Şimdi Ara

Sabit ip Ücreti 24.90 TL Oldu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
23.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Artış hızına ben de yetişemiyorum artık..

1 Ocak 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Statik IP hizmetinin fiyatı vergiler dahil aylık 24.90 TL'dir.

Edit: Fiyat arttı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SysEdit -- 6 Ocak 2019; 17:32:36 >

• Sabit İp'nin bize getirisi nedir hocam.?
  • 10 lirada olur 15 lirada olur ttnet ile herşey mümkün

@Thrax

quote:

ADSL hattınız tahsis edildiğinde, aksini belirtmemişseniz Internet'e Dinamik IP ile bağlanmaktasınız (IP numarası, Internet'e giren herkese sistem tarafından verilen kimlik numarasıdır).

Bilgisayarınıza uzaktan erişim yada bir web sayfası yayımı olanağı istiyorsanız Statik IP sahibi olmalısınız. (Örneğin:Video konferans, Uzak Masaüstü Yönetimi, Oyun Sunucusu v.b. işlemlerde)

Statik IP alan kullanıcılar, güvenlik tedbirlerini maksimum seviyede tutmak zorundadırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

10 lirada olur 15 lirada olur ttnet ile herşey mümkün

@Thrax

quote:

ADSL hattınız tahsis edildiğinde, aksini belirtmemişseniz Internet'e Dinamik IP ile bağlanmaktasınız (IP numarası, Internet'e giren herkese sistem tarafından verilen kimlik numarasıdır).

Bilgisayarınıza uzaktan erişim yada bir web sayfası yayımı olanağı istiyorsanız Statik IP sahibi olmalısınız. (Örneğin:Video konferans, Uzak Masaüstü Yönetimi, Oyun Sunucusu v.b. işlemlerde)

Statik IP alan kullanıcılar, güvenlik tedbirlerini maksimum seviyede tutmak zorundadırlar.

Port açabilirsiniz diyorlar heralde.

• Önce adam gibi hizmet verin. Sonra birşeyler satmaya çalışın.
  • Santrele Uzaklık Sorunlarını Çözsseler Helal Olsun Diyecem hepsine Ama heralde onları görebilmemiz için yıl 3021 yılında görecez ozaman santrele uzak kalanlarda hız alabilecektir heralde böyle boş işlerle uğraş vereceklerine kablo ve santrelleri değişssinler.
  • Normalde sabit ip ücreti 2 tl yada 3 tl idi zam yapılmış.Sabit ip ile port açılabiliniyordu sanırım.Ve sabit ip ile güvenlik düzeyi en zirvede diye bilinmekte,bize getirisi sürekli ip yenilenmeme sorunu olmayıp net sorunu azalıyor.
  • o değilde kaçak dt yayını izlemek için ip tv kullanıyorlar bunun için zam yaptılar sabit ipiye

not:ip tv yi tavsiye etmem
  • Hadi ya, yuh+çüş. 2,26 TL gibi bir ücreti vardı. 2 kat zam yapılır mı bre Allahsızlar!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu sabit ip nin bize getirisi nedir yani kârı ne bize ?
  • Evde devamlı açık bir sunucum olsun, tüm Dünya'dan ona ulaşayım diyorsan işine yarar. Yoksa genelde bir faydası yok.
  • özellikle lazım değilse getirisi yok sana. Benım evimde bakıcıyı izlemek için güvenlik kamera sisemi kurulu. Onu izlemek için statik ip gerekli. Normalde dinamik olsa kamera işe yaramayacak o yuzden bana lazım. Ben statiğe geçtiğimde aylık 1 tl idi. SOYguncu telekom. Haram zıkkım olsun. Vatandaşa nasıl geçiririmin derdindeki her birinin ailesinde hastalık eksik olmasın.
  • fili tekel a.... bu ne dir la herşey tek elinde istediği gibi fiyatlarla oynuyo
  • şu sabit ip'in faydasını bilmiyorum ama sabit ip oyun sunucuları kuruyorlar ip değişmeden makina rahatca ilerliyor serverler tek bildiğim bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: wickersan

özellikle lazım değilse getirisi yok sana. Benım evimde bakıcıyı izlemek için güvenlik kamera sisemi kurulu. Onu izlemek için statik ip gerekli. Normalde dinamik olsa kamera işe yaramayacak o yuzden bana lazım. Ben statiğe geçtiğimde aylık 1 tl idi. SOYguncu telekom. Haram zıkkım olsun. Vatandaşa nasıl geçiririmin derdindeki her birinin ailesinde hastalık eksik olmasın.

Dyndns hizmetini kullanin biraz arastirirsaniz internetten modemin her restartinda degisen ip adresini devamli ilan edip guncel tutuyor ve dydns.org uzantili siteden direkt modeminize ve ag icerisine ulasabiliyorsunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxi909

quote:

Orijinalden alıntı: wickersan

özellikle lazım değilse getirisi yok sana. Benım evimde bakıcıyı izlemek için güvenlik kamera sisemi kurulu. Onu izlemek için statik ip gerekli. Normalde dinamik olsa kamera işe yaramayacak o yuzden bana lazım. Ben statiğe geçtiğimde aylık 1 tl idi. SOYguncu telekom. Haram zıkkım olsun. Vatandaşa nasıl geçiririmin derdindeki her birinin ailesinde hastalık eksik olmasın.

Dyndns hizmetini kullanin biraz arastirirsaniz internetten modemin her restartinda degisen ip adresini devamli ilan edip guncel tutuyor ve dydns.org uzantili siteden direkt modeminize ve ag icerisine ulasabiliyorsunuz

Veya 'No-ip'

Tabi bedeli var, TTNET kadar fahiş olmasıda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu ttnet at hırsızı resmen. Ezelden beri statik ip kullanırım. %150 zam yapıp 2 liradan 5 liraya çıkardılar. Telefon açtım iptali için. Neymiş efendim telekom müdürlüğüne gidecekmişiz. Sinirlendim o hızla tivibu aboneliğimi iptal ettim ve telefonda iptal etmezlerse ttnet aboneliğimide sonlandırıcam. Ayda 75 lira internete para veriyorum yetti
  • Konuyu canlandırmakta fayda var ttnet sessiz sedasız 5TL olan statik ip ücretini 1 Mart 2014 den itibaren 9 TL yapmış.

http://www.ttnet.com.tr/bireysel/Hakkinda/duyurular/Sayfalar/1-mart-2014-statik-ip-tarife-guncellemesi.aspx
  • Şimdi 4440375 den telefon geldi açtığım da statik ip ücreti 1 MART'dan itibaren 9 TL olacaktır dendi. İşim gereği statik ip kullanmak zorundayım, TTNET'i yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum ama bu son telefondan sonra pes diyorum artık. Basit bir şey için 9 TL ödemek niye. TTNET ile yolları ayırmanın zamanı geldi, kablo net vb. firmaları araştırıp TTNET'i iptal ettireceğim.
  • farklı firmalarda da değişiklik olmuş. ortalama 2.5 tl olan tutarlar 5 tl olarak güncellenmiş.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.