Şimdi Ara

Sabahlayınca Oluşan Enerji Patlaması?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 17 saat 4 dakika
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • m f i (3 mesaj) barryallenn (2 mesaj) Moueson (1 mesaj) mumuş (1 mesaj) Guest-8FB5351A6 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7 mesaj) Mobil (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. ben tüm gün pc başında oturan birisiyim. odamda bench press + ağırlık istasyonu dahil birçok spor aleti var ama hiç spor yapasım gelmiyor ta ki gece uyumayıp sabahlayınca güneş doğduktan sonra enerji patlaması oluyor, pcden g. kaldıramayan ben tüm katı süpürüyorum, + egzersiz ve bench pres, biceps + oda da ne alet varsa çalışıyorum ve dışarı çıkıp gezesim bile geliyor korona olmasa.

dün uyudum bu sabah uyandım bugünde hiç spor yapasım yok sabahtan beri pc başında oyun oynadım.

bigün bi bipolar facebook grubunda bundan bahsettim (bu arada bipolar teşhisim var) herkes bunun kendisinde de olduğunu söyledi, hatta doktorların bilimsel çalışma olarak depresyonda olan kişilere bunu uyguladığını söyledi (nekadar doğru bilemiyorum, bilgisi olan var mı? )

aynısı başına gelen var mı? sabahlayınca enerji düzeyinizde değişme oluyor mu?

bi yerden duyduğuma göre sabahlayınca uykusuz kalınca vücut strese giriyor beyin tüm algılarını açıyormuş dışardan gelecek tehlikelere karşı bu yüzden olabileceğini düşünüyorum

|
    |

• Evet, bende enerji patlaması gibi olmadı fakat sabahlayınca bambaşka birine dönüşüyorum ve genel olarak olumlu yönde oluyor bu değişimler. Konuşkan, mutlu biri oluyorum bir anda, beyin dopamin salgılıyor uyumadığı zaman. Tabii uyuduktan sonra hepsi gidiyor yine depresif ve suskun birine dönüşüyorum.

Bir ara resmen normal hissetmek için uyumuyordum, ama sonra uykusuzluğun yan etkileri vesaire pek yapamadım. Ama depresyondaki biri bunu deneyip kendini iyi hissedebiliyor.

• barryallenn kullanıcısına yanıt

kesinlikle o değişim için uyumamayı düşünüyorum, acaba bunun bi çözümü yokmudur? dopamin diyeti mi yapmak lazım acaba.

benim tahminim tüm gün oyun oynayarak dopamini mahfediyorum o yüzden böyle oluyor, olabilir mi?

• Bende de bir cin gibilik, uyumakta zorlanma vs. oluyor belli bir miktar uykusuzluktan sonra. Vücut bir ayarlama yapıyor diye düşünürüm ben de hep.

• Sabah enerjik hissediyorsun ama öğlene doğru bir bitkinlik çöküyor.

• Hocam dopamin diyeti yapılabilir aslında, ben denemedim belki de gerçekten işe yarıyordur, fakat hiçbir şey yapmama fikri bana bunaltıcı geliyor. Yani o diyetin sonunda "yeter lan" diyip pc başında takılabilirim ben, yani detoks'tan sonra yapacağın net bir şey lazım. Nedir mesela ders çalışmak olabilir, 1 gün boyunca diyeti yaparsın, diyetin sonunda da sürekli bilgisayara oturmamak için kendini durdurman ve yalnızca ders çalıştıktan sonra bilgisayara geçmen lazım. Öbür türlü yine bilgisayara sararsın. Detoks yapıp, ödül sistemi kurulursa bu iş tamamdır bence. Tabii yapması müthiş bir istikrar istiyor.

• 2 hafta sonra tekrar aynısını yaşadım :D normalde dambılı alıp bikere bile kaldırmaya bile erinen ben, sabahlayınca 30 dakkalık ağırlık antrenmanı yaptım :D

umarım bi yolunu bulurda şuan ki halimin sürekli olmasını sağlarım.

• Tüm gün PC başında hareketsiz kalmak çok sıkıntılı bir durum . Arada yürüyüş için falan dışarı çık temiz hava al. Yoksa zamanla kas boyun eklem ağrıları başlayacaktır. Ayrıca yeterince güneş almadigin için vitamin eksiklikleri de ortaya çıkacaktır.
  • Gün doğumunda saat yaklaşık sabah 5’den sonra vücudundaki bütün hormonlar maksimum seviyede salgılanır. Vücuda enerji basılmasının sebebi seni güne hazırlamaktır.
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.