

Saç egzaması nasıl bişey?

Alıntıları Göster
    egzamamı egzama ne arar la sacta
  • Saç derisi, sıcak mekandan soğuya çıkınca( veya tamtersi ), ve koşunca terleyince hemen kızarıyor kaşıntı yapıyor.Ayrıca çok fazla miktarda kepek oluşuyor.

Çok kötü bir şey.Çözümü şuanlık yok maalesef.
  • quote:

Saç derisi, sıcak mekandan soğuya çıkınca( veya tamtersi ), ve koşunca terleyince hemen kızarıyor kaşıntı yapıyor.Ayrıca çok fazla miktarda kepek oluşuyor.

Hadi o zaman bendede varmış bu saç egzeması saç döker mi bu egzama peki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_$

quote:

Saç derisi, sıcak mekandan soğuya çıkınca( veya tamtersi ), ve koşunca terleyince hemen kızarıyor kaşıntı yapıyor.Ayrıca çok fazla miktarda kepek oluşuyor.

Hadi o zaman bendede varmış bu saç egzeması saç döker mi bu egzama peki ?

Alıntıları Göster
    head and shoulders hassas saç derisi diye bir şampuanı vardı galiba onu bir dene belki iyi gelir geçmiş olsun

• quote:

doktor dermovate verdi kortizonlu duştan sonra saçına sür saçında dursun yıkama dedi hadi bakalım 6 aydır bu sorun var bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: A ®h Pozitif

quote:

doktor dermovate verdi kortizonlu duştan sonra saçına sür saçında dursun yıkama dedi hadi bakalım 6 aydır bu sorun var bende

Alıntıları Göster
    6-7 aydır bende çekiyorum bu sorunu ilkten küçük bir yara gibi başladı şimdi başımın arkasında yayılmış bir vaziyette ve acayip kaşıntı ve kepek yapıyor cildiye ye gittim geçenlerde 3 krem 1 losyon ve 1 şampuan verdi (180~200TL arası birşey ödedim :( ) kullanıyorum bakalım bir yararını görcez mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Murd3R

6-7 aydır bende çekiyorum bu sorunu ilkten küçük bir yara gibi başladı şimdi başımın arkasında yayılmış bir vaziyette ve acayip kaşıntı ve kepek yapıyor cildiye ye gittim geçenlerde 3 krem 1 losyon ve 1 şampuan verdi (180~200TL arası birşey ödedim :( ) kullanıyorum bakalım bir yararını görcez mi

adlarını yazarmsn acaba :)
  • quote:

quote:

Bactroman Krem
    Nerisona C Krem (bu 2 kremi akşam sürüyorum)
    Advantan Çözelti(Bunuda 2 kremi sürdükten 1 saat sonra sürüyorum)

Birde haftada 2 defa yıkamam için BABE Laboratorios Shampo var + Günde 1 Kere sıkılacak BABE Laboratorios Locion Capilar (Buda 8 saat kafada kalması gerekiyormuş)

• quote:

quote:

quote:

Bactroman Krem
    Nerisona C Krem (bu 2 kremi akşam sürüyorum)
    Advantan Çözelti(Bunuda 2 kremi sürdükten 1 saat sonra sürüyorum)

Birde haftada 2 defa yıkamam için BABE Laboratorios Shampo var + Günde 1 Kere sıkılacak BABE Laboratorios Locion Capilar (Buda 8 saat kafada kalması gerekiyormuş)

Sonuc alabildiniz mi?

• up
  • sanirim bu konuda en uzman benimdir :) yaklasik 6-7 yildir cekiyorum bu hastaligi. ara sira sac derimden yuzume burun cevresi ve goz altlarima bulastigi bile oluyor. o derece yani.. :)

haliyle bir cok doktora gittim.. hepsi de kimi zaman ayni kimi zaman farkli ilac verdi. doktorun verdigi ilaclar haricinde bitkisel yag ve sabun da kullandim cok kere..

kullandigim en etkili ilac momecon losyondu. 2 kutu bitirdikten sonra egzema gecti ancak 5-6 ay sonra tekrar basladi. bu sefer monecon da kesmedi. ve gecen sene betvonate kullanmaya basladim. ilk kutu bittiginde sacindaki egzema da bitmise benziyordu. ancak ne yazik ki gecen ay tekrar cikti ve yine tum sacima yayilmaya basladi.

kisacasi kokten geciren bi ilaca rastlamadim. ve kepek yaptigi gibi saci da dokuyor bu lanet sey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noo Pasaran

sanirim bu konuda en uzman benimdir :) yaklasik 6-7 yildir cekiyorum bu hastaligi. ara sira sac derimden yuzume burun cevresi ve goz altlarima bulastigi bile oluyor. o derece yani.. :)

haliyle bir cok doktora gittim.. hepsi de kimi zaman ayni kimi zaman farkli ilac verdi. doktorun verdigi ilaclar haricinde bitkisel yag ve sabun da kullandim cok kere..

kullandigim en etkili ilac momecon losyondu. 2 kutu bitirdikten sonra egzema gecti ancak 5-6 ay sonra tekrar basladi. bu sefer monecon da kesmedi. ve gecen sene betvonate kullanmaya basladim. ilk kutu bittiginde sacindaki egzema da bitmise benziyordu. ancak ne yazik ki gecen ay tekrar cikti ve yine tum sacima yayilmaya basladi.

kisacasi kokten geciren bi ilaca rastlamadim. ve kepek yaptigi gibi saci da dokuyor bu lanet sey.
    Doktora gittiğinizde size saç losyonu verir. Fakat egzama bir süre sonra geri geliyor. Tamamen hastalığı ortadan kaldıran bir ilaç yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: carter

Doktora gittiğinizde size saç losyonu verir. Fakat egzama bir süre sonra geri geliyor. Tamamen hastalığı ortadan kaldıran bir ilaç yok.

Alıntıları Göster
    Head and Shoulders Intensive Treatment.Sadece eczanelerde satılıyor ve kullandığınız sürece saçınızda egzema kalmıyor.Kendi kullandığım şampuan.Ama bulana kadar önlerden epey saç kaybettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygultekin82

Head and Shoulders Intensive Treatment.Sadece eczanelerde satılıyor ve kullandığınız sürece saçınızda egzema kalmıyor.Kendi kullandığım şampuan.Ama bulana kadar önlerden epey saç kaybettim.

Alıntıları Göster
    geçici ama kesin bir çözüm olarak tavsiye edebileceğim bi şey.keseye uygun ama kortizon içeren bir ilaç MOMECON düzenli sürdüğünüzde 1 hafta içinde çözüm olmazsa bana sövebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: samotth

geçici ama kesin bir çözüm olarak tavsiye edebileceğim bi şey.keseye uygun ama kortizon içeren bir ilaç MOMECON düzenli sürdüğünüzde 1 hafta içinde çözüm olmazsa bana sövebilirsiniz

Alıntıları Göster
    beyler sizlere açıkca belirteyim ben de saç egzeması var 4-5 yıl dır egzema ilaçla geçmez ilaç sadece egzemayı 1-2 aylıgına yok eder sonra tekrar geri gelir egzema yazda hızlı büyür kışta fazla deil ama egzema için en iyi ilaç psovate MERHEM merhem olmassa olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: keddrick123

beyler sizlere açıkca belirteyim ben de saç egzeması var 4-5 yıl dır egzema ilaçla geçmez ilaç sadece egzemayı 1-2 aylıgına yok eder sonra tekrar geri gelir egzema yazda hızlı büyür kışta fazla deil ama egzema için en iyi ilaç psovate MERHEM merhem olmassa olmaz

Alıntıları Göster
    Pardon, ben bir şey merak ediyorum.

Cilt doktorları losyon, antibiyotik falan verip gönderiyorlar da, acaba karaciğerden anlıyorlar mı?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.