Şimdi Ara

Saç Dökülmemesi için

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
1.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli Kardeşlerim Malesef Saç Dökülmesi Hepimizin Problemi.
    Genel olarak ailesel dökülmeler ön planda tutulsada tetikleyen onlarca etmen oluyormuş.
    en önemlisi şampuan...
    Derdim Bi şampuanı Kötülemek Vs kesinlikle değil sadece sizleri bilinçlendirmektir...
    Şampuanınızın içeriğinde bu madde Sodyum lauryl sülfat varsa kesinlikle kullanmayınız.
    Fazla köpürtmeye yarayan bu maddenin esasen Vücut üzerinde 2-3 dakikadan fazla bekletilmemesi gerekmektedir.

Gelelim Asıl hususa bu maddenin saç ile ilişkisi saçlı deriye yaptığı tahribat kısa dönemde saçların çok yoğun dökülmesine sebebiyet veriyormuş.

- Çocuklarda göz gelişimini engeller,
    - Derinin zarar görmesine yol açar,
    - Kök hücrelerine zarar vererek saç dökülmesine sebebiyet verir.(daha cok zararı var ancak burada sacla ilgili olanlardan bahsetmek istiyorum)

Yapmanız gereken şampuan alırken içinde SLS bulundurup bulundurmadığına dikkat etmek. UNUTMAYINKİ Sampuanınız ne kadar köpürüyorsa saçınız ve saç deriniz o kadar çok zarar görüyor.
    O nedenle tavsiyem saçlarınızda aşırı dökülme saç dibi kuruması ve zayıflık varsa kullandığınız şampuandan hemen vazgeçin ve bitkisel köpürmeyen şampuanlara yönelin

• Otacının Gratis ve Watsonlarda satılan doğal şampuanları var mesela.
    Ben bir kere kullanmıştım.

Saç Dökülmemesi için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vega

Otacının Gratis ve Watsonlarda satılan doğal şampuanları var mesela.
    Ben bir kere kullanmıştım.

Saç Dökülmemesi için

Hocam Malesef SLS İbrase Var Yani Bu Şampuanda İçeriyor.
  • Dikkatli okuyun SLS yok diyor şampuanda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vega

Dikkatli okuyun SLS yok diyor şampuanda.

tek nokta odaklı baktığım için okumamışım
  • hocam milletin çoğu sls li kullanıyor saçları maşallah sık yani. bence bizim derimizle alakalı herhalde. bizim ki tepki veriyor yoksa o kadar zararlı olmasa gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şampuanın saç dökülmesi ile hiç bir alakası yok

• quote:

Orijinalden alıntı: de bruyne

Şampuanın saç dökülmesi ile hiç bir alakası yok

Degerli kardesim sls koku tahrip ettigi icin dokulme kacinilmaz oluyor.
    Yuce bilgilerinle kesin hukum koyamazsin.
    İnternet sitelerinde disaridan etki ile sac sokulmez yaziyor tamamen yalan kimse kusura bakmasin
    Bayanlar 1 ay icinde 2 boya yaptirirsa git de gor bakalim nasil dokuluyor.
    Bu konuyu acmamdaki sebep h&s sampuan kullaniyordum ferahlatiyor diyerek tum aileye baslattim ve aile suanda bana sitem eder hale geldi neden mi???
    H&S sampuaanin icerdigi yuksek sls yuzunden.
    Bu yuzden dermoyologa bile gittim.
    İnanmiyorsan buyur dene bak
    3 ay sonra nasil saclarin tutam tutam geliyor.

• Hocam ben de H&S kullanıyorum. Bir de saçım dökülmesin diye saç dökülmesine karşı olanı almıştım Yani ne kullanmamızı tavsiye edersin?

• quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu serhat

Hocam ben de H&S kullanıyorum. Bir de saçım dökülmesin diye saç dökülmesine karşı olanı almıştım Yani ne kullanmamızı tavsiye edersin?

hocam hatay yöresinde yapılan doğal zeytinyağlı sabunları tavsiye ederim.Bahsi Geçen Şampuandan Çok daha uygun fiyatı ve daha besleyici.
    içinde en azından sls yok.
    şuanda sülalede kel yok ama H&S yüzünden ailede saç dökülmesi vuku buldu...
    internette bu durumun ne kadar yaygın araştırabilirsin.
    Sana Fevri Tavsiyem Evet pahalı ama bırak kullanma.
    Burada Bahsettiğim Herşey Bizzat Yaşadığım Durumdur.
    İnanmayan varsa girsin baksın çok evvel saç dökülmem var diye açıtığım konuya...

• Sağolun tavsiyeniz için hocam. O sabunu bir aktara falan sorayım bari.

• En krali yesil sabun bence tas gibi olur saclariniz tas!! Jole ve sampuana kellik ilaci dendigini biliyor muydunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Clear'ın bu serisinde de bahsedilen madde'den var. İddia'nın ne derece doğruluğu var bilmiyorum ama riske girmeyip değiştireceğim ben kullandığımı. Özellikle saçları uzatmaya çalışıyorum başa gelene bak :)
     Saç Dökülmemesi için Saç Dökülmemesi için

• Ac4601 kullanıcısına yanıt
    inanırmısın bilmem ama bu hatay sabun muhabbetini ciddiye aldım aktarın birinden bu sabunu aldım ürün kutuluydu üzerinde naturel vb yazıyordu eve geldim baktım oda neki içindekilerde sodyum hidroksit yazıyor , ilgili firmaya bunu maille bildirdim naturel diye satılan üründe bu tür kimyasallar olup doğal ürün ve hiç katkı maddesi bulunmadığını söyleyip satmanız ne kadar doğru dedim ,

firmanın verdiği yanıt ;

Sizinle telefon görüşmesi yapabilirsek yazdıklarımızın ve söylediklerimizin doğruluğunu anlatmak isteriz. Tel numaranızı bildirmenizi bekliyoruz. Ya da 0 533 760 79 01 no lu tel den bize ulaşabilirsiniz.
    Saygılarımızla,

telefonu bildirdiğim halde aramadılar..

doğal ürün adı altında satılan ürünlerede güvenmemek gerek artık pazarlama doğal ürün adı altında favori olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axelfoly -- 13 Haziran 2015; 12:46:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: axelfoly

inanırmısın bilmem ama bu hatay sabun muhabbetini ciddiye aldım aktarın birinden bu sabunu aldım ürün kutuluydu üzerinde naturel vb yazıyordu eve geldim baktım oda neki içindekilerde sodyum hidroksit yazıyor , ilgili firmaya bunu maille bildirdim naturel diye satılan üründe bu tür kimyasallar olup doğal ürün ve hiç katkı maddesi bulunmadığını söyleyip satmanız ne kadar doğru dedim ,

firmanın verdiği yanıt ;

Sizinle telefon görüşmesi yapabilirsek yazdıklarımızın ve söylediklerimizin doğruluğunu anlatmak isteriz. Tel numaranızı bildirmenizi bekliyoruz. Ya da 0 533 760 79 01 no lu tel den bize ulaşabilirsiniz.
    Saygılarımızla,

telefonu bildirdiğim halde aramadılar..

doğal ürün adı altında satılan ürünlerede güvenmemek gerek artık pazarlama doğal ürün adı altında favori olmuş.

Hocam kutudan ziyade kesme sabun tercih etseydiniz keske

aktarlardaki kutusuz olanlardan mı ?
  • bu orijinal sabun muhabbeti çok belirsiz nasıl bulacağız bilemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: axelfoly

aktarlardaki kutusuz olanlardan mı ?

Aynen hocam ben oyle aldim cok memnunum simdi
    Sac yag dengem bozulmuştu surekli yikamaktan onun icinde 5 gun yikamamam gerekiyormus sukur yaptim ondanda kurtuldum.
    Rahatim cok sukur aimdi dokulen saclarimin cikmasini bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cepAnkara

bu orijinal sabun muhabbeti çok belirsiz nasıl bulacağız bilemiyorum

Hocam aktarlarda bulunan acik sabundan almalisin bide orjinal sabun cok kopurmez.
    Zaten Bana kopuk degil temizligi lazim.
    Bahsi gecen madde sodyum icerdigi icin kopurtme orani cok fazla oluyor.
    Bildiginiz uzre soframizda kullandigimiz tuzun asil ismi sodyum klorur
    Bi nevi sacimiza tuz dokmus oluyoruz.

o zaman bide öyle denerim artık tşk
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.