DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Sabahları işe gitmeden 10 dk önce çalışan içerisini ısıtan sistem?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
68
Cevap
5
Favori
19.605
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Sabahları işe gitmeden 10 dk önce çalışan içerisini ısıtan sistem?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1097 Mesaj
      24 Kasım 2011 10:12:56 Konu Sahibi
      Sabah yataktan kalktınız elinizi yüzünüzü yıkadınız, arabanın düğmesine bastınız çalıştı ve ısıtma sistemini sıcağa getirdi, siz kahvaltı yapana kadar arabayı ısıttı, arabanın camındaki buzu çözdü, motor güzelce yağlanarak soğuk soğuk yola çıkmadı, hemde siz arabada donmadınız :) Biraz fazla lüks gibi ama böyle bir sistem vardı, hala neden yaygınlaşmadı????

Pahalı bir sistem mi ki hiç sanmıyorum, günümüzde latitude benim çok beğendim küçük ama büyük özellikler ekledi mesela dışardan kötü kokular gelmiyor parfüm işini çözdü, koltuğa masaj özelliği getirdi düşününce bunların maliyeti ne kdar olabilir ki dedirtiyor ama bence büyük adımlar. 100 bin lira para verip araba alıyosun dışardan gelen b...k kokusunu engelleyemiyosun, arabanın içindeki havayı kullansın diyorsun bu seferde arabanın içi buhar yapıyor.

Kendi kendini park eden araç yapıyorlarda kendi kendini çalıştıracak araba neden yapmıyor ya bunlar

|
      |

• Yarbay
      14540 Mesaj
      24 Kasım 2011 10:15:27
      webasto bu işlemi gerçekleştiriyor aslında.. Yaygınlaşmıyor tabi biraz maliyeti yükseltiyor...
      |
      |

• DH Yönetici
      6878 Mesaj

Android Beta Tester
      24 Kasım 2011 10:24:34
      bu sistemin uygulandığı araç gördüm, bir kapalı kasa minibüstü,
      uzaktan kumandaya monte etmişler,
      aracı uzaktan kumanda ile çalıştırıyor,
      ama aracın kapıları kilitli, kapılar açık olsa bile, zaten anahtar olmadığı için, direksiyon da kilitli idi.
      dediğiniz gibi yaygınlaşmadı, millet güvenemedi belli ki...
      |
      |

Bazı insanlar söyleyeceği çok şey varken susar. Çünkü anlayanı yoktur. Bilir.
      Kötülük yaptın mı kork , çünkü o bir tohumdur , ALLAH yeşertir karşına çıkartır..
      Varlığı birşey kazandırmayan insanın yokluğu bir şey kaybettirmez...

• Yarbay
      7647 Mesaj
      24 Kasım 2011 10:29:45
      Adamlar az tüketsin diye S500 vb araçlara bile start stop koyuyor senin istediğin şeye bak.
      |
      |

Opel Corsa 1.3 CDTI 95HP MT-A Easytronic Şanzıman Start

Peugeot 206 2.0 GTİ 136 Hp
    • Yarbay
      18944 Mesaj
      24 Kasım 2011 10:31:09
      Almanya'da çok yaygın.

Hatta araç sipariş ederken dahi ekletebiliyorsunuz. Adı STANDHEIZUNG, Türkçeye Sabit Isıtma olarak girdi. Bir ara VOLKSWAGEN TRANSPORTER TERMAL olarak satılıyordu. Sitesinde de halen var:

http://ticariarac.vw.com.tr/modeller/transporter/donanim_thermal.aspx?model=city_van

quote:

Uzaktan kumandalı,programlanabilir, zaman ve ısı ayarlı, motordan bağımsız ısıtma sistemi

Soğuk, kar, ayaz... Sabah uyandığınızda uzaktan kumandaya basın, kahvaltınızı bitirdiğinizde kapınızın önünde Transporter sizi sıcacık karşılasın. Transporter'ın motordan bağımsız ısıtma sistemi, aracınızın kapısını bile açmadan uzaktan kumandayla çalışır. Dilerseniz aracınızın içinin ısınmasını istediğiniz saati, günler önceden aracın içindeki kumanda panelinden de ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz uzun süreli bekleme yaparken de sistemi aracın içinde aktive edebilirsiniz. Bağımsız ısıtma sistemi, 2 saat süreye kadar bile aracın içini ısıtabilmekte...

Hem de motorun rölantide tüketeceği yakıttan çok daha azını kullanarak!

Isıtmalı sürücü koltuğu

Transporter’ın o rahat, ergonomik, kolçaklı sürücü koltuğu Thermal paketli modellerde ısıtmalı. Koltuğunuza oturunca en kısa sürede ısınmanızı sağlayan minder ısıtma sistemi sayesinde, en soğuk günlerde bile sıcağın keyfini çıkarabileceksiniz.

Isıtmalı silecek suyu

Dışarıda kar, buz, fırtına... Aracınıza yaklaştığınızda camların buzlanmış olduğunu görüyorsuuz. Aracınıza binip kontağı çevirdikten sonra silecek suyunuzu püskürtün. Otomatik olarak ısıtılan silecek suyu sayesinde ön camdaki buzlanma çözülerek, ön görüşünüzün kısa sürede açılması sağlanacak.
      |
      |

• 24 Kasım 2011 10:38:24
      BMW'de de var.. Dereceyi, buğuyu, rezistansı kafana gore artik aksamdan ayarlıyorsun çıkıyorsun evine.. Sonra sabah olunca arabayı evden anahtar ile çalıştırıyorsun dediklerini yapiyor ve binip gidiyorsun arabaya.. ama bunlari yapmak icin havanın 15 derece ve altında olmasi gerekiyor.. 16 derece ve ustunde çalışmıyor bu sistem.. Zaten o sıcaklıklarda ihtiyaçta olmuyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      8749 Mesaj
      24 Kasım 2011 10:38:56
      Duyan da şortla, tişörtle arabaya biniyorsunuz sanacak. Üzerimdekiler kalın olduğunda kaloriferi bile açmam, yalnızca cam buğulanmaması için orta sıcaklıkla camlara hava akımı veririm. Diğer türlü terletiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      18944 Mesaj
      24 Kasım 2011 10:39:52
      quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

BMW'de de var.. Dereceyi, buğuyu, rezistansı kafana gore artik aksamdan ayarlıyorsun çıkıyorsun evine.. Sonra sabah olunca arabayı evden anahtar ile çalıştırıyorsun dediklerini yapiyor ve binip gidiyorsun arabaya.. ama bunlari yapmak icin havanın 15 derece ve altında olmasi gerekiyor.. 16 derece ve ustunde çalışmıyor bu sistem.. Zaten o sıcaklıklarda ihtiyaçta olmuyor..

BMW'deki sistem:

Original Factory Installed Heater

|
      |

• Binbaşı
      1068 Mesaj
      24 Kasım 2011 10:53:43
      hanım sağolsun. sabahları sen in ben 2 dkya geliyorum diyor. ben iniyorum arabayı çalıştırmaya, bahsettiğin gibi 10 dk bekliyor arac ve ısınmış oluyor

• Yarbay
      8749 Mesaj
      24 Kasım 2011 10:59:21
      quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_fb

hanım sağolsun. sabahları sen in ben 2 dkya geliyorum diyor. ben iniyorum arabayı çalıştırmaya, bahsettiğin gibi 10 dk bekliyor arac ve ısınmış oluyor

Yenge uyanık.

|
      |

• Binbaşı
      1216 Mesaj
      24 Kasım 2011 11:28:27
      transporter termaldeki sistem çok iyiymiş. bu özellik diğer model ve markalarda da var mı acaba?
      Kastamonu'nun kış şartları ağır oluyorda.
      |
      |

...
    • Yarbay
      16971 Mesaj
      24 Kasım 2011 11:33:20
      quote:

Orijinalden alıntı: aoe_

transporter termaldeki sistem çok iyiymiş. bu özellik diğer model ve markalarda da var mı acaba?
      Kastamonu'nun kış şartları ağır oluyorda.

Connect'te de 1000 lira gibi bir farkla benzer bir sistem eklenebiliyor..

|
      |

• Binbaşı
      1216 Mesaj
      24 Kasım 2011 11:35:39
      quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

Alıntıları Göster

Connect'te de 1000 lira gibi bir farkla benzer bir sistem eklenebiliyor..

Taner abinin söylediği gibi Türkçe arattım ama sonuç bulamadım. almancasına bakmadım ama opsiyonun adını biliyor musunuz? gerçekten merak ettim, önceden beri istediğim bir sistemdi.
      1000 lira böyle birşey için hiçbirşey değil. her sabah soğukta ön camdaki buzları taramaktan duyduğum üşüme hazzını sonraki arabalarımızda duymak istemiyorum.

...
    • Yarbay
      16971 Mesaj
      24 Kasım 2011 11:39:46
      quote:

Orijinalden alıntı: aoe_

Alıntıları Göster

Taner abinin söylediği gibi Türkçe arattım ama sonuç bulamadım. almancasına bakmadım ama opsiyonun adını biliyor musunuz? gerçekten merak ettim, önceden beri istediğim bir sistemdi.
      1000 lira böyle birşey için hiçbirşey değil. her sabah soğukta ön camdaki buzları taramaktan duyduğum üşüme hazzını sonraki arabalarımızda duymak istemiyorum.

Ford'da soğuk iklim paketi diye geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam..

• Yarbay
      3493 Mesaj
      24 Kasım 2011 11:42:50
      uygun fiyatlı zaman ayarlı ve uzaktan kumandalı böyle bir ürün çok iş yapar sanırım.

uyanınca balkondan çalıştırabilmelisiniz

yada zaman ayarı yapilabilmeli.

volvo s 80 de standart sanırım .

deri koltuklu araba allahtan koltuk ısıtma var.
      |
      |

• Yarbay
      2939 Mesaj
      24 Kasım 2011 13:11:01
      quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Duyan da şortla, tişörtle arabaya biniyorsunuz sanacak. Üzerimdekiler kalın olduğunda kaloriferi bile açmam, yalnızca cam buğulanmaması için orta sıcaklıkla camlara hava akımı veririm. Diğer türlü terletiyor.

Hocam söylediğin doğru da gene de soğuk havada arabayı binip kapıyı kapattığın o ilk an hafif bi titreme olur vücutta o bile insanı sinir etmeye yetiyor..
      |
      |

Focus 2,5 - 2011 1.6 100 bg - TeleflexGFI LPG

Güzel olmayan otomobil, iyi bir otomobil değildir. (Ettore Bugatti)
    • Yarbay
      3492 Mesaj
      24 Kasım 2011 13:35:55
      quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

Alıntıları Göster

Ford'da soğuk iklim paketi diye geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam..

Evet bahsedilen opsiyon paket halinde alınabiliyor ve fiyatı da arkadaşın söylediği gibi gayet makul. Webasto+ön 2 koltuk ısıtması+ısıtmalı ön cam ve silecek suyu var yanılmıyorsam paketin içinde..
      |
      |

• Binbaşı
      1970 Mesaj
      24 Kasım 2011 13:51:24
      Volvo'da Skoda Superb'de falan var sanırım bu sistem.
      |
      |

• Yarbay
      2337 Mesaj
      24 Kasım 2011 13:58:43
      Bu sistem ısmarlayınca veya sonradan takmakda mümkün, bnm araçda yer olmadığından takılamıyor

|
      |

Güncel: 2006 Model C230T - 2006 Model Golf Goal - 2007 Model E63AMG :http://forum.donanimhaber.com/m_42314930/mpage_1/key_/tm.htm

İzmir-Germany-Shanghai
    • Yarbay
      4806 Mesaj
      24 Kasım 2011 13:59:24
      Güzel bir sistem örnekleri mevcut.
      Bunun için vitesi boşta bırakmak gibi yeni bir alışkanlık edinmelisiniz.
      Ben böyle birşeye ihtiyaç duymam. Belkide alışık olmadığım içindir.

97. Opel Corsa GSİ. Not Stock

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
modasor
izmir havalimanı transfer
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,203
1.2.163

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.