Şimdi Ara

Sabiha Gökçen'de yarım litre su 8 TL! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
4.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşte buna bazıları diyor ki işine gelirse alırsın gelmiyorsa boş yapma.
    Bu şerefsizliği böyle savunuyor bazı insanlar. Hatta bazıları oranı çoğunluk olarak değiştirebiliriz.
    Ülkede ticari ahlâk resmen yok seviyesinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen sene ercan havalimanında aç susuz 7 saat uçak bekledim. artık dedim wc den içeyim suyu. ama tuttum kendimi. uçağa binince 3 şişe su içip 2 tane sandviç yemiştim. millet deli gibi alışveriş yapıyordu valla. herkes birşeyler yiyip içiyordu. tabi dolar euro çok. bizim gibi cepte 2 3 tl yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FD1540C7 -- 1 Ağustos 2020; 8:32:28 >
  • ABD de fiyatlar dışarıyla aynı neredeyse. 17 dolara 3 çeşit yemek + kola almistim JFK’da. O’hare de ise 2 simit, 2 krem peynir ve 1 portakal suyuna ise yaklaşık 5 dolar ödemiştim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Elk.de kullanıcısına yanıt
    İc hatlarda da durum aynı

• Dunyada havalimanlarinda da pahalidir ancak disariya gore bu kadar farki cogu yerde goremezsiniz.

ornegin kendi para pirimiyle 0.5 -1 birime satiyolarsa havalimaninda 2-3 arasi olur

• REV0 R kullanıcısına yanıt

İngiltere'de birayla suyun parası aynı.

yani 1 pound'a 1 kasa su alırsın. 

2 litrelik su 0,17 penny

2 litrelik kola 0,39 penny

10 adet 330 ml coca cola 3,60 pound adeti 0,36 penny.

İngiltere'de 10 pound'a bile 1 hafta yetecek yiyecek alabilirsin.

ayrıca bazı AB ülkerlinde su bedava veya bedava yakın. (eğer yanlış hatırlamıyorsam) kaynak suları evlere bedava olarak dağıtılıyor. parayla satılanlarda ise 6 aylık veya yıllık küçük bir meblağ alınıyordu. zamanında ayna programında duymuş olabilirim. 

• quote:

Orijinalden alıntı: Elk.de

Şöyle izah edeyim..

Havaalanında polis kontrolünden geçtikten sonra,artık Türkiye topraklarını teorik olarak terketmiş sayılırsınız.

Tabiatıyla bu bölgede fiyatlar,tüm uçuş yapılan ülkelerin su fiyatı ortalamaları alınarak belirlenir.

Uçuş yapılan ülkelerdeki fiyatlar pahalı olduğundan,maalesef sonuç böyle olabiliyor.

Ben bu işin çözümünü buldum,içerde bulunan mescitlerde abdest alırken bedavaya musluktan suyumu içiyorum

Selam ve dua ile

Hiç havaalanından başka yerde çalışmadım. Düz palavradır bu anlatılan gerekçe. Klasik turist kazıklama onursuzluğundna başka hiçbir açıklaması yoktur. Gider farklılığından kaçınılmaz olan pahalılığın da iki katını geçer fiyatlar havaalanlarında. Sabiha-Atatürk-İstanbul'da durum aynıdır.

• NoyanDervis kullanıcısına yanıt

Açıklamaya bak. yazıklar olsun.

• Padişahımız çok yaşa.

• quote:

Orijinalden alıntı: enizam

Almanya'da markalı 0.5 litre su 0.48-0.58€ arası, ki bu pahalı bir su.
    Polis kontrolünden geçtikten sonra elin mahkum olduğu için istedikleri gibi geçiriyorlar demek daha doğru olur.

adam markete 30 - 40 tane cam ve plastik şişe bıraktı 10 euro'yu kaptı. yani Almanya'da satılan şeylerin hesaplarken bunuda göz önünde bulundurmak lazım. zira Almanya'da aşırı derecede yaygın bir durum. 

adam cam şişedeki 1 litrelik suyu 39 cent'den aldı. bizdeki 0,75 litrelik cam şişe suyu 6,25'den satıyorlar! 🤬 afedersin ama 'üstüne bi zahmet oturun' demek istiyorlar!

https://www.migros.com.tr/pinar-su-cam-sise-075-l-p-7b02ab

• quote:

Orijinalden alıntı: NoyanDervis

Kalbini de kırmak istemiyorum ama zaten ömrü hayatında yolun düşmemiş bile havalimanına , burada millete soruyorsun fiyatları. Be kardeşim öyleyse sana ne ya ? Neyin propagandasını yapmaya çalışıyorsun. Sana ne. 8 tl olsa ne olur 80 tl olsa ne olur alan alır pahalı bulan almaz serbest piyasa diye bir şey var.

Hakikaten yuh be Sırf bu cevabı yazmak için bloğunuzu kaldırdım, çok fena hissettiriyor bilginiz olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlarım serbest piyasaya, litresi benzinden pahalı su satılır mı bir de cidden orası havaalanı diye savunan var

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-13B66B2D0

üstte anlattığım dolmuş ve Alman olayına bir bakın.   bu olaya hem tanık oldum, hemde benzer bir olayını ana haber bültenlerinde gördüm. yani baya yaygın bir durum.

ayrıca Alanya'da hemen sahildeki bakkallardan yada sahilin ilerinsindeki migros'dan alışveriş yapmak yerine, sahilin 2 sokak arkasındaki bimden alışveriş yapan turistler gördüm. hatta marketin çoğunluğu turist idi. tek bir tane su almış olan, yada bim markalı ürünlerden bile alanlar turistler vardı, çok şaşırmıştım.

Nitelikli insanlar ve emekleri değerli, niye gidip sahildeki ayak takımını zengin etsinler ki? Migros pahalı demişlerdir onlar da Bim'e gidiyorlardır...

Kafa, anlayış farkı bunu gerektirir. Geldikleri yerdeki fiyatları görünce biz üzülüyoruz, onlar da görünce inanamıyorlardır

• Orada kaç kere yemek yedim acayip pahalı maalesef. Bunun sebebini kendilerine sorarak öğrenebilirsiniz.

Kira bedelleri çok yüksek, mecbur fiyatları yüksek tutmak zorundalar. Gayet basit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: therkut

Ömrü boyunca yolu düşmeyecek milyonların oy'unu almak için havaalanı ile propaganda yapanlara da tepki gösterdiğini görmeyi iple çekiyorum. Ne de olsa çok müslümansınız, adalet sizin için olmazsa olmaz. Pardon şahsım adalet sisteminde adalet size kadardı değil mi? Unutmuşum.

Alıntıları Göster

teşekkürler therkut kardeşim. benim adıma 10 numara cevap vermişsin.

bence bu gibi insanlar (noyandervis) birazcık erdem kullanmalı ve susmalı, diyeceğim.. ama yine laf yetiştirmeye gelirler. adam "sen hiç uçağa binmedin, o suyla senin işin olmaz" deyip beni eleştiriyor. yav arkadaş senin liderin yurt dışından, Türk askerine kurşun sıkan, tedavi ettirmek ve sınırı geçirtmek için 1000lerce işid'li ve pyd'li getirmedi mi uçakla? bedava lahmacun ziyafeti çekmedi mi bunlara? milyonlarca dolar harcamadı mı? gap havaalanı'nda kurbanlar kesilmedi mi?

velhasıl, hiç uçağa binemedim diye, 8 TL'den kazıklı su içmedim diye, ben mi suçlu oldumda beni eleştiriyorsun! yani yazıklar olsun! zaten aynı gemideyiz birlikte batacağız! ama senin o çok övdüğün şahıslar filikalarına binip kaçacak! meşhur Ana sözünün dediği gibi: "herkes kendini kurtarır, olan sana olur"

not: ben muhalifim ama deli gibi diğerlerinede eleştiriyorum. çünkü ben at gözlüğü takmıyorum!

• geçen sene orada su 5 liraydı zam gelmiş demek. orada starbucks burger king gibi zincir yerlerde de fiyatlar normal yerlere göre pahalı. Ama neyin fiyatı aynı? sigaranın  

• tubytube kullanıcısına yanıt

aynen öyle. misal Almanlarda inanılmaz bir geri dönüşüm merakı var. evlerinde cam ve plastik şişeleri biriktirerek marketlere satıyorlar, veya süper indirimler alıyorlar.

• çok dert olduysa tuvalete girip beleş içseydin

• Valla 30dan fazla havalimani gormusumdur.Bir cogu merkez fiyatlariyla ya ayniydi ya 1 euro fazlaydi.Tr ye donus yolumda pegasusta yemek daha pahali diye havalimaninda yediigim cok oldu.Turkiyedeki fiyatlandirma cok sacma.Hersey cook pahali

• Maaş verirken afrika ülkelerinden beter, mal satarken Avrupa dan önde gidiyorlar. Maşallah. Ayasofya da açıldı elhamdülillah

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.