Şimdi Ara

Sabırlı olan kazanacak sabırsız 2 kat paraya kart alıp ağlayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
4.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 aydır şuraya acele etmeyin diyorum.

750 850 dolarlık 3080 ler ülkemizde 1350 dolarlara satılıyor.

650 dolarlık rx 6800xt 1100 dolara satılıyor

Tek bir sebebi var. Şuan stok sorunu var. Kartı gidip amazondan alamıyoruz (abd). Satıcılarda para göz oldukları için aç gözlüler fahiş kar koyuyor.

Eveeeet

Sabırlı olalım diyorum 3070 3080 çıktığında. Amdyi beklemek lazım diyordum. Gayet güçlü 2 tane kart çıkardılar. 1080 1440p yani oyuncuların yüzde 90ımın oynadığı çözünürlükte 3080'i dağıtan eline veren hemde referans modeli her marka yaptığı için ucuza alınabilecek bir büyük Navi geldi.

Ama rt diye ağlamaya gerek yok. Dün 2080ti'I 1200 dolar verirken nasıl sustuyssnız veya çöp 2070s e 5500tl..

6800 xt hem rt hem rasterization da 2080ti'I biçmiş doğranmış kan ağlatmış. Hmmmmn

Neyse gene sabır diyorum çünkü 650 dolarlık referans kartı utanmadan sıkılmadan 1100e sattılar satıyorlar.

Bu karta o parayı vermek en hafifi ile mallıktır. Saflıktır.

Sabırlı olun

2 aya stok sorunu büyük ölçüde çözülecek

Ayrıca nvidia abartarak çıkardığı çöp 3070 kartı fena dağıldı ve hurdaya çıktı Rx6800 karışısında. 3070ti geliyor. Ve tahminen ocak gibi kart çoktan satışa çıkar.

16gb vram olur mu bilmem ama Gddr6x olacak. Transistor sayısı artacak. Ve bence Rx6800 ile denk olup rt olarak ezecek.

Fiyatıda denk olursa ben 3070ti alabilirim. Şuan kafamda rx 6800 var

Yani gördüğünüz gibi sabırlı olucna amazondan istediğimiz kartı çok ucuza daha doğrusu makul fiyata alabilmek değil tek kazanç. 2. Si daha iyi kart alma şansı.

RT ile işi olmayan 4k oyun açmayan insanlar için 3080 yerine 6800 xt daha GÜÇLÜ VE Hızlı daha çok fps veren bir çözüm. Hemde daha ucuz. Trde 350 dolar fark var. R5 5600x parası ;)

Kendinize iyi bakın. Oyun dünyanın sonu değil. Sabırsız olan hayatta her zaman kaybeder yeğen...

Atlamayın firmaların oltalarına. Ne nvidia ne amd de stok sorunu yok. Adamlar şuan deli gibi çip üretiyor. Aralık'taki holiday seasona kart stoğu yapmaya çalışıyor.

Evet ocakta stok bulamazsınız. Abd yi konuşuyorum. Malum en ucuz donanım orda ve amazon iyi çalışıyor

Ama şubatta stok sorunu kalmaz dostlar. Ayrıca dediğim gibi 3070 çöp çıktı ama 3070ti bence iyi olacaktır.

Yani yeni kartlar çıkıyor hala kimse tüm kartlarını dağıtmış masaya koymuş değil.

R5 3600 rekor kırdı 100 bin adet satıldı.

Dünyada senede 250k pc satılıyor. Ve bu satış rakamı büyük rekor. Ama hala r5 3600 bulmak kolay. Yani merak etmeyin

Ps4 114 milyon sattı hala satılıyor dostlar. Hala.. Ps5 farklı olmayacak.

Boş yere panik yapmayın. Ekran kartı alabileceksiniz

Mesele şu aib daha iyi soğutmalı kart almak varken basit referans karta rx 6900xt parası veriyorsunuz şuan...

Bu kazığa gelmeyin

3 aya şurda 2080ti katili 2080ti biçer döver 2070s mezar kırıcı 3070 tokatlayıcı kartları çok daha makul fiyatlara alacağız ve güzel oyunlarımızı oynayacağız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMD KÖLESİ -- 21 Kasım 2020; 12:31:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMD KÖLESİ

Hhaahhajaj

Tamam hocam 650 dolar mağza karı lojistik dahil satılan kartı 1100 dolara alın ne diyim

İlk bende olcak takıntısı yüzünden arada giden para ile anakart +r5 5600x alınıyor

• Zenginin parası züğürdün çenesi durumu. Adam sinirlenmiş parası olan alıyor diye . Parası olan neden ağlasın hahaa . 2. El araç piyasasında da var bunlardan. Kendi alamıyor herkes beklesin derdinde. Benle beraber sizde acı cekiiiiin🤣🤣

• quote:

Orijinalden alıntı: fero01

Zenginin parası züğürdün çenesi durumu. Adam sinirlenmiş parası olan alıyor diye . Parası olan neden ağlasın hahaa . 2. El araç piyasasında da var bunlardan. Kendi alamıyor herkes beklesin derdinde. Benle beraber sizde acı cekiiiiin🤣🤣

+1

Alabilecek durumu olan alır keyfine bakar bunun gibilerde milletin derdine düşer  

• 3 ay sonra dolar 9 tl seviyesine gelince ne sevinecek ne de üzülecek yerimiz kalıcak, aklı olan varsa stokta bulur bulmaz alsın amazondan ...

• parası olan için bu konu değersiz. ancak parasi olmayan adam bu konuyu dikkate alacak. arkadaş fifa 21 aldı 420 tl ye. 1 ay sonra 220 tl ye düştü. bir ay sabretsen mesela belesten 200 TL kar ancak sabır önemli işte

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Holiday Season dediği şey nedir ?

• ha gayret. kartlar senesını dolduracak senın dedıgın fıyatlara ınecek 

• quote:

Orijinalden alıntı: Kwanon

Holiday Season dediği şey nedir ?

Aralık, christmas abd de holiday denir. Çünkü insanlar yıllık izne çıkıyor. Avrupada.

İnsanlar hediye alır ailesine vs

Konsol satışı her yıl bu sezonda patlar..

Şuan insanlar evde olduğu için teknoloji ürünü fazlaca alıyor normalde satışlar düşüktü özellikle pcde

Hatta 2015 de btc patlayınca ekran kartları fiyat uçmuştu. Talep orda arttı. Ama firmalar buna ayak uydurdu

Şimdi de pandemi var

Ama holiday season ve öncesi kara cuma zaten abd de stok eritilen sezonlar. Stok derken trde 4 senede satılan üründen bahsediyorum.

• Acele etmeyin diyorsunuz da, dün 1tl olan bugün 2tl olmuş, yarın 3tl olmayacağının garantisi yok.

• Sen psikolojim bozuk diye foruma konu açan kişi değil misin.. bi ara yoktun sanırım tedavi oluyordun ama tedavin olumlu sonuçlanmamış gibi gözüküyor.

• Stok sorunu olduğuna hiç bir zamam inanmıyorum. Nvidia piyasaya 3-5 model göndererek tüketicinin gazını aldı haliyle kart az olduğu için aç gözlü satıcılara yaradı. Az model göndermesinin sebebi Amd den gelecek yanıttı. Amd den dişli kartlar gelmeseydi Nvidia elindekileri piyasaya salacaktı nasılsa rakip yok diye . Rakip olmadığı içinde ti ve süperler ya hiç gelmeyecek yada geç gelecekti . Amd sert yanıt verdiği için şuan Nvidia ti ve süperler üzerine yoğun mesai harcamaya başladı belkide halı hazırda elinde ti ve süper kartlar vardı fakat ek performans artışıyla piyasaya sürmeye başlayacak. Yani kısacası Nvidia rakipten yanıt gelene kadar kartları ucundan gösterip göz dağı verdi rakipten iyi bir karşılık alınca da mücadele edebilmek için güncellemeye gitti . Aynı şey geçen seridede oldu Amd 5700 ve 5700xt modelini çıkarmasaydı belkide Nvidia tarafından süper kartlar gelmeyecekti.

• Bu arkadaşın böyle bir tantanası daha vardı bu forumda. 2080 sahipleriyle alay etti durdu, böyle wall of text, kutsal kitap gibi indirmiş, sonra geldi "gendimi gaybettim" diye özür dilediği başka bir başlık açtı.

Nasıl bir sıkıntıdır anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Sen psikolojim bozuk diye foruma konu açan kişi değil misin.. bi ara yoktun sanırım tedavi oluyordun ama tedavin olumlu sonuçlanmamış gibi gözüküyor.

Terbiyeni takın. Psikolojisi bozuk olan sensin herhalde iftira atıyorsun.

Dikkat bozukluğun ve hiper aktivitem var. Psikolojik bir şey değil. Gayet yaygın. Malları sinir etmek keyif veriyor.

Psikolojinin ne olduğunu bilmeden konuşma şimdi bas kit hadi

• quote:

Orijinalden alıntı: LeftEyeNine

Bu arkadaşın böyle bir tantanası daha vardı bu forumda. 2080 sahipleriyle alay etti durdu, böyle wall of text, kutsal kitap gibi indirmiş, sonra geldi "gendimi gaybettim" diye özür dilediği başka bir başlık açtı.

Nasıl bir sıkıntıdır anlamadım.

Bak şimdi burayı iyi oku

Hayatta bir hikayeyi anlatırken her zaman iki tarafını da anlamalısın.

Ben 2080ti almayın, 3070 ve 3080 ucuza gelecek, gelmezse amazondan alırsınız yazdığımda bana fakir ezik gibi hakaret eden 10larca okb çıktı. Sen onları unuttun mu? Yoksa sende mi onlardan biri olduğun için böyle yazıyorsun şimdi?

Bende sorna adamlara tepki olsun diye sinir etmeye başladım. Başardım da. Belli ki seninde canın sıkılmış. Hayırdır elinde mi patladı hantal kazık kartın?

Özür dileme sebebim de bu okblerin seviyesine inip muhatap alıp cevap vermeyi kendime konduramamamdı.

Olayı istersen çarpıtma. Okblerin sinir etmek bir haz veriyor doğru. Kime vermez ki

Özellikle karşındaki kimdir bilmeden fakir ve ezik diyen işsizleri görünce

Gene aynı şeyi diyorum.

13000 TL etmez 3080. Sen al ben gene geçerim dalgamı. 2 3 ay sonra 3080 kutu açılışı konuma beklerim seni. Amazondan stok gelsin gör bakalım kaç paraya almışız, he birde asıl buradaki kazıkçılar o kartları ne kadar indirime sokacak onu da görürsün

Hadi yol al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoCat -- 23 Kasım 2020; 9:34:55 >

• teknoCat kullanıcısına yanıt

Kardeşim senin alelâde bir forumda insanlarla iletişime geçmene mâni sıkıntıların var. Bende işlemez, anama sövsen ":D" atarım, beyhude çabalıyorsun söyleyeyim.

Yol al, ikile falan böyle ilgi de çekemezsin. Biz de yaptık bu trollük işini, yöntemin de bozuk senin, psikolojin de.

• Kanka ne kadar daha bekleriz 1 aydır bekliyorum.

• Adam gayet iyi niyetli bir konu açmış, gayet pozitif şeyler yazmış. Konunun altına yazılanları anlamak gerçekten mümkün değil.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.