Şimdi Ara

Sabancı Üniversitesi neden tavsiye edilmiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
10.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mühendislik için forumda Boğaziçi, ODTÜ, Bilkent, Koç , İTÜ yazılıyor direk ideal üniversitelere. Çoğu kişinin üniversite sıralamalarından arattığında EE, Bilgisayar, Endüstri mühendisliğinde Sabancı Üniversitesini bulamadığından bu üniversiteden haberdar olmadığını düşünüyorum. Hem Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programı adı altındaki sistemleri, hem İstanbul'da olması hem de yurtdışı bağlantıları (ŞU liste yeterli) ile bence en tercih edilesi üniversitelerden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EvoRoncatto -- 24 Haziran 2015; 19:17:31 >

• Sabanci bir zamanlar Turkiye'nin en iyi vakif universitesiydi. Fakat sonra burssuz taban puanlarini iyice dusurduler, kontenjanlari arttirdilar ve okulun kalitesi dustu. Koc'a gecen hocalari oldu. Elbette hala cok iyi bir okul, fakat diger saydiklarinizin klasmaninda oldugunu maalesef simdilik zannetmiyorum.
  • Sabanci bir zamanlar Turkiye'nin en iyi vakif universitesiydi. Fakat sonra burssuz taban puanlarini iyice dusurduler, kontenjanlari arttirdilar ve okulun kalitesi dustu. Koc'a gecen hocalari oldu. Elbette hala cok iyi bir okul, fakat diger saydiklarinizin klasmaninda oldugunu maalesef simdilik zannetmiyorum.
  • ben gittim 4-5 kez sabancıya sınıflar amfiler falan mükemmel.bütçe çok büyük.öğrenciler de temiz yüzlü düzgün insanlar siyasi olay da yok.pakistan başta olmak üzere baya yabancı var, yabancı hoca da baya var bence de tercih edilesi bir üniversite.

ama bana çok sıkıcı geliyor, hem uzak hem de fazla sessiz.kendimi 4 veya 5 sene orada okuyor olarak göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gotama

Sabanci bir zamanlar Turkiye'nin en iyi vakif universitesiydi. Fakat sonra burssuz taban puanlarini iyice dusurduler, kontenjanlari arttirdilar ve okulun kalitesi dustu. Koc'a gecen hocalari oldu. Elbette hala cok iyi bir okul, fakat diger saydiklarinizin klasmaninda oldugunu maalesef simdilik zannetmiyorum.

Hocam şu an Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesine 270 civarı öğrenci alıyorlar ve %60-65 civarı burslu öğrencisi var. 2. seneden sonraki bölüm seçimleriyle birlikte 6 tane bölüme bölündüğü için az sayıda öğrenci oluyor ve standartlar da yükseliyor gibi.Ben ciddi olarak düşünüyorum Bilkentin önüne yazmayı.
  • Yo, size katiliyorum, Sabanci cok iyi bir okul, fakat demek istedigim baslangictaki ivmesini yitirdigi. Bu, toparlanamayacagi anlamina gelmiyor. Her bolumunde cok iyi hocalar var. Koc, Bogazici ve Sabanci bizim yerli Ivy League'imiz gibi. Asla bir kayip olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metu-aeromech

ben gittim 4-5 kez sabancıya sınıflar amfiler falan mükemmel.bütçe çok büyük.öğrenciler de temiz yüzlü düzgün insanlar siyasi olay da yok.pakistan başta olmak üzere baya yabancı var, yabancı hoca da baya var bence de tercih edilesi bir üniversite.

ama bana çok sıkıcı geliyor, hem uzak hem de fazla sessiz.kendimi 4 veya 5 sene orada okuyor olarak göremedim.

+1 Ben de üniversite gezisi sırasında gittim imkanlar ve standartlar çok yüksek gibi diğer gezdiğim Boğaziçi, İTÜ'ye göre. Koç'u görmedim. İstanbul'u çok bilmediğim için uzaklıkla ilgili fikrim yok fakat şehre ulaşımın kolay sağlandığını öğrendim öğrencilerden.İngilizce eğitiminin de çok sıkı olduğunu duydum, okuldan bahseden öğrencileri de sık sık ingilizce kelimeler kullanmak zorunda kaldılar Türkçe karşılıklarını bulamadıklarından.

• Dr John H. Watson kullanıcısına yanıt
    şehre ulaşım kolay shuttlelar falan var 5tlye taksime götüren, sorun zaman.

bu arada biraz kötülüyormuşum gibi durmuş da bu sadece benim fikrim.ben okuluma 1.5 saat yol giderek varıyodum artık yol gitmek istemediğimden böyle geliyor bana.
    yoksa çok iyi okul
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terrence96

bu arada biraz kötülüyormuşum gibi durmuş da bu sadece benim fikrim.ben okuluma 1.5 saat yol giderek varıyodum artık yol gitmek istemediğimden böyle geliyor bana.
    yoksa çok iyi okul
    işi ticarete döktüler
    geçen sene düşük puan almıştım
    bana sabancıyı kazanabiliyosun dedi ailem
    ben de yok artık dedim ve hakikaten de kazanabiliyormuşum
    senelik 50 bin di yanlış hatırlamıyosam
    gitmek istemedim çünkü gitsem yazık olacaktı o paraya,sabancının dersleri çok ağır duyduğum kadarı ile ve o derslerde çuvallardım yüksek ihtimalle
    bence kalitesini düşüren etkenlerden biri bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: metu-aeromech

yoksa çok iyi okul

Kampüsteki yurtlarda kalınca sıkıntı çıkmaz heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: R3DROS3V3RTIGO

işi ticarete döktüler
    gitmek istemedim çünkü gitsem yazık olacaktı o paraya,sabancının dersleri çok ağır duyduğum kadarı ile ve o derslerde çuvallardım yüksek ihtimalle

Hocam Sabancıda burssuz kontenjanı biraz fazla olduğundan dolayı burssuz sıralaması geride.Fakat burslu öğrenci sayısı da rakiplerinden daha fazla.Zorluk olarak ise bir Bilkent'in, ODTÜ'nün daha zor olduğunu biliyorum.Ki zorluk da kaliteyi düşüren bir etken değil bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvoRoncatto

quote:

Orijinalden alıntı: R3DROS3V3RTIGO

işi ticarete döktüler

Hocam Sabancıda burssuz kontenjanı biraz fazla olduğundan dolayı burssuz sıralaması geride.Fakat burslu öğrenci sayısı da rakiplerinden daha fazla.Zorluk olarak ise bir Bilkent'in, ODTÜ'nün daha zor olduğunu biliyorum.Ki zorluk da kaliteyi düşüren bir etken değil bence.

tabiki değil
    ben burssuz puanını düşürmesinin kalitesini düşürdüğünü dile getiriyorum

• Ben sabancıda okuyorum tam burslu .Okulun burssuz puanları düştüğü doğru ancak okul burssuz kontenjanlarini nerdeyse yari yariya düşürdü ve bu puanlari yüksek ihtimalle artacak demek 😁
    Ayrıca endüstri ilk ayrıldığında bir çok öğrenci sabancı endüstri kontenjanını ayırdığından haberi de yoktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tazefasulye34 -- 6 Şubat 2016; 23:10:32 >
  • Okulun interdisipliner yapisini araştirmanizi öneririm isterseniz bilgisayarla ekonomi çift anadal yada elektronik okurken psikoloji yandal da yapabilirsiniz . Hem mühendislik okurken kendini twmel bilimlerde geliştirmek isteyen öprenciler için fizik kim mat yandallari var.ayrica bir arkadaşım 1. Sinifta projeye katilma şansı elde etmişti(kabul edilmek kolay mı zor mu bilmiyorum da yani 1. Sinifin 1. Ayinda girdi işte çocuk)hazirlik olduğum için fakülte derslerine girmedim bu sene 1 e geçtim sorunuz olursa sorabileisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: tazefasulye34

Okulun interdisipliner yapisini araştirmanizi öneririm isterseniz bilgisayarla ekonomi çift anadal yada elektronik okurken psikoloji yandal da yapabilirsiniz . Hem mühendislik okurken kendini twmel bilimlerde geliştirmek isteyen öprenciler için fizik kim mat yandallari var.ayrica bir arkadaşım 1. Sinifta projeye katilma şansı elde etmişti(kabul edilmek kolay mı zor mu bilmiyorum da yani 1. Sinifin 1. Ayinda girdi işte çocuk)hazirlik olduğum için fakülte derslerine girmedim bu sene 1 e geçtim sorunuz olursa sorabileisiniz
    Up
  • quote:

Orijinalden alıntı: mofarah

Up

Alıntıları Göster
    Tuzlada okunmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonics093

Tuzlada okunmaz.

Alıntıları Göster
    Koç vs Sabancı

İkisinide ziyaret ettim. İkiside ulaşım olarak zor. Sabancı daha zor. Ve Sabancı şehire uzak. Koç kampüs olarak Sabancı'ya nazaran daha küçük. Yurt odaları neredeyse aynı. 2 sene önce kontenjan arttırdı SU. Puanları aşağı çektiler. Öğrenci kalitesi düştü diyorlar. SU sonradan bölümünü seçme gibi bir fırsat sunuyor. Koç'ta var mı bilmiyorum. Ben olsam Koç yazardım. Veya Sabancı. Bak bilemedim şimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Senceroo

Koç vs Sabancı

İkisinide ziyaret ettim. İkiside ulaşım olarak zor. Sabancı daha zor. Ve Sabancı şehire uzak. Koç kampüs olarak Sabancı'ya nazaran daha küçük. Yurt odaları neredeyse aynı. 2 sene önce kontenjan arttırdı SU. Puanları aşağı çektiler. Öğrenci kalitesi düştü diyorlar. SU sonradan bölümünü seçme gibi bir fırsat sunuyor. Koç'ta var mı bilmiyorum. Ben olsam Koç yazardım. Veya Sabancı. Bak bilemedim şimdi.

Sonradan bölüm seçtiren Sabancıdan başka üniversite var mı bildiğiniz?
  • Sadece bolum degistirebilme ozelligi ile dahi tercih edilebilir şahsen. Tavsiye etmeyenler sanirim burssuz ogrenciler nedeniyle onyargili yaklaşmış.
  • Koç bilkent sabanci bu 3u baska derya. Bana gorede siralama koc sabanci bilkent . ki tercih siralamamda boyle olacak sabanci tutar gibime geliyor.gelin beyler sabancida bulusalim
  • Sabanciya İstanbul da muamelesi yapmayin konumu gercekten cok kotu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.