Şimdi Ara

Saç dökülmesi ve kepeklenme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba ben 20 yaşında bir erkeğim.Baba tarafında amcamlarım babam yaşlı olmalarına rağmen saçları var kel yok.Anne tarafında dayımlarda amcamlara nazaran biraz saçların önleri açılmış.Her türlü sebze meyve yemekte süt kuruyemişde yerim.
    Tam olarak kaç yaşında başladığımı bilemiyorum ama tahminine göre 16 yaşımdan 19 yaşıma kadar Clean Men şampuan kullandım.Clear kullandığım da kepek ile ilgili bir problemim yoktu.Marketlerden Clear alırken indirimine,kampanyasına göre ve karışık (ferahlık verici _nane etkili)
    Yani sürekli sabit model bir Clear kullanmadım.19lu yaşlarda saçım dökülmeye başladı.Bir dermatoloğa gittim,kan tahlili yapıldı.Herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmadı vitaminler,demir,b12,troid Vs iyi olduğunu ve erkek tipi saç dökülmesi olduğunu söyledi.Doktor ducray şampuan ve bir adet saç spreyi verdi.Saç spreyini kullanırken saçlarım iyice döküldüğünü görünce kullanmayı bıraktım.Şampuanla ortalama 3 ay kullandım bitmesine çok az kalmıştı.Ducray saçlarımı kazık gibi yapıyordu ama bu benim umrumda diilde.Saçlarım hala dökülmeye devam edince ve kepek oluşmaya başlayınca ducrayı bıraktım.Bir abimin tavsiyesi ve araştırmalarında birlikte bıttım sabununa başladım.Sabunun yanında sarımsak,susam ve zeytinyağı kullanmaya başladım yaklaşık 2 ay oldu ama kepek hala devam ediyor.Dökülmeyi durduramamam ve kepeklerimi gördükçe moralim bozuluyor kafama takıyorum.Bugün eczanede saç analizine gittim.Çalışan bayan saçımın köklerinde çok kalın bir tabaka olduğunu ve çıkmaya çalışan saçlarda bu yüzden çıkmadığını söyledi ve bana Bade adında bir marka şampuan önerdi.Tabi ben ilk önce araştırmam gerektiğini söyledim.Yarında başka eczanelere gidicem saçlarıma bastırıcam bakalım onlar ne diyecek
    Bana yardımcı olabilecek varsa lütfen hiç çekinmesin olumlu olumsuz yorumları ihtiyacım var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Erkeklik dökülmesiyse yapacak bir şey yok ama dökülmesini takma geri çıkıyorda olabilir yerine kepek için ise blue cap öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asterix

Erkeklik dökülmesiyse yapacak bir şey yok ama dökülmesini takma geri çıkıyorda olabilir yerine kepek için ise blue cap öneririm

Ne yapıcağımı tam olarak bilmiyorum.İyice kafamda karıştı

• BlueKing43 B kullanıcısına yanıt
    Saçlı derinde kepek için bir neden de stress olabilir stress yağ bezlerini çalıştırıp kepek yapabilirmiş şampuan olarak sadece bebe şampuanı kullan içinde kimyasal yok yağlı maddeler kullandıkça kepek azalmaz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.